روش استفاده از واتساپ بدون نیاز به گوشی چیست؟ احتمالاً تا به امروز مجبور شده‌اید برای یکبار هم که شده از واتساپ بدون تلفن همراه هوشمند استفاده کنید، اما به‌ خاطر محدودیت‌های این نرم‌ افزار، کار برایتان سخت بوده است. علی‌رغم اینکه همیشه کاربران زیادی معتقدند واتساپ نسبت به دیگر اپلیکیشن‌‌های ارتباطی کاستی‌های زیادی دارد، اما هنوز هم یکی از شبکه‌های اجتماعی پرکاربرد است. واتساپ متعلق به فیس‌بوک است و یکی از محبوب‌ترین برنامه‌های پیام‌رسانی برای گوشی‌های هوشمند محسوب می‌شود. این برنامه همیشه بروز رسانی‌های منظمی را برای برنامه خود انجام می‌دهد تا ویژگی‌های جدیدی را به این برنامه اضافه کند. اگر کاربر ثابت واتساپ باشید، تأیید می‌کنید که این برنامه یک امتیاز مهم را از دست می‌دهد؛ آن هم زمانی است که برنامه‌ای اختصاصی برای استفاده رایانه‌های بدون گوشی هوشمند وجود ندارد. اگر شما هم مجبور شده‌اید بدون استفاده از گوشی تلفن همراه واتساپ رایانه خود را فعال کنید اما موفق به این کار نبودید، این مطلب برای شما است. با خواندن این مطلب می‌توانید ترفند‌های واتس اپ دسکتاپ بیاموزید.

استفاده از واتساپ بدون نیاز به گوشی در رایانه‌ها

استفاده از واتساپ بدون نیاز به گوشی در رایانه‌ها

واتساپ وب به کاربران خود این امکان را می‌دهد که از برنامه پیام‌رسان واتساپ در رایانه‌های خود استفاده کنند. برای استفاده از این برنامه در رایانه، همچنان به یک گوشی هوشمند نیاز است تا بتواند کد QR را برای احراز هویت اسکن کند. همچنین یکی دیگر از شرایطی که لازم است برای داشتن واتساپ در رایانه به آن توجه کرد، متصل بودن گوشی هوشمند به شبکه اینترنت است.    
علی‌رغم اینکه تلگرام که یکی از رقبای اصلی واتساپ محسوب می‌شود و یک اپلیکیشن اختصاصی برای کاربران رایانه شخصی در نظر گرفته است، واتساپ هنوز نتوانسته در این مورد به‌ پای رقابت با تلگرام برسد. با‌ این‌ حال ترفندهایی وجود دارد که کمک می‌کند تا بدون نیاز به گوشی، روی رایانه شخصی خود واتساپ داشته باشید. ما در ادامه ترفندها و روش‌هایی که با استفاده از آنها می‌توانید به‌ حساب کاربری خود در واتساپ دسترسی داشته باشید، به شما آموزش می‌دهیم. 

نصب واتساپ روی کامپیوتر بدون نیاز به گوشی

برای استفاده از واتساپ بدون گوشی تا امروز چند روش و ترفند در دسترس کاربران بوده است. علاوه بر این واتساپ تلاش کرده تا در بروز رسانی‌های جدیدش این مشکل را هم پوشش دهد. در ادامه چند مورد از محبوب‌ترین روش‌های نصب واتساپ روی کامپیوتر بدون نیاز به گوشی را بررسی می‌کنیم.

نصب نسخه آزمایشی بتا

واتساپ در سال ۲۰۲۱ بالاخره بعد از سال‌ها فعالیت تلاش کرد تا قدمی مثبت برای رفع این ضعف بزرگ نرم‌افزاری خود بردارد. در بروز رسانی‌هایی که اخیراً منتشر شده است اگر کاربران نسخه آزمایشی واتساپ (نسخه Beta) را داشته باشند می‌توانند ویژگی استفاده از واتساپ بدون نیاز به گوشی را روی رایانه خود داشته باشند. در نسخه بتا واتساپ کاربران می‌توانند پیام‌رسان گوشی خود را با چهار کامپیوتر لینک کنند و در نهایت نیازی به اتصال هم‌زمان گوشی به اینترنت هم نخواهند داشت. با این روش حتی می‌توانید هر بار بدون دسترسی به گوشی هوشمند، واتساپ خود را روی رایانه شخصی فعال کنید. 

برای استفاده از واتساپ بدون گوشی هوشمند، کاربران باید گوشی هوشمند خود را با نسخه واتساپ مورد استفاده خود، از جمله واتساپ وب، دسکتاپ یا پورتال مرتبط کنند. این فرآیند باید فقط یک‌ بار انجام شود. پس از آن، کاربران می‌توانند بدون گوشی هوشمند خود به واتساپ وب دسترسی پیدا کنند. برای برخی از دستگاه‌ها، این ویژگی شامل تماس صوتی و تصویری مستقیماً از طریق واتس‌اپ یا دسکتاپ است.

مراحل استفاده از واتساپ بدون گوشی در نسخه بتا:

 • برنامه واتساپ را در تلفن هوشمند خود باز کنید به منوی سه‌نقطه در گوشه سمت راست‌بالای صفحه اصلی بروید.
 • روی دستگاه‌های مرتبط ضربه بزنید. (واتساپ اطلاعاتی در مورد چند دستگاه بتا نمایش می‌دهد) 
 • روی ادامه ضربه بزنید.
 • واتساپ را روی لپ‌تاپ، دسکتاپ یا تبلت باز کنید. سپس کد QR دستگاه را از طریق اسکنر موجود در گوشی هوشمند اسکن کنید.
 • اکنون هم دستگاه متصل می‌شود و هم واتساپ وب پیام‌ها را همگام‌سازی می‌کند.
 • این روند ممکن است کمی طول بکشد پس از اتصال، کاربر قادر به ارسال و دریافت پیام از طریق واتساپ وب خواهد بود.

البته همانطور که اشاره کردیم، این مرحله فعلاً برای نسخه‌های آزمایشی واتساپ فعال شده است و هنوز همه کاربران نمی‌توانند از آن استفاده کنند. اگر می‌خواهید هر چه سریع‌تر از این ویژگی استفاده کنید، ترفندهای واتس اپ که در ادامه با شما به اشتراک خواهیم گذاشت کمک می‌کند تا این کار را انجام دهید. 

شبیه‌ساز اندروید

شبیه‌ساز اندروید

یکی دیگر از ترفندهایی که برای نصب واتساپ روی کامپیوتر بدون نیاز به گوشی می‌توان از آن استفاده کرد، شبیه‌ساز اندروید است. چندین شبیه‌ساز اندروید وجود دارد که به کاربران امکان می‌دهد برنامه‌های اندروید را روی رایانه خود نصب کنند. یکی از شبیه‌سازهایی که برای این استفاده از واتساپ بدون نیاز به گوشی می‌توان استفاده کرد، شبیه‌سازهایی مثل Andy یا BlueStacks است. 

برای استفاده از شبیه‌ساز Andy می‌توانید مراحل زیر را انجام دهید:

 • به وب‌سایت Andy Android Emulator بروید و روی «دانلود» کلیک کنید.
 • روی فایل دانلود شده کلیک کنید تا شبیه‌ساز نصب شود. 
 • دستورالعمل‌های دانلود را دنبال کنید و مجوزهای لازم را در اختیار شبیه‌ساز قرار دهید. پس از نصب Andy، روی نماد آن دو بار کلیک کنید تا باز شود. 
 • بعدازاین مراحل «WhatsApp» را در کادر جست‌وجو وارد کنید و از افزونه بخواهید تا این برنامه را جست‌وجو کند. اکنون روی دکمه «نصب» کلیک کرده و منتظر بمانید تا برنامه نصب شود. 
 • حالا واتساپ را اجرا کنید و شماره‌ تلفن خود را وارد کنید. با استفاده از OTP احراز هویت کنید و نام خود را وارد کنید. بعد از انجام این مراحل می‌توانید بدون استفاده از گوشی هوشمند از واتساپ در رایانه خود استفاده کنید. 

می‌توانید از Andy برای نصب برنامه‌ها و بازی‌های دیگر نیز استفاده کنید.

برنامه‌های شخص سوم (Third Party Software)

برخی از برنامه‌های سومی وجود دارند که برای اجرای واتساپ روی رایانه شخصی طراحی شده‌اند. البته این نکته را هم در نظر داشته باشید که همه چه آنلاین تاکید و تأیید کاملی روی این برنامه‌ها ندارد. تنها به‌ عنوان یکی از ترفندهای نصب واتساپ روی کامپیوتر بدون گوشی از آنها صحبت می‌کنیم. 

واتساپ وب

استفاده از نسخه دسکتاپ یا وب واتساپ راه رسمی استفاده از واتساپ در رایانه شخصی است. با این‌ حال، این روش همچنان به شما نیاز دارد که یک تلفن هوشمند با یک حساب واتساپ فعال داشته باشید. به‌ طور کلی، واتساپ یک برنامه مستقل نیست، فقط می‌تواند حساب واتساپ موبایل شما را روی صفحه بزرگ‌تر رایانه شخصی یا مک‌بوک کپی یا منعکس کند. 

جمع‌بندی

درباره روش‌های استفاده از واتساپ بدون نیاز به گوشی صحبت کردیم. اگرچه واتساپ بعد از سال‌ها تجربه، به‌ تازگی تلاش کرده تا این مشکل را برطرف کند اما هنوز هم تا رسمی شدن نسخه آزمایشی واتساپ دسکتاپ بدون گوشی، بهتر است ترفندهای نصب واتساپ روی کامپیوتر بدون نیاز به گوشی را هم بدانید. شما کدام یک از این ترفندها را می‌دانستید؟ به جزء لیستی که از آنها صحبت کردیم، چه روش‌های دیگری را برای این کار می‌شناسید؟ تجربه‌ها و دانسته‌های خود را با ما در همه‌چی آنلاین به اشتراک بگذارید.

منابع:

https://www.republicworld.com/technology-news/apps/how-to-use-whatsapp-web-without-connecting-via-smartphone-heres-a-step-by-step-guide.html

https://www.techbout.com/use-whatsapp-on-pc-without-mobile-phone-21184/

https://www.businessinsider.in/tech/apps/how-to/how-to-open-whatsapp-without-a-smartphone/articleshow/73265572.cms

https://indianexpress.com/article/technology/techook/how-to-use-whatsapp-web-without-your-smartphone-7608033/