در قرن 21، ارتباط در فضای مجازی بخش تقریبا مهمی در زندگی عموم شده‌است. همینطور بهترین بازی های انلاین به طور چشمگیری محبوبیت پیدا کرده‌اند. حالا در نظر بگیرید امکان این را داشته باشید که در یک برنامه هم بتوانید بازی کنید هم قابلیت چت کردن و برقراری ارتباط را در همان برنامه را داشته‌باشید. در اینجا قرار است با برنامه پلاتو آشنا شویم. این برنامه‌ی دو جانبه یک بازی است که امکان چت کردن در آن فراهم است. به این صورت که شما می توانید با دوستانتان همزمان و مستقیما از صفحه چت بازی کنید. تعداد زیادی بازی در این برنامه ارائه شده که می‌توانید با دوستانتان به صورت گروهی که اکثرا بازی‌های 4 نفر را پشتیبانی می‌کنند بازی کنید و سرگرم شوید. موضوع مهمی که حتما برای شما هم پیش آمده پخش تبلیغ هنگام بازی های آنلاین است. اما در این بازی شما شاهد هیچ تبلیغی نخواهید بود.

هیچ موضوع سخت و پیچیده‌ای در این بازی وجود ندارد که باعث اذیت شدن شما باشد. از طریق برنامه‌های واتس‌آپ، اینستاگرام، اسنپ چت و فیس بوک می‌توانید از دوستان خود دعوت کنید تا در این بازی باشند. زمانی که دوستانتان وارد شدند با یک پیامک و خیلی ساده می‌توانید بازی را شروع کنید. در این برنامه محبوب و پرطرفدار بیش از 45 بازی برای انتخاب شما موجود است. در بازی‌های رقابتی موجود در برنامه شما می‌توانید با رفتن به سطح‌های بالاتر و دریافت امتیاز و تبدیل آن به سکه آن‌ها را به دلخواه خرج کنید. در ادامه بازی‌های این برنامه را نام میبریم سپس راجب چند تا از آن ها صحبت می‌کنیم و در آخر لینک دانلود برای گوشی‌های اندروید و آیفون را در اختیار شما قرار می‌دهیم.

ویژگی شگفت‌انگیز چت در پلاتو

این برنامه به عنوان بهترین بازی انلاین هم شناخته می شود. با اضافه کردن قابلیت چت کردن به صورت خصوصی یا در گروه‌هایی که می‌تواند بیش از 100 عضو داشته باشد محبوبیت خود را بسیار بالا برده‌است. البته در نظر داشته‌باشید انتظاری که از یک برنامه مختص به چت دارید نباید از این برنامه داشته باشید چون قرار نیست پلاتو برنامه ارتباط روزمره شما باشد. پیام رسانی در این برنامه فقط به صورت چت می‌باشد و شما امکان ارسال عکس، ویدیو و استیکر را ندارید. زمانی که در بازی هستید همزمان امکان چت کردن هم دارید که این قابلیت برای بازی‌های نوبتی بسیار جذاب به نظر می‌رسد. به طور مثال در بازی‌های بولینگ، تیراندازی با کمان، گلف و… به بازیکنی که در انتظار نوبت است امکان چت کردن را می‌دهد.

 یکی از مهم‌ترین موضوعات مربوط به چت در این برنامه این است که هیچ وقت ایمیل یا شماره تلفن شما را نمی‌خواهد. همچنین وقتی شروع به چت می‌کنید، سرو‌رها آنها را پس از تحویل به گیرندگان مربوطه ذخیره نمی‌کنند. بنابراین بازی همیشه به ایمنی شما فکر می‌کند و جایی برای نگرانی نیست. حتما لازم نیست که با دوستان خود بازی کنید. چت در این برنامه باعث می‌شود با کسانی که آشنا نیستید دوست شوید و دوست های بیشتری داشته‌باشید.

لینک دانلود پلاتو 

این برنامه پرطرفدار را می‌توانید هم در گوشی های اندروید و هم در گوشی های آیفون نصب کنید. شاید برایتان این مشکل پیش آمده که برای نصب بهترین بازی های اندروید و بهترین بازی های ایفون لینک معتبر نداشته باشید. در این قسمت لینک دانلود بازی پلاتو را که قابلیت چت در آن باعث تفاوت اصلی آن با دیگر بازی‌ها شده را برای شما قرار می‌دهیم.دانلود پلاتو از گوگل پلی

دانلود پلاتو از اپ استور

لیست بازی‌های متنوع در بازی پلاتو

تنوع بازی در بازی پلاتو زیاد است. بازی‌ها از سطح ساده و فقط محض سرگرمی تا بازی‌هایی با سطح بالا و رقابتی شروع می شوند. بازی‌های شانسی، مهارتی و… از جمله این بازی‌ها هستند. در این قسمت با بازی‌های این برنامه آشنا می‌شویم.

نام بازی‌های چند نفره و گروهی

 1. فوتبال روی میز Table soccer
 2. استخر pool
 3. اوچو Ocho
 4. مینی گلف Mini golf
 5. سرمایه گذاری Bankroll
 6. فور این راو 4 in a row
 7. هولدم پوکر Hold'em poker
 8. مین یاب Minesweeper
 9. ماهی رو Go fish
 10. زامبی zombie
 11. قرعه کشی گروهی Draw together
 12. نقطه و جعبه Dots and boxes
 13. لودو Ludo
 14. ادبیات Literati
 15. شطرنج chess
 16. 2 بزرگ Big two
 17. جین رامی Gin rummy
 18. تاس پارتی Dice party
 19. دومینو Dominoes 
 20. کارت راک Rock card
 21. چکرز checkers
 22. پیک Spades
 23. تخته نرد Backgammon
 24. برو Go
 25. قلب Hearts
 26. معکوس Reverse

البته این‌ها فقط تعدادی از بازی‌های عالی و هیجان‌انگیز پلاتو هستند که نام برده‌شد و باید بدانید که بازی‌های بیشتری در این برنامه وجود دارد. در اینجا لیستی از محبوب ترین و سرگرم کننده ترین بازی‌هایی که می توانید با دوستان خود در پلاتو بازی کنید را نام برده ایم:

بازی Ludo 

بازی Ludo

یک بازی رقابتی است که در آن 2 تا 4 بازیکن از ابتدا تا انتها با مهره‌های خود مسابقه می‌دهند. این بازی از بازی هندی پاچینی الهام گرفته شده‌است. البته با بازی‌های دیگری مانند Sorry هم شباهت دارد. بازی به صورت سرعتی پیش می‌رود. هدف این بازی این است که از دای رول استفاده کنید تا هر چهار مهره خود را به خارج از صفحه اصلی خود و به منطقه پایان خود در صفحه هدایت کنید. برای اجرای این بازی دو نفره که جزو بهترین بازی های اندروید و ایفون می باشد می توانید از اپلیکیشن پلاتو استفاده کنید.

بازی تخته نرد

بازی تخته نرد

در این بازی دو نفره فضاهای مثلثی شکل که مهره‌ها اشغال می‌کنند به عنوان نقطه شناخته می‌شوند. هر بازیکن با 15 مهره شروع می‌کند که روی یک تخته قرار می‌گیرند. قبل از شروع، بازیکنان در مورد تعداد امتیازات (1،3،5،9) تصمیم می‌گیرند. اولین بازیکنی که به امتیازات توافق شده برسد، برنده بازی است. در اصل کسی برنده است که با تاس انداختن و بازی شانس بتواند مهره‌های خود را زودتر از صفحه بیرون بکشد. 

بازی معکوس

بازی معکوس

 یک بازی 2 نفره است که بر روی تخته‌ای از 64 مربع که در ردیف‌ها و ستون‌های 8×8 چیده شده‌اند بازی می‌شود. بازی با چهار دیسک که در اختیار دارید آغاز می‌شود. مجموعه‌ای از 64 قطعه یکسان توسط هر دو بازیکن به اشتراک گذاشته می‌شود. هر قطعه یک دیسک است که یک طرف آن سیاه و طرف دیگر سفید است. در این بازی تلاش می‌کنید که دیسک‌ها به رنگ شما باشند. بازی تا زمانی ادامه می‌یابد که هیچ یک از طرفین نتوانند حرکت کنند. اگر هر دو بازیکن تعداد دیسک‌های رنگی‌شان یکسان باشد، بازی مساوی می‌شود.

بازی مین یاب‌ها

بازی مین یاب‌ها

بازی با 2 تا 4 بازیکن شروع می‌شود. هدف از این بازی این است که تا جایی که ممکن است کاشی‌ها را پاک کنید در حالی که سعی می‌کنید از منفجر شدن مین‌ها جلوگیری کنید. بازی زمانی به پایان می‌رسد که تمام مین‌ها کشف شوند. بازیکنی که بیشترین امتیاز را در پایان کسب کند، برنده بازی است. بازی در نوبت‌های 30 ثانیه‌ای انجام می‌شود. وقتی بازیکنی روی کاشی ضربه می‌زند، باید منتظر بماند تا سایر بازیکنان انتخاب‌های خود را تمام کنند. پس از اینکه همه بازیکنان کاشی‌های خود را انتخاب کردند (یا اگر تایمر 30 ثانیه تمام شد)، نوبت به پایان می‌رسد و کاشی‌های انتخاب شده نشان داده می‌شوند.

بازی سرمایه گذاری

بازی سرمایه گذاری

یک بازی مدرن مربوط به معاملات املاک است. بازی برای 2 تا 4 بازیکن است که سریع و بدون دردسر طراحی شده‌است. این بازی شباهت زیادی به بازی معروف، Business and Monopoly دارد. هدف بازی این است که اولین کسی باشید که به ارزش خالص 3000 دلار، 5000 دلار یا 7000 دلار می‌رسد. شما تعیین می‌کنید که این ارزش چقدر باشد. زمانی که بودجه یکی از بازیکن‌ها تمام شود بازی پایان می‌یابد. نکته مهم این که اگر به مدت طولانی بازی نکنید بودجه شما صفر خواهد شد.

صفحه اصلی و تنظیمات بازی پلاتو

در صفحه اصلی بازی پلاتو بخش‌های گوناگونی را مشاهده می‌کنید. بخش اطلاع رسان بازی که شامل اطلاعیه‌های بازی می‌شود و بخش اخبار و بخش‌های کاربردی دیگر. علاوه بر این، شما پس از انجام هر بازی، می‌توانید سابقه بازی و نام آن را در بخشی از بازی مشاهده کنید. در سمت راست بازی پلاتو، قابلیت دعوت و اضافه کردن دوستانتان برای شما فراهم است. در واقع، همه پیام‌ها و چت‌های شما با دوستانتان و در گروه‌های مختلف برایتان نمایش داده می‌شود. همچنین تورنومنت‌ها را نیز می‌توانید، در قسمت بالایی بازی مشاهده کنید. در صورتی که قصد دارید وارد تنظیمات بازی شوید، باید روی پروفایل خود در همان صفحه اصلی کلیک کنید. 

صفحه اصلی و تنظیمات بازی پلاتو

در سمت چپ، روی علامت چرخ‌دنده کلیک کنید تا وارد تنظیمات اصلی بازی پلاتو شوید. در این قسمت از تنظیمات می‌توانید با حساب گوگل خود بازی را ادامه دهید، اعلان‌های بازی را تغییر دهید، از تم‌های متنوع بازی استفاده کنید، تنظیمات حریم خصوصی خود را بررسی کنید و…

کلام آخر

ما چند مورد از بازی‌های پلاتو را برای شما شرح دادیم تا با فضای پلاتو، بهترین بازی انلاین آشنایی داشته باشید. همینطور که می بینید این بازی‌ها در حین سادگی بسیار جذاب و سرگرم کننده هستند. در واقع پلاتو یک برنامه مفید برای گذراندن اوقات فراغت و کسب تجارب شگفت‌انگیز در فضای مجازی است. در این مقاله مختصر اطلاعاتی راجب آن کسب کردید. حالا کاری که باید انجام دهید این است که برای این تجربه لذت بخش آماده شوید. اگر اطلاعات کافی و لازم را از این مقاله دریافت کردید از لینک های دانلود کمک بگیرید و بازی را نصب کنید تا با دوستانتان اوقات خوشی را تجربه کنید.

منبع: hago