امروزه با توجه به اینکه تعداد کاربران اینستاگرام رو به افزایش است، یادگیری امکانات و آشنایی با قابلیت‌ها و ترفندهای اینستاگرام ضروری است. کوچ کسب و کارهای خرد و کوچک به اینستاگرام، جذابیت ساختار برنامه، استفاده گسترده به خصوص در ایران و... باعث شده است که توجه به این اپلیکیشن افزایش پیدا کند. اما برخی کاربران نیاز به ساخت پروفایل و مدیریت همزمان چند اکانت اینستاگرام دارند که هر یک را به فعالیت بخصوصی اختصاص دهند. اگر شما هم جزو این دسته از افراد هستید، با ما در این مقاله همراه باشید تا نحوه ساخت و مدیریت همزمان چند اکانت در اینستاگرام را به شما آموزش دهیم.

نحوه ساخت چندین اکانت در اینستاگرام

نحوه ساخت چندین اکانت در اینستاگرام

برای ساخت و مدیریت همزمان چندین اکانت در اینستاگرام ابتدا وارد برنامه شوید. در ادامه به بخش پروفایل خود بروید و روی نام کاربری  (username) خود که همان آی دی اینستاگرام شماست، کلیک کنید. سپس پنجره‌ای برای شما باز می‌شود که شامل دو گزینه است. یکی همان اکانت فعلی شماست و دیگری گزینه Add Account است که با آیکون مثبت نشان داده شده است. برای ادامه بر روی این گزینه کلیک نمایید. در گام بعدی صفحه جدیدی باز می‌شود که دو گزینه در آن نمایش داده می‌شود. گزینه بالایی که با رنگ آبی مشخص شده است، گزینه Log Into Existing Account و گزینه پایینی Create New Account است. برای ادامه کار گزینه پایینی را انتخاب کنید. صفحه‌ای با عنوان Choose Username باز می‌شود. نامی را که به عنوان آی دی اکانت جدیدتان در نظر دارید در باکس username بنویسید. پس از تایید نام کاربری توسط اینستاگرام، گزینه next را انتخاب کنید. در صفحه بعد شما باید در باکس password گذرواژه‌ای را که در نظر دارید وارد کنید و بر روی گزینه next کلیک نمایید. در ادامه با انتخاب گزینه روند ساخت اکانت جدیدتان را کامل کنید.

نکات تکمیلی در خصوص ساخت چندین اکانت در اینستاگرام

اگر برای ساخت چندین اکانت در اینستاگرام در نظر دارید که با همان ایمیل یا شماره تلفنی که با آن اکانت اولیه خود را ساختید، اکانت جدیدی را ایجاد کنید، باید بر روی گزینه Complete Sign Up در صفحه آخر کلیک نمایید. اما اگر در نظر دارید اکانت جدیدتان به یک ایمیل یا شماره تلفن دیگر متصل باشد، باید بر روی گزینه دوم، یعنی گزینه Add New Phone or Email کلیک کند. پس از انتخاب این گزینه، اینستاگرام شما را به صفحه‌ای هدایت می‌کند که شما باید در آن اطلاعات ایمیل یا شماره تلفن جدیدتان را وارد کنید. نکته‌ی دیگر اینکه اگر اینستاگرام آی دی یا همان نام کاربری(username) شما را نپذیرفت، به آی دی تان شماره اضافه کنید، چون ممکن است آی دی مورد نظر شما قبلاً انتخاب شده باشد. اگر باز هم اینستاگرام آی دی را نپذیرفت، خارج شوید و دوباره اقدام به ساخت اکانت کنید. در صورتی که مشکل بر طرف نشده بود، اینترنت خود را چک کنید یا در زمان دیگری این کار را انجام دهید تا بتوانید مدیریت همزمان چندین اکانت در اینستاگرام را عملی کنید.

جابه‌جایی از یک اکانت به اکانت دیگر

جابه‌جایی از یک اکانت به اکانت دیگر

پس از اینکه اکانت جدید خود را ایجاد کردید، باید با قابلیت جابه‌جایی از یک اکانت به اکانت دیگر آشنا شوید. برای مدیریت همزمان چند اکانت اینستاگرام جابه‌جایی میان اکانت‌ها حائز اهمیت است. فرقی نمی‌کند که شما در برنامه اینستاگرام خود چند اکانت دارید؛ شما نمی‌توانید به صورت همزمان همه آنها را چک کنید. برای بازدید و فعالیت باید در میان اکانت‌های خود جابه‌جا شوید. جابه‌جایی میان اکانت‌ها مهارتی کلیدی برای مدیریت همزمان چند اکانت در اینستاگرام است. برای این کار ابتدا باید وارد بخش پروفایل خود شوید. سپس بر روی نام کاربری (username) یا آی دی خود کلیک کنید. در ادامه تمامی اکانت‌های خود را برنامه به شما نمایش می‌دهد. برای ورود به اکانت مورد نظر تنها کافی است آن را انتخاب کرده و بر روی آن کلیک نمایید. پس از انتخاب، اینستاگرام به صورت خودکار شما را به آن اکانت انتقال می‌دهد.

خروج از اکانت‌ها در اینستاگرام

نکته دیگری که در بحث مدیریت همزمان چند اکانت اینستاگرام مطرح است، مسئله خروج از اکانت است. در صورتی که قصد دارید از هر یک از اکانت‌های خود خارج شوید، باید مراحل زیر را طی کنید. طبق نکاتی که در جابه‌جایی اکانت گفته شد، ابتدا باید به اکانتی که قصد خروج از آن را دارید بروید. وارد بخش پروفایل اکانت شوید. بر روی گزینه سه خط که در گوشه سمت راست بالای صفحه قرار دارد، کلیک کنید. در میان گزینه‌های نمایش داده شده، گزینه setting را که در پایین صفحه قرار دارد انتخاب کنید. در صفحه جدید، به پایین بروید. در انتهای صفحه به چند گزینه آبی رنگ برمی‌خورید. برای خروج از اکانت باید گزینه Log out inbo.example را انتخاب کنید. اگر قصد خروج از تمامی اکانت‌های خود را دارید به جای انتخاب گزینه بالا، باید بر روی گزینه پایینی آن یعنی گزینه Log Out All Accounts را انتخاب کنید.

وارد شدن به اکانت‌های قبلی

شما می‌توانید در اپلیکیشن اینستاگرام خود تا سقف ۶ اکانت ساخته و مدیریت کنید. اما شاید شما به جای ایجاد اکانت جدید قصد داشته باشید که وارد یک اکانت از پیش ساخته شوید و آن را در اپلیکیشن اینستاگرام خود نگه دارید. برای انجام این کار باید مراحل زیر را طی کنید. ابتدا وارد بخش پروفایل خود شوید. سپس بر روی آیکون دایره‌ای شکل عکس پروفایل خود که در گوشه پایین صفحه قرار دارد، کلیک کرده و نگه دارید تا پنجره Add Account برای شما باز شود. در ادامه با انتخاب همین گزینه که با آیکون مثبت نشان داده شده، به صفحه بعد می‌روید. در اینجا باید گزینه بالایی یعنی گزینه Log Into Existing Account را انتخاب کنید. در صفحه‌ بعد اینستاگرام از شما اطلاعات پیجتان را درخواست می‌کند. در باکس اول شما باید آی دی اینستاگرام پیج یا شماره تلفن و یا ایمیلی که به پیجتان متصل است را وارد کنید. در باکس پایینی هم باید رمز عبور پیجتان را وارد کنید. پس از اتمام مراحل بالا بر روی گزینه Log in کلیک نمایید.

منبع