اگر یک روزمره‌نویس حرفه‌ای هستید و عادت دارید هر روز تمام اتفاقات زندگی را یادداشت کنید، پس باید به برنامه‌هایی دسترسی داشته باشید که اطلاعات شما را نامحدود حفظ ‌کنند. بهترین برنامه های نوت برداری، اپلیکیشن‌هایی هستنند که بدون محدودیت کاغذی، کلمات و جملات کاربران را در فضایی امن نگهداری می‌کنند. در برنامه های یادداشت در آیفون و اندروید معمولاً علاوه بر قابلیت ثبت کلمه و جمله‌ها، امکان پیوست عکس، لوکیشن و آدرس صفحه وب هم وجود دارد. اما یکی دیگر از کاربردهای این اپلیکیشن‌ها برای دوستداران طبیعت و محیط زیست است. افرادی که استفاده از کاغذ را منع می‌کنند و نوت‌برداری در گوشی یا سیستم‌های شخصی را ترجیح می‌دهد. اپلیکیشن‌های نوت‌برداری از بهترین برنامه های اندروید و آیفون هستند، زیرا علاوه بر برطرف کردن نیاز‌ دوستداران درخت، نیاز سفرنامه‌نویس‌ها را هم برطرف کرده است. بهترین اپلیکیشن های آیفون و اندروید در یادداشت‌نویسی چه چیزهایی هستند و از بین این اپ‌ها بهترین برنامه های نوت برداری چه ویژگی‌هایی دارند؟

یکی از برنامه های نوت نویسی در گوشی های سامسونگ و شیائومی و آیفون؛ Simplenote

یکی از برنامه های نوت نویسی در گوشی های سامسونگ و شیائومی؛ Simplenote

سیمپل نوت برنامه‌ای برای یادداشت‌برداری است که در تمامی دستگاه‌ها و سیستم عامل‌ها کاربرد دارد. فضای ذخیره‌سازی این برنامه به گونه‌ای است که با ذخیره متن و نوشته‌ها در یک دستگاه، هم‌زمان در دیگر پلتفرم‌ها دسترسی دارید. از قابلیت‌های این برنامه می‌توان به سرچ یا جستجوی آسان نوشته‌ها، مناسب بودن برای کارهای گروهی، سازمان‌دهی راحت متون، سازگاری با تمام دستگاه‌ها و سیستم‌عامل‌ها اشاره کرد. Simplenote یکی از بهترین برنامه ‌های نوت برداری است زیرا امکان ایجاد رمز عبور برای امنیت و محافظت از اطلاعات نوشته‌ها قرار داده است. این اپلیکیشن نوت نویسی رایگان بوده و به‌راحتی از فروشگاه گوگل پلی قابل دریافت است.

دانلود Simplenote برای اندروید

دانلود Simplenote برای ایفون

Google Keep از بهترین دفترچه یادداشت های اندروید و ایفون

Google Keep از برنامه های نوت نویسی در اندروید و ایفون

هر آنچه که یک کاربر فعال در اینترنت با آن سر و کار دارد، گوگل با بهترین امکانات ممکن و رایگان در اختیار همه قرار داده است. گوگل کیپ در لیست بهترین برنامه های نوت برداری ایفون و اندروید قرار دارد، زیرا قابلیت یادداشت صوتی به همراه عکس را در خود دارد. از قابلیت‌های دیگر این برنامه می‌توان به کدگذاری یادداشت‌ها با رنگ، پیوست کردن عکس به متن و نوشته‌ها، امکان پیوست کردن صدا کنار یادداشت و قرار دادن لوکیشن برای یادآوری جملات نوشته شده اشاره کرد. Google Keep یک همراه خوب برای محیط کار یا سفر است. با امکانات این برنامه، می‌توانید روزمره نویسی را آغاز کنید یا ایده و نوشته‌های مهم را در محیط امنش نگه دارید. 

دانلود Google Keep برای اندروید

دانلود Google Keep برای ایفون

نرم افزار یادداشت برداری Evernote و روزمره نویسی

نرم افزار Evernote و روزمره نویسی

یکی از بهترین نرم افزارهای نوت برداری Evernote است. متن‌های نوشته شده در این برنامه را می‌توان با فرمت‌های مختلف ذخیره کرد. در این اپلیکیشن می‌توان نوشته‌ها را به همراه عکس پیوند داد، اگر زیاد سفر می‌روید به دنبال یک محیط امن برای سفرنامه‌نویسی به همراه پیوست عکس هستید، Evernote  گزینه انتخابی خوبی است. Evernote از Drop و Drag پشتیبانی می‌کند و با گروه‌بندی یادداشت‌ها دسترسی را برای پیدا کردن نوشته‌‌ها آسان کرده است. این برنامه از انواع نوشته‌ها، صفحه‌های وب، سند و ایمیل و رمزها و پیام‌های تلفنی شما محافظت می‌کند؛ به همین جهت این برنامه را در لیست بهترین اپلیکیشن های آیفون و اندروید قرار داده ایم.

دانلود Evernote برای اندروید

دانلود Evernote برای ایفون

One Note در لیست بهترین برنامه های نوت برداری

One Note در لیست بهترین برنامه های نوت برداری

One Note یکی از برنامه‌های مایروسافت آفیس است که همزمان با نصب برنامه‌های ورد و اکسل و پاورپویت در سیستم شما نصب شده است. لیست فعالیت‌ها، کارهای روزانه را بدون نگرانی از دست دادن اطلاعات ثبت نمایید. از قابلیت‌های این اپلیکیشن می‌توان به همگام‌سازی نوشته‌ها در دستگاه‌های مختلف، ابزار ویرایش متن زیر خط دار، جستجوی سریع یادداشت‌ها و به اشتراک‌گذاری نوشته اشاره کرد. One Note یکی از بهترین برنامه‌های یادداشت در آیفون، اندروید و غیره ... است. در این برنامه هم می‌توانید یک روزمره نویس حرفه‌ای شوید و می‌تواند یک همراه خوب برای سفرها و یادداشت برنامه‌های کاری شما باشد. 

دانلود One Note برای اندروید

دانلود One Note برای ایفون

نرم‌افزار Material Notes و یادآوری کارهای ضروری

نرم‌افزار Material Notes و یادآوری کارهای ضروری

اگر برایتان مهم است که در محیطی یادداشت برداری کنید که از فونت‌های مختلف پشتیبانی کند، Material Notes می‌تواند گزینه خوبی باشد. این برنامه یادداشت‌برداری علاوه بر نگهداری از متن و نوشته‌های شما، فعالیت‌ها و نوت‌ها را برایتان یادآوری می‌کند. از امکانات Material Notes می‌توان به پشتیبانی اطلاعات در گوگل درایو، پین کردن اطلاعات مهم و ضروری در یادداشت‌ها، سرچ سریع و حرفه‌ای نوشته‌ها و حفظ اطلاعات با رمز عبور اشاره کرد. این اپلیکیشن در لیست بهترین برنامه های نوت برداری قرار دارد زیرا می‌تواند یک همراه خوب برای محیط کار و تیمی باشد. علاوه بر همراهی این اپلیکیشن در کارهای تیمی و گروهی، شما را در روزمره نویسی در سفر شما را یاری می‌کند تا بهترین نوشته‌ها را ثبت کنید.

یکی از بهترین برنامه های یادداشت در آیفون؛ Apple Notes

یکی از بهترین برنامه های یادداشت در آیفون؛ Apple Notes

یکی از بهترین راهکارها برای ثبت فکر و ایده‌ها یادداشت‌برداری است. در Apple Notes می‌توانید لیست آرزوها، مواد غذایی که قرار است تهیه کنید یا فهرست‌ کارهای مهم و ضروری را ثبت کنید. در این برنامه علاوه بر قابلیت تایپ می‌توانید با انگشت یا قلم مخصوص آیپد یادداشت‌ها را به‌صورت دستی وارد کنید. این نوع یادداشت برداری امکاناتی از جمله انواع مختلف قلمو و رنگ‌های مختلف را در خود دارد. Apple Notes یکی از بهترین برنامه های یادداشت آیفون است زیرا علاوه بر یادداشت، می‌توانید عکس را هم بین نوشته‌ها پیوست کنید. برای انتقال یادداشت‌ها به سیستم عامل اندروید، می‌توانید از خروجی PDF استفاده کنید یا از برنامه‌های Evernote یا OneNote در مک کمک بگیرید. این برنامه‌ها از فضای ابری پشتیبانی می‌کنند و امکان ارسال اطلاعات به سیستم عامل اندروید وجود دارد.

دانلود Apple Notes برای ایفون

Fast Notepad از برنامه های نوت نویسی در اندروید و امکان ذخیره خودکار

Fast Notepad از برنامه های نوت نویسی در اندروید و امکان ذخیره خودکار

حتماً پیش آمده است که بعد از یادداشت برداری، یادتان برود ذخیره کنید و دیگر هیچ راهی برای بازگردادن متن‌ها نیست. Fast Notepad یکی از بهترین برنامه های نوت نویسی اندروید است، زیرا قابلیت ذخیره هوشمند دارد. بعد از یادداشت کارهای ضروری و مهم به‌صورت خودکار اطلاعات شما ذخیره می‌شود و در هنگام بسته شدن برنامه سریع ثبت می‌شوند. در این اپلیکیشن تمامی اطلاعات موجود با رمز عبور نگهداری می‌شوند. از قابلیت‌های جالب دیگر Fast Notepad می‌توان به تایپ صوتی، پس‌زمینه‌های رنگی، جستجوی سریع یادداشت‌ها و حفاظت از حریم خصوصی اشاره کرد. این اپلیکیشن یادداشت برداری امتیاز 4.2 از 5 را از کاربران فروشگاه گوگل دریافت کرده است. 

دانلود Fast Notepad برای اندروید

سخن آخر

داستان‌ها، ایده‌ها، لیست کارهای مهم و ضروری، خاطره‌نویسی و غیره... از چیزهایی هستند که از طریق برنامه های نوت نویسی در اندروید و آیفون و در سیستم‌های کامپیوتری قابل ثبت هستند. اپلیکیشن‌هایی که کلمات و جمله‌ها را در فضایی امن نگه‌داری می‌کنند. بهترین برنامه های نوت برداری برنامه‌هایی هستند که علاوه بر ثبت نوشته‌ها، عکس و صوت را به همراه متن ثبت کنند و همراه خوبی در سفر برای سفرنامه نویس‌ها باشند. اطلاعات را تا سال‌ها برای روزمره نویس‌ها و خاطره‌نویس‌ها نگهداری کنند. بهترین برنامه های نوت برداری بیشترین کمک را به دوستدارن محیط زیست کرده است، زیرا علاوه بر ذخیره متن در محیط امن، دیگر نیازی به یادداشت روی کاغد نیست.