گروه واتساپ یک محیط عالی و ایده‌آل برای برقراری ارتباط با خانواده، انجام جلسات کاری به صورت غیر حضوری و یا انجام بحث‌های درسی به طور همزمان می‌باشد. اما گاهی بنا به دلایلی نیاز است تا از یک گروه خارج شده و یا گروه واتساپی خودمان را پاک کنیم. اما چگونه گروه واتساپ را حذف کنیم؟ برای حذف گروه واتساپ ادمین باید تمام اعضا را از این محیط خارج کند؛ پس ممکن است برای پاک کردن گروه‌های بزرگ به وقت و حوصله بیشتری نیاز باشد. در ادامه حذف گروه از طریق تنظیمات واتساپ را گام به گام همراه با تصویر توضیح می‌دهیم.

بیشتر بخوانید: نصب مجدد واتساپ

حذف گروه واتساپ به طور کامل توسط ادمین

حذف کامل گروه واتساپ، فقط به دست مدیر یا ادمین آن ممکن است؛ در این حالت می‌توانید مراحل زیر را دنبال کنید.

انتخاب گروه از صفحه چت ها

 1. ابتدا گروه خود را در تب CHATS پیدا کرده و روی آن کلیک کنید.قسمت اطلاعات گروه واتساپ
 2. روی عنوان گروه در بالای صفحه ضربه بزنید.انتخاب یکی از اعضای گروه
 3. انگشتتان را روی نام یکی از اعضا نگه دارید.حذف یکی از اعضا
 4. حالا منوی جدیدی نشان داده می‌شود. گزینه Remove را لمس کنید. با این کار شرکت کننده انتخابی از گروه خارج می‌شود.حذف تمام اعضای گروه واتساپ
 5. مراحل 3 و 4 را برای تک تک اعضا تکرار کنید تا تمامی افراد از گروه حذف شوند.گزینه Exit Group
 6. حالا کافی است با انتخاب گزینه Exit Group خودتان هم از گروه خارج شوید.گزینه Delete Group
 7. نهایتاً در صفحه اطلاعات گروه روی گزینه‌های Delete Group و Delete کلیک نمایید.

ترک گروه واتساپ توسط ادمین 

 زمانی که یک گروه را ایجاد می‌کنید، تمام اختیارات آن به شما واگذار می‌شود و ترفندهای واتساپ امکانات جذاب و گسترده‌ای برای مدیریت به شما می‌دهد؛ اما متأسفانه روش مستقیمی برای حذف گروه وجود ندارد و خود واتساپ، مراحلی که پیش‌تر گفته شد را پیشنهاد کرده است. ترک گروه توسط ادمین، کار درستی برای حذف گروه واتساپ نیست؛ در واقع چنانچه شما تنها مدیر گروه باشید و پیش از حذف اعضا گروه را ترک کنید، واتساپ به طور تصادفی یکی از اعضا را به عنوان مدیر منصوب می‌کند.

چگونه گروه واتساپ را حذف کنیم؟


گروه واتساپ بهترین محیط برای گردآوری افراد دور هم و تبادل نظر است. هیچ چیز مانند یک گروه نمی‌تواند افراد با فاصله جغرافیایی را کنار هم جمع کند. اما گاهی ممکن است شما به میل خود به یک گروه دعوت نشده باشید بنابراین دوست دارید آن را برای همیشه ترک کنید. گاهی نیز بنا به دلایل شخصی پس از مدتی تصمیم به خروج از گروه می‌گیرید. البته باید ذکر کنیم که حذف گروه واتساپ تنها توسط ادمین و یا مدیر آن گروه امکان پذیر است. یعنی هیچ یک از اعضا، امکان پاک کردن گروه را ندارند؛ بلکه تنها می‌توانند آن را ترک کرده و به عضویت خود در آن محیط خاتمه دهند. از طرفی مدیر می‌تواند به راحتی گروه را حذف کرده و دیگر به فعالیت خود و سایر اعضا ادامه ندهد. این قابلیت با اندکی تفاوت در واتساپ هر دو سیستم عامل اندروید و ios موجود است.

حذف گروه واتساپ در اندروید توسط یکی از اعضا

حذف گروه واتساپ در اندروید توسط یکی از اعضا

شما به عنوان یک عضو، امکان پاک کردن گروه واتساپ را صرفاً برای خودتان دارید؛ در واقع می‌توانید از گروه خارج شوید. اگر از فایل‌های ارسال شده در یک گروه ناراضی هستید اما تمایلی به حذف همیشگی آن ندارید، می‌توانید در تنظیمات گوشی از ذخیره و نمایش فایل‌های جدید در گروه واتساپی پیشگیری کنید؛ اما همچنان در آن رسانه بمانید. اما در صورت ترک، یک پیام با عنوان اینکه گروه را ترک کردید در صفحه چت آن برای دیگر اعضا ارسال خواهد شد.

 1. در تب CHATS نام گروهی که قصد ترک کردن آن را دارید، پیدا کرده و روی آن ضربه بزنید.
 2. در بالای صفحه، عنوان گروه را لمس کنید تا پنجره مربوط به اطلاعات آن نمایان شود.
 3. گزینه قرمز رنگ Exit Group را انتخاب کنید.
 4. اکنون با کلیک بر روی Exit، خروج از گروه را تایید نمایید. با انجام این مراحل شما گروه را ترک کرده‌اید اما همچنان نام آن در تب چت نمایش داده می‌شود و می‌توانید داده‌های ارسال شده قبلی را مشاهده کنید. 
 5. بنابراین لازم است مجدد روی نام گروه در بالای صفحه کلیک کنید.
 6. اکنون گزینه‌ای با عنوان Delete Group وجود دارد. آن را انتخاب نمایید.
 7. با لمس عبارت Delete گروه مورد نظر برای همیشه از سابقه چت شما پاک خواهد شد و دیگر دسترسی به اطلاعات گذشته نخواهید داشت.

حذف گروه واتساپ در ایفون توسط یکی از اعضا

حذف گروه واتساپ در ایفون توسط یکی از اعضا

حذف گروه واتساپ در دستگاه‌های ای او اس نیز بسیار مشابه سیستم‌های اندروید بوده و به سادگی انجام می‌شود. اگر شما هم قصد دارید یکی از گروه‌های واتساپ خود را برای همیشه پاک کنید، مطابق روش زیر عمل نمایید.

 1. گروه مورد نظر خود را از تب Chats باز کنید.
 2. در نوار بالایی بر روی نام گروه ضربه بزنید تا منوی Group Info ظاهر شود.
 3. کمی صفحه را به پایین بکشید تا گزینه قرمز رنگ Exit Group را پیدا کنید. پس از کلیک روی آن، درخواست خود را تایید نمایید.
 4. حال برای حذف دائمی گروه روی Delete Group ضربه بزنید.

به خاطر داشته‌باشید که حذف یک گروه به عنوان شرکت کننده هیچ تاثیری بر گروه و دیگر اعضا نخواهد داشت.

حذف گروه واتساپ در ایفون توسط ادمین

حذف گروه واتساپ در ایفون توسط ادمین

حذف گروه واتساپ در ایفون نیز نیازمند حذف تک تک اعضای آن می‌باشد. بنابراین قبل از اینکه به عنوان مدیر گروه را ترک کنید، لازم است تا همه شرکت کنندگان را از گروه خارج کنید.

 1. برنامه واتساپ را اجرا کرده و در نوار پایین گزینه Chats را انتخاب کنید.
 2. گروهی که قصد حذف کردن آن را دارید، باز کنید.
 3. در بالای صفحه نام گروه را لمس نمایید.
 4. به قسمت شرکت کنندگان بروید و روی نام یکی از اعضا ضربه بزنید. سپس با اعمال گزینه Remove From Group فرد انتخابی را از گروه پاک کنید. این کار را برای تک تک اعضا تکرار نمایید.
 5. از این پس کافیست مانند روش قبل ابتدا Exit Group و سپس Delete Group را انتخاب نمایید.

همان‌طور که دیدید، حذف گروه واتساپ در هر دو سیستم عامل اندروید و ios بسیار شبیه است؛ تنها تفاوت، ظاهر برنامه واتساپ در این سیستم‌هاست.

حذف گروه واتساپ در رایانه شخصی

حذف گروه واتساپ در رایانه شخصی

پیام رسان واتساپ بر روی رایانه شخصی نیز پشتیبانی می‌شود و به شما امکان می‌دهد تمام عملکردهای مشابه در تلفن همراه را در لپ‌تاپ خود نیز انجام دهید. برای حذف گروه واتساپ از طریق کامپبوتر (واتساپ وب)، این مراحل را دنبال کنید.

 1. از طریق وب سایت web.whatsapp.com وارد حساب کاربری خود در این پلتفرم شوید.
 2. کد QR نمایش داده شده را با گوشی موبایل خود اسکن کنید.
 3. گروهی را که قصد حذف کردن آن را دارید، انتخاب نمایید.
 4. روی نوار بالای چت که نام گروه نمایش داده می‌شود، ضربه بزنید.
 5. وقتی منوی اطلاعات گروه ظاهر شد، به پایین بروید و روی Exit Group کلیک کنید. با انتخاب Exit فرایند خروج از گروه را تایید نمایید.
 6. حال گزینه Delete Group در انتهای منوی Group Info ظاهر می‌شود. روی آن کلیک کرده و با انتخاب گزینه Delete برای همیشه گروه مورد نظر را ترک کنید.

چگونه مدیر گروه واتساپ را حذف کنیم

حذف مدیر گروه واتساپ

سازنده گروه به عنوان ادمین اول می‌تواند هر یک از اعضا را به عنوان یک ادمین دیگر انتخاب کند. واتساپ هیچ دخالتی در مدیریت ادمین اصلی گروه ندارد و در واقع حذف شما به عنوان سازنده گروه واتساپی تا زمانی که خودتان آن را ترک نکنید، غیرممکن است. اما اگر می‌خواهید امکان مدیریت از ادمین اضافه شده را بگیرید، این مراحل را پیش ببرید.

 1. وارد اطلاعات گروه (Group Info) شوید.
 2. ادمینی که می‌خواهید حذف کنید را انتخاب کنید.
 3. گزینه Dimiss as admin را بزنید.

برای غیرفعال کردن چند ادمین به‌طور هم‌زمان می‌توانید در اطلاعات گروه، وارد Edit group admins شوید.

حذف گروه های واتساپی؛ نگاه آخر

فرایند حذف گروه واتساپ در دستگاه‌های اندروید و ای او اس کمی پردردسر است. اما پیشنهاد می‌کنیم به عنوان سازنده گروه حتماً برای پاک کردن گروه از روش‌های معرفی شده استفاده کنید و آن را ترک نکنید. اما اگر فقط در گروه‌های مختلف عضوید، خیلی ساده می‌توانید از آن‌ها خارج شوید. در صورتی که نیازمند مطالعه درباره دیگر ترفندهای واتس آپ هستید، می‌توانید به بخش وبلاگ سایت همه چی آنلاین مراجعه کنید. در نهایت از همراهی شما سپاسگزاریم.

منبع: lifewire