آیا شما هم برای انتخاب میان گزینه‌های بیشمار بازار پیرامون تبلت دانش آموزی، به یک راهنمای خرید تبلت نیاز دارید؟ انتخاب‌های وسیع‌تر به این دلیل میسر شده که گسترش تکنولوژی بسیار سریع‌تر از نیازهای وابسته به آن بوده است. اگر به روند رشد ابزارها و سرگرمی‌های دیجیتال برای نوجوانان و کودکان در طول یک یا دو دهه گذشته نگاهی بیندازیم، شاهد پیشرفت چشم‌گیری خواهیم بود. به همین ترتیب در مورد بهترین تبلت دانش آموزی برای شاد یا امثال آن، اگر به عقب برویم و به دوران نوجوانی نسل من برسیم، خواهید دید که استفاده از ابزارهای دیجیتال محدود و کم‌شمار بوده است. در اواخر دهه هشتاد برای نسل ما در دست داشتن یک صفحه دیجیتال ۳ اینچی TFT با رزولوشن حداکثر ۲۰۸×۱۷۶ پیکسل، می‌توانست تمام آن چیزی باشد که انتظار داشتیم.

اما اگر بخواهیم به ضروریات امروزی یک نوجوان در این زمینه بپردازیم یک تبلت دانش آموزی اولین چیزی است که اساسی‌ترین نیازها را برطرف می‌کند. با یک تبلت دانش آموزی ارزان قیمت تماشای فیلم و عکس، امکان بازی، امکان خواندن کتاب‌ها و مجله‌های کمیک و استفاده از ابزارهای انجام تکالیف از جمله امکاناتی است که می‌تواند برآورده شود. همچنین بسیاری از کودکان در گروه سنی پایین‌تر هم تمایل به استفاده از موبایل یا تبلت دارند. والدینی هم که تمایل دارند فرزندشان مشغول و سرگرم یادگیری باشد، برایش تبلت دانش آموزی تهیه می‌کنند. به‌طور کلی این تکنولوژی امروزه فراگیر شده و نیاز به استفاده از آن بیش از پیش احساس می‌شود.

گسترش استفاده از تکنولوژی و ابزار های دیجیتال

با تغییر تدریجی جامعه، روش‌های آموزشی نیز پیشرفت کرده است. همچنین در دوارن همه‌گیری پاندومی کرونا، ایجاد دوران قرنطینه و مرسوم شدن روش آموزش از راه دور در عرصه تکنولوژی و ابزارهای دیجیتال تاثیر خود را به جا گذاشته است. امروزه استفاده از ابزارهای دیجیتال برای آموزش یا تحصیل از راه دور، بخشی از سیستم ارتباطی و آموزشی ما را تشکیل می‌دهد. دسترسی به آموزش و یادگیری برای نوجوانان با یک تبلت دانش آموزی ارزان قیمت به راحتی میسر می‌شود. اما باید ببینیم برای تهیه کردن این ابزار باید چه گزینه‌هایی را در نظر داشته باشیم. علاوه‌بر اینکه قیمت تبلت دانش آموزی باید مناسب و معقول باشد، دیگر خصوصیات سخت‌افزاری و کیفی آن نیز باید از استاندارد بالایی برخوردار باشد.

ویژگی هایی تبلت مناسب دانش آموزان

تبلت ویژه دانش آموزان چه ویژگی های باید داشته باشد؟

حداقل عملکردهای مورد انتظار از یک تبلت دانش آموزی ارزان قیمت امکان اجرای اینترنتی برنامه‌های کلاس آنلاین و قابلیت اجرای برنامه‌های مختلف درسی و کمک‌درسی است. ویژگی اصلی این تبلت‌ها طراحی هدفمند آن‌ها است. تبلت دانش آموزی معمولاً در نسخه بدون سیم‌کارت ارائه می‌شود. اما به‌طور کلی تبلت‌های دانش آموزی به دو دسته سیم‌کارتی و بدون سیم‌کارت دسته‌بندی می‌شوند. برای کودکان از تبلت‌های بدون سیم‌کارت استفاده می‌شود و از این طریق والدین در استفاده آن‌ها از اینترنت، نظارت بیشتری خواهند داشت. اما تمام مدل‌های تبلت دانش آموزی از WiFi برای استفاده از اینترنت پرسرعت و نیز دیگر اتصال‌ها مثل بلوتوث پشتیبانی می‌کنند.

بهترین تبلت دانش آموزی برای شاد 

این تبلت‌ها را همچنین تحت عنوان تبلت دانش آموزی مناسب برای اپلیکیشن شاد نیز می‌شناسیم. تمام مراکز آموزشی رسمی کشور از برنامه شاد برای برگزاری و مدیریت کلاس‌ها و آموزش‌های آنلاین استفاده می‌کنند. از این رو کارایی و سرعت در برقراری ارتباط اینترنتی اصلی‌ترین ویژگی مورد نیاز در یک تبلت دانش آموزی است. یک تبلت دانش آموزی ارزان‌قیمت و مناسب باید علاوه‌بر این خدمات مشخصه‌های دیگری نیز داشته باشد که در ادامه در بخش ویژگی‌های تبلت مناسب بیان می‌شود. اما برای دارا بودن تمام کیفیت‌ها مسلماً تنها با یک تبلت ارزان‌ قیمت طرف نیستیم. تبلتی را انتخاب می‌کنیم که در بازه قیمت مربوط به رده خود بهترین امکانات را در اختیار می‌گذارد. از این رو پیشنهاد مدل‌های برتر بسیار اقتصادی و عملکردی در نظر گرفته شده است.

یک تبلت مناسب چه ویژگی‌هایی دارد؟

ظرفیت حافظه داخلی و قدرت پردازنده باید برای استفاده راحت و مداوم از برنامه‌های دانش آموزی و بازی کافی باشد. کیفیت صفحه نمایش و دوربین آن و قدرت باتری تبلت نیز باید در سطح استانداردی باشد. اگر برای تبلت دانش آموزی در تمام این زمینه‌ها بخواهیم پیشنهاد درستی داشته باشیم، باید برندهای معتبر و به‌روز را برای تبلت دانش آموزی ارزان قیمت جستجو کنیم. توان و ماندگاری باتری تبلت برای استفاده مداوم روزانه ویژگی بسیار مهمی است که باید نوعی امتیاز در نظر گرفته شود. باتری‌های ضعیف تداوم عملکرد دستگاه را مختل می‌کنند و دستگاه باید همیشه در شارژ باشد. این بدترین اتفاقی است که برای یک دستگاه قابل حمل هوشمند می‌تواند بیفتد. پس گزینه‌ای را برای تبلت دانش آموزی انتخاب کنید که از کیفیت باتری آن اطمینان داشته باشید.

تبلت ویژه شما چه امکاناتی باید داشته باشد؟

حداقل حافظه داخلی RAM مورد نیاز بین ۲ تا ۴ گیگابایت و همچنین ظرفیت حافظه داخلی اطلاعات از ۳۲ گیگابایت و قابل ارتقا تا یک ترابایت تغییر می‌کند. اما توان پردازنده‌ها تقریباً در تمام موارد در یک سطح از عملکرد و قدرت قرار دارد. یک تبلت دانش آموزی امکانات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری مناسب برای اجرای برنامه‌های برگزاری کلاس آنلاین و بازی‌های متناسب با رده سنی ۱۲ سال به پایین را دارا است. با قدرت سخت‌افزاری بیشتر سرعت پردازش افزایش می‌یابد و در مواقع حساس، پلتفرم اندروید می‌تواند سریع‌تر و موفق‌تر عمل کند. به همین دلیل هر شرکت چندین مدل مختلف در طیف قیمت‌های متنوع برای تبلت دانش آموزی روانه بازار کرده است. وجود این تعداد از مدل‌های قابل انتخاب خرید مدل مناسب و ارزان را برای کاربر سخت کرده است. از آن‌ جایی که بیشتر والدینی که اقدام به تهیه تبلت برای فرزندان خود می‌کنند با تکنولوژي آشنایی زیادی ندارند، گاهی اوقات میان گزینه‌های مختلف سرگردان می‌شوند.

ما در اینجا به سراغ بهترین و متناسب‌ترین گزینه‌های امروز بازار رفته ایم. تبلت‌های زیادی با نام تجاری ناشناس در فروشگاه‌های آنلاین و در بازار وجود دارد که هیچ شناخت و اطمینانی بر کیفیت ساخت و کارایی قطعات آن‌ها وجود ندارد. لذا گزینه‌های پیشنهادی ما از میان برندهای شناخته‌شده با کیفیت و قیمت مناسب برای یک تبلت دانش آموزی میان‌رده انتخاب شده است. برای خرید یک تبلت دانش آموزی و در عین حال یک تبلت ارزان چه گزینه‌هایی پیش رو داریم؟

بهترین تبلت دانش آموزی در بازه‌های قیمتی مختلف

برای یک تبلت دانش آموزی تقریباً به تبلت قدرتمندی نیاز داریم. در این بخش تبلت‌های قدرتمند و میان‌رده بازار از برندهای سامسونگ، آی‌پد، لنوو و هوآوی را معرفی کرده ایم. این گزینه‌ها از بازه قیمت ۲ تا ۳ میلیون تومان تا ۱۰ میلیون تومان تغییر می‌کند اما یک انتخاب میانی از مدل‌های وسط این بازه قیمت می‌تواند بسیار گزینه خوبی باشد. توجه داشته باشید که در این تقسیم‌بندی به‌روز بودن دستگاه و جدید بودن تکنولوژی پلتفرم‌ها ملاک قرار داده شده، اما برای یک تبلت ارزان‌تر می‌توانید سراغ نسخه‌های سال‌های قبل هر کدام از مدل‌ها بروید و تبلت ارزان‌تری انتخاب کنید.‍

تبلت دانش آموزی Apple iPad Air 2022

قیمت تبلت دانش آموزی iPad Air 2022

اگر به دنبال یک تبلت دانش آموزی قدرتمند هستید و می‌خواهید هزینه کنید، پیشنهاد ما به شما تبلت iPad Air 2022 می‌باشد. این محصول از نمایشگر Liquid Retina IPS LCD بهره می‌برد که کیفیت بی نظیری را به کاربر ارائه می‌کند. ابعاد این تبلت 10.9 اینچ است و رزولوشنی برابر با 1640 در 2360 پیکسل را شامل می‌شود. سیستم عامل iPadOS 16.4 نیز با وجود تمامی ویژگی‌ها و امکاناتی که دارد توسط بسیاری از کاربران به عنوان یکی از بهترین سیستم عامل‌ها شناخته شده است. چیپست نیز عملکرد خوبی دارد و قرار گیری در کنار این رابط کاربری می‌تواند نیازهای شما را به آسانی پاسخگو باشد. این تبلت دانش آموزی و قدرتمند از دوربین 12 مگاپیکسلی عریض بهره می‌برد که کارایی خوبی نیز دارد و می‌تواند جوابگوی نیازهای شما باشد. در آخر نیز می‌توانیم به یک باتری حجیم با سرعت شارژ مناسب اشاره کنیم که برای مدت زمان طولانی پاسخگوی نیازهای شما خواهد بود. قیمت تبلت دانش آموزی Apple iPad Air 2022 کمی بالاست که این قیمت بالا را با امکانات ویژه‌اش توجیح می‌کند.

مزایا

 • نمایشگر قدرتمند، رزولوشن فوق العاده بالای غذا
 • رابط کاربری، سیستم عامل با امکانات بسیار

معایب

 • باتری می‌توانست بهتر عمل کند.

تبلت S6 لایت سامسونگ؛ قیمت و کیفیت مناسب باهم

تبلت دانش اموزی s6 لایت

تبلت S6 لایت سامسونگ یکی دیگر از تبلت دانش اموزی می‌باشد که امکانات و ویژگی‌های عالی را به کاربر ارائه می‌دهد. نمایشگر تصویر از فناوری TFT LCD استفاده می‌کند که روزلوشن 1200 در 2000 پیکسل را به کاربر ارائه می‌دهد. اندروید 13 با رابط کاربری One UI5 ویژگی‌ها و امکانات بی نظیری را شامل می‌شود که از هر لحاظ می‌تواند نیازهای کاربر را برطرف گرداند. چیپست میان‌رده اسنپدراگون 720G نیز سرعت پردازش بالایی دارد می‌تواند در سریع‌ترین زمان ممکن به دستورات شما پاسخ دهد. درست مانند بیشتر تبلت‌های دیگر نیز از یک دوربین بهره می‌برد و برای رفع نیازها کاربری خوبی دارد. همچنین لازم است بدانید که حجم باتری گوشی 7040 میلی آمپر بوده و برای حدود یک روزکاری جوابگوی نیاز شما خواهد بود. این محصول را می‌توانیم یکی از بهترین تبلت سامسونگ بدانیم که عملکرد و قیمت مناسبش این محصول را از دیگر محصولات متمایز می‌سازد.

مزایا

 • جک هدفون 3.5 میلی متری
 • همراه داشتن S-Pen

معایب

نداشتن سنسور اثر انگشت

تبلت لنوو Lenovo Tab M7

قیمت تبلت دانش آموزی لنوو Lenovo Tab M7

برای خرید تبلت با قیمت کمتر از ۳ میلیون تومان بهترین گزینه پیش رو مدل Tab M7 از برند لنوو است. Tab M7 دارای پردازنده قوی و یک یا ۲ گیگابات حافظه رم، ۳۲ گیگابایت حافظه داخلی قابل افزایش تا ۱۲۸ گیگ و صفحه نمایش ۷ اینچی است که با ابعاد 600×1024 پیکسل و از نوع IPS LCD است. ظرفیت داخلی زیاد نکته بسیار خوب این تبلت است که برای نصب و اجرای انواع اپلیکیشن‌ها و بازی‌ها کافی به نظر می‌رسد. همچنین دو دوربین ۲ مگاپیکسلی در عقب و جلوی تبلت نصب شده که برای  کلاس‌های آنلاین و تماس‌های تصویری مناسب به نظر می‌رسد. با این حال کیفیت بالاتری برای دوربین توصیه می‌شود. باتری تبلت از نوع ۳۵۹۰ میلی آمپر ساعت است که در کنار دیگر قطعات بسیار انتخاب خوبی است. از لحاظ دوام کارکرد باتری طی هر بار شارژ کردن، باتری قدرتمند این مدل مزیت Tab M7 در این رده قیمت برای یک تبلت دانش آموزی محسوب می‌شود.

مزایا

 • مشخصات پردازنده و مشخصات کلی دستگاه در تناسب با قیمت آن بسیار خوب و مناسب به نظر می‌رسد.
 • کیفیت نمایشگر و تراکم پیکسلی آن قابل قبول و مناسب است.
 • باتری قدرتمند بازده زمانی روشن بودن تبلت در استفاده‌های مداوم را بالا برده است و از نقاط قوت آن محسوب می‌شود.

معایب

 • دوربین ۲ مگاپیکسلی به نظر انتخاب مناسبی نمی‌آید و کلا به کیفیت دوربین بالاتری در این رده نیاز هست.
 • به دلیل نداشتن قابلیت استفاده از سیم کارت برای بعضی از کاربران محدودیت‌هایی به وجود می‌آید.

تبلت لنوو Lenovo Tab M10 HD

مدل جدیدتر و به روز سری Lenovo Tab در حال حاضر مدل M10 است که با قیمت بسیار مناسب در مقایسه با امکانات آن در بازار به عنوان تبلت دانش آموزی به فروش می‌رسد. در این رده بازه  قیمت ۴ تا ۵ میلیون تومان را در نظر می‌گیریم. بسیاری از ابزارها و امکانات در این مدل سری Tab ارتقا یافته است. دوربین جلو و عقب دستگاه به ۸ مگاپیکسل ارتقا پیدا کرده که خبر بسیار خوبی است. در این مدل از سیستم دو میکروفونی ضبط و پخش صوتی “Dual microphone Technology” استفاده شده است، همچنین در این تبلت دو اسپیکر خطی با کیفیت صدای بسیار بالا در دو طرف دستگاه تعبیه شده است که پخش صدای با کیفیتی دارد. ابعاد صفحه نمایش تبلت در سری M10 تا ۱۰ اینچ تغییر می‌کند و تراکم پیکسلی این مدل‌ها 1200×1920 و 800×1280 پیکسل است.

بررسی تبلت دانش آموزی لنوو Lenovo Tab M10 HD

باتری سری M10 از نوع ۵۰۰۰ میلی آمپری است و از سری‌های قبل بسیار قدرتمندتر است و در حالت پخش و اجرا تبلت را برای حداقل ۷ تا ۱۰ ساعت کار مداوم روشن نگه خواهد داشت. به همین میزان مصرف و قدرت پردازنده و رم تبلت در این سری افزایش یافته است. حافظه رم از ۲ تا ۴ گیگابایت تغییر می‌کند. در مدلTab M10 X505X  که با قیمت حدود ۳ و نیم میلیون تومان به فروش می‌رسد، میزان رم ۲ گیگابایت و اندازه حافظه داخلی از ظرفیت ۳۲ گیگابایت شروع می‌شود. در مدل Tab M10 HD X306X رم به ۴ گیگ و برای حافظه داخلی ۶۴ گیگ اختصاص داده شده که از نوع MicroSD است. برخی مدل‌ها مثل Lenovo Tab M10 Plus از قاب فلزی مقاوم و ظریفی در طراحی خود استفاده کرده‌اند که در عین حال تبلت دانش آموزی را از ضربات و آسیب‌ها محافظت می‌کند.

مزایا

 • طراحی ظریف و زیبا و منحصربفرد.
 • عملکرد و کارایی بالا به همراه قطعات ارزشمند.
 • سرعت پاسخدهی خوب برای مدل‌های ۲ تا ۴ گیگابایت رم.
 • کیفیت صدای اسپیکرها قابل قبول است.
 • کیفیت ضبط تصویر بالاتر با دوربین ۸ مگاپیکسلی جلو و عقب دستگاه.

معایب

 • عمر باتری می‌توانست بیشتر از این باشد، چرا که استفاده مداوم و روزانه از این تبلت قابل پیش‌بینی است.
 • اندروید 9 بالاترین نسخه‌ای است که به عنوان سیستم عامل در این تبلت‌ها عمل می‌کند. بهتر بود از اندروید ۱۱ که نسخه جدید این سیستم عامل است، استفاده می‌شد.

تبلت سامسونگ Samsung Galaxy Tab A7 Lite

تبلت Galaxy Tab A7 Lite SM-T225 یک تبلت دانش آموزی میان‌رده سامسونگ به حساب می‌رود که مشخصات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری متوسط و برخی قابلیت‌های کاربردی و بسیار سودمند، آن را به گزینه‌ای مناسب در میان تبلت‌های میان‌رده تبدیل کرده است. قیمت مناسب این مدل در این رده که بین ۳ تا ۴ میلیون تومان است، دیگر مزیت آن محسوب می‌شود. صفحه نمایش ۷/۸ اینچی و از نوع TFT و رزولوشن صفحه برابر با 800×1280 پیکسل و تراکم پیکسلی آن نیز ۱۸۹ پیکسل بر اینچ می‌باشد. در این تبلت دانش آموزی چیپست به کار رفته، چیپست میان‌رده Snapdragon 429 است که در آن یک پردازنده هشت هسته‌ای با سرعت ۳/۲ گیگاهرتز و همچنین یک پردازنده گرافیکی از نوع PowerVR GE8320 به کار رفته است.

بهترین تبلت ارزان قیمت سامسونگ Samsung Galaxy Tab A7 Lite

حافظه رم ۲ گیگابایتی در کنار این چیپست قدرت پردازشی خوبی برای Tab A7 به ارمغان می‌آورد و این تبلت قادر به اجرای بازی‌ها و برنامه‌های نسبتا سنگین خواهد بود. حافظه داخلی ۳۲ گیگابایت است که تا ۵۱۲ گیگابایت حافظه MicroSD آن قابل افزایش است.

تبلت دانش آموزی جدید سامسونگ به عنوان دوربین اصلی یک دوربین ۵ مگاپیکسل در قسمت پشت تبلت و در قسمت جلو نیز یک دوربین ۲ مگاپیکسل به عنوان دوربین سلفی تبلت به کار گرفته است. از دیگر ویژگی‌های آن سیستم عامل Android 11، درگاه USB Type-C 2.0 و باتری قدرتمند  ۵۱۰۰ میلی‌آمپر‌ساعت است. این تبلت دانش آموزی در رنگ‌های خاکستری تیره تا نقره‌ای و با یک فریم فلزی مقاوم و باکیفیت برای محافظت از آن در برابر آسیب‌های احتمالی، عرضه می‌شود. ۴ گیگابایت حافظه رم و ۳۲ گیگابایت حافظه داخلی برای آن در نظر گرفته شده و باتری تبلت برای استفاده مداوم تا ۱۰ ساعت پاسخگو خواهد بود. صفحه نمایش M10 یک پنل IPS LCD با قابلیت نمایش ۱۶ میلیون رنگ و رزولوشن تصویر 600×1280 پیکسل است که قدرت وضوح و نمایش بسیار بالایی دارد.

مزایا

 • کیفیت بالای صفحه نمایش، پالت رنگی طبیعی و وضوح رنگ بالا
 • دسترسی کامل به برنامه‌ها و خدمات گوگل استور “Google Store”
 • وزن پایین و ظرافت در طراحی تبلت
 • عمر خوب باتری برای استفاده مداوم و روزانه
 • کیفیت ساخت بالای قطعات
 • وجود دوربین ۸ مگاپیکسلی برای ضبط تصاویر بزرگ‌تر

معایب

 • رزولوشن صفحه نمایش می‌توانست بیشتر از این باشد.
 • در برابر نور آفتاب صفحه نمایش رفلکت جالبی ندارد و این موجب کاهش عملکرد صفحه نمایش شده است.

تبلت هوآوی Huawei MatePad T10s

هوآوی میت‌پد مدل بسیار زیبا و متناسبی  وارد بازار کرده است. نسخه ۲ گیگ رم این مدل تبلت دانش آموزی را می‌توان با ۴ و نیم میلیون تومان خریداری کرد. MatePad T10s یک پردازنده‌ میان‌رده با کارایی بالا، به همراه ۲ گیگابایت حافظه رم و ۱۶ یا ۳۲ گیگابایت حافظه داخلی و یک باتری ۵۱۰۰ میلی آمپر ساعت دارد که از آن بهترین کارایی ممکن را می‌توان انتظار داشت. در حالت پخش مداوم فیلم یک‌بار شارژ باتری مدت زمان حدودی ۱۰ ساعت را در اختیار می‌گذارد که برای یک تبلت ارزان و اقتصادی بسیار مناسب است. پردازنده‌ی گرافیکی Mali-G51 MP4 در کنار نمایشگر ۷/۹ اینچی همراه با پنل IPS LCD با رزولوشن تصویر 800×1200 و تراکم پیکسلی ۱۵۶ در هر اینچ قرار گرفته است. یک دوربین ۵ مگاپیکسلی در پشت تبلت و یک دوربین سلفی ۲ مگاپیکسلی در بخش جلویی تبلت قرار دارد.

بررسی قیمت تبلت دانش آموزی هوآوی Huawei MatePad T10s

پالت رنگی نمایشگر در حال عادی تمایل به رنگ سرد و آبی دارد. از این رو هوآوی برای صفحه نمایش تبلت T10 قابلیت فیلتر نور آبی (Eye Comfort) را نیز قرار داده است که تا حد زیادی رنگ صفحه نمایش را هم اصلاح می‌کند. اندروید نسخه ۱۰ سیستم عاملی است که از ابتدا روی MatePad T10 برای استفاده کاربران راه‌اندازی شده است. تبلت دانش آموزی MatePad دارای اسپیکرهای استریو و قدرت پخش صوتی خوبی است. در دو طرف تبلت دو اسپیکر با فناوری Histen 6.1 تعبیه شده‌اند که شفافیت صدای بالایی در زمان پخش موسیقی دارا هستند.

مزایا

 • قیمت مناسب و کارایی ارزشمند در دسته میان‌رده‌های بازار
 • باتری قدرتمند و ظرفیت کافی آن
 • طراحی زیبای قاب صفحه نمایش و باریکی و ظرافت فریم ده اینچی دستگاه
 • کیفیت ساخت بالای قطعات
 • کیفیت صدای خوب و بلندگوهای استریو

معایب

 • کیفیت دوربین تا ۸ مگاپیکسل می‌تواند مناسب این دستگاه باشد.
 • قاب دور صفحه نمایش مقداری عریض است و به نظر می‌آید بر ظاهر تبلت تاثیر خوبی نداشته است.
 • تنظیم نامناسب عمق رنگ صفحه نمایش و کالیبره نبودن آن

تبلت لنوو Lenovo Yoga Smart Tab

این گزینه بهترین انتخاب برای دانش‌آموزان و کارآموزان است. ظاهر بیرونیLenovo Yoga با اینکه شاید کمی از زیبایی معمول دور باشد، ولی بسیار عملکردی و ظریف طراحی شده است. بخش انتهایی قطور تبلت که در امتداد یکی از اضلاع ادامه دارد، هم می‌تواند محلی برای نگه داشتن خود تبلت باشد و هم می‌توان از طریق آن تلت را از جایی آویزان کرد. چیپست پردازنده این تبلت Snapdragon 429 با سرعت ۰/۲ گیگاهرتز است که همراه ۴ گیگابایت فضای رم و حافظه داخلی ۶۴ گیگابایت با فرمت emmc که تا ۲۵۶ گیگابایت MicroSD هم قابل افزایش است در پلتفرم دستگاه قرار گرفته‌اند. قیمت این تبلت در بازار روز تا ۷ میلیون تومان متغیر است و بدون شک از جمله قدرتمندترین مد‌ل‌های این رده Yoga Smart Tab است.

مزایا و معایب تبلت لنوو Lenovo Yoga Smart Tab

دقت و وضوح رنگی و میزان کنتراست تصویر در مدل Yoga Smart Tab بسیار مطلوب است. صفحه نمایش ۱/۱۰ اینچی با Full HD IPS Panel و رزولوشن 1200×1920 پیکسل که روشنایی تصویر مناسبی را هم دارا است. کیفیت صوتی دستگاه به فراخور دو بلندگوی JBL با قابلیت صدای دالبی “Dolby” که در دو گوشه فریم کار گذاشته شده، بسیار مطلوب است. با ورود به سایت اصلی این تبلت مشخصات اصلی محصول را رویت کنید. دوربین جلوی دستگاه ۵ مگاپیکسل و دوربین عقب یعنی دوربین اصلی تبلت ۸ مگاپیکسل کیفیت ثبت تصویر دارد که برای بهترین مدل در این رده کیفیت بسیار مناسبی است. قدرت پخش مداوم و عمر باتری در حدود ۱۰ ساعت کار مداوم و پخش تصویر بوده است. در این دسته تبلت‌های میان‌رده مدل Lenovo Yoga Smart Tab بالاترین عملکرد و بیشترین امکانات را دارا است. قیمت کنونی آن ۹ تا ۱۰ میلیون تومان است و از بهترین انتخاب‌های کاربردی در بازار پلتفرم‌های هوشمند است.

مزایا

 • وضوح و روشنایی تصویر بسیار خوب و منحصربه‌فرد
 • رنگ‌ها و عمق تصاویر بسیار مناسب و با دقت طراحی شده است.
 • کیفیت صدای خروجی بسیار بالا که تجربه استفاده از Yoga Smart Tab را لذت‌بخش کرده است.
 • عمر باتری خوب که در استفاده مداوم تا ۱۰ ساعت را پشتیبانی می‌کند.

معایب

 • ضخامت کلی تبلت بالاست و نیز در گوشه‌ها و جزئیات ظرافت کافی در نظر گرفته نشده است.
 • صفحه نمایش در پخش تصاویر تاریک و بخش بدون نور آن‌ها به خوبی عمل نمی‌کند.
 • بازی‌های سنگین ممکن است با اختلال و کندی تصویر اجرا شوند.

منبع: creativebloq