تا مدت‌ها iOS 12 جدیدترین نسخه iOS بود که آیفون 6 می‌توانست آن را اجرا کند، اما این گوشی اپل دریافت بروز رسانی را متوقف نکرده است. آی او اس 13 علاوه بر روش‌های جدید برای جستجو و ویرایش تصاویر و یک روش جدید امن برای ورود به سیستم برنامه‌ها و وب سایت‌ها، آن هم  تنها با یک ضربه، با استفاده از حالت تاریک یا همان Dark Mode، ظاهر جدید و شگفت‌انگیزی هم به گوشی‌های آیفون بخشید. iOS 13، به لطف پیشرفت‌های گسترده در سیستم که باعث افزایش راه‌اندازی برنامه، کاهش حجم بارگیری برنامه و سرعت بخشیدن به Face ID می‌شد، سریع‌تر و پاسخگوتر بود. با این توصیفات، آیا آیفون 6 به آی او اس 13 آپدیت می شود؟ با همه‌چی آنلاین همراه باشید تا با هم به این سؤال پاسخ دهیم.

آپدیت آی او اس ۱۳ برای آیفون ۶ امکان پذیر است؟

آپدیت آی او اس ۱۳ برای آیفون ۶ امکان پذیر است؟

اگر iPhone شما به iOS 13 آپدیت نمی‌شود، به این دلیل است که دستگاه شما با این نسخه سازگار نیست و اپدیت ای او اس ۱۳ برای ایفون ۶ امکان‌پذیر نیست. همه مدل‌های آیفون نمی‌توانند به آخرین سیستم عامل آپدیت شوند. iOS 12 جدیدترین نسخه سیستم عامل آیفون است که iPhone 6 می‌تواند اجرا کند. در پاسخ به این سؤال که آیفون 6 به آی او اس 13 آپدیت می شود، متأسفانه باید گفت که آیفون 6، قادر به نصب iOS 13 و تمام نسخه‌های بعدی iOS نیست، و اما این بدان معنا نیست که اپل این محصول خود را رها کرده است. در 11 ژانویه 2021، iPhone 6 و 6 plus یک بروز رسانی دریافت کردند.

12.5.1 جدیدترین بروز رسانی برای آیفون 6 بود که تا نسخه 12.5.5 ادامه پیدا کرده است. از سپتامبر 2019، زمانی که iOS 12 به پشتیبانی طولانی مدت منتقل شد، این دستگاه به‌ طور مرتب بروز رسانی‌های امنیتی را دریافت کرده است. هشدارهای مواجهه با COVID-19 و رفع اشکال هم در چند بروز رسانی اخیر معرفی شدند. با این‌ حال، هنگامی که اپل بروز رسانی آیفون 6 را متوقف کند، به‌ طور کامل منسوخ نمی‌شود؛ بسیاری از برنامه‌های کاربردی در App Store همچنان به‌صورت عادی به کار خود ادامه می‌دهند، اما از سوی دیگر، فقدان بروز رسانی‌های امنیتی، سیستم را آسیب پذیرتر می‌کند، بنابراین کاربران باید زمانی که این بروز رسانی‌ها متوقف شوند، به فکر جایگزینی گوشی خود باشند.

ویژگی های آی او اس 13

چند مورد از اصلی‌ترین ویژگی‌ها و پیشرفت‌های iOS 13 شامل دارک مود و تغییراتی در بخش عکس‌ها و دوربین است.

حالت تاریک یا Dark Mode

یک طرح جدید رنگ تیره زیبا که یک تجربه دیداری عالی را به‌ ویژه در محیط‌های کم‌نور ارائه می‌دهد، از مشخصات حالت تاریک است که در آی او اس 13 به‌چشم می‌خورد. از ویژگی‌های دیگر دارک مود، می‌توان به قابلیت برنامه‌ریزی آن اشاره کرد. شما می‌توانید گوشی خود را تنظیم کنید تا حالت دارک مود هنگام غروب آفتاب یا در زمان خاصی به‌ طور خودکار فعال شود یا اینکه از مرکز کنترل آن را فعال کنید. چهار تصویر زمینه جدید که ظاهرشان به‌ طور خودکار با حالت روشن و تاریک تغییر می‌کند هم اضافه شده‌اند.

دوربین و عکس

همان‌طور که گفتیم روش‌های جدید برای جستجو و ویرایش تصاویر از ویژگی‌های آی او اس 13هستند. یک تب جدید با نمای انتخاب شده از Library شما، پیدا کردن، مرور کردن و اشتراک‌گذاری عکس‌ها و فیلم‌ها را آسان می‌کند و ابزارهای جدید و قدرتمند ویرایش عکس که ویرایش و تنظیم عکس‌ها در یک نگاه را آسان‌تر می‌کنند، از پیشرفت‌های نسخه 13 سیستم عامل آیفون در بخش دوربین و عکس‌ها هستند.

سخن آخر

گوشی آیفون 6 (وبسایتgsmarena)، زمانی که برای اولین بار در سال 2014 عرضه شد، بسیار محبوب شد. بسیاری از کاربران اپل، با علاقه و احترام از آیفون سری 6 خود صحبت می‌کنند. گرچه این سری پرطرفدار دیگر تولید نمی‌شود، اما هنوز هم اشخاصی هستند که با وفاداری، از این یاور قدیمی خود استفاده می‌کنند و از آن دل نمی‌کنند. اما عمر آیفون‌های سری 6 دیگر رو به‌ پایان است و باید برای خداحافظی با این گوشی محبوب آماده شوید. دلیل مرگ این مدل‌های پرطرفدار، محدودیت بروز رسانی برای این سری از گوشی‌های آیفون است. بهتر است خود را برای جایگزین کردن یک گوشی جدید آماده کنید، چون زمانی که بروز رسانی‌های امنیتی دیگر برای این مدل‌ها ارائه نشوند، استفاده از آن دیگر توجیحی ندارد.