آیا اطلاعات چت واتساپ با عوض کردن تلفن همراه قابل بازگشت است؟ برای بکاپ گرفتن از واتساپ یا حفظ و تبادل اطلاعات کاربران راه‌حل‌های مختلفی وجود دارد که در اینجا به گوگل درایو و آی کلود اشاره کرده‌ایم. با انجام مراحل بکاپ گیری از واتساپ در اندروید و آیفون به‌راحتی چت‌ها قابل بازگشت هستند. علاوه بر گوگل درایو، از آی کلود برای بکاپ گرفتن از واتساپ ایفون استفاده می‌شود. از ترفندهای واتس آپ به غیر از بکاپ گرفتن می‌توان به اکسپورت چت‌ها در ایمیل، گوگل درایو و شبکه‌های اجتماعی دیگر اشاره کرد. انتقال واتس اپ به گوشی جدید و برگرداندن چت های واتس اپ تنها از طریق بکاپ گرفتن ممکن است. از دیگر ترفندهای این شبکه اجتماعی امن و پر طرفدار می‌توان به انتقال چت‌ واتساپ از ایفون به اندروید اشاره کرد.

برای بکاپ گرفتن از واتساپ چگونه در گوگل درایو حساب بسازیم؟

گوگل درایو چه کمکی به ما می‌کند؟ گوگل درایو یک سرویس ذخیره‌سازی اطلاعات تلفن همراه و سیستم شخصی است. فیلم، عکس، انواع فایل‌های ورد، اکسل و غیره را می‌توانید در این سرویس ذخیره کنید. از طریق این حساب ابری می‌توانید زمان‌هایی که به سیستم یا تلفن همراهتان دسترسی ندارید، به اطلاعات خود دسترسی پیدا کنید. اگرتا به حال با Gmail سر و کار نداشته‌اید، باید یک حساب کاربری در گوگل درست کنید. هنگامی که در موبایل یا رایانه شخصی حساب را ساختید، به تمامی امکانات گوگل می‌توانید دسترسی داشته باشید. گوگل درایو که یکی از راه‌های بکاپ گیری از واتساپ در اندروید و آیفون است، به شما کمک می‌کند تا اطلاعات شخصی و کاریتان حفظ شود. 

معرفی گزینه‌های بکاپ گیری از واتساپ در تنظیمات

معرفی گزینه‌های بکاپ گیری از واتساپ در تنظیمات

اولین قدم برای بکاپ گرفتن از واتساپ دسترسی به اینترنت پر سرعت و فضایی کافی است که فایل‌های پشتیبان در تلفن همراه شما ایجاد شود. همان طور که در (وب‌سایت whatsapp) اشاره شده است، مراحل زیر را انجام دهید:

 Settings > Chats > Chat backup > Back up to Google Drive > Never

 در قسمت قبل توضیح دادیم که برای بکاپ گرفتن از واتساپ باید یک حساب در گوگل درایو ایجاد کنید. این حساب اصلی همان Gmail شماست که باید در قسمت Add account وارد شود. 

چه نوع اینترنتی برای بکاپ گرفتن از واتساپ بهتر است؟

بعد از انجام مراحل قبل، باید در قسمت Back up over نوع اینترنتی که می‌خواهید با آن بکاپ گیری کنید را مشخص کنید. این بستگی به اینترنتی دارد که شما استفاده می‌کنید. اگر اینترنت خط تلفن همراه شما سرعت بهتری نسبت به وای‌فای دارد گزینه Wi-Fi or cellular را انتخاب نمایید. اما اگر به اینترنت خانگی دسترسی دارید و نتیجه‌گیری شما این است که سرعت بهتری دارد، گزینه Wi-Fi را کلیک کنید. نکته‌ای که در مورد بکاپ گیری از واتساپ وجود دارد این است که برای سهولت در انجام مراحل بهتر است فیلترشکن را غیر فعال کنید. 

ایجاد لایه امنیتی برای بکاپ گیری از واتساپ در اندروید و آیفون

اگر برای بکاپ گرفتن در واتساپ، به دنبال امنیت بیشتری هستید، باید End-to-end encrypted backup را فعال کنید. مسیر اطلاعات شخصی کدگذاری شده حفظ می‌شود. واتساپ مثل خیلی از شبکه‌های اجتماعی مطرح و پرطرفدار با سیستم کدگذاری برای حفظ اطلاعات کاربرانش می‌کوشد. برای فعال کردن این گزینه در مراحل بکاپ‌گیری باید مراحل زیر را انجام دهید:

  • Settings > Chats > Chat backup > End-to-end encrypted backup.
  • بعد از فعال کردن گزینه TURN ON، رمز عبور را وارد نمایید. 
  • گزینه Include Video در بکاپ گیری در واتساپ
  •  با فعال کردن گزینه Include Video تمام فیلم و ویدیو‌های موجود در واتساپ در مسیر بکاپ‌گیری قرار می‌گیرند. اگر فضای کافی برای بکاپ ندارید، این گزینه را غیر فعال کنید. 

مرحله بعد از بکاپ گرفتن از واتساپ؛ انتقال واتس اپ به گوشی جدید 

برای انتقال واتس اپ به گوشی جدید ابتدا آن را کاملاً از حافظه پاک کنید و از فروشگاه گوگل با دیگر فروشگاه‌های دانلود دریافت کنید. بعد از وارد کردن شماره موبایل و وارد کردن کد ارسالی باید مراحل بعدی را با دقت انجام دهید. در مرحله بازیابی یا Restore  و بکاپ گیری از طریق گوگل درایو باید روی گزینه Continue کلیک کنید. در مرحله بعدی واتساپ برای بکاپ و چک کردن Google Driveاز شما اجازه می‌خواهد، پس باید روی گزینه Give Permission کلیک کنید. بعد از نمایش حجم بکاپ و اکانتی که به گوگل درایو متصل است باید روی گزینه Restore کلیک کنید و بعد از تکمیل گزینه Next را بزنید. در آخرین مرحله واتساپ نام شما را می‌خواهد، بعد از وارد کردن نام و کلیک بر روی گزینه Next بکاپ تکمیل شده است و می‌توانید دوباره پیام‌های قبلی را ببینید.  

بکاپ گیری از واتساپ از چت‌های شخصی

بکاپ گیری از واتساپ از چت‌های شخصی

اگر چت مهمی با شخص یا گروهی دارید و قصد دارید آن را در محیط دیگری نگه دارید یا امکان ارسالش برای کاربران دیگر وجود داشته باشد، واتساپ گزینه Export chat را در اختیارتان قرار داده است. برای بکاپ گرفتن از واتساپ در چت‌های شخصی و گروهی ابتدا باید وارد فضای چت شوید. بعد از اینکه بر روی سه نقطه بالای چت کلیک کردید، وارد گزینه More و بعد  Export chat شوید.به انتخاب خودتان می‌توانید یکی از گزینه‌های INCLUDE MEDIA یا WITHOUT MEDIA را انتخاب کنید. در مرحله پایانی از چندین راه می‌توانید بکاپ چت‌ها را انتخاب کنید. که یکی از امن‌ترین راه‌ها گوگل درایو است. 

بکاپ گرفتن از واتساپ ایفون از طریق آی کلود

یکی از راه‌های بکاپ گرفتن از واتساپ ایفون، آی کلود است. قبل از انجام مراحل بکاپ‌گیری باید مطمئن شوید که این برنامه روی تلفن همراه شما فعال هست یا خیر. در اولین مرحله به قسمت تنظیمات گوشی بروید. برای اطمینان از فعال بودن گزینه iCloud Backup روی iCloud کلیک کنید. با فعال کردن این گزینه، واتساپ یا هر برنامه دیگری را در گوشی آیفون نسخه پشتیبان تهیه کنید. حالا همه چیز آماده است. روی واتساپ کلیک کنید، در مرحله بعد به قسمت Chat Backup بروید با کلیک به روی گزینه Auto Backup، پشتیبان‌گیری خودکار فعال می‌شود و هر چند وقت یک بار بکاپ گرفتن از واتساپ ایفون، که زمانش را خودتان تعیین می‌کنید. فعال می‌شود.