ضبط مکالمه برای کاربران اندروید آسان است اما در سیستم عامل آیفون به این راحتی‌ها هم نیست! زیرا شرکت اپل یکی از پرچمداران حفظ حریم خصوصی کاربران است و به این مساله بسیار اهمیت می‌دهد. اما ما در این مطلب راهکارهایی ساده برای ضبط مکالمه در ای او اس ۱۴ به شما نشان می‌دهیم. با ما همراه باشید!

امروزه با پیشرفت مداوم تکنولوژی و بزرگ‌تر شدن فضای مجازی، بسیار مهم است که مراقب حریم خصوصی خود باشیم! مراقب عکس‌ها، فایل‌ها، پیام‌ها و حتی صداها. اما بالاخره ما انسان‌ها گاهی نیاز داریم تا یک تماس صوتی را ضبط کنیم تا بتوانیم دوباره به آن گوش دهیم، مانند مکالمات کاری، درسی یا حتی تهدیدآمیز!

تفاوت ضبط مکالمه در اندروید و ای او اس

تفاوت ضبط مکالمه در اندروید و ای او اس

سیستم عامل اندروید به کاربران خود اجازه ضبط مستقیم مکالمات صوتی را می‌دهد. اما سیستم عامل ای او اس برای حفظ اطلاعات و افزایش امنیت، اجازه ضبط مستقیم تماس را به کاربران خود نمی‌دهد. قبلا خبری در این زمینه منتشر شده بود مبنی بر این که اپل نیز اجازه مستقیم ضبط مکالمه در ای او اس ۱۴ فراهم کرده، اما بزودی مشخص شد که این یک دروغ بزرگ است!

اما جای نگرانی نیست، چون همان‌طور که قبل‌تر گفتیم، ما راهکار ضبط مکالمات ای او اس را به شما نشان می‌دهیم. کاربران سیستم عامل ای او اس از طریق نصب اپلیکیشن‌های جانبی می‌توانند مکالمات صوتی خود را ضبط کنند. در ادامه شما را با تنها روش ضبط مکالمات صوتی یعنی نصب اپلیکیشن‌های لازم، آشنا خواهیم کرد.

یک نکته ضروری قبل از ضبط مکالمه در ای او اس ۱۴

خیلی مهم است که قبل از تصمیم‌گیری برای ضبط مکالمات ای او اس 14 بدانید که ضبط مکالمات در برخی از کشور‌ها مانند استرالیا ممنوع است و مجازات سنگین در پی دارد! در پایان مطلب حتما به شرح مجازات ضبط مکالمات تلفنی در ایران هم خواهیم پرداخت.

بهترین اپلیکیشن‌‌های ضبط مکالمه در ای او اس ۱۴

در این بخش دو تا از بهترین اپلیکیشن‌های ضبط مکالمات صوتی را به شما معرفی می‌کنیم:

اپلیکیشن Tape A call

اپلیکیشن Tape A call

اپلیکیشن کاربردی (Tape A call) یکی از بهترین اپلکیشن‌های ضبط مکالمه در ای او اس ۱۴ است. از بهترین‌ ویژگی‌های این اپلیکیشن، نداشتن محدودیت تعداد تماس و زمان تماس ها است. همچنین یکی دیگر از ویژگی‌های بسیار جالب اپلیکیشن (Tape A call) این است که شما می‌توانید با استفاده از ایمیل و دیگر راه‌های ارتباطی، صدای ضبط شده ‌را برای دیگران ارسال کنید.

اما نکته بسیار مهم و یکی از ویژگی‌های منفی اپلیکیشن (Tape A call) این است که حساب کاربری آن فقط برای 7 روز رایگان است. برای تهیه اشتراک یک‌ساله باید مبلغ 10.99 دلار پرداخت کنید.

اپلیکیشن Rev call Recorder

اپلیکیشن Rev call Recorder

  اپلیکیشن بعدی (Rev call Recorder) نام دارد که از کاربردی‌ترین اپلیکیشن‌‌های ضبط مکالمات برای گوشی اپل است. این اپلیکیشن بسیار شبیه به اپلیکیشن (Tape A call) است، یعنی محدودیت‌های تعداد تماس و مدت زمان تماس را ندارد و به شما اجازه می‌دهد که فایل ضبط شده را از طریق ایمیل و دیگر راه‌های ارتباطی برای دیگران ارسال کنید.

همچنین این اپلیکیشن کاملا رایگان است اما یک مشکل کوچک دارد! تنها مشکل اپلیکیشن (Rev call Recorder) درون برنامه‌ای بودن آن است، یعنی شما برای ضبط مکالمات صوتی خود باید حتما تماس خود را از داخل برنامه (Rev call Recorder) برقرار کنید.

آیا از تصمیم خود مطمئن هستید؟!

درست است که ما ضبط مکالمه در ای او اس ۱۴ را توضیح دادیم. اما حتما به این نکته توجه کنید که ضبط مکالمات در برخی کشورها جرم محسوب می‌شود و مجازات سنگینی در پی دارد. برای مثال در کشور ما یعنی ایران، برای ضبط مکالمات 6 ماه تا دو سال حبس در نظر گرفته شده است. البته این مجازات تنها با تصمیم قاضی عملی خواهد شد و در شرایطی ممکن است قاضی تصمیم بگیرد که هیچگونه مجازاتی برای فرد در نظر گرفته نشود.

اگر نیاز دارید که مکالمه خود را ضبط کنید، حتما از طرف مقابل اجازه بگیرید.

نظر شما چیست؟ آیا واقعا ضبط شدن مکالمات صوتی خطرناک‌ است؟ آیا شما تجربه‌ای در این زمینه داشته‌اید؟