گروه واتساپ یک محیط عالی و ایده‌آل برای برقراری ارتباط با خانواده، انجام جلسات کاری به صورت غیر حضوری و یا انجام بحث‌های درسی به طور همزمان می‌باشد. اما گاهی بنا به دلایلی نیاز است تا از یک گروه خارج شده و یا گروه واتساپی را که خود راه اندازی کرده‌ایم، پاک کنیم. بنابراین اصلی‌ترین سوالی که به وجود می‌آید این است که چگونه گروه واتساپ را حذف کنیم؟ حذف گروه واتساپ فرایندی ساده است که از طریق تنظیمات واتساپ انجام شده و زمان زیادی از شما نمی‌گیرد. البته از آنجا که برای حذف یک گروه توسط ادمین باید تمامی اعضا را از این محیط خارج کرد، پس ممکن است برای پاک کردن گروه‌های بزرگ به وقت و حوصله بیشتری نیاز باشد. شما در این مقاله فرایند حذف کردن گروه را به طور کامل و تصویری فرا خواهید گرفت پس پیشنهاد می‌کنیم حتما با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید: نصب مجدد واتساپ

چگونه گروه واتساپ را حذف کنیم؟

گروه واتساپ بهترین محیط برای گردآوری افراد دور هم و تبادل نظر است. هیچ چیز مانند یک گروه نمی‌تواند افراد با فاصله جغرافیایی را کنار هم جمع کند. اما گاهی ممکن است شما به میل خود به یک گروه دعوت نشده‌باشید بنابراین دوست دارید آن را برای همیشه ترک کنید. گاهی نیز بنا به دلایل شخصی پس از مدتی تصمیم به خروج از گروه می‌گیرید. البته باید ذکر کنیم که حذف گروه واتساپ تنها توسط ادمین و یا مدیر آن گروه امکان پذیر است. یعنی هیچ یک از اعضا امکان پاک کردن گروه را ندارند بلکه تنها می‌توانند آن را ترک کرده و به عضویت خود در آن محیط خاتمه دهند. از طرفی مدیر می‌تواند به راحتی گروه را حذف کرده و دیگر به فعالیت خود و سایر اعضا ادامه ندهد. این قابلیت با اندکی تفاوت در واتساپ هر دو سیستم عامل اندروید و ios موجود می‌باشد.

حذف گروه واتساپ در اندروید توسط یکی از اعضا

حذف گروه واتساپ در اندروید توسط یکی از اعضا

همانطور که پیشتر هم اشاره کردیم، شما زمانی می‌توانید یک گروه را به طور کلی حذف کنید که مدیر آن باشید. در غیر این صورت تنها می‌توانید آن گروه را ترک کنید تا امکان ارسال و دریافت پیام‌های آن برای شما غیر فعال شود. پس از حذف گروه توسط شما، یک پیام با عنوان اینکه گروه را ترک کردید در صفحه چت آن برای دیگر اعضا ارسال خواهد شد. روش انجام این کار به صورت زیر می‌باشد:

 1. در تب CHATS نام گروهی که قصد ترک کردن آن را دارید، پیدا کرده و روی آن ضربه بزنید.
 2. در بالای صفحه، عنوان گروه را لمس کنید تا پنجره مربوط به اطلاعات آن نمایان شود.
 3. گزینه قرمز رنگ Exit Group را انتخاب کنید.
 4. اکنون با کلیک بر روی Exit، خروج از گروه را تایید نمایید. با انجام این مراحل شما گروه را ترک کرده‌اید اما همچنان نام آن در تب چت نمایش داده می‌شود و می‌توانید داده‌های ارسال شده قبلی را مشاهده کنید. 
 5. بنابراین لازم است مجدد روی نام گروه در بالای صفحه کلیک کنید.
 6. اکنون گزینه‌ای با عنوان Delete Group وجود دارد. آن را انتخاب نمایید.
 7. با لمس عبارت Delete گروه مورد نظر برای همیشه از سابقه چت شما پاک خواهد شد و دیگر دسترسی به اطلاعات گذشته نخواهید داشت.

حذف گروه واتساپ در اندروید توسط مدیر

حذف گروه واتساپ در اندروید توسط مدیر دیگر قابلیت این پیام رسان محبوب است. زمانی که یک گروه را ایجاد می‌کنید، تمام اختیارات آن به شما واگذار می‌شود بنابراین حذف گروه واتساپ نیز یکی از این موارد است. البته سازندگان گزینه‌ای با عنوان پاک کردن گروه به طور کلی را در اختیار مدیر قرار نداده‌اند. بنابراین لازم است ابتدا تک تک افراد را از گروه حذف کرده و سپس خودتان خارج شوید. ترفندهای واتساپ مختلف و فراوان می باشند و شاید هم بتوانید با روش های دیگر این کار را انجام دهید اما چنانچه شما تنها مدیر گروه باشید و پیش از انجام این کار گروه را ترک نمایید، واتساپ به طور تصادفی یکی از اعضا را به عنوان مدیر منصوب می‌کند. شیوه انجام این فرایند به شرح زیر است:

 1. ابتدا گروه خود را در تب CHATS پیدا کرده و روی آن کلیک کنید.
 2. روی عنوان گروه در بالای صفحه ضربه بزنید.
 3. به بخش participants بروید و انگشت خود را برای چند لحظه روی نام یکی از اعضا نگه دارید.
 4. حال منوی جدیدی نشان داده می‌شود. گزینه Remove را لمس کنید. با این کار شرکت کننده انتخابی از گروه خارج می‌شود.
 5. مراحل 3 و 4 را برای تک تک اعضا تکرار کنید تا تمامی افراد از گروه حذف شوند.
 6. از این پس کافیست مطابق مراحل حذف گروه واتساپ در اندروید توسط یکی از اعضا عمل نمایید. یعنی به ترتیب Exit Group و سپس Exit را انتخاب کنید.
 7. سپس مجدد در صفحه اطلاعات گروه روی گزینه‌های Delete Group و Delete کلیک نمایید.

حذف گروه واتساپ در ایفون توسط یکی از اعضا

حذف گروه واتساپ در ایفون توسط یکی از اعضا

حذف گروه واتساپ در دستگاه‌های ای او اس نیز بسیار مشابه سیستم‌های اندروید بوده و به سادگی انجام می‌شود. اگر شما هم قصد دارید یکی از گروه‌های واتساپ خود را برای همیشه پاک کنید، مطابق روش زیر عمل نمایید:

 1. گروه مورد نظر خود را از تب Chats باز کنید.
 2. در نوار بالایی بر روی نام گروه ضربه بزنید تا منوی Group Info ظاهر شود.
 3. کمی صفحه را به پایین بکشید تا گزینه قرمز رنگ Exit Group را پیدا کنید. پس از کلیک روی آن، درخواست خود را تایید نمایید.
 4. حال برای حذف دائمی گروه روی Delete Group ضربه بزنید.

به خاطر داشته‌باشید که حذف یک گروه به عنوان شرکت کننده هیچ تاثیری بر گروه و دیگر اعضا نخواهد داشت.

حذف گروه واتساپ در ایفون توسط ادمین

حذف گروه واتساپ در ایفون توسط ادمین

حذف گروه واتساپ در ایفون نیز نیازمند حذف تک تک اعضای آن می‌باشد. بنابراین قبل از اینکه به عنوان مدیر گروه را ترک کنید، لازم است تا همه شرکت کنندگان را از گروه خارج نمایید پس مطابق مراحل زیر پیش روید:

 1. برنامه واتساپ را اجرا کرده و در نوار پایین گزینه Chats را انتخاب کنید.
 2. گروهی که قصد حذف کردن آن را دارید، باز کنید.
 3. در بالای صفحه نام گروه را لمس نمایید.
 4. به قسمت شرکت کنندگان بروید و روی نام یکی از اعضا ضربه بزنید. سپس با اعمال گزینه Remove From Group فرد انتخابی را از گروه پاک کنید. این کار را برای تک تک اعضا تکرار نمایید.
 5. از این پس کافیست مانند روش قبل ابتدا Exit Group و سپس Delete Group را انتخاب نمایید.

همانطور که مطالعه کردید روش حذف گروه واتساپ در هر دو سیستم عامل اندروید و ios بسیار مشابه یکدیگر می‌باشد. تنها تفاوت در ظاهر برنامه واتساپ در این سیستم‌هاست.

حذف گروه واتساپ در رایانه شخصی

حذف گروه واتساپ در رایانه شخصی

پیام رسان واتساپ بر روی رایانه شخصی نیز پشتیبانی می‌شود و به شما امکان می‌دهد تمام عملکردهای مشابه در تلفن همراه را در لپ‌تاپ خود نیز انجام دهید. یکی از این موارد، حذف گروه واتساپ می‌باشد که شیوه انجام آن به صورت زیر است:

 1. از طریق وب سایت web.whatsapp.com وارد حساب کاربری خود در این پلتفرم شوید.
 2. کد QR نمایش داده شده را با گوشی موبایل خود اسکن کنید.
 3. گروهی را که قصد حذف کردن آن را دارید، انتخاب نمایید.
 4. روی نوار بالای چت که نام گروه نمایش داده می‌شود، ضربه بزنید.
 5. وقتی منوی اطلاعات گروه ظاهر شد، به پایین بروید و روی Exit Group کلیک کنید. با انتخاب Exit فرایند خروج از گروه را تایید نمایید.
 6. حال گزینه Delete Group در انتهای منوی Group Info ظاهر می‌شود. روی آن کلیک کرده و با انتخاب گزینه Delete برای همیشه گروه مورد نظر را ترک کنید.

سخن پایانی

آموزش فرایند حذف گروه واتساپ در دستگاه‌های اندروید و ای او اس تکمیل شد. همانطور که مطالعه کردید انجام این کار در واتساپ بسیار ساده بود البته در صورتی که بدانید چه باید بکنید. بنابراین امیدواریم از این پس مشکلی در انجام این تنظیمات نداشته‌باشید و به سادگی بتوانید از گروه‌های غیر دلخواه خود خارج شوید. همچنین در صورتی که نیازمند مطالعه درباره دیگر ترفندهای واتس آپ هستید، می‌توانید به بخش وبلاگ سایت همه چی آنلاین مراجعه نمایید. در نهایت از همراهی شما سپاسگزاریم.

منبع: lifewire