تماس‌های دریافتی ناخواسته مشکلی است که برای همه ما پیش آمده و ممکن است که دوست داشته باشیم آنها را مسدود کنیم. این تماس ممکن است از طرف یک بازاریاب سمج باشد یا یکی از دوستانی که نمی‌‎خواهید با او حرف بزنید و مدام به شما زنگ می‌زند. خوشبختانه خیلی از گوشی‌های اندرویدی امکان مسدود کردن تماس‌های دریافتی را به صورت پیشفرض به شما می‌دهند اما برخی نیز این قابلیت را ندارند و باید از طریق برنامه مسدود کردن تماس های دریافتی این قابلیت را به گوشی موبایل خودتان اضافه کنید. به همین خاطر ما در این مقاله قصد داریم لیستی از بهترین برنامه‌ها برای این کار را به شما معرفی کنیم که هم موثر هستند و هم قابل اعتمادند. 

۱- برنامه مسدود کردن تماس های دریافتی truecaller

۱- برنامه مسدود کردن تماسهای دریافتی truecaller

Truecaller یک نرم افزار فوق‌ العاده است که میلیون‌ها نفر در سراسر دنیا آن را نصب کرده‌اند و بهترین برنامه مسدود کردن تماس های دریافتی به شمار می‌رود. این نرم افزار قابلیت‌های بسیار زیادی دارد و از طریق آن می‌توانید تماس های ورودی ناشناس را تشخیص دهید و شماره‌های ناخواسته را مسدود کنید. شما می‌توانید در بخش تاریخچه اسم افرادی که با شما تماس گرفته‌اند را ببینید، شماره‌ها را فیلتر کنید یا از جستجو برای پیدا کردن یک شماره خاص استفاده کنید. همچنین می‌توانید تاریخچه، دفترچه تلفن و لیست مسدودی‌ها را نیز روی گوگل درایو بکاپ بگیرید. همچنین داخل برنامه مسدود کردن تماس های دریافتی Truecaller نیز یک گزینه وجود دارد که با استفاده از آن می‌توانید تمامی شماره‌های مزاحمی را که در دیتابیس آن ثبت شده به صورت یک جا مسدود کنید. رابط کاربری نرم افزار هم خیلی ساده است و به راحتی می‌توانید با آن کار کنید.

۲- برنامه مسدود کردن تماس های دریافتی Hiya- Caller ID & Block

برنامه Hiya نیز یکی دیگر از موارد لیست بهترین برنامه مسدود کردن تماس های دریافتی به شمار می‌رود. علاوه بر مسدود سازی تماس‌های دریافتی و پیام‌ها و افزودن پیام‌ها به لیست سیاه، این نرم افزار دارای قابلیت جستجوی معکوس شماره تلفن و محافظت از Caller ID است. این نرم افزار با اجرای تکنیک‌های جستجوی معکوس بررسی خواهد کرد که تماس از طرف اسپمرها برقرار شده است یا از طرف افراد عادی. همچنین می‌توانید این برنامه مسدود کردن تماس های دریافتی را به شکلی تنظیم کنید که در صورت دریافت تماس‌های ناخواسته به شما هشدار دهد. این برنامه امکان شناسایی تماس‌ها و پیام‌های ناخواسته را نیز دارد.

۳- برنامه مسدود کردن تماس های دریافتی Call Blacklist – Call Blocker

۳- برنامه مسدود کردن تماس های دریافتی Call Blacklist – Call Blocker

Call Blacklist یک برنامه مسدود کردن تماس های دریافتی قدرتمند برای اندروید است که برای مسدود کردن تماس‌ها و پیامک‌های اسپم و تبلیغاتی کاربرد دارد. شما می‌توانید هر نوع شماره خصوصی، مخفی، تبلیغاتی، شخصی و ... را که در لیست مخاطبین شما نیست به این نرم افزار اضافه کنید تا تماس‌ها و پیام‌های ورودی آن‌ها را مسدود کند. داخل این نرم افزار می‌توانید از امکاناتی مثل لیست سیاه یا لیست سفید استفاده کنید و از طریق پسورد هم می‌توانید از آن محافظت کنید. اما مهم‌ترین ویژگی این برنامه مسدود کردن تماس های دریافتی، امکان تنظیم زمان برای مسدود کردن تماس‌ها و پیامک‌ها است. شما می‌توانید بسته به نیاز خودتان هر ساعتی که دوست دارید این نرم افزار را فعال یا غیرفعال کنید. 

۴- برنامه مسدود کردن تماس های دریافتی: Mr. Number- Block calls & spam

Mr. Number یک برنامه مسدود کردن تماس های دریافتی دیگر است که کاملا رایگان است و هیچ تبلیغاتی هم در آن وجود ندارد. با استفاده از این برنامه می‌توانید تماس‌های ناخواسته را مسدود کنید و در عین حال توانایی شناسایی و مسدودسازی خودکار پیامک‌های تبلیغاتی را فعال نمائید. شماره‌ها را نیز می‌توانید از دفترچه تلفن خودتان انتخاب کنید یا آن‌ها را به صورت دستی وارد کنید. حتی می‌توانید شماره‌ها را بر اساس پیش شماره نیز مسدود کنید. امکان مسدودسازی تمامی شماره‌ها به جز شماره‌های ثبت شده در دفتر تلفن نیز ویژگی دیگر این برنامه مسدود کردن تماس های دریافتی است. نصب و راه اندازی این برنامه کاملا آسان است و به صورت کامل از شما در برابر تماس‌های ناخواسته محافظت می‌کند.

۵- برنامه مسدود کردن تماس های دریافتی: Call Control

۵- برنامه مسدود کردن تماس های دریافتی: Call Control

این برنامه یکی از بهترین گزینه‌ها برای گوشی‌های اندرویدی مثل گوشی سامسونگ و شیائومی است. برنامه پیش رو حجم خیلی کمی دارد و می‌تواند به صورت کاملا بهینه تماس‌های خودکار و تبلیغاتی را مسدود کند. همچنین می‌توانید یک برنامه زمانی برای این نرم افزار تنظیم کنید تا در طول ساعات تنظیم شده هیچ تماس یا پیام متنی دریافت نکنید. قابلیت CallerID پیشرفته این برنامه مسدود کردن تماس های دریافتی نیز به شما این امکان را می‌دهد که متوجه شوید چه کسی در حال تماس با شما است اما بهترین ویژگی آن امکان مسدودسازی پیامک‌های تبلیغاتی است.

۶- برنامه مسدود کردن تماس های دریافتی CallApp

CallApp تقریبا شبیه به Truecaller است و می‌توانید از آن به عنوان یک برنامه ضبط تماس و Caller ID استفاده کنید. این نرم افزار یکی از گسترده‌ترین دیتابیس‌های شماره تلفن دنیا را دارد و مانند Truecaller می‌تواند قابلیت‌های گسترده‌ای را در اختیار شما قرار دهد. CallApp بیش از ۱۰۰ میلیون کاربر در سراسر دنیا دارد و به همین خاطر لیست شماره‌های آن نیز بسیار گسترده است. علاوه بر این، تمامی تماس‌های اسپم نیز به صورت خودکار مسدود خواهند شد و در صورت نیاز می‌توانید از ضبط صوت خودکار آن نیز برای ضبط تماس‌های دریافتی استفاده کنید. همچنین می‌توانید صفحه تماس‌های دریافتی را نیز با استفاده از ویدیو شخصی سازی کنید.

۷- نرم افزار Avast Mobile Security & Antivirus

۷- نرم افزار Avast Mobile Security & Antivirus

Avast یک نرم افزار آنتی ویروس برای تمامی گوشی های اندروید از جمله گوشی شیائومی است اما می‌توان به عنوان یک برنامه مسدود کردن تماس های دریافتی هم از آن استفاده کرد. این نرم افزار امکان شناسایی و مسدود کردن تماس‌های تبلیغاتی را دارد اما در کنار این قابلیت می‌توان از قابلیت‌های دیگر آن مثل آنتی ویروس، قفل نرم افزاری، ردیاب گوشی، Junk Cleaner و ... نیز استفاده کرد. به صورت کلی این محصول یکی از بهترین نرم افزارها برای تامین امنیت و حریم شخصی شما می‌باشد و با استفاده از آن می‌توانید کارهایی فراتر از مسدود کردن تماس‌های دریافتی انجام دهید.

۸- نرم افزار REKK

REKK بهترین برنامه مسدود کردن تماس های دریافتی برای گوشی اپل است. با استفاده از این نرم افزار می‌توانید تماس‌های دریافتی از شماره‌های خاص را مسدود یا انتخاب کنید که تمام شماره‌هایی که داخل دیتابیس آن قرار دارند مسدود شوند. همچنین REKK یک CallerID قدرتمند دارد و قبل از پاسخ دادن به تماس می‌توانید متوجه شوید که تماس از طرف چه کسی است. در صورتی که می‌خواهید به تمام تماس‌های دریافتی پاسخ دهید اما دوست ندارید وقت خودتان را برای تماس‌های تبلیغاتی و اسپم هدر دهید، این قابلیت کمک زیادی به شما خواهد کرد. علاوه بر تماس‌های دریافتی می‌توانید پیامک‌های تبلیغاتی و پیامک‌هایی که از شماره‌های خاص دریافت می‌شوند را هم مسدود کنید.

۹- نرم افزار Call Control

با استفاده از برنامه مسدود کردن تماس های دریافتی Call Control شما می‌توانید به صورت خودکار تماس‌های تبلیغاتی و خودکار را مسدود کنید. این تماس‌ها به صورت کاملا بی صدا و بدون اینکه شما متوجه شوید، مسدود خواهند شد. همچنین استفاده از نرم افزار نیز رایگان است و فقط در صورتی که به قابلیت‌های اضافه نیاز داشته باشید باید نسخه پولی آن را خریداری کنید. داخل نرم افزار یک بلک لیست شخصی وجود دارد که از طریق آن می‌توانید شماره‌های مورد نظر خودتان را به نرم افزار اضافه کنید تا تماس‌های دریافتی آن‌ها نیز مسدود شود. 

۱۰- نرم افزار Call Blocker

۱۰- نرم افزار Call Blocker

با استفاده از این نرم افزار می‌توانید به یکی از بروزترین دیتابیس شماره‌های تبلیغاتی دسترسی داشته باشید. این نرم افزار تماس‌های تبلیغاتی و مزاحم تلفنی را به صورت خودکار تشخیص می‌دهد و می‌توانید قبل از جواب دادن متوجه شوید که چه کسی در حال تماس با شما است. همچنین می‌توانید تماس‌های ناخواسته را نیز به سادگی و فقط با چند لمس کوچک مسدود کنید. این نرم افزار بیش از چهار میلیون کاربر دارد و با استفاده از آن می‌توانید به لیست تماس‌های تبلیغاتی که برای این کاربران مزاحمت ایجاد کرده‌اند نیز دسترسی داشته باشید و به صورت خودکار آن‌ها را مسدود کنید.

سخن پایانی

برنامه مسدود کردن تماس های دریافتی Truecaller بهترین گزینه در لیست امروز ما به شمار می‌رود اما اکثر قابلیت‌های این نرم افزار پولی هستند و برای استفاده از آن‌ها باید نسخه حرفه ای این نرم افزار را خریداری کنید. با این وجود باز هم این نرم افزار یکی از بهترین گزینه‌های موجود می‌باشد و می‌تواند تمام نیازهای شما را به عنوان یک کاربر معمولی برطرف کند. همچنین در صورت نیاز می‌توانید از دیگر گزینه‌های داخل لیست نیز استفاده کنید. این گزینه‌ها نیز اکثرا از Caller ID پشتیبانی می‌کنند و می‌توانند تماس‌های تبلیغاتی را به صورت خودکار مسدود کنند.

منبع 1 / منبع 2