با ورود به عصر تکنولوژی و ارتباطات تقریباً همه نیازمند راهی معتبر و آسان برای برقراری ارتباط با یکدیگر می باشند. یکی از این راه ها موجود استفاده از ایمیل و همچنین برنامه جیمیل است. حال بعضاً به علت های متفاوت ممکن است رمز ایمیل خود را فراموش کنید و در آن صورت باید برای تغییر رمز عبور اقدام کنید. اما سوال اصلی آنجاست که تغییر رمز جیمیل به چه صورت است و چگونه رمز جیمیل را عوض کنیم؟ برای یادگیری نحوه بازیابی رمز جیمیل و تغییر آن با ما همراه باشید.

چگونه رمز جیمیل را عوض کنیم؟

راه‌های زیادی برای عوض کردن پسورد ایمیل وجود دارد و این شما هستید که انتخاب می‌کنید از کدام روش برای بازیابی رمز جیمیل خود استفاده کنید. تغییر رمز جیمیل نیاز به اطلاعات زیادی ندارد و شما به راحتی می‌توانید آنرا عوض کنید. ما در این مقاله به شما 3 روش بسیار ساده و کاربردی را پیشنهاد می‌کنیم تا به آسانی نسبت به تغییر رمز ایمیل خودتان اقدام کنید. 

روش اول؛ تغییر با برنامه جیمیل در ویندوز

  • در این روش برای تغییر رمز ایمیل، ابتدا با جیمیل خود وارد گوگل شوید؛
  • سپس در مرحله بعدی بر روی عکس ایمیل خود که در گوشه صفحه قرار دارد کلیک راست کنید.

روش اول؛ تغییر با برنامه جیمیل در ویندوز

  • در این مرحله باید روی Google account کلیک کنید تا شما را به قسمت تنظیمات اکانت گوگل هدایت کند.

روش اول؛ تغییر با برنامه جیمیل در ویندوز

  • با کلیک بر روی گزینه Security و رفتن به صفحه آن، گزینه Singing in to Google را انتخاب کنید و بر روی Password  کلیک کنید.

روش اول؛ تغییر با برنامه جیمیل در ویندوز

در ادامه برای تغییر رمز جیمیل تقریباً راهی ساده است و شما فقط باید رمز فعلی خود را برای بار دیگر وارد کنید تا به صفحه رمز جدید وارد شوید. رمز جدید خود را انتخاب کنید و برای بار دوم در باکس بعدی نیز دقیقاً همان رمز را وارد کنید تا رمز جدیدتان تایید شود. فقط دقت داشته باشید که رمز خود را طوری انتخاب کرده باشید تا سوء استفاده‌گران نتوانند به راحتی آن را ردیابی کنند.

روش دوم؛ تغییر رمز جیمیل با شماره تلفن

آموزش تغییر رمز جیمیل گوشی با شماره تلفن نسبت به روش اول بسیار ساده‌تر است: 

  • ابتدا باید آدرس ایمیل خود را در قسمت Sign In ایمیل گوگل و در کادر مربوطه وارد کنید.
  • سپس در قسمت پایین کادر‌ها گزینه Forgot Password را انتخاب کنید.

روش دوم؛ تغییر رمز جیمیل با شماره تلفن

  • در صفحه  باز شده با زدن گزینه Try Another Way می‌توانید روش تغییر رمز جیمیل با شماره تلفن را انتخاب کنید.

روش دوم؛ تغییر رمز جیمیل با شماره تلفن

  • با کلیک بر روی Text و تایید شماره خود برایتان کدی ارسال می‌گردد که با استفاده از آن می‌توانید نسبت به  تغییر رمز خود اقدام کنید.

 به یاد داشته باشید که هرچقدر رمز انتخابی شما پیچیده‌تر باشد، استخراج آن برای سوء استفادگران سخت‌تر خواهد بود.

سخن پایانی

تغییر پسورد ایمیل همیشه نباید به خاطر فراموش کردن آن باشد و بهتر است هر از چند گاهی نسبت به تغییر رمز ایمیل اقدام کنید. چرا که با گذر زمان ممکن است افرادی برای سوء استفاده و اذیت بخواهند به ایمیل شما دست یابند. همچنین امکان دارد گوشی موبایل شما گم شود و موقتاً در اختیار دیگران قرار بگیرد. بنابراین پیشنهاد می‌شود که حداقل بعد از 3 ماه رمز ایمیل‌های مهم خود را تغییر دهید و با تولید رمز‌هایی سخت و پیچیده، امنیت ایمیل خود را بیش از پیش بالا ببرید. تنها مشکل این داستان، از یاد رفتن رمزهای متفاوت است که با یادداشت و ذخیره آنها در مکانی امن می‌‌توان تا ماه‌ها آن را در ذهن داشت.

در آخر، رمز‌های پیچیده از حروف بزرگ و کوچک، نمادها و اعداد تشکیل شده‌اند که با ترکیب آنها می‌توانید پسوردی تقریبا غیرقابل هک و دستیابی ایجاد کنید تا خیالتان از بابت ایمیل و رمزش راحت باشد. ما در وبسایت همه‌چی آنلاین در تلاش هستیم تا شما استفاده ساده‌تر و بهینه‌تر از تکنولوژی‌های موجود داشته باشید.

منبع: Support.google