معمولاً در خرید گوشی همراه میزان میلی آمپر ساعتی باتری برای ما بسیار اهمیت دارد. باتری، این قلب تپنده گوشی‌های هوشمند تا آخرین لحظه‌ای که با گوشی مورد نظر سر و کار داریم، یکی از مهم‌ترین پارامترهای دستگاه الکتریکی ما است. بنابراین ما اگر یک گوشی سامسونگ داشته باشیم، اغلب نیاز داریم که بدانیم افزایش عمر باتری گوشی سامسونگ به چه صورت امکان‌ پذیر است. عمر باتری بسیار به نحوه استفاده از باتری بستگی دارد و دستگاه‌های مختلف در طول عمر باتری متفاوت هستند. عمر باتری مورد‌انتظار برای مدل شما را می‌توان در دفترچه راهنمای کاربر دستگاه یافت. نکات زیر به شما نشان می‌دهد که چگونه از باتری خود در استفاده روزمره بهترین بهره را ببرید، همچنین چگونه از باتری خود مراقبت کنید. با همه‌چی آنلاین همراه باشید تا با راه‌هایی ساده بتوانید تا حد زیادی اقدام به افزایش عمر باتری گوشی سامسونگ خود کنید.

سطح روشنایی صفحه نمایش را کاهش دهید

سطح روشنایی صفحه نمایش را کاهش دهید

روشنایی صفحه نمایش بالا و تنظیم زمان طولانی صفحه نمایش، تخلیه باتری را افزایش می‌دهد. یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای افزایش عمر باتری گوشی سامسونگ، کاهش روشنایی صفحه‌نمایش است. در اینجا می‌توانید این کار را انجام دهید:

1) از صفحه اصلی (هوم) انگشت خود را از بالا به پایین بکشید تا پانل اعلان را مشاهده کنید.

2) نوار لغزنده روشنایی را به سمت چپ بکشید.

3) در همان زمان، تنظیم زمان خاموشی صفحه را تنظیم کنید. روی نماد چرخ‌ دنده در بالا ضربه بزنید. برگه دستگاه من را انتخاب کنید. صفحه نمایش را انتخاب کنید.

4) روی Screen timeout > Set time out preferences ضربه بزنید.

نکته ویژه: مهلت زمانی صفحه نمایش خود را روی 30 ثانیه و روشنایی نمایشگر را روی خودکار تنظیم کنید. با این کار کاهش مصرف باتری گوشی را به حداقل خواهید رساند.   

برنامه های استفاده نشده را ببندید، غیرفعال یا حذف نصب کنید

برنامه های استفاده نشده را ببندید، غیرفعال یا حذف نصب کنید

برخی از برنامه‌ها ممکن است فرآیندهای پس‌زمینه‌ای را اجرا کنند که باتری شما را خالی می‌کند. برای افزایش عمر باتری گوشی سامسونگ هنگامی که آماده‌ی حذفِ نصبِ برنامه‌هایِ استفاده نشده‌ی خود شدید، چند راه برای انجام آن وجود دارد.

2. برنامه‌های استفاده نشده را ببندید، غیرفعال کنید یا حذف نصب کنید.

برخی از برنامه‌ها ممکن است فرآیندهای پس‌زمینه‌ای را اجرا کنند که باتری شما را خالی می‌کند. هنگامی‌ که آماده حذف نصب برنامه های استفاده نشده خود شدید، چند راه برای انجام آن وجود دارد.

سریع ترین راه، حذف برنامه ها برای افزایش عمر باتری گوشی سامسونگ

سریع‌ترین راه برای حذف برنامه‌های اضافی و به‌ درد نخور که تنها حجم حافظه تلفن همراه ما را پر کرده‌اند، در گوشی‌های سامسونگ به طریق زیر است:

1) در صفحه اصلی برنامه را به مدت طولانی فشار دهید.

2) روی نماد Uninstall و به دنبال آن روی OK ضربه بزنید.

برای کنترل بیشتر بر روی برنامه های خود

برای کنترل بیشتر روی برنامه‌ها و افزایش عمر باتری گوشی سامسونگ خود مراحل زیر را دنبال کنید:

1) به Settings > Apps بروید.

2) روی نماد سه نقطه در بالا سمت راست ضربه بزنید، گزینه Sort by را انتخاب کنید و برنامه‌ها را براساس اندازه یا مجوزهای مورد نیاز مرتب کنید. 

3) برای حذف، به‌ سادگی روی نام برنامه و سپس آیکون Uninstall ضربه بزنید.

غیرفعال کردن برنامه ها برای افزایش عمر باتری گوشی سامسونگ

متأسفانه، برخی از برنامه‌ها را نمی‌توان در دستگاه‌های گلکسی خاصی مانند Samsung Galaxy S9 / S9 + حذفِ نصب کرد. با این حال، برای افزایش عمر باتری گوشی سامسونگ می‌توانید برنامه‌ها را غیرفعال کنید. برای غیرفعال کردن برنامه‌ها، کافی است یکی از مسیرهای بالا را دنبال کرده و گزینه Disable را انتخاب کنید.

نمایشگر همیشه روشن (AOD) را خاموش کنید یا زمان بندی را تنظیم کنید

Always On Display یا AOD از نمایشگرهای AMOLED برای نشان دادن اطلاعات خاصی در زمانی که صفحه نمایش شما خاموش است، استفاده می‌کند. AOD این امکان را به شما می‌دهد تا به‌ راحتی اطلاعات اولیه مانند تاریخ و زمان را بدون فعال کردن صفحه نمایش بررسی کنید. به‌ طور طبیعی، هر فعالیتی که باعث شود صفحه نمایش شما همیشه روشن شود، مقداری انرژی از باتری شما مصرف می‌کند. می‌توانید انتخاب کنید که AOD خاموش شود یا یک برنامه زمانی برای روشن/خاموش کردن AOD تنظیم کنید.

برای خاموش کردن AOD چه کنیم؟

برای خاموش کردن AOD مراحل زیر را دنبال کنید:

1) به تنظیمات > صفحه قفل و امنیت > صفحه قفل و نمایشگر همیشه روشن بروید.

2) AOD را با ضربه زدن بر روی نوار لغزنده AOD خاموش کنید. (دایره به سمت چپ حرکت می‌کند.)

برای تنظیم یک برنامه زمانی در AOD چه باید کرد؟

برای تنظیم برنامه‌ای زمان مند در AOD مراحل زیر را دنبال کنید:

1) به تنظیمات > صفحه قفل و امنیت > صفحه قفل و نمایشگر همیشه روشن بروید.

2) روی Set schedule ضربه بزنید و مراحل ارائه شده در دستگاه خود را دنبال کنید.

نکته ویژه: اگر ساعت‌های هوشمند ست شده با گوشی سامسونگ به دست می‌کنید، برنامه‌ای برای AOD تنظیم کنید تا در هنگام غروب که در منزل به استراحت پرداخته‌اید و نیازی به تماشای ساعت ندارد، نمایش داده شود.

افزایش عمر باتری گوشی سامسونگ با خاموش کردن گزینه‌های WiFi، بلوتوث و GPS میسر است

افزایش عمر باتری گوشی سامسونگ با خاموش کردن گزینه‌های WiFi، بلوتوث و GPS میسر است

اگر به گزینه‌هایی مانند Wi-Fi، بلوتوث و GPS نیاز ندارید، آن‌ها را خاموش کنید. زیرا هر سیگنالی که به‌طور منظم بررسی می‌شود، انرژی باتری شما را مصرف می‌کند. می‌توانید هر یک از این موارد را با پایین کشیدن پانل اعلان (منوی کشویی) و ضربه زدن روی نماد مربوطه خاموش کنید. این عمل تا حد بسیار زیادی به افزایش عمر باتری گوشی سامسونگ کمک می‌کند. بنابراین پس از اتمام استفاده از این گزینه‌ها سریعاً آن‌ها را خاموش کنید زیرا مکث در این حالت احتمالاً خاموش کردن این گزینه‌ها را از یادتان خواهد برد. 

برای افزایش عمر باتری گوشی سامسونگ حالت ذخیره انرژی را روشن کنید

برای افزایش عمر باتری گوشی سامسونگ حالت ذخیره انرژی را روشن کنید

حالت صرفه‌جویی در انرژی با محدود کردن عملکرد CPU دستگاه تلفن همراه، کاهش روشنایی صفحه، خاموش کردن نور کلید لمسی و بازخورد لرزش، در مصرف باتری صرفه جویی می‌کند. این حالت بین دستگاه ها کمی متفاوت است اما به‌ طور کلی همه برنامه‌ها و صفحه نمایش‌های غیر ضروری را می‌بندد تا بتوانید به افزایش عمر باتری گوشی سامسونگ کمک کنید. همچنین می‌توانید حالت صرفه‌ جویی در مصرف انرژی را به‌ صورت دستی روشن کنید، یا می‌توانید دستگاهتان را تنظیم کنید تا به‌ طور خودکار به حالت ذخیره انرژی برود. برای این کار مراحل زیر را دنبال کنید: به تنظیمات > تعمیر و نگهداری دستگاه > باتری بروید و گزینه مورد نظر را فعال کنید. 

برای افزایش عمر باتری گوشی سامسونگ آخرین نرم افزار دستگاه را دانلود کنید.

آخرین نرم افزار دستگاه خود را با رفتن به تنظیمات > درباره تلفن بررسی کنید. نرم افزار خود را با استفاده از FOTA " Firmware Over The Air"، به‌ عنوان مثال (به‌ صورت بی‌سیم) یا از طریق Samsung Kies ارتقا دهید. آپدیت نرم‌افزار سیستم عامل و ملحقات آن تا حدی زیادی می‌تواند از اتلاف انرژی کاسته و به جز تأثیرات مثبت زیادی که برای تلفن همراه شما دارد، باعث افزایش عمر باتری گوشی سامسونگ شما نیز شود. 

نوارهای سیگنال دستگاه خود را بررسی کنید.

تعداد نوارها یا همان سیگنال‌های شبکه را که معمولاً در خانه یا محل کار روی گوشی خود می‌بینید، بررسی کنید. این نکته را فراموش نکنید که استفاده از گوشی در مناطقی با سیگنال بسیار کم، انرژی زیادی از گوشی و طبعاً باتری گوشی هوشمند شما مصرف می‌کند و در صورت امکان باید از آن اجتناب کرد.

بررسی کنید که دستگاه شما هر چند وقت یک‌بار داده‌ها را همگام‌سازی می ‌کند.

اگر مانند بسیاری از افراد، تعدادی برنامه مانند ایمیل یا رسانه‌های اجتماعی در دستگاه خود دارید، فراموش نکنید که این برنامه‌ها اغلب همگام می‌شوند. بخش ایمیل‌ها بروز رسانی‌های جدید کسب می‌کند و مسیج‌های جدید وارد پیام‌رسان شما خواهد شد. همگام‌سازی مکرر می‌تواند عمر باتری شما را کاهش دهد. تنظیمات همگام‌سازی را در برنامه‌ها یا ایمیل‌های خود بررسی کنید و مطمئن شوید که آن‌ها فقط هر چند وقت یکبار که شما نیاز دارید، همگام‌سازی می‌شوند. این مورد با افزایش عمر باتری گوشی سامسونگ شما کمک فراوانی خواهد کرد. 

از تخلیه کامل باتری خودداری کنید.

در باتری‌های قدیمی‌تر، توصیه می‌شد آن‌ها را کاملاً تخلیه کنید. با این حال، تخلیه کامل باتری در دستگاه های هوشمند مدرن ممکن است عمر آن را کاهش دهد. بهتر است اجازه ندهید باتری شما کمتر از 20 درصد شود. مطلوب‌ترین و بهترین بازه‌ای که می‌توان در این بخش تعریف کرد چیزی بین 20 درصد تا 85 درصد است. این بازه باعث افزایش عمر باتری گوشی سامسونگ شما خواهد شد. 

دستگاه خود را به‌ درستی ذخیره کنید.

ممکن است شما گوشی جدیدی خریداری کنید اما نخواهید گوشی قبلی خود را دور بیندازید یا بفروشید. دلایل دیگری نیز امکان دارد باعث شود که شما قصد نداشته باشید برای مدتی از دستگاه خود استفاده کنید. در چنین موقعیتی احتمالاً آن را بسته‌بندی کرده و به کناری خواهید گذاشت. در این مواقع حتماً به خاطر داشته باشید که در معرض سرما و گرما قرار داشتن دستگاه دیجیتال شما باعث مشکلات اساسی در باتری آن خواهد شد. همچنین مطمئن شوید که حداقل 50 درصد باتری دارد. این موارد در دراز مدت به افزایش عمر باتری گوشی سامسونگ شما کمک بسزایی خواهد کرد. در کل به شما توصیه می‌کنیم در مواقعی مثل روزهای بسیار گرم یا سرد گوشی هوشمند خود را در داشبورد خودرو خود رها نکنید. یک افسانه رایج این است که باتری‌ها در صورت قرار دادن در فریزر بیشتر دوام می‌آورند. این درست نیست و می‌تواند به باتری شما آسیب جدی برساند.

بدانید از کجا برای مسائل مربوط به باتری کمک بگیرید

بدانید از کجا برای مسائل مربوط به باتری کمک بگیرید

در این بخش چند نکته نهایی برای کمک به بهبود عمر باتری Samsung Galaxy (وبسایت سامسونگ) خود آورده شده است:

- در حال حرکت شارژ کنید یا در خانه/کار شارژ کنید. بهترین لوازم جانبی Mobile Power را برای کمک به شما دریافت کنید.

- اگر دستگاه شما روشن نمی‌شود، دوباره با شارژر و کابل اصلی سامسونگ شارژ کنید. اگر کار نکرد، ممکن است باتری یا شارژر/کابل شما معیوب باشد.