بازی وکتور که برای اولین بار در سال 2012 توسط استودیوی بازی‌سازی مطرح و نام آشنای نکی Nekki برای موبایل ارائه شده است یکی از بهترین بازی های رایگان گوشی پارکور در سبک اکشن است. در بازی وکتور رد شدن از موانع توسط کاراکتر اصلی، با اجرای حرکات پارکور نمایش داده خواهد شد و به همین دلیل با موفقیت در رد موانع، لذتی دو چندان نصیب شما می‌شود. پس در دانلود بازی وکتور تعلل نکنید!

داستان بازی وکتور

بازی وکتور در کنار گیم پلی و گرافیک مناسب از انیمیشن‌های جذابی برخوردار است. شروع بازی وکتور، برخلاف سایر بازی‌های موبایل با یک ویدیوی با کیفیت و فوق‌العاده همراه است که شما را شگفت زده خواهد کرد، درست همانند بازی‌های پلی استیشن و دیگر بازی‌های تراز اول کنسول. شخصیت اصلی بازی مردی پارکور باز است که در تشکیلاتی مخوف گرفتار شده است، تشکیلاتی که با قرار دادن هدست‌هایی بر روی گوش کارکنانش کنترل آن‌ها را در دست گرفته است؛ همه آدم‌ها در این تشکیلات به وسیله قدرتی بزرگ استثمار و گرفتار شده‌اند.

در این میان ناگهان یک نفر که همان شخصیت اصلی بازی وکتور است هدست را از روی گوش خود برمی‌دارد و از دستورات سرپیچی می‌کند؛ او می‌تواند خودش را از اسارت نجات دهد و با پرش به سمت شیشه برج و تخریب آن به بیرون فرار می‌کند. از این‌جا به بعد دیگر سرنوشت او به دست شما است که با بازی دقیق و سریع خود او را از دست مأمورانی که در تعقیب او هستند با عبور از موانع مختلفی که در سر راهش قرار گرفته‌اند نجات دهید. بازی پارکور دارای بیش از 40 مرحله رقابت هیجان انگیز و جذاب است که فضای این مراحل در شروع داستان از مرکز شهر شروع می‌شود و به تدریج با پیش‌روی شخصیت در بازی، این فضا به طبیعت نزدیک‌تر می‌شود. طراحی مسیر بازی به این شیوه تداعی کننده ین ایده در ذهن مخاطب است که طبیعت می‌تواند مبدأ آزادی و نجات باشد.

گیم پلی بازی وکتور

بازی وکتور از یک گیم پلی ساده اما در عین حال جذاب برخوردار است. شخصیت بازی به صورت خودکار در حال فرار است و وظیفه شما لمس به موقع صفحه نمایش برای عبور دادن او از موانع است. در بازی Vector دقت و سرعت عمل حرف اول را می‌زد و باید با سرعت و دقت موانع را پشت سر بگذارید و اگر موفق نشوید گیر خواهید افتاد و مأموران با شوکر الکتریکی شما را بی‌هوش می‌کنند. به همین دلیل این بازی باعث تقویت عکس‌العمل سریع و هماهنگی حرکات چشم و دست بازیکن می‌شود. با عبور از هر مرحله حرکات پارکور جدید و متنوع‌تری به بازی افزوده می‌شود که قبل از ورود به هر مرحله به شما اعلام می‌شوند. نکته دیگری که قابل توجه است این است که اگر بخواهید مرحله‌ای را از دوباره و از اول آغاز کنید، بدون مشاهده هیچ صفحه بارگذاری یا مکثی این اتفاق می‌افتد و بلافاصه شما وارد معرکه و بازی می‌شوید، لذا باید بسیار سریع عمل کنید. 

بازی وکتور 2

بازی وکتور 2

بازی Vector 2 که در سال 2016 عرضه شد دنباله بازی Vector و در ادامه همان داستان اصلی است. در وکتور 2 بعد از دستگیری کاراکتر اصلی بازی، نیروهای امنیتی به جای کشتن او تصمیم به استفاده از وجود او می‌گیرند، به این صورت که با استفاده از مهارت‌های او تجهیزات جدیدی را که در یک مرکز تحقیقاتی مخفی وجود دارد آزمایش می‌کنند. گیم پلی در بازی وکتور 2 همانند بازی وکتور است اما چند ترفند دیگر به آن اضافه شده است از جمله ترفندهای پرستو، پیچ گوشتی، Rocket Vault ،Ralflip Vault ،Jump Vault.

جزئیات بازی وکتور

سیستم عامل‌هایی که از این بازی پشتیبانی می کنند شامل ،Android ،ios ،Microsoft Windows ،Ouya ،Web Browser Gamestick می شود؛ برای اجرا این بازی شما به به اینترنت نیازی ندارید (در صورت اتصال به اینترنت امکاناتی مانند دیدن تبلیغات و خرید برای بازیکن فعال می‌شود). در جدیدترین ورژن از بازی وکتور، علاوه بر رفع مشکلات نسخه‌های قبلی و اضافه شدن یک مسیر جدید به بازی، آهنگ تازه‌ای نیز برای بازی در نظر گرفته شده است. اگر از علاقه‌مندان به ورزش پارکور و بازی‌های سبک اکشن هستید پیشنهاد می‌کنیم که همین حالا با دانلود بازی وکتور از فضای مهیج آن لذت ببرید. بازی Vector Full به صورت رایگان در مارکت اندروید منتشر شده است و برای بارگیری آن می توانید بر روی لینک دانلود بازی وکتور کلیک کنید. 

 

منبع: Game Spot