اسکایپ نرم‌افزاری است که با آن می‌توانید در تمام جهان با دوستان خود ارتباط برقرار کنید. میلیون‌ها نفر و کسب‌وکارهای متفاوتی از اسکایپ برای برقراری تماس‌های ویدئویی و صوتی رایگان یک‌به‌یک و گروهی، ارسال پیام‌های فوری و اشتراک‌گذاری فایل‌ها با افراد دیگر، استفاده می‌کنند. شما می‌توانید از اسکایپ در گوشی، رایانه، یا تبلت خود استفاده کنید. با ساخت اکانت اسکایپ به‌صورت رایگان می‌توانید از آن استفاده آسانی داشته‌باشید. اما اگر مقداری پول پرداخت کنید، می‌توانید کارهای بیشتری انجام دهید؛ مانند تماس با تلفن و ارسال پیامک و همچنین می‌توانید برای کسب‌وکار خود اشتراک بخرید و کل اکوسیستم خود از کارگران، شرکا و مشتریان را برای انجام کارهایتان، دور هم جمع کنید.

ما در این مقاله به شما آموزش دانلود اسکایپ، نصب و ساخت اکانت اسکایپ را آموزش می‌دهیم و با قراردادن عکس‌های مرتبطی، راه را برای شما هموار می‌کنیم تا به‌راحتی این شبکه اجتماعی پر طرف‌دار را بر روی تلفن همراه یا رایانه خود، داشته‌باشید.

دانلود اسکایپ در اندروید و ایفون

اسکایپ در سال 2003 در روزهای اولیه VoIP شروع به کار کرد و تا قبل از اینکه مایکروسافت آن را در سال 2011 خریداری کند، مالکیت آن چندین بار تغییر کرد. امروزه این اپلیکیشن جزو بهترین برنامه های تماس تصویری است و علاوه بر اندروید و آیفون، برای سیستم‌عامل ویندوز فون و انواع سیستم‌عامل‌های دسکتاپ مانند ویندوز، مک و توزیع‌های مختلف لینوکس ارائه شده‌است.

با دانلود و نصب اسکایپ بر روی دستگاه مورد نظر خود، می‌توانید اکانت اسکایپ خود را داشته‌باشید و با دوستان خود در سراسر جهان ارتباط برقرار کنید. همچنین همانطور که گفتیم، می‌توانید اکانت اسکایپ خود را پریمیوم کنید و تا ویژگی‌های بیشتری را در اختیار شما قرار دهد. ضمنا باید بگوییم که ارسال پیام‌ها و تماس‌ها در اسکایپ رایگان بوده ولی اسکایپ به موبایل شامل هزینه می‌باشد.

دانلود اسکایپ از گوگل پلی

دانلود اسکایپ از اپ استور

نصب اسکایپ

دانلود و نصب اسکایپ همان‌طور که گفتیم رایگان است و شما می‌توانید با استفاده از لینک‌هایی که کمی بالاتر قرار داده‌ایم، باتوجه‌به سیستم‌عامل گوشی موبایل خود، اسکایپ را بارگیری کرده، نصب کنید و اکانت اسکایپ خود را باتوجه‌به آموزشی که در ادامه به شما می‌دهیم، بسازید.

نصب برنامه اسکایپ بر روی سیستم‌عامل اندروید

نصب برنامه اسکایپ بر روی سیستم‌عامل اندروید

ابتدا بر روی لینکی که بالاتر به برای شما قرار داده‌ایم کلیک کنید و سپس برای نصب برنامه اسکایپ در سیستم‌ عامل اندروید، عکس‌های زیر را از سمت چپ به راست دنبال کنید. در اولین عکس بر روی INSTALL (نصب) کلیک کنید تا برنامه از گوگل‌پلی بارگیری شده و بر روی دستگاه شما قرار بگیرد. پس از دانلود اسکایپ بر روی دستگاه خود، اکنون می‌توانید شروع به استفاده از آن کنید. برای این کار در دومین عکس بر روی OPEN (باز کردن) کلیک کنید تا برنامه برای شما باز شود. همچنین می‌توانید به صفحه برنامه‌های خود بروید و اسکایپ را در این قسمت پیدا کرده و با کلیک بر روی آن، باز شده و وارد اکانت اسکایپ خود شوید.

نصب برنامه اسکایپ بر روی سیستم‌عامل آیفون

نصب برنامه اسکایپ بر روی سیستم‌عامل آیفون

در این قسمت به سراغ آموزش نصب برنامه اسکایپ بر روی سیستم‌ عامل آیفون می‌رویم. برای نصب برنامه اسکایپ بر روی آیفون یا آی‌پد خود نیز همانند قسمت قبل، عکس‌های زیر را از سمت چپ به راست دنبال کنید. بر روی لینک مورد نظری که بالاتر گفتیم کلیک کنید تا به فروشگاه اپل وارد شوید و سپس در اولین عکس بر روی گزینه GET (دریافت کردن) کلیک کنید. ممکن است در این قسمت رمز یا Apple ID شما خواسته شود که آن را وارد کنید. پس از دریافت اسکایپ بر روی دستگاه خود، در دومین عکس بر روی INSTALL (نصب کردن) کلیک کنید تا اسکایپ بر روی آیفون یا آی‌پد شما نصب شود. در آخرین عکس هم بر روی OPEN (باز کردن) کلیک کنید تا برنامه اسکایپ برای شما باز شود.

ساخت اکانت در اسکایپ

همانند هر برنامه دیگری که بخواهید در آن با دوستان و آشنایان خود ارتباط برقرار کنید، باید اکانت داشته‌باشید، برای استفاده از اسکایپ نیز باید اکانت اسکایپ خود را داشته‌باشید تا بتوانید از امکانات رایگان و پولی این برنامه استفاده کنید. ما در این قسمت به شما آموزش می‌دهیم که چگونه برای خود در این برنامه اکانت ایجاد کنید. آموزش را برای سیستم‌عامل‌های اندروید و آیفون دنبال کنید.

ساخت اکانت اسکایپ در سیستم‌عامل اندروید

  • پس از این که آموزش بالا را دنبال کردید و اسکایپ را در گوشی موبایل خود نصب کردید، اسکایپ را اجرا و عکس‌های زیر را از سمت چپ به راست دنبال کنید.
  • در این قسمت به یک ایمیل معتبر یا شماره‌تلفن نیازمندید. آن را وارد کنید و بر روی Create account (ایجاد حساب) کلیک کنید.

ساخت اکانت اسکایپ در سیستم‌عامل اندروید

  • در قسمت بعدی یک اعلان پاپ‌آپ مشاهده می‌کنید که از شما می‌پرسد آیا می‌خواهید به برنامه اجازه برقراری و مدیریت تماس‌های تلفنی را بدهید یا خیر که برای این مرحله بر روی Allow (اجازه دادن) کلیک کنید تا از Skype برای برقراری تماس‌های تلفنی استفاده کنید.
  • بسیار عالی! حال اکانت اسکایپ شما آماده است و می‌توانید از آن استفاده کنید.

ساخت اکانت اسکایپ در سیستم‌عامل اندروید

ساخت اکانت اسکایپ در سیستم‌عامل آیفون

حال به سراغ آموزش ساخت اکانت در اسکایپ بر روی آیفون می‌رویم. برای ساخت اکانت بر روی آیفون یا آی‌پد خود، عکس‌های زیر را از سمت چپ به راست دنبال کنید.

ساخت اکانت اسکایپ در سیستم‌عامل آیفون

  • اسکایپ را باز کنید و همانند اولین عکس بر روی گزینه Sign in or create (وارد شدن یا ساخت اکانت) کلیک کنید.
  • سپس بر روی Create one! (ساخت یک حساب) کلیک کنید و آموزش را دنبال کنید.

ساخت اکانت اسکایپ در سیستم‌عامل آیفون

  • برای ادامه به یک ایمیل معتبر یا شماره موبایل نیازمندید که اسکایپ به‌صورت دیفالت از شما تلفن همراه می‌خواهد و برای ایمیل می‌توانید گزینه Use your email instead را انتخاب کنید و Next را بزنید.
  • در مرحله بعدی باید یک رمز عبور برای خود انتخاب کنید و دوباره Next را بزنید. در دو مرحله بعدی نام، نام خانوادگی، کشور محل اقامت و تاریخ تولد خود را وارد و Next را بزنید.

ساخت اکانت اسکایپ در سیستم‌عامل آیفون

  • در مرحله بعدی کد تأییدی که به ایمیل یا شماره موبایلتان آمده است را وارد و Next را دوباره بزنید. در مرحله بعدی می‌توانید با گزینه Continue اجازه دسترسی به مخاطبین را به اسکایپ بدهید یا با Skip این اجازه را رد کنید.

ساخت اکانت اسکایپ در سیستم‌عامل آیفون

  • در ۲ مرحله بعدی به ترتیب Continue و OK را انتخاب کنید. تبریک می‌گویم، اکانت شما آماده است.

ساخت اکانت اسکایپ در سیستم‌عامل آیفون

سخن پایانی

پس از تمامی مراحل بالا حال اکانت شما آماده است و می‌توانید از برنامه اسکایپ خود استفاده کنید. به‌راحتی می‌توانید با تمامی دوستان خود در سراسر جهان ارتباط برقرار کنید و تماس‌های تک‌به‌تک و گروهی تشکیل دهید. می‌توانید با معرفی اسکایپ به دوستانتان کاملاً رایگان با آن‌ها ارتباط برقرار کنید یا با پرداخت مقداری پول، اشتراک تهیه کنید تا با کسانی که اسکایپ ندارند هم ارتباط داشته‌باشید. اسکایپ امروزه ۱۰۰ میلیون کاربر دارد که حداقل ماهی یک‌بار از آن استفاده می‌کنند و ۴۰ میلیون کاربر هم روزانه از اسکایپ استفاده می‌کنند که این نشان‌دهنده محبوبیت قابل‌توجه این برنامه بسیار پرکاربرد است. اگر تاکنون این برنامه را نداشته‌اید یا قبلاً در آن حساب ایجاد کرده‌اید و برنامه را حذف نصب کرده‌اید، پیشنهاد می‌کنیم که طبق آموزش‌هایی که به شما داده‌ایم، اسکایپ را نصب کنید و از قابلیت‌های منحصربه‌فرد آن استفاده کنید.

منبع: medicalcenterclinic