تلگرام یک برنامه پیام‌ رسانی با فضای ابری است که در سال 2013 راه‌اندازی شد. امروز این اپلیکیشن بیش‌تر از 500 میلیون کاربر فعال دارد. تلگرام از زمان راه‌ اندازی، جذابیت زیادی پیدا کرده است و تعداد و ملیت کاربران آن هم بسیار گسترده شده است. اگرچه در کشور ما پیام‌رسان واتس اپ مرسوم‌تر است که البته دلیل آن هم فیلتر شدن این اپلیکیشن است، اما میلیون‌ها نفر در سراسر جهان هستند که تلگرام را به واتس اپ ترجیح می‌دهند. با این‌ حال تلگرام هم در طول این سال‌ها مشکلات خود را داشته است، به‌خصوص در مورد سرویس معروف حریم خصوصی خود. وقتی خبر رسید که تلگرام به‌ طور پیش‌فرض از رمزگذاری سرتاسری استفاده نمی‌کند، مردم درباره استفاده از این برنامه دچار تردید شدند. اگر شما هم در بین ترفندهای تلگرام به دنبال راهی برای دیلیت اکانت تلگرام خود در Android ،iOS یا رایانه شخصی هستید، کافی است این مراحل آسان را در مقاله ی آموزش دیلیت اکانت تلگرام در Android ،iOS و رایانه شخصی را دنبال کنید.

حذف اکانت تلگرام

حذف اکانت تلگرام

چند روش مختلف برای حذف اکانت تلگرام وجود دارد. باید از قبل بدانید که حساب کاربری پس از حذف شدن، قابل برگشت نیست. چت‌ها، لیست مخاطبین، گروه‌ها و ... شما برای همیشه حذف خواهند شد، حتی اگر بعداً دوباره تلگرام را دانلود کنید. می‌توانید از طریق اپلیکیشن تلگرام Android یا iPhone برای دیلیت اکانت تلگرام از روش Self-destruct اقدام کنید. Self-destruct یکی از ویژگی‌های امنیتی تلگرام است که پس از یک دوره عدم فعالیت، حساب تلگرام حذف می‌شود. در غیر این‌ صورت، می‌توانید برای دیلیت اکانت سریع تلگرام به وب‌ سایت تلگرام سر بزنید و دستورالعمل‌های دقیق را برای دیلیت اکانت تلگرام دنبال کنید.

آموزش پاک کردن اکانت تلگرام در Android

برای کاربران تلفن همراه، تلگرام راه مستقیم و سریعی برای حذف حساب تلگرام ارائه نمی‌دهد. در عوض، باید مراحل غیر فعالسازی را طی کنید. این کار از طریق گزینه خود تخریب (self-destruct) موجود در برنامه تلگرام اندروید کار می‌کند. انتخاب تنظیمات Self-destruct به شما این امکان را می‌دهد که در طول دوره‌ای که در تلگرام فعالیت ندارید، نظر خود را تغییر دهید. به‌ سادگی از برنامه چت استفاده کنید و دوره خود تخریب بازنشانی می شود. اگر نمی‌خواهید منتظر بمانید و می‌خواهید بلافاصله حساب تلگرام خود را حذف کنید، ادامه مطلب را بخوانید. بعد از پاک کردن اکانت تلگرام، همه مخاطبین و پیام‌های شما برای همیشه از بین می‌روند. مراحل دیلیت اکانت تلگرام در Android به شرح زیر است:

مرحله اول: تلگرام را در Android باز کنید، روی تنظیمات کلیک کنید و وارد تنظیمات تلگرام شوید.

مرحله دوم: Privacy and Security را انتخاب کنید.

مرحله سوم: برای پاک کردن اکانت تلگرام به‌ صورت خودکار، به قسمت If Away for بروید.

مرحله چهارم: بازه زمانی مورد‌ نظر خود را انتخاب کنید. بازه‌ای که انتخاب می‌کنید، زمانی است که اگر به آن میزان در تلگرام فعالیت نکنید، اکانت تلگرام شما برای همیشه غیرفعال می‌شود. شما می‌توانید 1، 3، 6 و 12 ماه را انتخاب کنید. تنظیمات تلگرام به‌ طور پیش‌فرض 6 ماه عدم فعالیت را در نظر گرفته است.

آموزش دیلیت اکانت تلگرام در iPhone

مراحل حذف اکانت تلگرام در iPhone تقریباً مشابه سیستم عامل Android است. با غیرفعال کردن اکانت شروع کنید. غیر فعال کردن اکانت تلگرام در سیستم عامل iOS را می‌توان این‌ گونه انجام داد:

مرحله اول: تلگرام را در iPhone باز کنید و به تنظیمات بروید.

مرحله دوم: روی Privacy and Security کلیک کنید.

مرحله سوم: گزینه If Away را انتخاب کنید.

مرحله چهارم: برای دریافت گزینه‌های بیش‌تر، حداکثر تا 12 ماه، روی 6 ماه کلیک کنید. اگر حساب تلگرام شما به مدت 1، 3، 6 یا 12 ماه بیکار بماند، حساب تلگرام به همراه تمام پیام‌ها و مخاطبین حذف می‌شود.

دیلیت اکانت سریع تلگرام با استفاده از مرورگر وب

دیلیت اکانت سریع تلگرام با استفاده از مرورگر وب

دیلیت اکانت تلگرام از طریق اپلیکیشن، در بهترین حالت 1 ماه طول می‌کشد. ممکن است کسی مایل نباشد این‌قدر منتظر بماند و به‌ دنبال راهی برای دیلیت اکانت سریع تلگرام بگردد. بنابراین، تلگرام برای چنین شرایطی یک راه حل سریع ارائه می‌دهد که از طریق هر مرورگر وبی قابل اجرا است. این مراحل را دنبال کنید تا بلافاصله حساب تلگرام را حذف کنید:

  • به صفحه غیر فعالسازی تلگرام در هر مرورگر وب سر بزنید. این را می‌توان با استفاده از کامپیوتر یا تلفن همراه انجام داد.
  • شماره تلفنی را که از طریق آن حساب تلگرام شما ایجاد شده است، تایپ کنید. قبل از قرار دادن شماره تلفن همراه، کد کشور را اضافه کنید و سپس بر روی Next کلیک کنید.
  • حالا، یک کد الفبایی در برنامه تلفن همراه تلگرام دریافت خواهید کرد.
  • کد الفبایی را برای ورود به حساب تلگرام خود قرار دهید. منتظر ارسال کد از طریق SMS نباشید.
  • از قسمت Telegram Core بر روی گزینه Delete Account کلیک کنید.
  • تلگرام می‌خواهد دلیل حذف حساب شما را بداند. پاسخ به این پرسش اختیاری است. پس از آن بر روی Delete My Account کلیک کنید.
  • تلگرام بار دیگر از شما می‌پرسد که آیا مطمئن هستید که می‌خواهید حساب تلگرام خود را حذف کنید. اگر هنوز هم تصمیمتان پا برجاست و می‌خواهید ادامه دهید، روی «بله، حساب من را حذف کنید» کلیک کنید تا دیلیت اکانت تلگرام شما انجام شود.

نکات پایانی

قبل از دیلیت اکانت تلگرام، ممکن است بخواهید از داده‌های خود یعنی چت، عکس و سایر فایل‌ها را دانلود کنید. برای بارگیری داده‌های خود در قالب JSON یا HTML به آخرین نسخه Telegram Desktop نیاز دارید. برای Export کردن داده‌های خود:

  • Telegram Desktop را باز کرده و "Settings" را انتخاب کنید.

·"Export Telegram Data" را انتخاب کنید.

  • سپس "Export Chat History" را انتخاب کنید و نوع داده‌ای را که می خواهید صادر کنید، انتخاب کنید.
  • اکنون می‌توانید داده‌های تلگرام خود را به‌ صورت آفلاین مشاهده کنید.

تلگرام تنها برنامه پیام‌رسانی نیست که امنیت خود را زیر سوال برده است. با حرفه‌ای‌ تر شدن هکرها، حفظ خصوصی بودن اطلاعات شما به‌ صورت آنلاین هیچ موقع به اندازه الان مهم نبوده است. چندین مرحله وجود دارد که می‌توانید برای ارتقای امنیت آنلاین خود انجام دهید، از جمله استفاده از VPN با کیفیت بالا هنگام استفاده از مرورگر وب، پخش مستقیم و یا ارسال اطلاعات آنلاین. VPN هایی که استفاده از آن‌ها ساده است، یک حفاظت آنلاین جامع را ارائه می‌دهند. با استفاده از چندین لایه حفاظت و رمزگذاری، اتصال شما ناشناس، امن و خصوصی باقی خواهد ماند.