تاچ گوشی سامسونگ با تکنولوژی‌های مختلفی مانند تاچ خازنی، تاچ مقاومتی و تاچ اپتیکال عمل می‌کند و به کاربران امکان کنترل دستگاه گوشی خود را با حرکات لمسی و چرخشی می‌دهد. همچنین، ویژگی‌های جدیدی مانند لمس دوباره و توانایی تشخیص فشار متفاوت در لمس، تجربه کاربری را برای استفاده از تاچ گوشی سامسونگ بهبود می‌بخشند.

با استفاده از تاچ گوشی سامسونگ، کاربران می‌توانند با لمس صفحه نمایش گوشی، بسیاری از وظایف خود را انجام دهند. این ویژگی به کاربران اجازه می‌دهد تا به سرعت و با سهولت، از برنامه‌ها، وب‌سایت‌ها، پیام‌ها و سایر اطلاعات استفاده کنند. در ادامه توضیحات دقیق‌تری را درباره موارد مرتبط با تاچ گوشی سامسونگ ارائه خواهیم کرد.

تنظیمات تاچ گوشی سامسونگ چیست؟

تنظیمات تاچ گوشی سامسونگ چیست؟

تنظیمات تاچ گوشی سامسونگ شامل تنظیمات مختلفی است که به کاربر این امکان را می‌دهد تا تجربه استفاده از تاچ گوشی را به دلخواه خود تنظیم کند. برخی از تنظیمات تاچ گوشی سامسونگ عبارتند از:

1. حساسیت تاچ گوشی سامسونگ

حساسیت تاچ گوشی سامسونگ یعنی حساسیت لمسی یا پاسخگویی صفحه نمایش به لمس انگشتان کاربر. این تنظیم اجازه می‌دهد تا کاربر حساسیت تاچ را برای خود تعیین کند و باعث می‌شود تجربه استفاده از گوشی سامسونگ بهتر شود. در برخی مدل‌ها، می‌توانید با استفاده از عملکرد «تنظیمات پیشرفته»، به تنظیمات پیشرفته تاچ دسترسی پیدا کنید. برای تنظیم حساسیت تاچ بهتر است ابتدا با تنظیمات پیشفرض گوشی کار کنید و سپس با تغییر تنظیمات، بهترین تنظیمات برای خود را پیدا کنید.

2. زمان تاخیر تاچ گوشی سامسونگ

زمان تاخیر تاچ گوشی سامسونگ به معنای مدت زمانی است که صفحه نمایش به لمس انگشت کاربر پاسخ می‌دهد. برای تنظیم زمان تاخیر تاچ در گوشی سامسونگ، می‌توانید به بخش تنظیمات گوشی رفته و از قسمت تنظیمات تاچ استفاده کنید. در این قسمت، می‌توانید زمان تاخیر را تنظیم کنید و به صورت پیش فرض معمولاً یک ثانیه است.

3. قفل چرخش صفحه گوشی سامسونگ

قفل چرخش صفحه به شما اجازه می‌دهد تا از چرخش ناگهانی صفحه جلوگیری شود و در حالت عمودی یا افقی بماند. برای قفل چرخش صفحه در گوشی سامسونگ، بهتر است به تنظیمات گوشی خود و سپس به بخش «تنظیمات صفحه نمایش» بروید. در این بخش، می‌توانید گزینه «قفل چرخش صفحه» را پیدا کنید و آن را فعال کنید. بعد از فعال کردن این گزینه، صفحه نمایش گوشی سامسونگ شما در حالت عمودی یا افقی قفل خواهد شد و تا زمانی که شما این ویژگی را غیرفعال نکنید، به صورت خودکار به حالت قبلی برنمی‌گردد.

4. قفل تاچ گوشی سامسونگ

قفل تاچ در گوشی سامسونگ به شما اجازه می‌دهد تا با فعال کردن این ویژگی از تماس های ناخواسته و عملکرد نادرست صفحه نمایش جلوگیری کنید. با این ویژگی فعال، صفحه نمایش گوشی سامسونگ به لمس انگشت شما پاسخ نمی‌دهد و تنها با وارد کردن رمز عبور، می‌توانید آن را باز کنید.

برای فعال کردن قفل تاچ در گوشی سامسونگ، می‌توانید به تنظیمات گوشی خود بروید و به بخش «تنظیمات تاچ» رفته و سپس گزینه «قفل تاچ» را انتخاب کنید. سپس، باید رمز عبور خود را برای قفل تاچ تنظیم کنید. همچنین، در بعضی از مدل‌های گوشی سامسونگ، ممکن است بتوانید به سرعت و آسانی با دو بار فشار دادن دکمه خانه، قفل تاچ را فعال کنید.

5. نشانگر لمس گوشی سامسونگ

این نشانگر یک نوار کوچک است که در بالای صفحه نمایش گوشی سامسونگ قرار دارد و در هنگام لمس‌شدن صفحه، رنگ آن تغییر می‌کند. برای فعال کردن نشانگر لمس در گوشی سامسونگ، می‌توانید به تنظیمات گوشی خود بروید و به بخش «تنظیمات تاچ» رفته و سپس گزینه «نشانگر لمس» را فعال کنید.

6. تنظیم صداها موقع لمس گوشی

تنظیم صداها در موقع لمس گوشی به شما امکان می‌دهد تا صدایی را که هنگام لمس صفحه‌نمایش پخش می‌شود، تنظیم کنید. برای تنظیم صداها موقع لمس گوشی سامسونگ، می‌توانید به تنظیمات گوشی خود بروید و به بخش «صداها و لرزش‌ها» رفته و سپس گزینه «صداهای لمس» را انتخاب کنید. همچنین، در بعضی از مدل‌های گوشی سامسونگ، ممکن است بتوانید صدایی را که هنگام لمس دکمه های خاصی مانند دکمه بازگشت یا دکمه منو پخش می‌شود، نیز تنظیم کنید.

7. ویژگی لمس دوباره برای تاچ گوشی سامسونگ

ویژگی لمس دوباره (Double Tap to Wake) یک ویژگی مفید در گوشی های سامسونگ است که به شما اجازه می‌دهد با دو بار لمس کردن به سرعت صفحه نمایش گوشی را روشن کنید. با استفاده از این ویژگی، شما نیازی به فشردن دکمه روشن/خاموش (Power) گوشی خود ندارید.

توجه داشته باشید که ویژگی لمس دوباره در بعضی مدل‌های گوشی سامسونگ ممکن است موجود نباشد و یا به نام دیگری مانند Double Tap to Wake نامیده شود. همچنین، برخی گوشی‌های سامسونگ ممکن است فقط با استفاده از دو بار لمس کردن به دکمه خانه (Home) به سرعت صفحه نمایش را روشن کنند.

کد تست تاچ گوشی سامسونگ

کد تست تاچ گوشی سامسونگ

کد تست تاچ گوشی سامسونگ شامل #*0#* است که در بیشتر گوشی‌های سامسونگ (به جز مدل‌هایی که نمایشگر لمسی ندارند) در دسترس است. با وارد شدن به این منو، یک صفحه با خانه‌هایی نشان داده می‌شود که با لمس‌کردن هر یک از خانه‌ها، آن‌ها به رنگ سبز تغییر رنگ می‌دهند. در صورتی که هر خانه‌ای تغییر رنگ ندهد، نشان‌دهندۀ مشکل در تاچ گوشی است. برای خروج از این منو، می‌توانید با لمس‌کردن گزینه بازگشت به منوی اصلی، یا فشار دادن کلید فیزیکی افزایش صدا، به منوی اصلی بازگردید.

همچنین، گزینه TSP Hovering برای تست تاچ در مدل‌های جدیدتر سامسونگ وجود دارد که با نزدیک کردن انگشت به پنل، بدون لمس نمایشگر، تاچ قابل آزمایش است. همچنین، گزینه Wacom Test برای تست قلم هوشمند سامسونگ و گزینه SPEN Hovering برای تست قابلیت شناوری قلم هوشمند در دسترس هستند.

علل کار نکردن تاچ گوشی سامسونگ چیست؟

علل کار نکردن تاچ گوشی سامسونگ ممکن است متنوع باشد و ممکن است بر اساس مدل و شرایط گوشی متفاوت باشد. در ادامه، چند علت کار نکردن تاچ گوشی سامسونگ را بررسی می‌کنیم:

  • آلودگی صفحه نمایش گوشی: ذرات گرد‌و‌غبار و چربی می‌توانند به سطح صفحه نمایش گوشی سامسونگ چسبیده و مانع کارکرد درست تاچ شوند.
  • ضربه و خراشیدگی: ضربه یا خراشیدگی تاچ گوشی سامسونگ می‌تواند باعث ایجاد مشکل در کارکرد تاچ شود.
  • مشکل در نرم‌افزار: مشکلات نرم‌افزاری نیز ممکن است باعث کار نکردن گوشی سامسونگ شود. برخی از مشکلات نرم‌افزاری که ممکن است باعث مشکل در تاچ شوند، شامل اختلال در سیستم عامل گوشی، نرم‌افزارهای ناسازگار نصب‌شده و به‌روز‌نبودن نرم‌افزار گوشی هستند.
  • مشکلات سخت‌افزاری گوشی: در بعضی موارد، مشکلات سخت‌افزاری گوشی ممکن است باعث کار نکردن تاچ گوشی سامسونگ شوند. این مشکلات ممکن است شامل خرابی در صفحه نمایش، کابل‌های اتصال تاچ یا پردازنده گوشی باشد.

اگر تاچ گوشی موبایل شما کار نمی‌کند، بهتر است ابتدا صفحه نمایش گوشی را تمیز کرده و سپس دوباره سعی کنید. اگر مشکل باز هم ادامه داشت، می‌توانید به مرکز خدمات سامسونگ یا فروشنده گوشی خود مراجعه کنید تا مشکل رفع شود.