با استفاده از بهترین مرورگر موبایل شما می‌توانید یک تجربه شخصی از وب گردی داشته باشید و دقیقا مثل گوشی‌های اندرویدی می‌توانید ظاهر و احساس صفحه اصلی گوشی خودتان را شخصی‌سازی کنید. با عرضه اندروید ۱۲ شما می‌توانید مرورگر گوشی خودتان را هم به یک مرورگر سریع‌تر و امن‌تر ارتقاء دهید تا تجربه بهتری از وبگردی داشته باشید. البته به نظر خیلی از کاربران، گوگل کروم یکی از بهترین برنامه های اندروید برای جستجو در اینترنت است اما گزینه‌های دیگری هم وجود دارند که بیشتر بر روی سرعت، امنیت و... تمرکز دارند و حتی برخی سیستم عامل‌ها نیز دارای پروکسی داخلی هستند که باعث افزایش امنیت شما خواهند شد. خیلی از این مرورگرها نیز امکان همگام‌سازی با نسخه دسکتاپ را دارند و می‌توانید تب‌های باز خودتان را بین دستگاه‌های مختلف جابجا کنید. 

ما بیش از ده عدد از بهترین مرورگر موبایل مختلف را تست کردیم تا بهترین مرورگر آیفون و اندروید را پیدا کنیم. در تمامی این تست ها گوگل کروم بهترین مرورگر اندروید شناخته شده و به همین خاطر هم بر روی خیلی از گوشی‌های اندروید به عنوان مرورگر پیشفرض شناخته می‌شود. گوگل کروم تعامل و سازگاری بسیار بالایی بین نسخه دسکتاپ و موبایل دارد و امکان ذخیره‌سازی امن دیتا برای نگهداری شماره کارت و رمزعبور و همچنین مسدودسازی تبلیغات پاپ آپ و مخرب را به شما می‌دهد. همچنین مرورگرهای فایرفاکس، Brave، اپرا، ویوالدی و مایکروسافت Edge نیز سازگاری و تعامل بسیار بالایی در بین سیستم عامل‌های مختلف دارند و قابلیت‌های متنوعی را در اختیار شما قرار می‌دهند. 

مرورگر آیفون اپرا داده‌ها را فشرده می‌کند تا در مصرف اینترنت شما صرفه جویی شود و صفحات مختلف با سرعت بیشتری بارگذاری شوند. همچنین یک سرویس پروکسی داخلی هم دارد که امکان وبگردی امن را برای شما فراهم خواهد کرد. Edge نیز این امکان را به شما می‌دهد که داده‌های مختلف را بهتر سازماندهی کنید و بتوانید به راحتی به آن‌ها دسترسی داشته باشید. مرورگر ویوالدی نیز دارای یک اسکنر QR و افزونه یادداشت بردای است و می‌تواند صفحات وب را به صورت کامل ذخیره کند. مرورگر Brave نیز یکی دیگر از مرورگرهایی است که به عنوان بهترین مرورگر موبایل شناخته می‌شود و می‌تواند تمامی تبلیغات‌های مزاحم را مسدود کند. 

گوگل کروم؛ بهترین مرورگر اینترنت گوشی

بهترین مرورگر موبایل: گوگل کروم

در صورتی که به اکوسیستم نرم افزارهای گوگل علاقه زیادی دارید و نمی‌توانید از مرورگر دیگری استفاده کنید، پس مرورگر اختصاصی گوشی اندروید شما، بهترین گزینه ممکن به شمار می‌رود. بهترین قابلیت این مرورگر آیفون 2022، امکان همگام سازی نسخه موبایل و دسکتاپ آن است. این موضوع باعث می‌شود که در تمامی دستگاه‌ها بتوانید به پسوردهای ذخیره شده خودتان دسترسی داشته باشید. به عنوان بهترین مرورگر موبایل موجود در بازار، کروم یکی از مورد اعتمادترین مرورگرهای دنیا محسوب می‌شود و اکثر برنامه نویس‌ها در زمان کار از گوگل کروم برای تست وبسایت‌های خودشان استفاده می‌کنند.

یکی دیگر از قابلیت‎‌های گوگل کروم، امکان ذخیره‌سازی داده‌های حساس در زمان پرداخت است. با استفاده از این قابلیت، اطلاعات حساسی مثل شماره کارت درون حافظه اختصاصی نرم افزار ذخیره خواهند شد و می‌توانید در زمان پرداخت به راحتی به آن‌ها دسترسی داشته باشید. حالت Data-Saver، ترجمه خودکار ده ها زبان مختلف، مسدود کننده تبلیغات آزار دهنده و پاپ آپ و توانایی گروه بندی تب‌های مختلف برخی از قابلیت‌های این نرم افزار به شمار می‌روند. در صورتی که بر روی دستگاه‌های دیگر خودتان از مرورگر گوگل کروم استفاده می‌کنید پس توصیه می‌کنیم که این مرورگر را روی گوشی موبایل خودتان هم نصب کنید و از قابلیت‌های منحصر به فرد آن استفاده کنید.

دانلود گوگل کروم برای اندروید

دانلود گوگل کروم برای آیفون

بهترین مرورگر گوشی: اپرا

بهترین مرورگر موبایل 2022 اپرا

اپرا یکی دیگر از موارد موجود در لیست بهترین مرورگر موبایل است که هم به عنوان مرورگر اندروید و هم به عنوان مرورگر آیفون قابل استفاده است. همچنین این مرورگر دارای یک نسخه دسکتاپ است که باعث می‌شود تمامی قابلیت‌های آن در هر دو دستگاه قابل دسترسی باشند. مهم‌ترین ویژگی مرورگر آیفون اپرا، قابلیت Data Saver آن است که باعث فشرده‌سازی ویدیوها و صفحات وب استاندارد خواهد شد. این موضوع باعث خواهد شد که صفحات با سرعت بیشتری بارگذاری شوند و همچنین مصرف اینترنت آن‌ها نیز به شکل چشمگیری کاهش خواهد یافت. 

مروگر اندروید اپرا که بهترین مرورگر موبایل شناخته می‌شود دارای یک قابلیت تحت عنوان VPN رایگان است که یک آدرس آی پی مجازی در اختیار شما قرار می‌دهد اما به یاد داشته باشید که نمی‌توانید از قابلیت VPN و Data Saver به صورت همزمان استفاده کنید. همچنین این VPN فقط امکان شخصی‌سازی دیتاهای ارسالی از طریق مرورگر اپرا را دارد و تاثیری بر دیگر نرم افزارهای نصب شده روی گوشی موبایل شما نخواهد داشت. در تست‌های ما مرورگر آیفون اپرا بعد از گوگل کروم بهترین مرورگر موبایل شناخته شد و قابلیت‌های متنوع آن می‌تواند نیازهای شما را به راحتی برطرف کند.

دانلود اپرا برای اندروید

دانلود اپرا برای ایفون

بهترین مرورگر موبایل: مرورگر اندروید فایرفاکس

بهترین مرورگر موبایل 2022: مرورگر اندروید و آیفون فایرفاکس

مانند مرورگر اندروید گوگل کروم، در صورتی که بر روی دسکتاپ نیز از مرورگر فایر فاکس استفاده می‌کنید، بهترین مرورگر موبایل برای شما نسخه اندروید این مرورگر خواهد بود. رمزهای عبور، بوکمارک‌ها و تاریخچه مرورگر شما به صورت کامل بین گوشی موبایل و کامپیوتر شما همگام‌سازی خواهند شد و می‌توانید با استفاده از یک حساب کاربری فایر فاکس تمامی آن‌ها را مدیریت کنید. همچنین اگر روی نسخه دسکتاپ وقت زیادی را در یک سایت خاص می‌گذرانید، در نسخه موبایل هم سایت مورد نظر برای شما هایلایت خواهد شد. به کمک این مرورگر می‌توانید اطلاعاتتان را به صورت کامل شخصی سازی کنید و تم‌ها و افزونه‌های مختلفی را روی آن نصب کنید.

در صورتی که نحوه نمایش تب‌ها بر روی مرورگر، برای شما خیلی مهم است و می‌خواهید رنگ‌های آن را دقیقا برحسب نیاز خودتان تغییر دهید، مرورگر اندروید فایرفاکس یکی از بهترین گزینه‌هایی خواهد بود که در اختیار شما قرار می‌گیرد. البته اگر خیلی به شخصی سازی تجربه کاربری خودتان علاقه مند نیستید، مرورگر اندروید فایر فاکس بهترین مرورگر موبایل برای شما نخواهد بود، زیرا حتی برای نصب اولیه هم باید تا حدودی مرورگر را شخصی سازی کنید. در صورتی هم که امنیت و حریم خصوصی برای شما خیلی مهم است، مرورگر آیفون و اندروید فایر فاکس فوکوس را به شما پیشنهاد می‌کنیم. در این مرورگر برخی از قابلیت‌های نسخه اصلی آن حذف شده اما حریم خصوصی آن تقویت شده است.

دانلود فایرفاکس برای اندروید

دانلود فایرفاکس برای ایفون

بهترین مرورگر موبایل: مرورگر امنیتی Duck Duck Go

بهترین مرورگر موبایل: مرورگر امنیتی Duck Duck Go

مرورگر Duck Duck Go براساس موتور جستجویی به همین اسم ساخته شده است و بر پایه هسته کرومیوم کار می‌کند. این مرورگر هیچکدام از قابلیت‌های جانبی موارد لیست بهترین مرورگر اندروید را در خود جای نداده است اما تمام تمرکز آن بر حفظ حریم شخصی شما منعطف شده است. در سمت راست نوار آدرس مرورگر یک کلید قرار گرفته است که با لمس آن تمام تاریخچه مرورگر و تب‌های باز شما پاک خواهند شد. همچنین این مرورگر اندروید تمامی نرم‌فزارهای تبلیغاتی و ad-trackerها که فعالیت‌های شما را برای اهداف تبلیغاتی ردیابی می‌کنند را نیز غیرفعال خواهد کرد و بالاترین سطح رمزنگاری را برای سایت‌هایی که از آن‌ها بازدید می‌کنید فعال می نماید. تمامی سایت‌هایی نیز که از آن‌ها بازدید خواهید کرد از لحاظ امنیتی یک نمره اختصاصی از A تا F دریافت می‌کنند.

دانلود Duck Duck Go برای اندروید

دانلود Duck Duck Go برای ایفون

مرورگر اندروید ویوالدی؛ بهترین مرورگر برای دانلود فیلم

بهترین مرورگر موبایل: مرورگر اندروید ویوالدی

ویوالدی (Vivaldi) یک مرورگر دسکتاپ است که امکانات شخصی سازی گسترده‌ای را در اختیار شما قرار می‌دهد و نسخه اندروید این مرورگر هم به تازگی منتشر شده است. در این نسخه نیز قابلیت‌های منحصر به فرد متعددی گنجانده شده است که در ادامه به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت. زمانی که این مرورگر را باز کنید، یک صفحه تحت عنوان Speed Dial برای شما باز می‌شود که ظاهر زیبایی دارد و امکان دسترسی به بوکمارک‌های مختلف را به شما می‌دهد. همچنین این مرورگر دارای قابلیت‌های متنوعی مثل ادیتور متن حرفه‌ای، امکان عکس برداری از تمام صفحه و امکان کپی برداری از تب‌های مختلف است. امکان ترجمه صفحات وب به بیش از ۱۰۰ زبان مختلف نیز یکی دیگر از قابلیت‌های مرورگر اندروید ویوالدی است. 

دانلود ویوالدی برای اندروید

بهترین مرورگر موبایل: مرورگر آیفون Brave

بهترین مرورگر موبایل: مرورگر آیفون Brave

در صورتی که به دنبال بهترین مرورگر موبایل هستید، مرورگر آیفون و اندروید Brave نیز یکی از گزینه‌هایی است که در اختیار شما قرار دارد. مرورگر آیفون Brave یکی از بهترین اپلیکیشن های آیفون است که با ad-blocker داخلی برای گوشی‌های موبایل عرضه شد. این قابلیت به صورت پیش فرض فعال است و تمامی تبلیغات آزاردهنده را مسدود خواهد کرد. همچنین در صورت استفاده از این تبلیغات و بازدید از وبسایت‌های معرفی شده توسط آن یا مشاهده تبلیغات اختصاصی پاداش دریافت خواهید کرد. این پاداش به صورت رمز ارز خواهد بود و می‌توانید آن را در صرافی‌های ارز دیجیتال به راحتی نقد کنید. تمامی قابلیت‌های پیش فرض برای یک مرورگر داخل مرورگر آیفون و اندروید Brave گنجانده شده است و قابلیت‌های اضافی مثل تب‌های خصوصی و تنظیمات حریم شخصی آن را به بهترین مرورگر موبایل تبدیل کرده‌اند.

دانلود Brave برای اندروید

دانلود Brave برای اندروید

مرورگر سافاری؛ بهترین مرورگر آیفون 2022

مرورگر سافاری؛ بهترین مرورگر آیفون 2022

اگر صاحب دستگاهی از سری دستگاه های اپل (مک، آیفون، یا آیپد) می باشید؛ پس باید با نام مرورگر Safari آشنا باشید. هر مرورگری بر روی سیستم شما قابل اجرا است و برنامه های بسیاری جهت استفاده وجود دارد، اما اگر سافاری را به شما پیشنهاد نکنیم در حق این برنامه کم لطفی کرده ایم. سافاری به صورت پیش فرض روی سیستم های اپل قرار دارد؛ با توجه به آن نمی توانیم هیچ مرورگری را در حد سافاری بدانیم. سریع، این و رابط کاربری دوستانه از جمله ویژگی های این مرورگر به حساب می آید و همچنین از دیگر نکات مثبت می توانیم به امکان استفاده به صورت ناشناس اشاره کنیم. جای تاسف دارد که نمی توانیم از این مرورگر در سیستم عامل های دیگر استفاده کنیم.

دانلود سافاری از اپ استور

مرورگر دلفین

مرورگر دلفین

زمانی که بحث مرورگر های قدیم و محبوب به میان می آید مرورگر دلفین نیز مانند Opera همیشه راجب آن حرف زده می شود. دلفین از ایمن ترین مرورگرهای تلفن همراه به حساب می آید که با توجه به قدمتش هنوز هم سرپاست و کاربران خود را دارد. در مرورگر دلفین به شما امکانات بسیاری را می دهد که توسط آن می توانید چند عمل را به یک عمل مرتبط کنید. این اپلیکیشن با این که قدیمی می باشد و جزو اولین ها به نوع به حساب می آید اما هنوز هم توانایی ارائه خدمات به بهترین شکل را دارد.

دانلود مرورگر دلفین از گوگل پلی

اپلیکیشن مرورگر Puffin

اپلیکیشن مرورگر Puffin

هر زمانی که بحث بهترین مرورگر موبایل می شود Puffin یکی از نام هایی است که آن را می شنویم. به راحتی می توانیم Puffin را یکی از محبوب ترین مرورگرهای گوشی های هوشمند بدانیم. استفاده از آن بسیار ساده و سریع می باشد. همچنین دارای ویژگی های بسیاری است که رابط کاربری را برای شما آسانتر می کند. همچنین از این مرورگر می توانید برای شبیه سازی میکروفون های معمولی استفاده کنید که یکی از عجیب ترین ویژگی های آن به حساب می آید.

دانلود اپلیکیشن مرورگر Puffin از گوگل پلی

دانلود اپلیکیشن مرورگر Puffin از اپ استور

مرورگر Ghostery Privacy Browser

مرورگر Ghostery Privacy Browser

با توجه به نام این مرورگر می توانید متوجه شوید که تمرکز آن روی حریم خصوصی کاربران می باشد و ایمنی شما را در هر جهت تامین می کند. زمانی که برای اولین بار از Ghostery Privacy Browser استفاده می کنید می توانید بسیاری از وب سایت ها را مسدود کنید. این گزینه مخصوصا برای کسانی که به دنبال یک جستجوی ایمن هستند بسیار کاربردی می باشد. از دیگر ویژگی های این مرورگر می توانیم به قابلیت استفاده در نسخه دسکتاپ، مسدود کردن کوکی ها و حذف تاریخچه جستجوها اشاره کنیم. برای دانلود Ghostery یکی از بهترین مرورگر اینترنت گوشی از لینک زیر اقدام کنید.

مرورگر Orfox

مرورگر Orfox

یکی از جالب ترین مرورگرهای حال حاضر می باشد. بر اساس کد منبع باز آن را توسعه دادند و بیشتر به استفاده افرادی می آید که می خواهند هیچ ردی از خود در اینترنت به جای نگذارند. همچنین می توانید این مرورگر را توسط رمزی دلخواه قفل کنید. همچنین به هیچ وجه نمی توانید از روی آن اسکرین شات بگیرید و هر ردپایی از شما را پاک می کند. برای دانلود این مرورگر ایمن از لینک زیر اقدام کنید.

مرورگر Maxthon؛ مرورگری شبیه به Chrome

مرورگر Maxthon؛ مرورگری شبیه به Chrome

مرورگر Maxthon شباهت بسیاری به Chrome دارد ولی به اندازه آن شناخته نشده است. ولی هنوز هم Maxthon یکی از بهترین مرورگرهای گوشی های هوشمند می باشد. از امکانات این گوشی می توانیم به امکان بهره وری در چندین پلتفرم متفاوت اشاره کنیم، هم در رایانه خود از آن استفاده کنید و هم در گوشی موبایل خود و اطلاعات را همگام سازی کنید. در یک صفحه اختصاصی صفحات وب سایت های مورد علاقه تان را به شما نمایش می دهد تا از آخرین آپدیت های آنان مطلع باشید. اگر کروم را یکی از بهترین مرورگر موبایل می دانید پیشنهاد می شود به این برنامه یک شانس امتحان بدهید.

دانلود مرورگر Maxthon از گوگل پلی

دانلود مرورگر Maxthon از اپ استور

مرورگر کمتر شناخته شده ی Comodo Dragon

مرورگر کمتر شناخته شده ی Comodo Dragon

شاید در این لیستی که به شما ارائه دادیم مرورگر Comodo Dragon باشد. ولی بی شک یکی از بهترین ها می باشد و امکانات بسیاری را ارائه می دهد. بهترین و بزرگترین ویژگی آن مربوط به امنیت بالای این مرورگر می باشد. دلیل آن مربوط به این است که توسط یک تیم امنیت وب طراحی شده است. همچنین در هنگامی که از یک سری سایت هایی که دارای امنیت بالایی نیستند عملکرد مرورگر متفاوت است.

مرورگر سریع CM Browser؛ بهترین مرورگر از نظر امنیت

مرورگر سریع CM Browser؛ بهترین مرورگر از نظر امنیت

بدون تردید CM Browser یکی از سریع ترین و بهترین مرورگرهای گوشی های هوشمند می باشد. اگر به امنیت موتور جستجو خود اهمیت میدهید این مرورگر امکان آن را به شما می دهد تا برای اپلیکیشن یک الگو و یا قفل انتخاب کنید. در کنار امکاناتی همچون حذف تاریخچه، حافظه پنهان و کوکی ها به شما این قابلیت را می دهد تا دانلود های خود را از مرورگر دانلود کنید و آن ها را پیدا کنید. برای دانلود این برنامه می توانید از لینک زیر اقدام کنید.

دانلود مرورگر سریع CM Browser از گوگل پلی

دانلود مرورگر سریع CM Browser از اپ استور

معرفی مرورگر سامسونگ اینترنت؛ از بهترین مرورگر اندروید 2022

معرفی مرورگر سامسونگ اینترنت؛ از بهترین مرورگر اندروید 2022

سامسونگ اینترنت مرورگر اختصاصی سامسونگ می باشد که به صورت پیشفرض بر روی گوشی های سامسونگ نصب است. اگر گوشی سامسونگ دارید، تجربه مرور وب با دستیار ویدئو، حالت تاریک، منو با قابلیت شخصی سازی و برنامه های افزودنی مختلف مانند مترجم، محافظت از حریم خصوصی و ضد ردیابی اشاره کنیم. این ابزار وب گردی نیز در Galaxy Watch، پشتیبانی می کند. با وجود Content Blocker می توانید محتوای بسیاری محدود کنید تا به شما نمایش ندهد.

مرورگر ایمنی Avast Secure Browser

مرورگر ایمنی Avast Secure Browser

این مرورگر برای دو سیستم IOS و Android طراحی شده است و بدون تردید از بهترین مرورگر موبایل می باشد. Avast Secure Browser از سریع ترین و ایمن ترین مرورگرهای دنیای اینترنت می باشد. یک مرورگر کاملا رمزگذاری شده که تمامی نشانک ها، آدرس های آی پی مختلف و بارگیری ها و همچنین پرسش های DNS همگی در یک ترکیب قرار دارند و برای افراد ناوارد کار سختی است که به آنها دسترسی داشته باشند. قفل پین یکی از ویژگی های عالی این اپلیکیشن به حساب می آید که به شما امکان مراقبت از سرچ هایتان را می دهد. دیگر امکانات این گوشی مربوط به Ad Blocker می باشد که تبلیغات را به شما نمایش نمی دهد.  با وجود Avast Secure Browser دیگر نیازی نیست نگران هک شدن توسط هکرها باشید.

دانلود مرورگر ایمنی Avast Secure Browser از سایت اصلی

چطور بهترین مرورگر موبایل را انتخاب کنیم؟

برای خیلی از افراد بهترین مرورگر موبایل، مرورگری است که به صورت پیش فرض بر روی گوشی آن‌ها نصب شده است. در صورتی که زمان وبگردی با موبایل هیچ مشکلی با مرورگر اندروید گوگل کروم ندارید، بهتر است از همین مرورگر استفاده کنید زیرا بهترین مرورگر موبایل محسوب می شود و نیازی نیست که به دنبال جایگزین برای آن بگردید. با این وجود اگر روی کامپیوتر شخصی خودتان از مرورگرهای دیگری استفاده می‌کنید، بهتر است از نسخه موبایل همان مرورگر روی گوشی موبایل خودتان هم استفاده کنید. اپرا، فایر فاکس و حتی مایکروسافت Edge دارای نسخه اختصاصی موبایل هم هستند و می‌توانند به راحتی روی گوشی آیفون یا اندروید شما نیز نصب شوند.

منبع: guru99