امروزه با پیشرفت چشمگیر تکنولوژی نحوه ذخیره‌سازی اطلاعات هم به شکل خیره‌کننده‌ ای پیشرفت داشته است. اگر درگذشته شما باید به یک فلاپی یا فلش‌ های بزرگ و کوچک دسترسی می‌ داشتید، اما امروزه به لطف پیشرفت‌ های تکنولوژی و اینترنت شما می‌ توانید از فضای ابری بهره ببرید. گوشی اپل نیز از این تکنولوژی بهره می‌ برد. مقاله ما راجع به نحوه شارژ ایکلود است که بسیار جذاب و کاربردی است لذا همراه باشید. ممکن است بپرسید که iCloud چیست و چه کاربردهایی دارد؟ در صورتی که با نحوه کار ایکلود آشنایی ندارید در بخش بعدی در مورد این سرویس اپل صحبت خواهیم کرد.

iCloud چیست؟

iCloud چیست؟

آیکلود (iCloud) یک سرویس فضای ابری برای شرکت اپل است. اگر شما یک گوشی اپل داشته باشید، حداقل 5 گیگابایت فضای رایگان ابری در اختیار خواهید داشت. شما می‌ توانید با استفاده از iCloud از اطلاعاتتان را به‌صورت بک‌آپ در دسترس خود داشته باشید. این یک قابلیت مهم برای گوشی اپل به شمار می‌آید و نحوه شارژ ایکلود نیز از مسائل پر اهمیت این حیطه می باشد. شما می‌ توانید انواع مختلفی از داده‌ها را مانند تصاویر، تقویم‌ها، اپلیکیشن‌ ها، ایمیل‌ها و اطلاعات مربوط به بازی‌ها و برنامه‌ها را به روی این سرویس فضای ابری قرار دهید. این سرویس شرکت اپل یک فضای سریع و با دسترسی بالا را برای شما فراهم می‌کند.

در بعضی مواقع شما مجبور به دستگاه قدیمی خود می‌شوید. اپل برای این‌گونه موارد نیز تمهیداتی اندیشیده است. شما می‌توانید از حساب اپل آی دی خودتان و به‌طورکلی روی آیکلود آن یک بک‌آپ کامل تهیه کنید. حال پس از خریداری دستگاه جدید اپل که می‌تواند تبلت آیپد، موبایل آیفون و دیگر دستگاه باشد، به روی آن اطلاعات ذخیره شده در فضای ابری را بازیابی کنید.

خرید حجم آیکلود

خرید حجم آیکلود

طبق گفته‌های بالا، این سرویس فضای ابری 5 گیگابایت فضا را در دسترس شما و به‌صورت رایگان قرار می‌دهد. اپل برای خرید حجم آیکلود برای مصارف بیشتر هم فکر کرده است. یک درآمدزایی بیشتر برای شرکت اپل توسط کسانی که برای خرید حجم آیکلود اقدام می‌کنند. شرکت اپل برای سرویس آیکلود خود طرح خرید اشتراک ماهیانه نیز در نظر گرفته است. شرکت اپل حجم‌های 50 گیگابایت، 200 گیگابایت، 1 ترابایت و دست آخر 2 ترابایت را برای خریداری به‌صورت اشتراک ماهیانه در دسترس کاربران قرار داده است. همچنین شما می‌توانید به‌صورت سالیانه از خرید حجم آیکلود را انجام دهید. خرید حجم آیکلود یک معامله برد، برد با ابتکار اپل است.

شما باتوجه‌به آموزش‌های گفته شده در این مقاله می‌توانید به حجم فضای ابری خود اضافه کنید. در واقع افزایش حجم آیکلود را می‌توانید با گفته‌های این مقاله داشته باشید. شما باید به این نکته آگاه باشید که برای خرید اشتراک از فضای ابری اپل و افزایش حجم آیکلود، یک اپل آیدی وریفای شده باید داشته باشید. شما می‌توانید با بهره‌گیری از لینک معتبر خرید، اپل ایدی را خریداری کنید. شما می‌توانید با استفاده از اپل ایدی به سیستم خرید اشتراک فضای ابری اپل وارد شوید. حال گام‌های شما برای افزایش حجم آیکلود برداشته شده است. دقت کنید برای پیشگیری از مشکلات احتمالی رمز و ایمیل آن را در هنگام عملیات افزایش حجم آیکلود تغییر دهید.

نحوه شارژ آیکلود از طریق گوشی آیفون، آیپد یا آیپاد تاچ

برای شارژ ایکلود از طریق گوشی اپل، آیپد یا آیپاد تاچ باید مراحل زیر را انجام دهید.

 1. ابتدا به قسمت Settings بروید. به روی نام خود کلیک کنید. سپس گزینه iCloud را انتخاب نمایید. سپس Manage Storage یا iCloud Storage را انتخاب کنید. چنانچه شما از iOS 10.2 یا بالاتر و جدیدتر از آن بهره می‌برید باید به ترتیب به Settings سپس به iCloud و در نهایت به Storage بروید.
 2. در این لحظه به روی گزینه Buy More Storage یا به روی گزینه Change Storage Plan کلیک نمایید.
 3. شما باید در این مرحله یکی از Planهای حجمی را انتخاب کنید. همان‌طور که گفتیم می‌توانید حجم‌های مختلف را به‌صورت اشتراک ماهیانه و سالیانه خریداری کنید.
 4. به روی گزینه Buy کلیک کنید. مراحل پرداخت پول را انجام دهید.

شما با استفاده از مراحل بالا و با استفاده از نکات گفته شده می‌توانید شارژ ایکلود خود را انجام دهید. اما یک نکته مهم دیگر هم وجود دارد که باید گفته شود.

نکته مهم در خصوص شارژ آیکلود

اپل آیدی شما در ابتدا و قبل از پرداخت یا به عبارتی کلیک بر روی گزینه Buy باید شارژ دلاری داشته باشد. زیر اپل یک شرکت آمریکایی است. طبیعتاً از شما برای خرید تقاضای دلار خواهد کرد. برای داشتن شارژ دلاری باید از گیفت‌کارت ایتونز استفاده کنید. شما باید بدانید که می‌خواهید چه حجمی و چه نوع زمان اشتراکی را برای خریداری انتخاب کنید. شارژ گیفت‌کارت نباید کم‌تر از هزینه اشتراک مدنظر شما باشد. در مرحله پرداخت از اعتبار گیفت‌کارت کم می‌شود.

شارژ آیکلود از طریق کامپیوترهای Mac

شارژ آیکلود از طریق کامپیوترهای Mac

برای شارژ ایکلود از این طریق مراحل زیر را انجام دهید.

 1. به روی منوی اپل بالا سمت چپ صفحه‌نمایش کلیک کنید. حال به روی گزینه System Preferences کلیک نمایید. حال شما باید به روی عبارت iCloud ضربه بزنید.
 2. در مرحله شما به روی Manage که در قسمت پایین و سمت راست صفحه‌نمایش قرار دارد، کلیک کنید.
 3. در این مرحله شما گزینه Buy More Storage یا Change Storage Plan را انتخاب کنید.
 4. یکی از Planهای مربوط به حجم را در این مرحله انتخاب نمایید. به روی گزینه Next کلیک کنید. (برای توضیحات مربوط به خرید اشتراک به قسمت‌های قبل‌تر مقاله مراجعه فرمایید.)
 5. در آخر، سیستم از شما در خواست یک رمز اپل آیدی می‌نماید. شما باید آن را وارد کنید.

شارژ آیکلود با مایکروسافت ویندوز

شما برای شارژ از طریق ویندوز مراحل زیر را طی کنید.

 1. برای شروع نرم‌افزار iCloud را از دانلود و نصب نمایید.
 2. بر روی گزینه Storage کلیک کنید.
 3. در این مرحله گزینه Change Storage Plan را انتخاب کنید.
 4. یکی از Planهای حجمی که در بالا راجع به آن به طور مفصل گفته شده را انتخاب کنید.
 5. حل شما باید رمز Apple ID را وارد کنید.
 6. در آخرین مرحله شما باید به روی گزینه Buy کلیک کنید.

بررسی فضای آیکلود پس از شارژ آیکلود

شما می‌توانید برای آگاهی از حجم پرشده از فضای آیکلود خودتان مراحل زیر را انجام دهید.

 1. ابتدا به Settings بروید. حال شما باید به روی گزینه iCloud کلیک نمایید.
 2. در این مرحله گزینه Storage را انتخاب کنید.
 3. حال شما باید بر روی Manage Storage کلیک نمایید.

بعد از انجام مراحل بالا پس از شارژ آیکلود و یا در حالت استفاده از حجم رایگان مقدار فضای اشغال شده از حجم آیکلود را مشاهده کنید. در نظر بگیرید داده‌هایی مانند عکس و فیلم می‌توانند حجم زیادی را از آیکلود اشغال کنند. شما همچنین می‌توانید از سیستم‌های ذخیره‌ساز دیگر مانند مایکروسافت وان درایو، دراپ‌باکس و ... برای ذخیره اطلاعات استفاده کنید.

سرویس آیکلود پلاس چیست؟

سرویس آیکلود پلاس چیست؟

در واقع آیکلود پلاس همان آیکلود با یک سری ویژگی‌ها اضافه شده به آن است. دلیل استفاده از پلاس یا عبارت (+) نیز همین است. هزینه‌های سرویس آیکلود پلاس با آیکلود معمولی تفاوتی ندارد. از ویژگی‌های آیکلود پلاس می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • Private Relay: برای امنیت و جلوگیری از شنود
 • Hide my Email: ساخت ایمیل‌های موقت و تصادفی به‌صورت بی‌نهایت برای ثبت‌نام در سایت‌ها و سرویس‌هایی که شما به آن‌ها اعتماد کامل ندارید.
 • HomeKit Secure Video: برای کار با دوربین‌های نظارتی برای نظارت و حفاظت از جایی که شما می‌خواهید.
 • Digital Legacy: می‌توانید تعیین کنید که پس از مرگ شما چه کسی به‌حساب کاربری و اطلاعات شما اجازه دسترسی داشته باشد.
 • iCloud Photos: با این قابلیت از رسانه شما به طور خودکار یک بک‌آپ گرفته و ذخیره می‌شود.
 • اشتراک‌گذاری عکس از آیفون به آیفون: شما می‌توانید با استفاده از این قابلیت رسانه‌ها را با لینک iCloud و یا Shared Albums اشتراک‌گذاری کنید.

قیمت‌های شارژ آیکلود

قیمت‌های شارژ برای آیکلود پلاس به شکل مستقیم در کشورها با هم فرق دارد. از طرفی به دلیل نبود ناحیه ایران در سیستم، خیلی از افراد ترجیح می‌ دهند که از ناحیه آمریکا برای شارژ آیکلود از ایران استفاده کنند. برخی قیمت‌ های مختلف برای شارژ آیکلود به شکل زیر است.

 • 50GB: 0.99$
 • 200GB: 2.99$
 • 2TB: 9.99$

با توجه‌ به این موضوع که شارژ آیکلود از ایران به طور مستقیم امکان‌پذیر نیست و تهیه کارت بانکی کشور آمریکا برای ایرانی‌ ها یک کار سخت به شمار می‌ رود، توصیه می‌ شود از روش خرید مستقیم از کمپانی اپل با استفاده از گیفت‌کارت اقدام نمایید. با این کار شما می‌توانید شارژ آیکلود از ایران را انجام دهید. به دلیل بالا بودن نرخ ارز بهتر است از روش Family Sharing برای شارژ آیکلود از ایران اقدام شود. در این روش با پخش شدن هزینه نهایی بین چندین نفر استفاده از این قابلیت اپل را مقرون‌به‌صرفه می‌کند. همچنین باید بدانید که در این روش اطلاعات شما برای فرد دیگری به نمایش در نخواهد آمد. در واقع هر فرد یک بلوک مجزای اطلاعات خود را خواهد داشت.

شاید بخواهید بدانید که شرکت اپل چه چیزی را در آیکلود ذخیره یا همگام‌سازی می‌کند. لیست زیر را بخوانید.

 • Mail
 • Health
 • Home
 • Massages
 • Wallet
 • Find my
 • Maps
 • Calendar
 • Shortcuts
 • Reminders
 • Notes
 • Contacts
 • Books
 • News

سخن پایانی

استفاده از قابلیت آیکلود یک امکان به‌روز و مفید برای ذخیره کردن اطلاعات شما است. شما می‌توانید با شارژ آیکلود از ایران و یا هر کشور دیگری اقدام به استفاده از این ویژگی محصولات شرکت اپل کنید. امیدواریم در این مقاله پاسخ به سؤالات خود را دریافت کرده باشید.


منبع: Businessinsider