بسیاری از ما ترجیح می‌دهیم مخاطب‌مان در زمان انتظار برای پاسخگویی به جای شنیدن صدای تکراری بوق، به یک موسیقی خوشایند گوش بدهد. خوشبختانه نیازی نیست برای این منظور خودتان را به زحمت بیندازید یا به سراغ تنظیمات سیم کارتبروید. فقط کافی است کد آهنگ پیشواز ایرانسل یا کد پیشواز آهنگ همراه اول را فعال کنید. البته سعی کنید پیش از انتخاب موسیقی مورد نظر، حتما خودتان آن را بشنوید تا مطمئن شوید آزاردهنده نیستند. موضوع دیگری که در این رابطه اهمیت دارد، موضوع تمدید خودکار آهنگ پیشواز است. اگر دلتان نمی‌خواهد این اتفاق بیافتد باید برای لغو آهنگ پیشواز ایرانسل یا لغو آهنگ پیشواز همراه اول، اقدام کنید. 

روش‌ های فعال سازی آهنگ پیشواز

برای فعال کردن آهنگ پیشواز، روش‌‌های مختلفی وجود دارد. راحت‌ترین و در دسترس‌ترینش این است که کد دستوری آن را فعال کنند. کد فعال سازی آهنگ پیشواز ایرانسل #777* است. ابتدا این کد را شماره‌گیری می‌کنید، بعد هم باید آهنگ مورد نظرتان را انتخاب کنید.

اما اگر نمی‌خواهید با فعال‌سازی کد، آهنگ پیشوازتان را انتخاب کنید، باید در گوشی موبایل وارد اپلیکیشن ایرانسل من شوید و در آنجا مراحل گزینش و فعال‌سازی را طی کنید.

در صورتی که اپلیکیشن را نصب ندارید، می‌توانید وارد سایت ایرانسل شوید. در سایت هم همین مراحل را پشت سر می‎گذارید تا در نهایت آهنگ مورد نظرتان را انتخاب می‌کنید. به همین راحتی و با یکی از این سه روش کد آهنگ پیشواز ایرانسل برای شما فعال خواهد شد. برای فعال کردن کد آهنگ پیشواز همراه اول هم می‌توانید از این سه روش استفاده کنید. (کد دستوری همراه اول، #کد آهنگ *۲۲۱*۱۰* است.)

بیشتر بخوانید : شارژ اضطراری ایرانسل

برای لغو آهنگ پیشواز چه کار کنیم؟

زمانی که کد آهنگ پیشواز ایرانسل را فعال می‌کنید، به مدت یک ماه مخاطبتان آن را می‌شنود. اما اگر نمی‌خواهید پس از یک ماه، این آهنگ تمدید شود باید آن را لغو کنید. برای لغو آهنگ پیشواز ایرانسل باید #کد آهنگ پیشواز*5*777* شماره‌گیری کنید. اما برای لغو آهنگ پیشواز همراه اول، باید عدد 5 را به 8989 پیامک کنید. (اگر شارژ همراه اول ندارید، می‌توانید از شارژ اضطراری همراه اول استفاده کنید آن هم با شماره‌گیری کد *10*25#. جالب است بدانید برای شارژ اضطراری رایتل هم کافی است عدد 444 را قبل از شماره مورد نظرتان اضافه کنید).

چه آهنگی را برای پیشواز انتخاب کنیم؟

 چه آهنگی را برای پیشواز انتخاب کنیم؟

اگرچه انتخاب آهنگ پیشواز، موضوعی سلیقه‌ای است اما بهتر است آهنگ‌هایی را انتخاب کنید که برای مخاطبان شما خوشایند باشد. از طرف دیگر چون انتخاب‌هایتان زیاد است، ممکن است کمی گیج شوید. مثلا اگر عبارت کد آهنگ پیشواز ایرنسل شجریان را جستجو کنید، با تصنیف‌های متعددی از این خواننده مواجه خواهید شد. یا مثلا اگر آهنگ پیشواز ایرانسل عاشقانه می‌خواهید، با فعال‌سازی کد 33118749 «پا به پای توام» علیرضا قربانی را در پیشواز خواهید داشت. البته بدیهی است که تعداد زیادی آهنگ عاشقانه برای پیشواز وجود دارد.

موسیقی‌های بی‌کلام هم انتخاب خوبی برای پیشواز هستند، مثلا یک کد آهنگ پیشواز ایرانسل پیانو بی کلام را شماره‌گیری کنید تا لحظات دلپذیری را برای مخاطبتان به وجود بیاورید.

از سوی دیگر در مقاطع زمانی مختلف، اپراتورها با ارسال پیامک، مخاطب را از وجود آهنگ پیشوازهای جدید مطلع می‌کنند. در این شرایط کافی است که شما ابتدا کد آهنگ پیشواز ایرانسل و سپس کد آهنگ مورد نظرتان را فعال کنید.