هنگام طراحی یک بازی، هر تصمیمی در تجربه بازیکن بازی نقش دارد. شاید یکی از تعیین‌ کننده ‌ترین تصمیم‌ هایی که می ‌توان در طراحی یک بازی گرفت، تصمیم ‌گیری در مورد چشم ‌انداز پیش‌ فرض دوربین باشد. این تصمیم نقش زیادی در شکل دادن به بقیه طراحی بازی خواهد داشت و همچنین می تواند تعیین کند که بازیکنان چگونه به بازی شما نگاه می کنند. پس از آشنایی با بازی های اول شخص و اینکه فهمیدیم بازی FPS چیست، اکنون میخواهیم با بازی سوم شخص یا TPS آشنا شویم. بازی سوم شخص دیدگاه بیننده را در پشت یا اطراف شخصیت درون بازی قرار می دهد. یعنی در آن به جای دیدن از چشم شخصیت اصلی، شخصیت اصلی را از منظر بیرونی می بینید. 

این دیدگاه، آواتار بازیکن از جمله بدن و تجهیزات او را به طور کامل نشان می دهد. در مقابل، در بازی اول شخص، بازیکن بازی را از دید شخصیت می بیند. در نتیجه فقط دست ها و وسایل داخل دست او دیده می شود. بازی سوم شخص به کاربران اجازه می دهد شخصیت خود را در حال حرکت و آنچه در اطراف او اتفاق می افتد مشاهده کنند و دید وسیع تری از محیط اطراف خود داشته باشند. همچنین امکان حرکت آسان چند جهته نیز در این دیدگاه وجود دارد. اگر دیدگاه اول شخص در مورد برقراری ارتباط بازیکنان با دنیای بازی است، دیدگاه سوم شخص نیز می تواند به ایجاد ارتباط با شخصیت ها کمک کند. از آنجایی که شخصیت دائماً روی صفحه است، بازیکن با شخصیت ارتباط برقرار می کند، اما احساس نمی کند که خودش آن شخصیت است و نمی تواند خود را به جای آن قرار دهد. این ویژگی می تواند یک مزیت بزرگ باشد زیرا شخصیت ‌های سوم شخص، موجودیت ‌هایی جدا از بازیکن هستند و این باعث می ‌شود تا هویت و شخصیت مستقلی داشته باشند.

بازی سوم شخص علاوه بر داشتن شخصیت های تعریف شده تر، باعث می شود بازی بیشتر سینمایی و فیلم گونه باشد. کات سین ها می توانند طولانی تر باشند و کارگردانان در انواع نماهایی که می گیرند آزادی بسیار بیشتری دارند. علاوه بر این، از آنجایی که بازی بر روی دیدگاه هیچ یک از شخصیت ‌ها تکیه نمی ‌کند، بازی می‌تواند صحنه‌ هایی را از دیدگاه شخصیت ‌های مختلف نشان دهد و حتی تعداد شخصیت ‌های بیشتری داشته باشد. در این مقاله می خواهیم بهترین بازی های گوشی در دیدگاه سوم شخص را به شما معرفی کنیم.

بازی Fortnite

بازی Fortnite

وقتی صحبت از بازی، موبایل یا موارد دیگر به میان می آید، سال 2018 را می توان به راحتی با یک کلمه توصیف کرد: Fortnite. بازی سوم شخص تیراندازی بتل رویال Epic اکنون آنقدر محبوب شده است که نیازی به توصیف آن نیست. با این حال، اگر در مورد آن چیزی نشنیده اید، اصل ماجرا این است: از اتوبوس در حال پرواز بیرون می پرید، در جزیره ای فرود می آیید و شروع به شکستن هر چیزی می کنید که می بینید. زمانی که مشغول تخریب محیط خود نیستید، سعی می کنید هر کسی را که از مسیر شما عبور می کند، بکشید. هدف شما ساده است: آخرین نفری باشید که زنده می ماند. برای دانلود بازی سوم شخص اندروید می توانید برروی لینک زیر کلیک کنید.

دانلود بازی فورتنایت از کافه بازار

بازی PUBG

بازی PUBG

PUBG پسر عموی بالغ‌ تر و واقعی ‌تر Fortnite و یکی از بهترین بازی های ایفون و اندروید است. یک بار دیگر، خود را در جزیره ‌ای گرفتار می ‌بینید که در آن افراد زیادی تلاش می‌ کنند شما را از بین ببرند. اگر سلاح های مناسب پیدا کنید و در منطقه بازی که دائم در حال کوچک شدن است به درستی حرکت کنید، شانس خوبی برای برنده شدن خواهید داشت. اما در آخر، برنده شدن شما به مهارت های هدف گیریتان بستگی دارد که شما را زنده نگه دارند یا خیر، و همه ما می دانیم که در موبایل، هدف گیری کار راحتی نیست. برای دانلود بازی سوم شخص ایفون و اندروید می توانید از لینک های زیر استفاده کنید.

دانلود پابجی از گوگل پلیدانلود پابجی از اپ استور

بازی Shadowgun DeadZone

بازی Shadowgun DeadZone

Shadowgun DeadZone یک بازی چند نفره است که به شما این امکان را می دهد تا با بازیکنان دیگر از سراسر جهان مبارزه کنید. بازی سوم شخص بوده و دوربین پشت شخصیت شما قرار دارد و حتی می‌توانید از سیستم پوششی استفاده کنید که بازی را بسیار جالب ‌تر می ‌کند. دو حالت در این بازی وجود دارد: Deathmatch و Zone Control. مورد اول نیازی به توضیح ندارد، و مورد دوم مبتنی بر تیم است، با چند نقطه کنترل پراکنده در اطراف نقشه. شما و هم تیمی هایتان باید در نزدیکی نقاط بمانید تا آنها را کنترل کنید و امتیاز کسب کنید.
دانلود بازی شادوگان ددزون از گوگل پلی

بازی Grand Theft Auto 3بازی Grand Theft Auto 3

The Grand Theft Auto 3 یکی از نسخه های محبوب سری بازی های سوم شخص تیراندازی GTA است. این بازی اکشن ماجراجویی است و در آن بازیکنان باید ماموریت های مختلفی را انجام دهند که سناریو های متفاوتی را با مجموعه ای از اهداف تعریف شده به تصویر می کشد. خوبی این بازی این است که به بازیکنان این امکان را می دهد که تعدادی ماموریت فعال را در یک زمان انجام دهند. این بازی که یکی از بهترین بازی های اندروید و ایفون است را می توانید به طور رایگان برای هردوی این سیستم عامل ها از طریق لینک های زیر دانلود کنید.

دانلود بازی گرند ثف اوتو از گوگل پلی

دانلود بازی گرند ثف اوتو از اپ استور

بازی Grand Theft Auto Vice Cityبازی Grand Theft Auto Vice City

Grand Theft Auto: Vice City یکی دیگر از انواع محبوب سری بازی های تیراندازی سوم شخص GTA است. این نسخه با مجموعه ‌ای از ویژگی‌ های تقریباً مشابهی ارائه می‌شود که درGrand Theft Auto 3 نیز ارائه شده بود. با این حال، Vice City از بازیکن می‌خواهد تا جنایتکاری به نام تامی ورسیتی را برای تکمیل مأموریت ‌ها کنترل کند. 

دانلود بازی گرند ثف اوتو وایس سیتی از گوگل پلی

دانلود بازی گرند ثف اوتو وایس سیتی از اپ استور

بازی Overkill 3بازی Overkill 3

Overkill 3 یک بازی سوم شخص تیراندازی و مورد علاقه بسیاری از گیمرها است زیرا دارای گرافیک چشمگیر و حالت های چند نفره است که به شما امکان می دهد این بازی را با دوستان خود بازی کنید. درست مانند برخی از بازی های 3PS موجود، Overkill 3 دارای یک حالت آفلاین است که حتی بدون اتصال به اینترنت به آن دسترسی خواهید داشت. این بازی توسط استودیوی Craneballs ساخته شده و داستان آن به این صورت است که شما در نقش فرمانده ظاهر می شوید و با کمک گروه خود، دشمنانتان را از پا در می آورید. سرعت عمل شما در این بازی حرف اول را می زند. زیرا باید بتوانید در زمانی کوتاه عمل کرده و جان سالم به در ببرید. سلاح ها و محیط های مختلفی در این بازی وجود دارند که همگی باعث تبدیل شدن Overkill 3 به یکی از بهترین بازی های سوم شخص شده اند. این بازی را به طور رایگان می توانید از لینک های زیر دریافت کنید.

دانلود اورکیل 3 از گوگل پلی

دانلود اورکیل 3 از اپ استور

بازی Space Armor 2بازی Space Armor 2

Space Armor 2 یک بازی سوم شخص تیراندازی است که به شما امکان می دهد لباس زرهی پیشرفته داشته باشید و با موجودات بیگانه در فضا مبارزه کنید. برخلاف بقیه، این بازی یک نسخه کاور نیست. شما باید راه بروید و از بیش از 20 سلاح استفاده کنید، زره خود را تقویت کنید و با شش رئیس مختلف مبارزه کنید. 

دانلود بازی اسپیس آرمور 2 از کافه بازار

دانلود بازی اسپیس آرمور 2 از اپ استور

بازی Gangstar Series

بازی Gangstar Series

 سری Gangstar از Gangstar Vegas و Gangstar Rio: City of Saints تشکیل شده است. هر دو بازی به شما امکان می دهند در خیابان ها پرسه بزنید، با استفاده از جت پک پرواز کنید، به مردم حمله کنید و ماشین ها را در وگاس یا ریو بدزدید. علاوه بر این، این تیر اندازی شما را قادر می‌ سازد تا با اراذل و اوباش خیابانی در ریو مقابله کنید. 

دانلود بازی گنگ استار سریس از گوگل استور

دانلود بازی گنگ استار سریس از اپ استور

جمع بندی

در پایان، هر یک از دیدگاه های اول شخص و سوم شخص نقشی در بازی دارند. انواع بازی‌ هایی که می ‌توان با هریک از این دیدگاه ‌ها تولید کرد، بسیار متنوع هستند و هیچ چشم ‌انداز برتری وجود ندارد. انتخاب دیدگاه بازی به این موضوع بستگی دارد که می خواهید چه نوع بازی را طراحی کنید. آیا شخصیت محور است یا محیط محور؟ آیا تمرکز بیشتر روی نبرد از راه دور است یا نزدیک؟ آیا سعی دارید داستانی را برای بازیکن تعریف کنید یا به آنها آزادی عمل بدهید تا به هر جایی بروند؟ با پاسخ به این سوال ها می توانید دیدگاه مناسب خود را پیدا کنید.