چند سال قبل خیلی از کاربران متوجه شدند که اپل سرعت مدل‌های قدیمی آیفون را بدون اطلاع یا اجازه مالک آن‌ها کاهش می‌دهد. پس از مدتی خود اپل هم به این موضوع اقرار کرد و گفت که با توجه به کاهش عمر باتری مورد استفاده در این گوشی‌ها، مجبور است سرعت آن‌ها را کاهش دهد تا از خاموش شدن ناگهانی و دیگر مشکلات باتری گوشی احتمالی جلوگیری کند. پس از این موضوع، شرکت اپل قابلیت تست باتری آیفون را به گوشی‌های خودش اضافه کرد. با استفاده از برنامه تست سلامت باتری آیفون، شما می‌توانید متوجه شوید که باتری گوشی شما چه عملکردی دارد و چه زمانی باید آن را تعویض کنید. در حال حاضر نیز این قابلیت به اپل واچ، مک او اس و واچ او اس ۷ نیز اضافه شده است. اگر با مشکل شارژ نشدن آیفون مواجهید، تا انتها با ما همراه باشید تا این قابلیت را با هم بررسی کنیم:

نحوه تست باتری آیفون

در صورتی که باتری گوشی شما خیلی سریع تخلیه می‌شود، بهتر است عملکرد آن را با کمک برنامه تست سلامت باتری آیفون به دقت بررسی کنید. تست باتری آیفون کار خیلی راحتی است و به راحتی مشکلات مربوط به باتری را متوجه خواهید شد. برای مثال ممکن است متوجه شوید که طول عمر باتری رو به اتمام است و به همین خاطر لازم است پس از مدت کوتاهی کار با گوشی خودتان آن را دوباره شارژ کنید. در صورتی که باتری به انتهای طول عمر خودش رسیده باشد، باید باتری را به صورت کامل تعویض کنید. به همین خاطر است که توصیه می‌شود هلث باتری آیفون را به صورت مستمر تست نمایید. با تست باتری آیفون از طریق رابط کاربری بلافاصله نشانه‌های خرابی باتری را مشاهده خواهید کرد و می‌توانید کارهای ضروری را برای جلوگیری از این موضوع انجام دهید.

اپل در کنار برنامه تست سلامت باتری آیفون ابزارهای مختلفی را در گوشی‌های آیفون قرار داده است که از طریق آن‌ها می‌توانید تست باتری آیفون را به راحتی انجام دهید. در صورتی که هلث باتری آیفون را به صورت مستمر تحت نظر داشته باشید، می‌توانید تمام طول روز از گوشی خودتان استفاده کنید و درست زمانی که به آن نیاز دارید خاموش نخواهد شد. برای یادگیری نحوه تست باتری آیفون و نحوه کار با برنامه تست سلامت باتری آیفون تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. علاوه نحوه تست باتری آیفون از طریق رابط کاربری ما چندین نکته مختلف را هم به شما آموزش خواهیم داد که از طریق آن‌ها می‌توانید طول عمر باتری دستگاه خودتان را نیز افزایش دهید و مشکلات باتری گوشی را برطرف کنید.

نحوه بررسی هلث باتری آیفون

نحوه بررسی هلث باتری آیفون

از طریق گوشی آیفون خودتان برنامه Settings را باز کنید. آیکون این برنامه شبیه به یک چرخ دنده است و معمولا در صفحه اول منوی گوشی قرار دارد. در پایین صفحه Settings، گزینه Battery را انتخاب کنید. به یک صفحه جدید منتقل خواهید شد که می‌توانید میزان استفاده از باتری در ۲۴ ساعت گذشته و ۱۰ روز گذشته را بر اساس چارت مشاهده کنید. با بررسی این چارت‌ها متوجه خواهید شد که کدام برنامه‌ها بیشتر از باتری گوشی استفاده کرده‌اند. اگر به اطلاعات بیشتری نیاز دارید، روی کلید Battery Health کلیک کنید. در این بخش می‌توانید یک گزینه تحت عنوان Maximum Capacity را مشاهده کنید که بیشترین ظرفیت باتری شما را نشان می‌دهد. هرچقدر که این عدد به ۱۰۰ نزدیک‌تر باشد بهتر است اما کاملا طبیعی است که پس از مدتی استفاده، طول عمر باتری گوشی شما کاهش یابد. 

تست باتری آیفون: نحوه محافظت از باتری

تست باتری آیفون: نحوه محافظت از باتری

حتی در صورتی که با احتیاط کامل از گوشی اپل خودتان استفاده کنید و تمامی نکات ایمنی را رعایت کنید، پس از مدتی متوجه خواهید شد که هلث باتری آیفون رو به اتمام است. این پروسه تحت عنوان پیری شیمیایی شناخته می‌شود و برای تمامی باتری‌های لیتیوم یون اتفاق می‌افتد. در واقع هیچکدام از دستگاه‌های دیجیتالی امروزی از این موضوع در امان نیستند و به همین خاطر باید تست باتری آیفون را به صورت مستمر انجام دهید. با این وجود می‌توانید با رعایت چند نکته کوچک، سرعت این پروسه را کاهش دهید. رعایت نکاتی که در ادامه مشاهده می‌کنید خیلی ساده است و با رعایت آن‌ها می‌توانید طول عمر باتری آیفون خودتان را به شکل چشمگیری افزایش دهید:

کاهش روشنایی صفحه نمایش: اولین و راحت‌ترین کار برای افزایش طول عمر باتری آیفون این است که روشنایی صفحه نمایش را کاهش دهید. در صورتی که روشنایی صفحه نمایش خیلی زیاد باشد، باتری در مدت زمان سریع‌تری کاهش خواهد یافت به همین خاطر توصیه می‌شود در صورت امکان آن را تا جای ممکن پایین نگه دارید.

استفاده از وای فای: اینترنت سیم کارت معمولا سریع‌تر از وای فای باتری را خالی می‌کند به همین خاطر در صورت امکان بهتر است از وای فای استفاده کنید. فعال‌سازی شارژ بهینه باتری: در قسمت تست باتری آیفون که در بخش‌های قبلی به آن اشاره کردیم یک قابلیت تحت عنوان Optimized Battery Charging وجود دارد که در صورت فعال‌سازی آن طول عمر باتری آیفون شما به شکل چشمگیری افزایش خواهد یافت.

آپدیت کردن گوشی: ممکن است شما هم از آن دسته افرادی باشید که پیغام‌های آپدیت را نادیده می‌گیرید اما اگر گوشی و نرم‌ افزارهای روی آن را آپدیت کنید، طول عمر باتری به شکل چشمگیری افزایش خواهد یافت. زیرا معمولا در هر آپدیت اقدامات مختلفی برای افزایش طول عمر باتری انجام خواهد شد. غیرفعال کردن نوتیفیکیشن‌های غیر ضروری: در صورتی که گوشی به صورت مستمر برای نوتیفیکیشن‌های غیر ضروری روشن شود، ممکن است باتری آن آسیب ببینید. به همین خاطر بهتر است تمامی نوتیفیکیشن‌هایی که ضروری نیستند را غیرفعال کنید.

فعال‌سازی حالت Low Power Mode: زمانی که شارژ باتری آیفون از مقدار مشخصی کمتر شود، گوشی از شما می‌خواهد که حالت Low Power Mode را فعال کنید. با این وجود می‌توانید این قابلیت را به صورت همیشگی فعال کنید. در بخش تست باتری آیفون، یک کلید برای فعال کردن این حالت وجود دارد و اگر دوست دارید برای مدت زمان طولانی‌تری از گوشی خودتان استفاده نمایید، این حالت را فعال کنید. 

سخن پایانی

در این مطلب تمامی نکاتی که باید در مورد تست باتری آیفون و نحوه بررسی هلث باتری آیفون یاد بگیرید را به شما آموزش دادیم. همچنین با رعایت نکات ذکر شده نیز می‌توانید طول عمر باتری خودتان را به شکل چشمگیری افزایش دهید تا از بروز مشکلات احتمالی برای آن جلوگیری کنید.

منبع