می‎توان گفت بازی استراتژیک با ورود وقایع تاریخی بزرگ مقیاس و موضوعات کلان دنیا به حیطه فضاسازی برای بهترین بازی های گوشی به اوج محبوبیت خود رسید و بهترین بازی های استراتژیک با موضوعیت جنگهای صلیبی، ماموریت‎های کماندوهای جنگ جهانی و نبرد تمدن‎های تاریخی و بزرگ با یکدیگر به مخاطبین عرضه شدند. بهترین بازی های استراتژیک با محوریت مکانیزمی وابسته به مهارت‎های تفکری و تصمیم‎گیری و اتخاذ استراتژی‎های کارکردی برای دستیابی به اهداف بازی طراحی و عرضه شده‎اند. محبوبیت سبک بازی استراتژیک و مخصوصا بازی استراتژیک اندروید و بازی استراتژیک آیفون بازیسازان را بر آن داشت تا برای طراحی و ارتقای سامانه و سبکی منحصربه‌فرد و پاسخده جهت پشتیبانی از بازی‎های مربوط به این سبک بازی‎ها تلاش کنند.

بازی استراتژیک جزء اولین ژانرهای بازی است که از ابتدای آغاز پیدایش صنعت بازی به همراه سبک‎هایی مثل شوتر اول شخص و ژانر اکشن برای مخاطبین عرضه و با استقبال فراوان آنها روبرو شد. در یک بازی استراتژیک، گیم‎پلی و سامانه بازی بر پایه تصمیم‎گیری‎های کلان و به‎کارگیری استراتژی‎های راهبردی جهت کسب پیروزی و یا رسیدن به هدفی مشخص در دنیای بازی بنا شده است. امروزه بازی‎های استراتژیک موبایل به‎خوبی وسعت و گستردگی مراحل و تصمیمات در این عناوین را پشتیبانی می‎کنند و از جهتی اکنون در عصری طلایی برای بازی استراتژیک موبایل به‎سرمی‎بریم. از طرفی به عنوان عامل نهایی محبوبیت و عملکرد فوق‎العاده سرگرم‎کننده عناوین بازی استراتژیک می‎توانیم به این حقیقت تاریخی رجوع کنیم که انسانها مدت‎ها قبل‎تر از آن که کامپیوتری وجود داشته باشد در حال ابداع و تجربه بازی‎های استراتژیک باهم بوده‎اند. بازی‎هایی مثل شطرنج و بازی‎های کارتی یا رومیزی، و همچنین بازی‎های جمعی نقش‎آفرینی.

دسته بندی و برتری های بازی استراتژیک نسبت به ژانرهای دیگر

دسته بندی و برتری های بازی استراتژیک نسبت به ژانرهای دیگر

عناوین بازی استراتژیک به عنوان یک ژانر اصلی و محبوب چه در رایانه‎های خانگی و چه بر روی پلتفرم‎های همراه هوشمند در دسته‎بندی‎های مختلفی قرار می‎گیرند تا تنوع و حق انتخاب گسترده‎تری برای مخاطبان خود فراهم کنند. دسته‎بندی اصلی براساس گیم‎پلی و نوع زمانبندی انجام حرکات و اجرای تصمیمات مختلف به دو گروه «استراتژی همزمان یا زمان‎حال»(RTS-Real Time Strategy)  و «استراتژی نوبتی» (Turn-based) انجام می‎شود. در اولین مدل اتفاقات و تصمیمات از جوانب مختلف شرکت‎کننده در بازی به صورت همزمان و در زمان حال اتفاق می‎افتد و در دومی انجام حرکات و واکنش‎ها به‎نحوی طی مراحلی زمانبندی یا ترتیب‎بندی شده‎اند. کنترل و حفظ ثمربخشی استراتژی‎ها در دسته اول مهارت ویژه‎ای طلب می‎کند. اما در طبقه‎بندی سبکی عناوین بازی استراتژیک با طیف بسیار گسترده‎ای از ژانرهای منحصربفرد و تلفیقی مواجه می‎شویم. استفاده از استراتژی در بسیاری سبک‎های دیگر نیز همچون بازی‎های شبیه‎ساز، بازی‎های ورزشی و برخی بازی‎های مدیریتی از ضروریات پیشبرد بازی محسوب می‎شود.

برای انتخاب مطابق میل خود میان عناوین بازی استراتژیک باید مضامین موردنظرتان را در میان عناوین جستجو کنید. اگر تمایل بیشتر به اعمال خلاقانه و بنا کردن یک پایگاه قدرتمند دارید بازی‎های امپراتوری‎سازی یا بازی‎های ساخت و هدایت و حفاظت از پایگاه می‎توانند گزینه‎های مناسبی باشند. اگر طرفدار نبردهای پر زدوخورد و هدایت دسته‎های نظامی و ارتش‎کشی هستید عناوین تاریخی مربوط به نبردها و حوادث تاریخی انتخاب مناسبی است. برای کسانی که به پیشبرد بقای کاراکتر بازی و استفاده از مهارت‎های محیطی علاقه دارند بازی‎های آخرالزمانی و یا حفظ بقا می‎توانند مناسب باشند.

تمام این عناوین در سطح گیم‎پلی یا دارای مکانیزم ثابت و مشترکی هستند و یا اینکه با ترکیبی از کنتر‎ل‎های سبک‎های مختلف به یک سیستم منحصر بفرد دست پیدا کرده‎اند. نهایتا در انتخاب میان بهترین بازی های استراتژیک همه چیز به گیم‎پلی ترجیحی کاربر، سطح تبلیغات مربوط به بازی و سهولت دسترسی و دانلود بازی استراتژیک نیز بستگی دارد.

ویژگی های برتری بخش عنوان بازی استراتژیک کدامند؟

خصوصیات برتری‎بخش بازی استراتژیک تنها در ماهیت تکامل‎یافته و چالش‎برانگیز آن خلاصه نمی‎شود. در کنار اینکه یک بازی استراتژیک خوش‎ساخت خود یک تجربه و لذت واقعی است، اما ویژگی‎هایی دارد که می‎توان برشمرد. آزادی در خلق و ساخت‎ و ساز، خلاقیت در تقسیم‎بندی و طراحی عوامل موفقیت در بازی، امکان وسیع برای پیش‎بینی، مدیریت یا اجرای تصمیمات راهبردی در مقیاس بزرگ، کنترل همه‎جانبه بر روی عوامل محیطی و مکانیکی بازی و دستاوردها و پاداش‎های بزرگ و باارزش به ازای ثمر بخشیدن به اهداف در قالب بازی از ویژگی‎های بارز بهترین بازی های استراتژیک است. همچنین باید قبول کنیم در حال حاضر نسبت به برخی ژانرهای دیگر، سبک بازی استراتژیک در بخش مکانیک کنترلی و ارتباط بصری بهترین عملکرد را روی صفحه‎های هوشمند بزرگ یا کوچک قابل لمس دارد.

در یک بازی استراتژیک اغلب طراحی چالش‎های بازی به‎نحوی انجام شده است تا برای پیشبرد بازی مجبور به تفکر و پیاده‎سازی راهکارهایی سودمند باشید. در عین حال درجه سختی ذاتی بالای بازی استراتژیک موجب دلسردی طرفداران نمی‎شود چرا که بنا بر مکانیزم بازی روند یادگیری بازیکن برای پیشرفت و انجام موفقیت‎آمیز مراحل بسیار روان و صعودی است. بعد از چند ساعتی کلنجار رفتن با قوانین بازی معمولا تازه‎کارترین بازیکنان نیز به لذت واقعی انجام چالش‎های یک بازی استراتژیک پی می‎برند. هر بار بعد از تماشای عملکرد مثبت تاکتیک‎های خود در حین بازی حس رضایت بسیار شیرینی تجربه می‎کنید که معمولاً در تمام طول ساعت‌هایی که مشغول بازی هستید، با شما همراه خواهد بود. این مزیت اصلی سبک استراتژیک نسبت به دیگر ژانرهای بازی است که همیشه عناوین مربوط به این سبک را در صدر جدول فروش بازی‎های رایانه‎ای قرار داده است.

بهترین بازی های استراتژیک در دسته های آنلاین و آفلاین کدام هستند؟

بهترین بازی های استراتژیک در دسته های آنلاین و آفلاین کدام هستند؟

برای انتخاب میان عناوین بیشمار دنیای بازی،به‎عنوان بهترین بازی های آیفون و اندروید در حوزه استراتژیک موبایل ملاک‎های کیفی و نیز عامل مهم کمیت مخاطبین و استقبال عمومی از بازی مورد توجه قرار گرفته است. در کنار تمام نقدهای نظری و تخصصی که بر روی بازی‎های مختلف انجام می‎شود عامل محبوبیت در نقش شاهدی بر عملکرد کلی مثبت و دستیابی بازی به هدف اصلی خود عمل می‎کند.

امروزه عناوین‎ بسیار پرطرفداری مثل Civilization  و Company of Heroes در سبک بازی استراتژیک که در اصل برای کامپیوتر عرضه می‎شده‎اند، توسط سازنده‎گان بر روی گوشی‎های اندروید و آیفون منتقل شده‎اند و عملکرد مناسب و بالایی نیز دارند. این سری عناوین پرسابقه و محبوب در صدر بهترین بازی های استراتژیک قرار دارند که تقریبا تمام آنها نسخه سازگار مربوط به بازی استراتژیک اندروید و بازی استراتژیک آیفون را عرضه کرده‎اند. همچنین عناوین بسیار بزرگی مثل Clash of Clans از ابتدا بصورت انحصاری برای گوشی‎های اندروید و آیفون عرضه شده‎اند و در دسته بهترین‎ها قرار می‎گیرند. براساس سوابق معتبر و تکامل‎یافتگی این عناوین در اینجا ده عنوان برتر سبک بازی استراتژیک که به‎صورت آنلاین یا آفلاین عرضه شده‎اند را مورد بررسی اجمالی قرار می‎دهیم. با ما همراه باشید.

بازی Clash Royale

بازی Clash Royale

برای قرار گرفتن کلش رویال در رتبه اول بهترین عناوین استراتژیک دلایل محکمی وجود دارد. از گیم‎پلی حساب‎شده و بسیار عملکردی، گرافیک زیبا و منحصربفرد بازی که با داستان‎های متعدد و متنوع در طراحی مراحل هماهنگ عمل می‎کند، قابلیت بکارگیری استراتژی‎های همزمان برای پیشبرد اهداف تا کنترل روان و مناسب بازی بر روی صفحه‎نمایش‎های لمسی گوشی یا تبلت از عوامل صدرنشینی Clash Royale در لیست بهترین‎هاست. ضمن آنکه کلش رویال در دوره اوج محبوبیت خود قرار دارد و توسط خیل بیشماری از کاربران در سراسر دنیا بازی می‎شود. بخش‎های مختلف Clash Royal  شامل سیستم راهبردی سبک بازی‎های کارتی، دفاع از قلعه و دیگر مینی‎گیم‎های استراتژیک و ترکیب آنها با یکدیگر است که همه یا بخش آفلاین دارند یا مانند قالب چندنفره سبک بتل آرنا (Battle Arena) بصورت آنلاین قابل بازی هستند. در ادامه لینک دانلود بازی برای اندروید و آیفون قرار داده می‎شود.دانلود بازی Clash Royale از گوگل پلیدانلود بازی Clash Royale از اپ استور

بازی Rise of Kingdoms: Lost Crusade

بازی Rise of Kingdoms: Lost Crusade

بازی Rise of Kingdoms از جمله بازی‎های وفادار به اصول سبک بازی استراتژیک است که در آن باید ابتدایی‎ترین صورت یک جامعه متمدن را به تمدنی قدرتمند ارتقا دهید و بکوشید تا وسعت قلمرو حاکمیت خود را گسترش دهید. طی روال نسخه‎های مختلف این بازی که در طول سالیان عرضه شده است، در ابتدای بازی از میان تمدن‎های هشتگانه تاریخی یکی توسط کاربر انتخاب می‎شود و در قالب آن پایگاه و قلمرو پادشاهی خود را تشکیل می‎دهید. با توسعه استراتژی‎های نظامی و تامین منابع ارتش خود را شکل می‎دهید تا با دشمنان مبارزه کنید. با توسعه قلمرو پادشاهی در بازی داستان نیز در روند کلی و تاریخی پیش می‎رود تا به مراحل نهایی و حوادث تعیین کننده می‎رسد. بازی Rise of Kingdoms: Lost Crusade آخرین نسخه توسعه داده شده توسط Lilith Games است که بصورت رایگان و آفلاین در اختیار بازیکنان قرار داده شده است. گرچه قالب‎ها و قابلیت‎های آنلاین نیز در بازی وجود دارد و یا در روند توسعه بازی به آن اضافه می‎شود. در ادامه لینک دانلود بازی برای پلتفرم اندروید و آیفون قرار داده می‏شود.دانلود بازی Rise of Kingdoms: Lost Crusade از گوگل پلیدانلود بازی Rise of Kingdoms: Lost Crusade از اپ استور

بازی State of Survival: Zombie War

بازی State of Survival: Zombie War

بازی State of Survival در رتبه بعدی بهترین بازی های استراتژیک و در ژانر بازی استراتژیک همزمان (RTS) و سبک دفاع از قلعه (Tower Defense) قرار می‎گیرد. این به آن معنی است که اعمال تاکتیک‎ها، استراتژی‎ها و انجام مبارزات میان طرفین موجود در دنیای بازی به شکل همزمان برای همه انجام می‎شود، و موفقیت در نبردها با تمرکز بر سیستم‎های دفاعی کارآمد در برابر حملات دشمنان برای محافظت از پایگاه تحت سلطه خودتان حاصل می‎گردد. علاوه بر تلفیق موفق کارکردهای ژانرهای مذکور، ویژگی دیگر گرافیک هنرمندانه و کاملا هماهنگ با فضای داستانی است. جزییات  ظاهری کاراکترها کاملا سازگار با ویژگی‎های فیزیکی آنهاست و فضاسازی آخرالزمانی بازی همراه با زامبی‎ها و دشمنان متنوع تکمیل شده است.

هدف نهایی در بازی استراتژیک State of Survival همانطور که از عنوانش پیداست تلاش برای حفظ بقا در یک دنیای ویران است که مورد حمله زامبی‎ها قرار گرفته و تمدن‎ها را به‎تدریج نابود کرده‎اند. شما در این بازی باید به‎صورت آنلاین با همبازی‎های دیگر پایگاه‎ها و اردوگاه‎های خود را بسازید، تسلیحات و منابع مراکز تحت سلطه خود را تامین کنید و میان بازیکنان دیگر متحدان خود را بیابید تا در برابر حمله زامبی‎ها باهم مقاومت کنید. لینک دانلود بازی برای اندروید و iOS در ادامه قرار داده می‎شود.دانلود بازی State of Survival: Zombie War از گوگل پلیدانلود بازی State of Survival: Zombie War از اپ استور

بازی Clash of Clans

بازی Clash of Clans

نقش مهمی که عنوان کلش آف کلنز در پیشرفت و رونق بازی‎های استراتژیک و دیگر سبک‎ها برای گوشی‎های هوشمند اندروید یا iOS ایفا کرده است مثال‎زدنی است. از زمانی که در سال 2012 اولین نسخه Clash of Clans طرفدار بسیار پیدا کرد تاکنون طراحی استراتژی‎ها و کنترل و همچنین جلوه‎های بصری خود را بسیار ارتقا بخشیده است. محور داستان بازی بر پایه منازعه قبیله‎های مختلف برای توسعه و کسب امتیازات و قلمرو زمینی وسیع‎تر است. برای پیشرفت در بازی استراتژیک Clash of Clans طراحی استراتژی‎های جنگی جهت فتح سرزمین‎های دشمن در کنار بهره‎برداری از فعالیت‎های اقتصادی، داد و ستد و ایجاد روابط متقابل با قبایل و بازیکنان دیگر حائز اهمیت است. برای کسب پیروزی می‎توانید با کسب منابع و مهارت‎های کافی برای سربازان خود اقدام به لشکرکشی به محدوده سرزمین‎های دیگر کنید. اشتباهات محاسباتی یا راهبردی در تخمین نیرو و روش‎های مقابله به راحتی نبردهای بزرگ را مخالف میل شما به پیش خواهد برد. در ادامه لینک دانلود بازی برای نسخه‎های اندروید و آیفون قرار می‎گیرد.دانلود بازی Clash of Clans از گوگل پلیدانلود بازی Clash of Clans از اپ استور

بازی Civilization VI

بازی Civilization VI

سری Civilization از اوایل ورود استراتژی به دنیای بازی همیشه به‎عنوان قدرتمندترین و موفق‎ترین عنوان میان بازی‎های این سبک ‎شناخته شده است. نسخه موبایل این سری با بهترین شرایط برروی گوشی‎های اندروید و آیفون پورت شده ‎است. ویژگی‎های بارز Civilization ساختار استراتژیک محکم و امکانات بی‎نهایت، ابزارها و روش‎های جستجوی نقاط استراتژیک و دیگر قابلیت‎های کنترلی است و با همان کیفیت نسخه کامپیوتر بر روی موبایل قابل اجراست. نسخه جدید این سری یعنی Civilization VI که از پیشرفته‎ترین عناوین بازی استراتژیک در زمان حال محسوب می‎شود. در ابتدای بازی به‎عنوان یک جامعه‎ای کوچک در دوره‎ای مربوط به هزاران سال قبل میلاد بدون هیچ دستاورد انسانی بازی را آغاز می‎کنید. به‎تدریج باید موجبات توسعه جامعه و پیشرفت آن در راستای تشکیل یک تمدن کوچک و توسعه قلمروهای آن در طول بازی را فراهم کنید و با بهبود نرخ رشد کلی، اعم از پیشرفت اقتصادی، نظامی و اجتماعی به رشد تمدن خود به سوی آینده ادامه دهید. لینک‎های دانلود بازی در ادامه قرار داده می‎شود.https://play.google.com/store/apps/details?id=com.aspyr.civvi&hl=en&gl=US

بازی Company of Heroes

بازی Company of Heroes

اگر به دنبال تجربه حقیقی یک بازی استراتژیک همزمان هستید و به بازی‏های مربوط به نبردهای جنگ جهانی، تاکتیک‎های رزمی و کنترل جوخه‎های نظامی علاقه دارید عنوان Company of Heroes با سابقه چهارده‎ساله خود بهترین انتخاب است. در این بازی باید همیشه با ایجاد پایگاه‎ها و کسب منابع مورد نیاز برای ارسال نیرو، تقویت و ارتقای واحدهای خود در میدان نبرد اقدام کنید، چرا که در طرف دیگر دشمنان آلمانی دائما در حال تقویت مقاومت و قوای محرک خود هستند. گرافیک پیشرفت چشمگیری در نسخه اندروید و iOS پیدا کرده ‎است. در نسخه کنونی در کنار کات‎سین‎های سینمایی بسیار جذاب، تصاویر دراماتیک پرواز هواپیماها، عبور تانک‎های قدرتمند و ضدهوایی‎های مهیب آنچه که چشمگیرتر عمل می‎کند سطح جزییات بصری است که همیشه با درونمایه‎ای از خاکستری و قهوه‎ای هویت بازی را به‎نمایش می‎گذارد. دیوارها و مصالح ساختمان‌ها فیزیک بسیار دارند و انفجارها و افکت‎های آتش بسیار زنده است. در ادامه لینک دانلود اندروید و آیفون قرار داده می‎شود.دانلود بازی Company of Heroes از گوگل پلیدانلود بازی Company of Heroes از اپ استور

بازی Plants vs Zombies 2

بازی Plants vs Zombies 2

بازی Plants vs Zombies با دارا بودن کیفیت‎های ضروری و سرگرم‎کننده یک بازی استراتژیک در رده بهترین بازی های اندروید و همچنین بهترین بازی های آیفون قرار می‎گیرد. در این بازی مفرح در یک نبرد راهبردی و مقاومتی با استفاده از جایگذاری مناسب گیاهان مختلف و کودهای آنها، که توانایی‎های دفاعی و تهاجمی دارند برای محافظت از برج اصلی در بازی تلاش می‎کنید. گرافیک بازی در نسخه جدید بسیار زنده‎تر و پر از رنگ‎ها و طرح‎های مختلف در قالب کاراکترها و محیط بازی است. علاوه‎بر زامبی‎هایی که در برابرتان قرار می‎گیرند دیگر موجودات و هیولاهای خنده‎دار نیز وجود دارند که باید با آنها مقابله کنید. هر کدام از گیاهان مورد استفاده به‎شکل مانع عمل می‎کنند و یا قابلیت تهاجمی خاصی دارند. کلیت بازی بصورت آفلاین انجام می‎شود اما برای ثبت رکوردها و بعضی موارد دیگر بازی بصورت آنلاین دنبال می‎شود. لینک دانلود نسخه اندروید و آیفون بازی در ادامه قرار می‎گیرد.دانلود بازی Plants vs Zombies 2 از گوگل پلیدانلود بازی Plants vs Zombies 2 از اپ استور

بازی The Battle of Polytopia

بازی The Battle of Polytopia

این بازی یک عنوان استراتژیک رایگان است و کاملا در نمای ایزومتریک و در قالب استراتژی نوبتی انجام می‎شود. بازی قابلیت آن را دارد که به‎صورت آنلاین به‎همراه بازیکنان دیگر انجام شود. در بازی Battle of Polytopia در نقش یکی از قبایل دوران باستانی بشر قرار می‎گیرید که سعی می‎کند در رقابت با قبایل دیگر تمدنی قدرتمند بسازد. اهداف اصلی شما کنترل مناطق تحت سلطه در نقشه، گسترش مرزهای قلمرو و پیشبرد اهداف نظامی است که برای آن باید با قبایل و دسته‎های مختلفی مبارزه کنید. جهت رسیدن به اهداف بازی باید بر تجهیزات و فناوری‎های جدید تسلط پیدا کنید و با فعالیت‎های اقتصادی یا سرمایه‎گذاری بر روی بخش نظامی به نیروی پایدار دست پیدا کنید. با افزایش جمعیت و قدرت انسانی خود می‎تواند به قدرتمندترین تمدن منطقه تبدیل شوید. رابط کاربری بسیار روان و زیبا و همچنین گرافیک بصری چشم‎نواز از ویژگی‎های دیگر بازی است. در ادامه لینک دانلود بازی برای اندروید و آیفون قرار می‎گیرد.دانلود بازی The Battle of Polytopia از گوگل پلیدانلود بازی The Battle of Polytopia از اپ استور

بازی Egypt: Old Kingdom

بازی Egypt: Old Kingdom

در سری بازی‎های Egypt شرکت سازنده در قالب سبک استراتژی نوبتی به‎سراغ دوره‎های تاریخی مختلف مصر باستان رفته است. بعد از اولین بازی که بر دوره ماقبل تاریخ این منطقه متمرکز بود، بازی جدید بر دوره «پادشاهی قدیم» تمرکز پیدا کرده است. این دوره حدود چهارصد سال به‎طول انجامیده ‎است و شما نیز در همین دوره باید تلاش کند تا تمدن خود را توسعه دهید. این عنوان یک بازی استراتژیک خالص محسوب می‎شود که بیشتر المان‎های اصلی این سبک را به‎خوبی پیاده کرده‎است. برنامه‎ ریزی بهترین راهبردها به‎همراه مدیریت و کسب منابع برای موفقیت در بازی نقش کلیدی دارد. همچنین باید تلاش کنید از طریق یک دیپلماسی پایدار و یا حتی با جنگ و خونریزی سایر قبایل مصر را تحت سلطه خود درآورید. بازی استراتژیک Egypt: Old Kingdom گرافیک هنری خیره‎کننده‎ای دارد و از لحاظ بصری به‎خوبی با فضاسازی تاریخی بازی ارتباط برقرار می‎کند. لینک دانلود نسخه اندروید و آیفون بازی در زیر آمده است.دانلود بازی Egypt: Old Kingdom از گوگل پلیدانلود بازی Egypt: Old Kingdom از اپ استور

بازی DomiNations

بازی DomiNations

برای کسانی که از نبردهای نظامی و ایجاد امپراتوری‎ها و استراتژی‎های متنوع جنگی لذت می‎برند، بازی DomiNations بهترین انتخاب روی گوشی‎های همراه است. گیم‎پلی بازی براساس تشکیل یک کشور با نیروی نظامی قدرتمند و سپس استفاده از ارتش برای نمایش قدرت و ‎سلطه‎ بر مناطق و حکومتهای دیگر است. در طول بازی می‎توانید متحدین خود را انتخاب کنید و حاکمیت‎های دیگر را شکست داده و جهان را فتح کنید. همچنین می‎توانید با بازیکنان دیگر به صورت رودررو مبارزات PvP (Player vs Player) انجام دهید.

باید بدانیم موفقیت در این بازی وابسته به‎ کارگیری استراتژی‎های جنگی است. همچنین باید براساس نقشه عوامل میدانی و بیرونی را بررسی کنید تا در مبارزات تاریخی میان تمدن‎های بزرگی چون روم و ژاپن طعم پیروزی را در قامت هرکدام‎ بچشید. همچنین طی بازی تماشای روند ساخته شدن بناهای شگفتی‎ساز تاریخی همچون اهرام مصر و کولوسئوم رومی نیز بسیار سرگرم‎کننده است. لینک دانلود بازی برای اندروید در زیر آمده است.دانلود بازی DomiNations از گوگل پلی

بازی تنها برای سیستم ‎عامل اندروید قابل دانلود است.

سخن آخر

برای انتخاب میان بهترین عناوین استراتژیک عوامل کیفی و قابلیت‎های منحصر بفرد هر کدام تاثیرگذار است. این عناوین مجموعه‎ای از ده بازی برتر در سبک بازی استراتژیک است که تاکنون برای سیستم‎عامل اندروید و آیفون عرضه شده است. مسلما سبک بازی استراتژیک برای بهترین عملکرد و نتیجه به سیستم کنترلی آزاد و کاملی نیاز دارد تا امکانات زیادی را بصورت همزمان در اختیار بازیکن قرار دهد. امروزه با پیشرفت حساسیت و امکانات سیستم‎های لمسی صفحه‎نمایش‎های گوشی، موبایل‎هایی با اندازه صفحه متوسط و مخصوصا تبلت‎هایی با صفحه‎های بزرگ بهترین امکان را برای تجربه بازی‎های استراتژیک در اختیار کاربر قرار می‎دهند.

یک بازی استراتژیک با ملزوم کردن بازیکن در جهت حل مسائل و مشکلات رودررو، قدرت حل مسئله شما را به چالش می‎کشد و این امکان را فراهم می‎کند تا‎ کنترل امور را به‎دست بگیری و فرمانده ذهنتان هنگام انجام بازی باشید. در انتها امیدواریم از مطالعه این مطلب بهره برده باشید و از بازی استراتژیک منتخب خود لذت ببرید.

منبع: cashify