برنامه وان نوت یک دفترچه تمام عیار که همه جا می تواند به کمک شما بیاید. این برنامه به شما این امکان را می دهد تا بتوانید به راحتی تحقیق، نکته برداری و اطلاعات خود را یادداشت نمایید. سعی بر آن داریم تا به سوال وان نوت (OneNote) چیست؟ پاسخ دهیم. با استفاده از این برنامه می توانید تا نوشته ها و عکس های خود را به راحتی و رایگان نگهداری نماییم. این اطلاعات را هم می توانید به صورت خصوصی برای خود و هم با دیگران به اشتراک بگذارید. شاید با خود بگویید که می توانم از دفترچه یادداشت استفاده کنم، اما سوالی از شما دارم آیا می توانید تمامی نوشته های خود را با خود حمل کنید یا داخل دفترچه یادداشت خود از صدا و ویدیو استفاده کنید؟ با ما با بررسی OneNote همراه باشید.

وان نوت (OneNote) چیست؟

وان نوت (OneNote) چیست؟

برنامه وان نوت از برنامه های پرطرفدار و پر کاربرد شرکت مایکروسافت می باشد که به شما امکان یادداشت برداری به صورت کاملا حرفه ایی را می دهد. وان نوت به شما این امکان را می دهد تا تمامی یادداشت های خود را به صورت دیجیتال ثبت و تا آخر عمر به همراه داشته باشید و نیاز به هیچگونه حمل کاغذی را دیگر ندارید. در کنار اسناد و یادداشت های متنی می توانید از عکس ها صوت ها و ویدیو ها در یادداشت خود بهره ببرید. وان نوت از بهترین برنامه های نوت برداری می باشد که می توانید داشته باشید. از امکانات وان نوت می توانیم به مواردی همچون:

 • قابلیت اشتراک گذاری بر چند دستگاه مختلف
 • می توانید با استفاده از ویجت های اختصاصی و قراردادن آن در صفحه اصلی دسترسی سریع تر داشته باشید.
 • ابزارهای مختلف جهت ایجاد ویرایش های مختلف 
 • قابلیت جستجو برای پیدا کردن مطلب قدرتمند
 • و …

آموزش وان نوت

آموزش وان نوت

برنامه وان نوت نیاز به آموزش جامع و تکمیل دارد. ما با گردآوری چند نکته کوتاه اما مهم یک دیدگاه کلی نسبت به برنامه Onenote پیدا کنید. در صورتی که امکان آموزش وان نوت را ندارید با شروع کار به مرور زمان آن را یاد بگیرید.

 • در برنامه وان نوت می تواند با ضربه بر روی + اقدام به ایجاد صفحه جدید بنمایید.
 • همچنین می توانید با ضربه روی خودکار اقدام به تایپ با استفاده از قلم های گوشی موبایل را داشته باشید.
 • در کنار خودکار یک دوربین قرار دارد که می توانید با ضربه بر روی آن اقدام به تصویر برداری و درج آن کنید.
 • با ضربه بر روی میکروفن اسناد خود را به صورت اسناد صوتی در بیاورید.
 • در هر برگه با لمس جعبه و کلیک که موجب ایجاد یک چک لیست می شود، یک برنامه برای خود طراحی نمایید.
 • با لمس علامت گیره می توانید رسانه های مختلف و دلخواه خود را درج کنید.
 • در کنار علامت گیره دو ابزار برای ایجاد یک منو قرار دارد که در صورت دلخواه از هر کدام میتوانید بهره ببرید.

دانلود برنامه وان نوت

برنامه Onenote یکی از بهترین برنامه های نوت برداری می باشد. شما می توانید این برنامه پر کاربرد را به صورت پیش فرض بر روی کامپیوتر خود پیدا کنید. وان نوت با ارائه خدمات با کیفیت عالی و دسترسی سریع کاربر این امکان را به شما می دهد تا در هر جای و زمانی که هستید به راحتی یادداشت برداری کنید، تصویربرداری کنید و حتی صدا ضبط نمایید. برای دانلود برنامه وان نوت می توانید از گوگل پلی برای اندروید و اپ استور برای آیفون دریافت نمایید.

دانلود برنامه وان نوت از گوگل پلی

دانلود برنامه وان نوت از اپ استور

سخن پایانی

اگر به دنبال یک دفترچه یادداشت مجهز و قدرتمند می باشید، پیشنهاد می شود حتما از گوگل درایو بهره ببرید. این دفترچه یادداشت هوشمند و پر کاربرد این امکان را به شما می دهد تا نوشته های خود را در کنار ثبت متنی، می توانید در دفترچه خود ویدیو، صدا و عکس را در اسناد خود ثبت کنید. با استفاده از برنامه Onenote دیگر نیازی نیست که برگه های بسیار و بهم ریخته را با خود جابجا کنید و می توانید در صورت نیاز یادداشت های خود را با دیگران به اشتراک بگذارید. این برنامه در حدود سال 2003 میلادی منتشر شد و در ابتدا داری قابلیت های کمی بود که این کم بود ها با نظرات و پیشنهادات مختلف کاربرها حل شد.

منبع: pcworld