وقتی اندروید گوشی ما بالا نمی‌آید یا مشکل گیر کردن روی لوگوی سامسونگ برایمان پیش می‌آید، ما آنچنان دچار احساس ضعف و محدودیت می‌شویم که نمی‌دانیم چاره این عیب از کجا است. اینکه تلفن همراه ما هیچ گزینه‌‌ای برای عیب‌یابی این مشکل به ما ارائه نمی‌کند، ممکن است برای ما بسیار اعصاب خردکن و آزاردهنده باشد. اما در اینجا اجازه دهید دریابیم که چرا ممکن است این اتفاق برای دستگاه شما بیفتد و اگر اندروید شما روشن نشد یا لوگوی سامسونگ روی آن گیر کرد، چه کاری باید انجام دهید. با خواندن راه حل‌های ما در پایین در هنگام بروز مشکل گیر کردن روی لوگوی سامسونگ به اعصاب خود مسلط باشید و بدون هول شدن چاره و علت هنگ کردن گوشی را جست و جو کنید. با ما همراه باشید. 

دلایل روشن نشدن اندروید و گیر کردن روی لوگوی سامسونگ : اشکالات نرم افزاری

دلایل روشن نشدن اندروید و گیر کردن روی لوگوی سامسونگ : اشکالات نرم افزاری

یکی از دلایلی که ممکن است اندروید شما غیرفعال شود و گیر کردن روی لوگوی سامسونگ در هنگام ری‌ استارت گوشی برای شما پیش بیاید، وجود باگ‌های زیاد در نرم‌افزار است که می‌تواند باعث ایجاد مشکل شود. گاهی اوقات دستگاه‌های اندرویدی ممکن است با مشکل مواجه شوند زیرا نرم‌افزار اندروید دچار اشکال شده است. باگ‌های نرم‌افزاری را معمولاً می‌توان با بروز رسانی نرم‌افزار برطرف کرد. سازندگان نرم‌افزارهای اندرویدی به‌ طور مرتب بروز رسانی‌های جدیدی را ارائه می‎‌کنند تا اطمینان حاصل کنند که می‌توانند باگ‌ها و مشکلات فعلی نرم افزار را برطرف کنند. 

دستکاری نرم افزار راه حلی برای گیر کردن روی لوگوی سامسونگ

برخی از کاربران گزارش می‌دهند که هنگام تلاش برای نصب اپلیکیشن‌ها با این مشکل مواجه شدند. همان‌طور که می‌دانید، سیستم عامل اندروید به راحتی قابل دستکاری و شخصی سازی است. وقتی این سفارشی‌سازی‌ها را امتحان می‌کنیم تا تجربه بهتری نسبت به استفاده از دستگاهمان کسب کنیم، در مواقعی ممکن است مشکلاتی نرم‌ افزاری پیش بیاید. در نتیجه، تلفن روشن نمی‌شود یا مشکل گیر کردن روی لوگوی سامسونگ برای دستگاه پیش می‌آید. در این مواقع معمولاً تا مرحله لوگو، اندروید بالا می‌آید اما پس از آن سرسختانه صفحه مذکور باقی می‌ماند. شاید هم دستگاه مجدداً خاموش شود تا دوباره شروع به کار کند و تا لوگو پیش برود. در این مواقع ریست فکتوری یا راه‌اندازی مجدد سیستم عامل (با استفاده از سوزن همراه با گوشی و فرو بردن آن در سوراخ ریز راه‌اندازی کارخانه) می‌تواند راهگشا باشد. اما فراموش نکنید در صورت استفاده از این روش تمام آنچه دارید، پاک خواهد شد. همچنین تنظیمات نیز به حالت دیفالت یا اولیه خواهد برگشت. 

گیر کردن روی لوگوی سامسونگ پس از بروز رسانی اتفاق افتاده است

هنگامی که یک بروز رسانی نرم‌افزاری به درستی تمام نشود، ممکن است با مشکل گیر افتادن در حلقه بوت مواجه شوید. دلایل زیادی وجود دارد که ممکن است باعث شود که بروز رسانی نرم‌افزاری دچار مشکل شده و در نهایت باعث گیر کردن روی لوگوی سامسونگ و شروع تا نیمه راه شود. به همین دلیل است که غالباً می‌گوییم گوشی شما باید در هنگام نصب برنامه‌ها و آپدیت اندروید، باتری کافی داشته باشد تا اطمینان حاصل شود که بروز رسانی به‌ صورت کامل انجام پذیرد. اکثر دستگاه‌های اندرویدی به کاربران هشدار می‌دهند که بروز رسانی گوشی به زمان نیاز دارد، بنابراین باید اطمینان حاصل کنند که هنگام بروز رسانی گوشی، سیستم خاموش نخواهد شد. اگر این اتفاق بیفتد، این احتمال وجود دارد که بروز رسانی به درستی تمام نشود و وقتی می‌خواهید گوشی را مجدداً راه‌اندازی کنید، گیر کردن روی لوگوی سامسونگ برای گوشی شما اتفاق خواهد افتاد. 

برنامه های مخرب، بدافزارها و ویروس ها عامل اصلی گیر کردن روی لوگوی سامسونگ

برنامه های مخرب، بدافزارها و ویروس ها عامل اصلی گیر کردن روی لوگوی سامسونگ

هنگامی که یک برنامه در نهایت دچار مشکل می‌شود، ممکن است متوجه شوید متعاقباً مشکلی نیز روی سیستم اندرویدی شما به وجود آمده است. برخی از کاربران هنگام دانلود یک برنامه خارج از فروشگاه اختصاصی Google، با این مشکل مواجه می‌شوند. بسیاری از برنامه‌ها دارای کدهای مخرب و ویروس‌هایی هستند که می‌توانند به سیستم عامل دستگاه شما آسیب برسانند و باعث عملکردِ غیرعادیِ آن شوند. برای جلوگیری از چنین مشکلاتی، باید مطمئن شوید که همه برنامه‌ها از فروشگاه Google دانلود شده‌اند و نرم‌افزار ضد ویروس قوی و آپدیت شده روی گوشی خود دارید که می‌تواند به طور مؤثر حملات ویروس یا باگ‌ها را از بین ببرد.

مشکل کارت حافظه معیوب

مشکل کارت حافظه معیوب

اگر به طور اتفاقی کارت حافظه جانبی MicroSD را با فایل‌ها و برنامه‌های ذخیره شده روی آن، نادیده گرفته‌اید، ممکن است مرتکب اشتباه بزرگی شده باشید. گاهی اوقات، کارت‌های حافظه جانبی می‌توانند برای دستگاه مشکل‌ساز شوند و اندروید شما را دچار مشکل کند. نتیجه این مشکلات نهایتاً ماندن در حلقه بوت و گیر کردن روی لوگوی سامسونگ است.

 قبل از اینکه به حل این مشکل بپردازیم، بایستی یک نکته را به شما یادآوری کنیم. ممکن است در هنگام حل این مشکل تمامی داده‌های شما بر روی کارت حافظه از بین برود. بنابراین فراموش نکنید که گیر کردن در حلقه بوت و رهایی از این مشکل، ممکن است به قیمت از بین رفتن اطلاعات شما از روی کارت حافظه باشد. بنابراین قبل از هر کار، سعی کنید دستگاه خود را به کامپیوتر یا لپ تاپ متصل کنید و بررسی کنید که آیا از طریق کامپیوتر میتوانید اطلاعات دستگاه را بخوانید یا خیر. اگر دستگاه شما و اطلاعات آن از این طریق خوانده شد، باید قبل از هرگونه عیب‌یابی، تمام داده‌ها را به کامپیوتر منتقل کنید. با این عمل اطمینان حاصل خواهید کرد که هنگام شروع عیب‌یابی، فایل‌های ضروری را از دست نخواهید داد.

اگر اندروید شما روشن نشد چه باید کرد؟

اگر اندروید شما روشن نشد چه باید کرد؟

راه حل 1: تنظیم مجدد نرم افزار

اولین کاری که باید در هنگام مواجه شدن با مشکل گیر کردن روی لوگوی سامسونگ یا روشن نشدن دستگاه انجام دهید، این است که سعی کنید یک تنظیم مجدد نرم‌افزاری یا ری‌ استارت انجام دهید. این کار به شما کمک می‌کند، گوشی را بدون گیر کردن روی لوگوی سامسونگ یا برندهای اندرویدی دیگر ری‌ استارت کنید. تنظیم مجدد نرم‌‌افزاری روی دستگاه‌های مختلف متفاوت است. ری‌ استارت یا تنظیم مجدد نرم‌افزاری معمولاً شامل نگه داشتن دکمه پاور به مدت 8 تا 10 ثانیه است اما در برخی از تلفن‌ها مانند HTC One ، Samsung Galaxy Tab 3 و Sony Xperia Z3 باید دکمه پاور و افزایش صدا را با هم به‌ طور همزمان به مدت 8 تا 10 ثانیه نگه دارید. بسته به مدل گوشی شما، با امتحان یکی از راهکارهای مذکور موفق خواهید شد. 

راه حل 2: دستگاه خود را شارژ کنید

این احتمال وجود دارد که دستگاه شما به دلیل تمام شدن باتری، خاموش شود. برای مثال گاهی اوقات، نشانگر باتری در بالای نمایشگر نشان می‌دهد که باتری 25٪ است، اما در حقیقت باتری تقریباً خالی است. دستگاه خود را به‌ طور کامل خاموش کنید و آن را برای مدتی در شارژ قرار دهید. پس از آن دستگاه را روشن کنید. بررسی کنید که آیا دستگاه شما می‌تواند به‌ طور کامل در مدت بروز رسانی روشن باقی بماند؟ اگر پاسخ آری است، بروز رسانی را به‌ طور کامل انجام دهید. به خاطر بسپارید گیر کردن روی لوگوی سامسونگ بیشتر مواقع به دلیل این مشکل پیش می‌آید. 

راه حل 3: از یک روش شارژ متفاوت استفاده کنید

راه حل 3: از یک روش شارژ متفاوت استفاده کنید

اگر شارژر تلفن یا تبلت شما به‌ طور کامل و دقیق دستگاهتان را شارژ نمی‌کند، از کابل USB استفاده کنید و دستگاه خود را به یک منبع انرژی مانند لپ تاپ یا پاور بانک وصل کنید. اگر از لپ تاپ برای شارژ تلفن استفاده کردید و دستگاه کاملاً شارژ شد، با شارژر دیواری نیز امتحان کنید. اگر اتفاقی نیفتاد، در صورت امکان، با استفاده از همان شارژر، دستگاه دیگری را شارژ کنید مطمئن شوید مشکل از شارژر است و نه دستگاه مورد نظرتان. 

اگر دستگاه دیگری برای بررسی کارکرد یا عدم کارکرد شارژر ندارید، مطمئن شوید که شارژر یا کابل به هیچ‌ وجه آسیب ندیده است. سیم‌های آسیب‌دیده می‌توانند دلیل شارژ نشدن گوشی شما باشد و اگر باتری گوشی شما تمام شده باشد، گوشی شما در میانه بروز رسانی هرگز روشن نخواهد شد. پس هرگز فراموش نکنید مشکلات مرتبط با شارژ در هنگام بروز رسانی سیستم عامل ممکن است، مشکلات عدیده‌ای برای شما به وجود بیاورد. این مشکلات سرانجام باعث گیر کردن روی لوگوی سامسونگ و سرگردانی دستگاه شما در چرخه بوت خواهد شد.

راه حل 4: باتری را دوباره وارد کنید یا باتری ها را تعویض کنید

راه حل 4: باتری را دوباره وارد کنید یا باتری ها را تعویض کنید

هنگامی که گوشی همراه شما دچار مشکل گیر کردن روی لوگوی سامسونگ شده و یا روشن نمی‌شود، ارزش آن را دارد که باتری دستگاه را بیرون بکشید (البته اگر دستگاه دارای باتری قابل تعویض است)، چند ثانیه صبر کنید و سپس باتری را دوباره وارد کنید. اگر با قرار دادن مجدد باتری مشکل برطرف نشد، باتری را تعویض کنید. بررسی کنید که آیا تلفن هنگام تعویض باتری روشن می شود یا خیر. اگر باتری گوشی همراه شما غیر قابل تعویض است، گوشی را به یک مغازه خدمات جانبی برده و تقاضای تعویض باتری با یک منبع تأمین انرژی جدید کنید. 

راه حل 5: دوباره دکمه پاور را فشار دهید

می دانیم که قبلاً از دکمه پاور استفاده کرده اید، اما بیش از دو یا سه بار آن را امتحان کنید. بعد از اینکه گوشی را شارژ کردید، دکمه پاور را چند بار به‌ صورت ممتد فشار دهید تا مطمئن شوید مشکلی در روشن شدن گوشی وجود دارد. اگر گوشی روشن شد، بررسی کنید که آیا دکمه روشن/خاموش به درستی کار می‌کند یا نه. ممکن است در نحوه سیم‌کشی دکمه پاور مشکلی وجود داشته باشد و شاید هم برخی از قطعات یا بُردها دارای پایه لق شده باشند. اگر دکمه پاور به درستی کار نمی‌کند، گوشی را نزد تکنسینی ببرید تا سیم‌کشی داخلی گوشی را بررسی کند.

راه حل 6: پارتیشن کَشِ گوشی را پاک کنید

پاک کردن پارتیشن کَشِ گوشی به شما امکان می‌دهد فایل‌های کَش را که ممکن است خراب شده و باعث خاموش شدن گوشی شده‌اند، حذف کنید. این احتمال وجود دارد که فایل‌های حافظه‌ی پنهانِ فاسد، اجازه روشن شدن تلفن همراه شما را ندهند. این فایل‌های کَش موقتی هستند و پس از پاک کردن فایل‌های کَشِ فعلی، یک بار دیگر توسط تلفن ایجاد می‌شوند. برای پاک کردن پارتیشن کَش، باید با فشار دادن کلیدهای ترکیبی خاصی وارد حالت بازیابی شوید. تنوع این کلیدها از یک دستگاه اندرویدی به دستگاه دیگر متفاوت است. در اینجا چند نمونه آورده شده است: سامسونگ: (دکمه پاور، دکمه کاهش صدا، دکمه صفحه اصلی) - نکسوس: (دکمه روشن/خاموش، کاهش صدا و افزایش صدا) - ال‌جی: (دکمه پاور و دکمه کاهش صدا) - اچ‌تی‎‌سی: (دکمه کاهش صدا و پاور)

گوشی های سامسونگ: دکمه پاور، دکمه کاهش صدا و دکمه هوم (برای سامسونگ) را همزمان فشار دهید و نگه دارید. هنگامی که نماد اندروید را مشاهده کردید، دکمه پاور را رها کنید اما دو دکمه دیگر را فشار داده و نگه دارید تا صفحه بازیابی سیستم را مشاهده کنید. یک منو با گزینه‌های زیادی خواهید دید. از کلید کاهش صدا برای برجسته کردن و انتخاب گزینه‌ای که می‌گوید " Wipe Cache Partition" استفاده کنید. با استفاده از کلید پاور، گزینه مورد نظر را انتخاب کنید. فرآیند پاک کردن پارتیشن کَش در این نقطه آغاز خواهد شد. پس از تکمیل، تلفن شما به طور خودکار راه‌اندازی مجدد می‌شود و فایل‌های کَشِ جدید توسط گوشی شما ساخته می‌شود. اگر بتوانید تمام مراحل را با موفقیت طی کنید و گوشی شما روشن شود، مشکل گیر کردن روی لوگوی سامسونگ یا روشن نشدن گوشی، برطرف خواهد شد. با این حال، اگر سامسونگ گلکسی شما حتی پس از پاک کردن پارتیشن کَش روشن یا شارژ نمی‌شود، باید گوشی را به تنظیمات کارخانه برگردانید. 

راه حل شماره 7: از مجموعه کامپیوترهای مخصوص سازنده استفاده کنید

راه حل شماره 7: از مجموعه کامپیوترهای مخصوص سازنده استفاده کنید

هنگامی که با مشکل گیر کردن روی لوگوی سامسونگ یا روشن نشدن گوشی مواجه می‌شوید، عاقلانه است که دستگاه خود را به رایانه متصل کنید و از مجموعه رایانه شخصی سازنده دستگاه (PC Suite) استفاده کنید. گوشی‌های هوشمند بسته به سازنده گوشی، مجموعه رایانه‌های شخصی خود را دارند، مانند گوشی‌های هوشمند سامسونگ که از Samsung Kies استفاده می‌کنند و گوشی‌های ال‌جی که از LG PC Suite استفاده می‌کنند. به طور مشابه، همه گوشی‌های هوشمند دارای مجموعه رایانه شخصی هستند.

با کمک مجموعه رایانه شخصی یا همان PC Suite، می‌توانید کارهای زیادی مانند انتقال داده، همگام‌سازی دستگاه با رایانه‌ای که به آن متصل است و ایجاد نسخه پشتیبان انجام دهید. وقتی مشکل گیر کردن روی لوگوی سامسونگ برای گوشی شما پیش آمد، آن را به کامپیوتر وصل کنید و سپس تمامی داده‌ها را انتقال دهید. می‌توانید با استفاده از مجموعه رایانه شخصی (PC Suite) گوشی خود را آپدیت کنید تا در صورت گیر افتادن گوشی در حین آپدیت، آپدیت کامل شود و گوشی ری‌ استارت شود.

راه حل 8: تلفن را به تنظیمات کارخانه برگردانید

راه حل 8: تلفن را به تنظیمات کارخانه برگردانید

هنگامی که هیچ یک از راه حل‌های بالا در زمینه مشکل گیر کردن روی لوگوی سامسونگ یا روشن نشدن گوشی نمی‌تواند به شما کمک کند، دستگاه خود را به تنظیمات کارخانه (Reset Factory) برگردانید. هنگامی که دستگاه را به تنظیمات کارخانه برمی‌گردد، مثل این است که دستگاه خود را تازه از جعبه خرید خارج کرده‌اید. این کار به پاک کردن همه داده ها کمک می‌کند و همه اپلیکیشن‌های شخص ثالث را از دستگاه شما حذف می‌کند. اگر یکی از این‌ها دلیل روشن نشدن تلفن شما باشد، باید با این کار برطرف شود. از آنجایی که نمی‌توانید تنظیمات کارخانه را از داخل دستگاه انجام دهید، مطمئن شوید که تمام داده‌ها و فایل‌های مورد نیازتان را برای خواندن دستگاه خود به لپ تاپ خود منتقل کرده‌اید. با این حال، اگر لپ تاپ شما دستگاه را نخواند، متأسفانه تمام داده‌های تلفن خود را از دست می‌دهید. همان‌طور که در راه حل قبلی به آن اشاره کردیم، باید با فشردن کلیدهای ترکیبی خاصی وارد حالت بازیابی شوید. هرگز فراموش نکنید که اگر برای رهایی از چرخه گیر کردن روی لوگوی سامسونگ، هیچ کدام از روش‌های مذکور بالا جواب نداد، برگشت به تنظیمات کارخانه را انجام دهید. برای این کار در گوشی‌های سامسونگ، روش پایین را دنبال کنید: 

با فشار دادن طولانی مدت کلید پاور، دستگاه خود را خاموش کنید. حالا کلید پاور، صفحه اصلی و کاهش صدا را فشار داده و نگه دارید. متوجه خواهید شد که لوگوی اندروید روی صفحه ظاهر می‌شود، دکمه روشن/خاموش را رها کنید و دو کلید دیگر را فشار داده و نگه دارید تا زمانی که منوی بازیابی را روی صفحه نمایش دستگاه خود مشاهده کنید. از کلید کاهش صدا برای برجسته کردن (انتخاب) گزینه Factory Reset در منو استفاده کنید. حالا با کمک کلید پاور گزینه خود را تایید کنید.

صبر کنید تا گوشی همراهتان فرآیند برگشت به تنظیمات کارخانه را کامل کند. هنگامی که پس از طی مراحل اولیه، تلفن یا تبلت شما تنظیم مجدد شد، به طور خودکار راه‌اندازی مجدد می‌شود. اگر با موفقیت مجدداً راه‌اندازی شد و به صفحه اصلی رسید، احتمالاً مشکل گیر کردن روی لوگوی سامسونگ (وبسایت سامسونگ) یا روشن نشدن، حل شده است. اگر یک نسخه پشتیبان ایجاد کرده‌اید، می‌توانید اکنون نسخه پشتیبان را بازیابی کرده و شروع به استفاده از دستگاه خود کنید. اما اگر با وجود بازگشت به تنظیمات کارخانه، دستگاه شما روشن نشد یا هنوز دچار گیر کردن روی لوگوی سامسونگ است، یا اگر نتوانستید دستگاه خود را به این مرحله برسانید، آن را به یک مرکز سرویس‌کننده معتبر نشان دهید.