روش استفاده از واتساپ بدون نیاز به گوشی چیست؟ واتساپ در یکی دو سال گذشته پیشرفت‌های بزرگی در این زمینه داشته و همچنان در حال توسعه و بهینه‌سازی برنامه‌های مرتبط با ویندوز و مک او اس برای استفاده بدون گوشی است. اما برای نصب واتساپ روی کامپیوتر بدون نیاز به گوشی باید چه کرد؟ در ادامه با تمام ترفندهای واتساپ برای استفاده از حساب واتساپی در کامپیوتر و لینک کردن چند دستگاه مختلف با یک اکانت عادی یا تجاری آشنا می‌شوید.

استفاده از واتساپ آنلاین بدون نصب

برای استفاده از واتساپ بدون نیاز به گوشی در کامپیوتر، در مرحله اول باید یک اکانت که روی گوشی هوشمند شماست را به واتساپ وب متصل کنید؛ در مرحله اول اتصال واتساپ به نسخه وب حتماً باید گوشی شما روشن باشد، به اینترنت وصل باشد و به‌صورت فیزیکی در اختیارتان قرار داشته باشد. برای ورود به واتساپ بدون نصب در کامپیوتر، مراحل زیر را دنبال کنید.استفاده از واتساپ آنلاین بدون نصب

 1. در گوشی هوشمندتان وارد برنامه واتساپ شوید و روی علامت سه نقطه در بالای سمت راست برنامه ضربه برنید
 2. گزینه Linked devices را انتخاب کنید و بعد روی Link a device ضربه بزنید
 3. وارد وب‌سایت واتساپ وب شوید
 4. از طریق دوربین باز شده روی گوشی، QR code واتساپ وب را اسکن کنید
 5. حالا اکانت روی گوشی شما به نسخه وب واتساپ بدون نیاز به نصب متصل شده است
 6. از اینجا می‌توانید ارسال پیام‌ها و تماس با واتساپ را مدیریت کنید

در استفاده از واتساپ آنلاین بدون نصب برنامه (واتساپ وب)، بعضی امکانات مثل بازیابی یا Restore اطلاعات اکانت، به اشتراک‌گذاری لوکیشن یا دعوت مخاطبین به واتساپ را نخواهید داشت؛ اما می‌توانید با انتخاب تصاویر و ویرایش آن‌ها به‌صورت دلخواه، از ساخت استیکر واتساپ آنلاین و به‌اشتراک‌گذاری مستقیم آن‌ها لذت ببرید.

نحوه اتصال واتساپ به کامپیوتر بدون گوشی؛ نسخه دسکتاپ

اگر برای استفاده از واتساپ بدون نیاز به گوشی در فکر یک نسخه کامل‌تر با تمام امکاناتی مثل استاتوس واتساپ و ... هستید، می‌توانید واتساپ دسکتاپ را دانلود و راه‌اندازی کنید؛ شرکت در حال توسعه و بهینه‌سازی بیشتر نسخه دسکتاپ برای نصب واتساپ روی کامپیوتر بدون نیاز به گوشی و استفاده راحت‌تر در ویندوز و macOS است.

 1. وارد بخش دانلود وب‌سایت واتساپ شوید؛ یا از وب‌سایت Microsoft Store برنامه WhatsApp Desktop را دانلود کنید
 2. در واتساپ گوشی روی نماد سه نقطه عمودی و بعد Linked Devices ضربه بزنیدنسخه دسکتاپ واتساپ
 3. در صفحه باز شده، دوربین گوشی را به سمت کد QR در برنامه واتساپ دسکتاپ بگیرید
 4. حالا واتساپ دسکتاپ به حساب واتساپ گوشی شما متصل است و می‌توانید به تمام چت‌ها، مخاطبین، کانال واتساپ و ... دسترسی داشته باشید و به‌راحتی در آن فعالیت کنید.

توجه داشته باشید که بعد از طی مراحل اولیه در نسخه دسکتاپ، استفاده از واتساپ بدون نیاز به گوشی آنلاین با سرعت و امنیت بالا ممکن است؛ در واقع بعد از اولین اتصال، حتی اگر گوشی هوشمند شما در دسترس نباشد و آفلاین باشد، همچنان می‌توانید با نسخه دسکتاپ فعالیت‌هایتان را ادامه دهید.

پیش نیازهای استفاده از واتساپ بدون نیاز به گوشی 

برای نصب واتساپ روی کامپیوتر بدون نیاز به گوشی از طریق نسخه دسکتاپ، به این موارد دقت کنید

 • ویندوز باید نسخه 10.1 یا بالاتر از آن باشد (64 بیت)
 • نسخه macOS باید 11 یا بالاتر از آن باشد

اگر نسخه سیستم عامل شما پایین‌تر از این نمونه‌هاست، می‌توانید از نسخه وب واتساپ بدون نیاز به نصب برنامه استفاده کنید.

استفاده از واتساپ بیزینس بدون گوشی

شما می‌توانید از واتساپ تجاری هم‌زمان در چهار دستگاه (غیر از گوشی اصلی) استفاده کنید؛ لینک‌کردن حساب واتساپ به دستگاه‌های دیگر می‌تواند هم از طریق واتساپ وب و هم نسخه دسکتاپ انجام شود. این قابلیت می‌تواند با درگیر کردن تعداد بیشتری از افراد و کارمندان، در رشد کسب و کار شما نقش ویژه‌ای داشته باشد. داشتن واتساپ تجاری پرومیوم (نسخه غیررایگان) تعداد دستگاه‌های قابل ارتباط به 10 تا افزایش پیدا می‌کند.استفاده از واتساپ بیزینس بدون گوشی

 1. اکانت واتساپ بیزینستان را بسازید
 2. وارد واتساپ وب یا دسکتاپ شوید و از طریق اسکن QR Code، لینک‌ها را ایجاد کنید؛ واتساپ می‌گوید کدهای QR را فقط در واتساپ وب، دسکتاپ واتساپ، گوشی‌های دارای حساب واتساپ، تبلت‌های اندروید، Meta Portal یا Ray-ban Stories اسکن کنید.

دقت کنید که دستگاه‌های لینک شده، بدون آنلاین بودن گوشی شما می‌توانند به حساب دسترسی داشته باشند و فعال کنند؛ اما اگر تا 14 روز از گوشی استفاده نکنید، پیوند بین دستگاه‌ها قطع خواهد شد.

بیشتر بخوانید : گیف واتساپ

جمع‌بندی

روش‌های استفاده از واتساپ بدون نیاز به گوشی برای نسخه عادی و بیزینس این پیام‌رسان تقریباً یکسان است. اول باید دیوایس‌ها یا دستگاه‌ها با گوشی میزبان حساب اصلی، لینک شوند؛ اما بعد از ایجاد این اتصال، می‌توانید به‌راحتی و بدون نیاز به آنلاین بودن گوشی از نسخه دسکتاپ واتساپ استفاده کنید. نسخه وب واتساپ بدون نیاز به نصب برنامه، استفاده را برای صاحبان انواع رایانه مهیا کرده است؛ اگرچه محدودیت‌های نه‌چندان بزرگی هم ایجاد می‌کند. اگر تجربه یا سؤال خاصی در ارتباط با نحوه اتصال واتساپ به کامپیوتر بدون گوشی دارید، در بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

منبع