امروزه موبایل ها و گوشی های هوشمند تبدیل به بخش جدا ناپذیری از زندگی انسان ها شده است و تقریبا تمام افراد یک گوشی هوشمند دارند و با آن فعالیت می کنند. هر فرد سلیقه خاصی دارد و به همین دلیل انواع فونت ها، تم ها و تصاویر پس زمینه برای گوشی ها وجود دارد تا افراد از بین آن ها انتخاب بکنند و گوشی خود را با ظاهری که دوست دارند، استفاده کنند. گوشی هایی که در بازار وجود دارند معمولا سیستم عامل اندروید یا آی او اس دارند و می توان فونت و ظاهر این گوشی ها را تغییر داد. در این مقاله آموزش هایی در رابطه با این که چگونه فونت گوشی را تغییر دهیم و همچنین روش های تغییر فونت گوشی اندروید و تغییر فونت گوشی آیفون آورده شده است.

تغییر دادن فونت گوشی آیفون و اندروید از راه های مختلفی امکان پذیر می باشد که هر فرد بنا بر علاقه خود می تواند از بین این راه ها یکی را انتخاب بکند. شخصی سازی گوشی ها یکی از مهم ترین کارها می باشد تا بتوانید بهترین تجربه را هنگام استفاده از گوشی داشته باشید. تغییر دادن فونت گوشی به فونت دلخواه نیز بخشی از این شخصی سازی است که افراد زیادی آن را انجام می دهند. به طور کلی، تغییر دادن فونت گوشی از راه های زیر امکان پذیر است و می توانید با استفاده از هر کدام از آن ها فونت گوشی خودتان را به راحتی تغییر دهید و به پاسخ سوال اصلی خودتان یعنی چگونه فونت گوشی را تغییر دهیم برسید. (تغییر فونت گوشی از طریق تنظیمات گوشی / دانلود و نصب برنامه های مخصوص تغییر فونت / دانلود فونت دلخواه از اینترنت / استفاده از تم های مختلف و لانچرها)

اگر شما هم می خواهید بدانید که چگونه فونت گوشی را تغییر دهیم باید گفت که با استفاده از تمامی روش های فوق می توانید این کار را انجام دهید. با این وجود ممکن است نحوه انجام این کار در گوشی های اندرویدی با گوشی های آیفون کمی متفاوت باشد. به همین دلیل درمورد اینکه چگونه فونت گوشی خود را تغییر دهیم، بیشتر صحبت خواهیم کرد و روش انجام آن هم در گوشی های اندرویدی و هم در گوشی های آیفون را آموزش می دهیم. پس اگر شما هم تغییر فونت گوشی اندروید یا تغییر فونت گوشی شیائومی علاقه دارید، تا انتها با ما همراه باشید تا روش انجام این کار را به دقت بررسی کنیم.

تغییر فونت گوشی اندروید

به طور کلی تمام پاسخ هایی که به سوال چگونه فونت گوشی را تغییر دهیم داده شده، برای تغییر فونت گوشی اندروید نیز صادق می باشند. برای این کار می توان به تنظیمات گوشی رفت و با دانلود کردن فونت دلخواه، آن را بر روی گوشی اعمال کرد. با این حال لانچرها و تم های مختلفی برای گوشی های اندروید وجود دارد که با استفاده از آن ها می توان تمام ظاهر گوشی یا بخشی از آن را تغییر داد. برای تغییر فونت گوشی اندروید با استفاده از لانچرها می توانید از گوگل پلی، لانچرهای مختلف را به انتخاب خودتان دانلود کنید. سپس از طریق بخش فونت در این لانچرها، می توانید فونت گوشی را به فونت دلخواهتان تغییر دهید. تنوع فونت ها در این برنامه بسیار زیاد است و برای تمام سلایق فونت های مختلفی وجود دارد. با این حال باید توجه داشت که برخی از فونت ها ممکن است بر روی زبان فارسی اعمال نشود.

یک راه دیگر تغییر فونت گوشی اندروید و پاسخ به سوال چگونه فونت گوشی را تغییر دهیم، دانلود برنامه های مخصوص تغییر فونت می باشد. در گوگل پلی، انواع برنامه ها برای تغییر فونت وجود دارد که با سرچ کردن می توانید آن ها را پیدا کنید. بعد از دانلود و نصب این برنامه ها، به تعداد بسیار زیادی از فونت ها دسترسی خواهید داشت و می توانید با یک کلیک، فونت گوشی خود را دانلود نموده و از آن استفاده کنید.

تغییر فونت گوشی سامسونگ

تغییر فونت گوشی سامسونگ

اگر گوشی سامسونگ دارید و برای شما هم سوال پیش آمده که چگونه فونت گوشی را تغییر دهیم باید بدانید که روش های مختلفی در اختیار شما قرار دارد. گوشی های سامسونگ در تنظیمات اختصاصی خود، محلی برای تغییر فونت دارند و کاربران این گوشی ها می توانند به راحتی فونت گوشی خود را از این طریق تغییر دهند. این که چگونه فونت گوشی را تغییر دهیم، پرسش بسیاری از کاربرانی است که به تازگی گوشی سامسونگ خریده اند. برای تغییر فونت گوشی سامسونگ کافی است تا به تنظیمات گوشی خود بروید. سپس به بخش نمایش یا display گوشی مراجعه کنید. بعد از آن به بخش font style بروید و مشاهده خواهید کرد که تعدادی فونت در آن بخش وجود دارد که می توانید از بین آنها انتخاب کنید.

همچنین اگر می خواهید بدانید که چگونه فونت گوشی را تغییر دهیم با زدن آیکون «بعلاوه» می توانید فونت های بیشتری نیز دانلود کنید و به حافظه گوشی اضافه نمایید. تمام روش های تغییر فونت گوشی اندروید بر روی گوشی سامسونگ نیز انجام می شوند. همچنین می توانید لانچر و برنامه های مختلف را دانلود و استفاده کنید و فونت گوشی خودتان را تغییر دهید. با استفاده از روش های ذکر شده می توانید به راحتی فونت گوشی سامسونگ خودتان را تغییر دهید و بسته به نیاز خودتان ظاهر آن را تغییر دهید. اما اگر گوشی شیائومی دارید، تغییر فونت گوشی شیائومی کمی متفاوت تر از تغییر فونت گوشی سامسونگ است.

تغییر فونت گوشی شیائومی

تغییر فونت گوشی شیائومی

تغییر فونت گوشی شیائومی نیز از طریق پاسخ هایی که به سوال چگونه فونت گوشی را تغییر دهیم دادیم قابل انجام است. با این حال به دلیل ویژگی های خاص هر مدل گوشی، راه های خاصی نیز برای تغییر فونت گوشی ها وجود دارد. برخی از قابلیت های گوشی های شیائومی ممکن است در برخی مناطق جغرافیایی قابل دسترسی نباشند. به همین دلیل احتمالا شنیده اید که بسیاری از افراد ریجن یا منطقه گوشی شیائومی خود را به هند تغییر می دهند. در این صورت برخی از قابلیت ها برای گوشی شیائومی فعال می شود که در حالت عادی به آن ها دسترسی ندارید؛ تغییر فونت گوشی نیز یکی از این موارد می باشد.

برای تغییر فونت گوشی شیائومی و پاسخ به سوال چگونه فونت گوشی را تغییر دهیم، در ابتدا باید به تنظیمات بروید و از بخش تنظیمات اضافی، ریجن گوشی خود را به هند یا همان India تغییر دهید. بعد از این تغییر، بهتر است تا گوشیتان را یک بار ریستارت یا روشن و خاموش کنید. بعد از روشن شدن گوشی، خواهید دید که بخش های جدیدی به تنظیمات گوشی اضافه شده است. برای تغییر فونت گوشی شیائومی نیز باید به تنظیمات گوشی مراجعه کرده و گزینه Themes را انتخاب کنید. در این بخش، بر روی بخش فونت کلیک کرده و فونت دلخواهتان را انتخاب نمایید. همچنین می توانید انواع فونت ها را نیز برای گوشی شیائومی خود دانلود کنید و آن را بر روی گوشیتان اعمال کنید تا به پاسخ سوال چگونه فونت گوشی را تغییر دهیم برسیم.

تغییر فونت گوشی آیفون

تغییر فونت گوشی آیفون

گوشی های آیفون نیز از دیگر گوشی های پرفروش و محبوب در ایران هستند که تنظیمات و روش استفاده از آن با گوشی های اندروید متفاوت است. به همین دلیل تغییر فونت گوشی های آیفون نیز تفاوت هایی با گوشی های اندرویدی دارد. به دلیل این تفاوت کاربران زیادی که گوشی آیفون دارند، می پرسند که چگونه فونت گوشی را تغییر دهیم. تغییر فونت گوشی آیفون مانند تغییر فونت گوشی اندروید نیست و نمی توان از طریق تنظیمات گوشی این کار را انجام داد. تنها کاری که می توان کرد، تغییر اندازه فونت از طریق تنظیمات می باشد. برای تغییر فونت در گوشی های آیفون، می توانید برنامه های مخصوص تغییر فونت را از اپ استور دانلود کنید و با استفاده از آن ها فونت گوشیتان را تغییر دهید.

سخن پایانی

در این مطلب به این سوال که چگونه فونت گوشی را تغییر دهیم پاسخ دادیم و روش های مختلفی برای تغییر فونت گوشی اندروید، تغییر فونت گوشی آیفون و روش انجام این کار در مدل های مختلف سامسونگ و شیائومی را به شما آموزش دادیم. در صورتی که می خواهید فونت گوشی خودتان را تغییر دهید، با استفاده از روش های ذکر شده به راحتی می توانید این کار را انجام دهید و یک فونت زیبا بر روی گوشی خودتان نصب کنید تا از آن بهره ببرید.