در دنیایی که پیشرفت تکنولوژی با سرعت بیشتر از پلک زدن ما پیش میرود ما را وادار به شناختن و همچنین مراقب از آن ها وا داشته است. آیا می دانستید که باز هم شرکت اپل شگفتی به اسم Find My iPhone برای دوستداران ایفون به وجود آورده که شما را در مسیر شناختن آن همراهی خواهیم کرد، پس برویم تا با قابلیتFind My iPhone کمی بیشتر آشنا شویم. یکی از قابلیت های مهم و پر کاربردی که شرکت اپل برای افزایش امنیت کاربران خود طراحی کرده، قابلیتFind My iPhone  در گوشی های موبایل و به اصطلاحی دیگرFind My Mac  در لپ تاپ های ساخته شده توسط این شرکت است. در این پژوهش به بررسی ویژگی و الزامات فعال کردن Find My iPhone پرداخته می شود و تغییرات این قابلیت در به روز رسانی های اخیر بیان می شود.

این قابلیت امکانات زیادی را در اختیار کاربران قرار می دهد، به عنوان مثال در شرایط حساسی که امنیت اطلاعات برای کاربران از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و اطلاعات در معرض خطر قرار دارند. بنابراین می توانید با استفاده از قابلیتFind My iPhone  اطلاعات موبایل خود را حذف کنید یا در شرایطی که موبایل دزدیده شده است، با فعال کردن  Find My iPhone می توانید با رمز عبوری که مشخص کرده اید موبایل خود را قفل کنید یا اگر پیش از این با فعال کردن آن با دستگاه دیگری که آن را تطابق داده باشید با کاربر تماس بگیرید. ولی اساس کار این قابلیت بر مبنای مکان یابی انجام می شود. با راه اندازی اشتراک گذاری خانوادگی، می ‌توانید پس از فعال کردن Find My iPhone از قسمت «یافتن من» برای پیدا کردن دستگاه گمشده یکی از اعضای خانواده بهره بگیرید.

مراحل نصب قابلیت Find My iPhone در گوشی

مراحل نصب قابلیت Find My iPhone در گوشی

 • تنظیمات گوشی خود را باز کنید.
 • روی نام خود ضربه بزنید، سپس روی  قابلیتFind My iPhone  ضربه بزنید.
 • اشتراک‌ گذاری مکان من را روشن کنید.(اگر قصد دارید دوستان و خانواده بدانند کجا هستید)
 • روی Find My [device] ضربه بزنید، سپس قابلیت Find My iPhone را روشن کنید.
 • برای دیدن دستگاهتان حتی زمانی که در حالت آفلاین قرار دارد، Find My Network را فعال کنید.
 • برای اینکه وقتی باتری کم است، مکان دستگاهتان برای گوشی ایفون ارسال شود،Send Last Location را روشن کنید.


چگونه محصول Air Pods، Apple Watch یا Beats خود را به Find My iPhone اضافه کنیم ؟

چگونه محصول Air Pods، Apple Watch یا Beats خود را به Find My iPhone اضافه کنیم ؟

Air Pods Pro or Air Pods Max

 • به تنظیمات > بلوتوث بروید.
 • روی دکمه اطلاعات بیشتر در کنار دستگاه خود در لیست کلیک کنید.
 • برای یافتن شبکه من به پایین بروید.
 • مطمئن شوید که Find My Network روشن است.

Apple Watch

 • در اپل واچ خود، به تنظیمات بروید.
 • روی نام خود کلیک کنید.
 • به پایین بروید تا اپل واچ خود را ببینید.
 • روی نام ساعت خود کلیک کنید، سپس روی Find My Watch کلیک کنید.
 • مطمئن شوید که Find My Network فعال شده.

قابلیت Find My IPhone به صورت آفلاین 

قابلیت Find My IPhone به شما این امکان را می دهد که از راه دور دستگاه iOS خود را به کمک حساب iCloud خود فعالسازی ردیابی آیفون را تجربه کنید. این سرویس برای تمامی دستگاه های iOS که دارای iOS 5 یا بالاتر هستند در دسترس است. در صورتی که کاربر این برنامه را در آیفون خود پیدا نکرد، می تواند آن را از اپ استور دانلود کند. این به شما امکان می‌دهد آخرین مکان آیفون خود را با «پیدا کردن آیفون من» به صورت آفلاین جستجو کنید. پس از فعال کردن Find My IPhone متوجه خواهید شد که از دیگر جذابیت های قابلیتFind My iPhone  امکان ایجاد گروهی نظیر گروه خانواده می باشد. بنابراین می توانید از موقعیت همه اعضای خانواده مطلع شوید. هر دستگاه را می توان به یکدیگر متصل کرد و از مکان های جداگانه با خبر شد. شاید برای شما جالب باشه ولی با قابلیت Find My iPhone می توانید تمام داده های آیفون خود را از راه دور حذف کنید.

قابلیتFind My IPhone به صورت آفلاین

همیشه اینطور نیست که وای فای تلفن یا داده های تلفن همراه خود را روشن کرده باشید. بنابراین کاری که Find My IPhone افلاین انجام می دهد این است که وقتی احساس می کند باتری گوشی شما تقریباً تمام شده است، به طور خودکار مکان شما را در حافظه خود ذخیره می کند و بعداً می توانید از آن برای تعیین مکان آیفون خود استفاده کنید.

الزامات استفاده از قابلیت Find My iPhone 

برای اینکه بتوانید از قابلیت Find My iPhone استفاده کنید و فعال کردن Find My iPhone را آغاز کنید، پیش از هر چیزی باید دارای یک apple id باشید و اجازه دسترسی به موقعیت مکانی را به این برنامه بدهید و هر دو باید به یک حساب iCloud متصل باشند. برای این کار ابتدا به بخش تنظیمات ایفون گوشی رفته سپس در قسمت حریم خصوصی واژهFind My iPhone  را جستجو کرده که با فعال کردن گزینه «While Using the App» موقعیت مکانی در زمان های استفاده از این برنامه به تمامی دستگاه های جفت شده ارسال شود. با نصب برنامهiCloud  در ویندوز می توانید تمامی دستگاه های متصل به اینapple id  و از طریق قابلیت Find My iPhone به واسطه کامپیوتر شخصی ردیابی کنید و به صورت کلی به فعالسازی ردیابی آیفون خود بپردازید.

موارد استفاده از موقعیت مکانی در این قابلیت

می توانید از قابلیت Find My iPhone در آیفون خود بهره بگیرید تا مکان دستگاه خود را روی نقشه بیابید و ویژگی کاربردی، صدایی است که پخش می شود تا به شما راهنمایی کند آن را پیدا کنید. اگر دستگاه انلاین بود، مکان دستگاه را مشاهده می کنید. اگر دستگاه افلاین بود، آخرین باری که دستگاه انلاین شد یا به شبکه Find My متصل شد، مکان آن را می‌بینید. همانطور که گفته شد قابلیت Find My iPhone فقط به گوشی اکتفا نمی کند، برای Air Pods و هدفون‌های Beats پشتیبانی‌شده، می‌توانید زمانی که نزدیک دستگاه شما هستند و به بلوتوث متصل هستند، مکان آن‌ها را بیابید. برای ایرپادهای پشتیبانی‌شده، می‌توانید مکان آن‌ها را به واسطه شبکه Find My تا 24 ساعت پس از آخرین بار اتصال به دستگاهتان ببینید، حتی اگر در نزدیکی شما نباشند.

اگر دستگاه قابلیت مکان یابی نداشته باشد، در زیر نام دستگاه «مکانی یافت نشد» را می بینید. در قسمت Notifications، Notify When Found را روشن کنید. هنگامی که آن را پیدا کرد، یک اعلان دریافت می کنید. مطمئن شوید که به برنامه Find My اجازه اعلان‌ها را می‌دهید. (به تغییر تنظیمات اعلان در آیفون مراجعه کنید.) اگر موقعیت مکانی آن را روی نقشه بیابید، می‌توانید مسیرهای گام به گام را به دستگاه خود دریافت کنید. در iOS 15.0.1 یا جدیدتر، اگر شبکه Find My را برای آنها روشن کنید و نزدیک آنها باشید، می‌توانید دستورالعمل‌های بیشتری برای Air Pods پشتیبانی‌شده دریافت کنید. روی Devices در پایین صفحه کلیک کنید، سپس نام دستگاهی که می‌خواهید مسیرها را برای آن دریافت کنید، انتخاب کنید. برای باز کردن برنامه Maps روی Directions کلیک کنید. به دریافت مسیرها در Maps مراجعه کنید.

سه کاربرد اصلی قابلیت Find My iPhone

Play Sound: این باعث می‌شود دستگاه شما به صدای خود ادامه دهد مگر اینکه تلفن را پیدا کنید و آن را خاموش کنید. این قابلیت به شما این امکان را می دهد تلفن خود را هر جا که به اشتباه قرار داده اید پیدا کنید. روی Devices در پایین صفحه کلیک کنید، سپس روی نام دستگاهی که می‌خواهید صدا روی آن پخش شود ضربه بزنید. بعد روی پخش صدا کلیک کنید. اگر دستگاه انلاین است: یک صدا پس از تأخیر کوتاهی شروع می شود و به تدریج میزان آن افزایش می یابد، سپس حدود دو دقیقه پخش می شود. دستگاه می لرزد (در صورت وجود). یک هشدار از طرف قابلیت Find My iPhone روی صفحه دستگاه ظاهر می شود. یک ایمیل تأیید نیز به آدرس ایمیل Apple ID شما ارسال می شود. اگر دستگاه آفلاین است: دفعه بعد که دستگاه به شبکه Wi-Fi یا تلفن همراه متصل شود، صدا پخش خواهد شد.

سه کاربرد اصلی قابلیت Find My iPhone

اگر دستگاه خود را پیدا کردید و قصد دارید صدا را قبل از قطع خودکار خاموش کنید، یکی از موارد زیر را انجام دهید:

 • IPod touch: دکمه روشن/خاموش یا دکمه صدا را فشار دهید یا کلید Ring/Silent را بچرخانید. اگر دستگاه قفل است، می‌توانید قفل آن را نیز باز کنید یا برای رد کردن هشدار انگشت خود را بکشید. اگر قفل دستگاه باز است، می‌توانید روی OK در هشدار Find My IPhone کلیک کنید.
 •  Lost mode: پس از فعالسازی ردیابی آیفون این قابلیت عملکرد دستگاه iOS شما را از راه دور ردیابی می کند و دستگاه شما را قفل می کند. این عملکرد همچنین به شما این امکان را می دهد پیامی را روی صفحه، نمایش دهید. فرض کنید شخصی دستگاه شما را روشن می کند و می توانید اطلاعات تماس خود را ذکر کنید تا آن شخص با شما تماس بگیرد و به شما اطلاع دهد که دستگاه شما همراه اوست. از طریق این حالت می توانید یک پیام شخصی و اطلاعات تماس خود را نمایش دهید تا هرکس گوشی را پیدا می کند بتواند به شما اطلاع دهد. اگر شخصی گوشی شما را روشن کرد. در گوشه سمت راست بالا صفحه ای ظاهر می شود که نام دستگاه را ذکر می کند و درصد باتری شما را نشان می دهد و همچنین اشاره می کند که آیا شارژ می شود یا نه.
 • Erase iPhone: این عملکردی است که به شما این امکان را می دهد تمام داده های گوشی اپل خود را از راه دور پاک کنید. اگر اطلاعات شخصی زیادی دارید و تمام امید خود را برای بازگرداندن آیفون خود از دست داده اید، هنوز کارها به پایان نرسیده و گزینه ای برای پاک کردن تمام داده های دستگاه خود را از راه دور دارید. درست است که با اینکار تمامی اطلاعات شما از بین می رود ولی کسی هم دیگر به آنها دسترسی نخواهد داشت.

دقیق بودن قابلیت Find My iPhone

دقیق بودن قابلیت Find My iPhone

این دقت همان دقت GPS دستگاه است. اگر GPS آیفون نتواند سیگنال خوبی دریافت کند، ممکن است از مثلث بندی Wi-Fi استفاده کند که دقت را کاهش می دهد و اما سخن پایانی، همانطور که مشاهده کردید در این مقاله مختصر و مفید به صحبت درباره قابلیت Find My iPhone پرداختیم و نحوه فعالسازی و استفاده از این قابلیت در سیستم عامل iOS را برای شما شرح دادیم. اگر نگران گم شدن یا به سرقت رفتن آیفون خود هستید، حتما این قابلیت و مطالبی که به آن ها اشاره کردیم را در آیفونتان فعال بگذارید. امیدواریم از این مقاله استفاده لازم را به عمل آورده باشید.

منبع: apple.com