سامسونگ کلود یک فضای ابری است که شرکت سامسونگ در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد و به کمک آن می‌توانند انواع فایل‌های مختلف را ذخیره‌سازی نمایند. با توجه به اینکه ممکن است اتفاقات مختلفی رخ دهد و اطلاعات شما مانند تصاویر، فیلم‌ها و... از دست بروند، وجود چنین سرویسی کارایی بسیار مهمی خواهد داشت. با فعالسازی فضای ابری گوشی سامسونگ فضایی در حدود 15 گیگابایت برای این کار به شما تعلق خواهد گرفت و می‌توانید از اطلاعات مهم گوشی سامسونگ خود در آنجا پشتیبان‌گیری نمایید. در ادامه درباره فعال کردن این فضای ابری و مزایای آن بیشتر صحبت خواهیم کرد؛ پس تا پایان با ما همراه باشید.

استفاده از سامسونگ کلود چه مزیتی دارد؟

قبل از اینکه بخواهید samsungcloud را مورد استفاده قرار دهید بهتر است بدانید که اصلا آیا ارزش دارد یا خیر؟ برای یافتن پاسخ به این سوال باید از خودتان بپرسید که آیا اطلاعاتی دارم که نگهداری از آن‌ها برای من مهم باشد یا نه؟ پاسخی که به این سوال می‌دهید مشخص می‌کند که آیا شما به یک فضای ذخیره‌سازی مطمئن نیاز خواهید داشت و یا لزومی برای استفاده از آن ندارید. به طور کلی بزرگترین مزیت استفاده از سامسونگ کلود نگهداری از اطلاعاتی است که برای شما ارزشمند هستند. شما با اینکار نسخه‌ای از اطلاعاتتان را همواره خواهید داشت و اگر مشکلی برای تلفن همراه شما به وجود بیاید، اطلاعات شما صدمه‌ای نخواهد دید.

استفاده از سامسونگ کلود چه مزیتی دارد؟

مزیت بعدی که می‌توان برای این سرویس معرفی کرد این است که اطلاعات شما به طور همزمان از چند دستگاه قابل دسترسی خواهد بود؛ به عبارت دیگر، در صورتی که اطلاعات شما روی این سرویس ذخیره شده باشند، شما می‌توانید با رایانه شخصی خود یا هر دستگاه متصل به اینترنت وارد حساب کاربری خود شده و اطلاعاتتان را مشاهده نمایید.

دیگر مزیت‌هایی که می‌توان برای این سرویس نام برد، رایگان بودن، امنیت بالا، قابلیت ارتقاء و... است که در صورت استفاده از آن‌ها بهره‌مند خواهید شد. حال با توجه به این ویژگی‌ها بهتر می‌توانید تصمیم بگیرید که استفاده از samsungcloud مناسب شما هست یا خیر! در حالت کلی استفاده از این فضای رایگان ابری به همه افراد توصیه می‌شود؛‌ زیرا هر کسی اطلاعات مهمی دارد که برای نگهداری از آن‌ها به دنبال روشی مطمئن می‌گردد.

افزایش فضای در دسترس

همانطور که در ابتدای متن اشاره شد، فضایی که سامسونگ کلود به صورت رایگان در اختیار شما قرار می‌دهد، 15 گیگابایت است. شما به راحتی می‌توانید از این فضا برای نگهداری نسخه پشتیبان از اطلاعاتتان استفاده نمایید. در صورتی که برای ذخیره‌سازی به فضای بیشتری نیاز داشتید، قابلیت ارتقاء حساب شما وجود دارد و با پرداخت هزینه می‌توانید فضای بیشتری را در اختیار داشته باشید. میزان هزینه‌ای که در حال حاضر برای تهیه فضای بیشتر باید پرداخت شود به ازای 50 گیگابایت ماهانه مبلغی در حدود 1 دلار است. با پرداخت تقریبا 3 دلار در ماه نیز می‌توانید به 200 گیگابایت فضای بیشتر دسترسی داشه باشید.

محدودیت‌های فضای ابری سامسونگ

به طور کلی دو نوع محدودیت را می‌توان برای samsungcloud در نظر گرفت که عبارت است از:

1) فضای در دسترس

یکی از محدودیت‌های این سرویس، محدودیت در فضای مشخص شده است؛ اما همانطور که اشاره شد فضای در اختیار شما می‌تواند افزایش یابد. نکته‌ای که باید در این قسمت مدنظر شما باشد این است که امکان ارتقای فضای ذخیره‌سازی در همه کشورها وجود ندارد و به دلیل تحریم‌های سیاسی ممکن است نتوانید فضای در اختیار خود را افزایش دهید.

2) نوع فایل قابل ذخیره

بزرگترین و اصلی‌ترین محدودیتی که می‌توان برای سامسونگ کلود در نظر داشت عدم امکان پشتیبان‌گیری از اطلاعاتی مانند پیام‌رسان‌ها است که اصطلاحا به آن‌ها اطلاعات شخص ثالث می‌گویند. 

فعالسازی فضای ابری گوشی سامسونگ

برای فعال سازی این سرویس روی گوشی خود در مرحله اول باید این برنامه را دانلود و نصب نمایید؛ البته ممکن است به طور پیش‌فرض روی گوشی شما نصب باشد. جهت دانلود سامسونگ کلود از گوگل پلی روی لینک زیر کلیک نمایید:دانلود سامسونگ کلود از گوگل پلی

فعال سازی سامسونگ کلود

پس از اینکه برنامه را نصب کردید، برای استفاده لازم است وارد قسمت تنظیمات موبایل خود شوید. در قسمت تنظیمات گزینه Accounts and Backup یا همان حساب‌ها و پشتیبان‌ها را انتخاب نمایید. وارد این صفحه که شدید روی سامسونگ کلود ضربه بزنید. چون اولین باری است که وارد این قسمت می‌شوید، باید حساب کاربری ایجاد کرده و تنظیمات حساب خود را انجام دهید. دقت داشته باشید که برای استفاده از این سرویس شما حتما باید از قبل یک حساب سامسونگ داشته باشید. در تصاویر زیر این مراحل نشان داده شده است.

پس از فعالسازی فضای ابری گوشی سامسونگ کارایی آن به دو دسته کلی تقسیم می‌شود که عبارت‌اند از بازیابی اطلاعات و پشتیبان‌گیری از اطلاعات. شما پس از فعال کردن این سرویس روی گوشی خود باید اطلاعاتی که قضد ذخیره‌سازی آن‌ها را دارید مشخص کرده و از آن‌ها پشتیبان‌گیری نمایید. در ادامه نیز هر زمانی که به آن اطلاعات نیاز داشتید می‌توانید به راحتی از سرویس سامسونگ کلود آن‌ها را بازیابی نمایید.

نحوه گرفتن پشتیبان از اطلاعات در سامسونگ کلود

نحوه گرفتن پشتیبان از اطلاعات در سامسونگ کلود

پس از رفتن به قسمت سامسونگ کلود که در بخش قبلی متن توضیح دادیم شما مشخص می‌کنید که از چه مواردی قصد دارید نسخه پشتیبان داشته باشید. در واقع با انتخاب گزینه‌هایی که پیش روی شما قرار دارد، شما تعیین می‌کنید که چه مواردی شامل پشتیبان‌گیری شوند. بعد از اینکار هر زمانی که روی گزینه پشتیبان‌گیری ضربه بزنید، کار پشتیبان‌گیری انجام خواهد شد. ضمن اینکه می‌توانید بازه زمانی برای اینکار تعیین نمایید. نکته قابل توجه این است که شما برای دسترسی به فضای ذخیره‌سازی گوشی موبایل خود می‌توانید با هر دستگاهی از مرورگر و آدرس support.samsungcloud.com استفاده نمایید اما اگر قصد داشته باشید که فایلی را بارگذاری نمایید لازم است که حتما با موبایل و یا تبلت اندرویدی وارد شوید.

بازیابی اطلاعات از سامسونگ کلود

در صورتی که اطلاعاتی روی فضای ابری گوشی ذخیره کرده باشید، در هر زمانی که خواستید می‌توانید آن‌ها را بازیابی نمایید. برای بازیابی اطلاعات از سامسونگ کلود کافی است به این سرویس مراجعه کرده و قسمتی که قرار است اطلاعاتش را بازیابی کنید معین نمایید. سپس با انتخاب گزینه بازیابی اطلاعات کار بازیابی انجام خواهد شد.

چگونه سامسونگ کلود را غیر فعال کنیم

در صورتی که استفاده از سامسونگ کلود را برای خودتان مناسب ندانستید و قصد داشتید این سرویس را لغو نمایید به دنبال پاسخ سوال چگونه سامسونگ کلود را غیر فعال کنیم خواهید بود. برای غیرفعال کردن این سرویس می‌توانید اکانت سامسونگ خود را کلا پاک کنید که خیلی توصیه نمی‌شود و یا اینکه از داخل خود این غیرفعال کردن را انجام دهید. اگر شما در قسمتی که معین می‌شود از چه بخش‌هایی می‌خواهید فایل پشتیبان داشته باشید، همه را غیرفعال کنید، عملا سرویس سامسونگ کلود غیرفعال شده و دیگر برای پشتیبان‌گیری نمی‌توانید از آن استفاده نمایید. همچنین می‌توانید نسخه پشتیبانی که قبلا تهیه نموده‌اید را نیز در خود برنامه سامسونگ کلود حذف نمایید.

جمع‌بندی

در این مقاله درباره سرویس ذخیره‌سازی فضای ابری گوشی‌های سامسونگ صحبت کردیم. به کمک این سرویس شما می‌توانید به صورت رایگان تا 15 گیگابایت از اطلاعاتی را که برایتان مهم است در آن ذخیره کرده تا در صورت خرابی تلفن همراه، اطلاعات شما از بین نروند؛ البته با پرداخت هزینه می‌توانید این فضا را افزایش دهید. همچنین آموزش فعالسازی فضای ابری گوشی سامسونگ نیز خدمت شما ارائه شد که کمک می‌کند بتوانید به راحتی این سرویس را مورد استفاده قرار دهید. درباره بازیابی اطلاعات از سامسونگ کلود هم مطالبی بیان شد.

در صورتی که شما samsungcloud را مورد استفاده قرار داده‌اید و از مزایا و معایب آن اطلاعات بیشتری دارید، آن را با ما در کامنت به اشتراک بگذارید. ضمنا اگر ابهام یا سوالی نیز در رابطه با این سرویس وجود دارد، می‌توانید در کامنت‌ها آن را مطرح نمایید.