امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی گام های بلندی در وسایل ارتباطات مخصوصا گوشی برداشته ایم اما این نمی تواند به این معنا باشد که همه وسیله ها بی نقص و بدون مشکل هستند مانند گوشی ها که هر نسخه از گوشی های جدیدی که می آید دارای باگ جدید تر می شود که باید در مدل بعدی رفع شود. به عنوان مثال افزایش سرعت گوشی شیائومی یکی از آن دغدغه هایی است که علی رغم کارکرد خوب گوشی، ذهن افراد را به خود مشغول می کند. ممکن است مطالب زیادی در این باره خوانده باشید اما ما در این مقاله سعی داریم تا با ارائه راه حل هایی، به شما کمک کنیم تا بتوانید مشکل سرعت کم در گوشی های شیائومی را به طور قطعی برطرف کنید، پس تا ادامه مطلب همراه ما باشید. افزایش سرعت گوشی شیائومی یکی از دغدغه هایی است که به دارندگان گوشی شیائومی تبدیل شده است.

کند شدن سرعت گوشی به عوامل زیادی بستگی دارد که اگر رعایت نشود گام اول در کند شدن سرعت گوشی را برداشته ایم با رعایت برخی نکات میتوانیم به بهبود سرعت آن کمک کنیم. مانند: نصب بیش از اندازه برنامه و اپلیکشین روی گوشی، یا نادیده گرفتن بروزرسانی هایی که برای برنامه ها و گوشی می آید و همچنین یکی دیگر از دلایل کند شدن آن میتوان به نصب برنامه های ناشناخته و مشکوک اشاره کرد آن برنامه ها مخرب بوده و علاوه بر خراب کردن موبایل شما سرعت گوشی را کند می کند. حالا میخوایم روش هایی را به شما آموزش دهیم که با انجام آن ها قطعا سرعت گوشی شیائومی یا گوشی ردمی شما افزایش میابد و می توانید با آن بالا بردن سرعت گوشی شیائومی را داشته باشید. بنابراین در ادامه به روش های افزایش سرعت گوشی شیائومی می پردازیم.

حافظه پنهان گوشی در باب بالا بردن سرعت گوشی شیائومی

حافظه پنهان گوشی در باب بالا بردن سرعت گوشی شیائومی

در همه مدل ها از جمله گوشی پوکو، حافظه ای پنهان وجود دارد که عدم دانستن آن فضای زیادی را در گوشی موبایل ما اشغال می کند و سرعت آن را پایین می آورد و باعث عملکرد بد آن می شود.

روش های خالی کردن فضای خالی پنهان گوشی به صورت زیر است:

 1. روش اول به این صورت است که 1 وارد برنامه Security می شوید سپس وارد Cleaner  می شوید در اینجا موبایل شما پردازش هایی انجام داده است و موارد اشغال کننده گوشی را نمایش می دهد که آن ها را باید پاک کنید.
 2. روش دوم به این صورت است که وارد تنظیمات شده از آنجا گزینه Storage را انتخاب کرده و Cached Data را انتخاب می کنید، حالا با انتخاب گزینه Clear Cache حافظه پنهانی که برنامه ها ایجاد کرده بودند، پاک می شود.
 3. در این روش باید با کمک برنامه های مخصوص پاکسازی، گوشی خود را خالی کنیم؛ برای این عمل باید به گوگل پلی رفته و برنامه های پاکسازی را دانلود کنید. پیشنهاد ما به شما برنامه های Clear Cache و Files by Google است.
 4. روش بعدی به روزرسانی دستگاه می باشد. با بروز رسانی گوشی خود نه تنها برنامه ها و قابلیت های گوشی افزایش میابد بلکه عیب و باگ هایی که در نسخه های قبلی گوشی وجود داشت نیز از بین میرود، که همین کار باعث افزایش سرعت گوشی شیائومی شما می شود.

نکته ای که همه ما باید بدانیم این است که هنگامی که کار ما با برنامه ای تمام شد آن را کامل ببندیم، شاید خیلی از کاربران به این نکته توجه نداشته باشند اما باز ماندن برنامه ها باعث میشود که برنامه از رم ما استفاده کند و همزمان از باطری مصرف شود، که همین کار یکی از علل خراب شدن گوشی ها یا کند شدن آنهاست.

استفاده از اینترنت باعث اشغال فضای زیاد و در نتیجه یکی از علل کند شدن گوشی شما میشود، اگر زیاد کار خاصی با اینترنت ندارید میتوانید از مرورگر Opera Mini استفاده کنید. این مرورگر مناسب کسانی است که حافظه کمی دارند و یا اینترنت مناسبی ندارند.  البته باید توجه داشت که مرورگر Opera Mini کیفیت فیلم و عکس ها را پایین می آورد و برای استفاده های حرفه ای کاربرد ندارد.

در آخرین مرحله اگر همه این کار ها را انجام دادید و نتیجه ای نگرفته اید با بازگشت به حالت کارخانه همه مشکلات و عیوب برنامه ها برطرف میشود، اما توجه داشته باشید که این روش آخرین روش پیشنهادی ما به شما است زیرا همه چیزهایی که در گوشی شما وجود دارد پاک می شود و گوشی خالی و صفر می شود.

نکته مهم دیگر ما به شما این است که هر چند روز یک بار دستگاه را خاموش کرده و راه اندازی مجدد انجام دهید، تا گوشی شما فایل های اضافه که استفاده ای ندارند و بی فایده هستند را پاک کند. اما توجه داشته باشید که با انجام مرتب و همیشگی روش پاک سازی حافظه پنهان گوشی، سرعت گوشی شما افزایش میابد، زیرا مهم ترین دلیل کند شدن گوشی و عملکرد ضعیف آن همان است. شما تقریبا هر هفته یک بار باید حافظه را خالی کرده تا از شر فایل های مضر و بدون استفاده راحت شوید.

نکات طلایی برای افزایش سرعت گوشی شیائومی

نکات طلایی برای افزایش سرعت گوشی شیائومی

 1. هنگامی که از برنامه ای استفاده می کنید برنامه های دیگر را که باز مانده اند را نیز ببندید.
 2. استفاده نکردن از بک گراند های متحرک و سنگین، این کار سبب استفاده زیاد از رم گوشی شده که در نهایت باعث کند شدن عملکرد گوشی نیز می گردد.
 3. بستن اعلانات و تبلیغاتی که از طریق مرورگرها می آید.
 4. از مواردی که استفاده ای از آن نداریم باید غیر فعال کنیم، می توان بلوتوث گوشی یا جی پی اس را نام برد.
 5. حالت battery saver گوشی را فعال کنید تا هم باعت خنک شدن گوشی شود هم کند نشود. یکی از دلایلی هم که باعث کند شدن یکدفعه گوشی می شود همان داغ کردن گوشی است.

گاهی هم برای ما پیش می آید که همه مشکل های کند شدن گوشی حل شده اما تاچ آن کند شده است برای اینکه بفهمیم مشکل از تاچ است یا خوده گوشی مراحل زیر را انجام دهید:

برای پی بردن به اینکه مشکل از تاچ است یا نه، اگر مدل گوشی شما جدید و مدل بالا نیست

 1. کد زیر را بزنید *#*#2664#*#* 
 2. منوی Service Test را برایتان باز میکند
 3. حالا Touch Screen را انتخاب کنید حالا در صفحه ای که باز شده تست سالم بودن را انجام دهید تا بفهمید مشکل از تاچ گوشی است یا نه.

کد دستوری بالا برای گوشی های جدیدتر کاربردی ندارد و برای تست سالم بودن تاچ گوشی های جدید باید از برنامه Touch Screen Test استفاده کنید.

در این صورت اگر مشکل از تاچ باشد که باید تعمیر شود و اگر تاچ مشکلی نداشت مربوط به همان گوشی است که راه های برطرف کردن آن را توضیح دادیم.

با همه این تفاسیر کند شدن گوشی ربطی به مدل خاصی ندارد، و بیشتر به نحوه استفاده کاربر از گوشی و مقدار کار کردن با گوشی برمیگردد اینکه یک گوشی چه مدت در دست شما سالم و قابل استفاده است به خوده شما برمیگردد.

 مثلا اگر توضیحاتی که بالا داده شد را رعایت کنید احتمال کند شدن در گوشی شما کاهش میابد، مانند نصب نکردن بیش از حد برنامه روی گوشی یا همان خالی کردن هفتگی حافظه پنهان یا کَش گوشی.

با سالم نگه داشتن باتری و پر نکردن حافظه آن به احتمال 90 درصد احتمال کند شدن آن کم می شود و مدت زیادی برای شما قابل استفاده است. و افزایش سرعت گوشی شیائومی را به دنبال دارد.

در پایان می خواهم بگویم که همه وسایلی که ما روزانه از آن استفاده می کنیم به مرور زمان عملکرد خوب خوب را از دست می دهند و عملکرد آن ها مثل روز اول نیست، اما با استفاده درست و خوب از گوشی می توان مدت استفاده از گوشی را افزایش بدهید و عمر گوشی خود را زیاد کنید.