واتساپ یکی از محبوب‌ترین و پرکاربرترین پیام‌رسان‌های دنیاست و بدون شک پشتیبانی از زبان‌های مختلف، در سطح رضایت طرفداران جهانی‌اش نقش داشته. تغییر زبان واتساپ که تجربه کاربری خیلی از کاربران را به مراتب ساده‌تر و رضایت‌بخش‌تر می‌کند، به راحتی از طریق تنظیمات واتساپ امکان‌پذیر است. اما فارسی کردن زبان واتساپ در ایفون و اندروید گاهی ممکن است چالش‌برانگیز باشد؛ در ادامه با تمام مراحل تغییر زبان واتساپ و راه حل‌های ممکن برای رفع مشکلات احتمالی فارسی کردن واتساپ ایفون و اندروید آشنا می‌شوید.

چگونه زبان واتساپ را عوض کنیم؟

چگونه زبان واتساپ را عوض کنیم؟

در پاسخ به این که «چگونه زبان واتساپ را عوض کنیم؟» باید قبل از هرچیز سیستم عامل گوشی هوشمندتان را در نظر بگیرید؛ ترفندهای واتساپ برای تغییر زبان در مواردی بسیار جزئی، متفاوت است.

تغییر زبان واتساپ در اندروید

برای تغییر زبان واتساپ در اندروید به فارسی یا هر گزینه دیگری، طبق مراحل زیر پیش بروید:

تغییر زبان واتساپ در اندروید

  1. در ابتدای باز کردن اپلیکیشن واتساپ در گوشی اندروید، بر روی سه نقطه‌ی بالا سمت راست کلیک کنید
  2. روی گزینه‌ی Settings ضربه بزنید
  3. گزینه Chats را انتخاب کنید
  4. روی App Language ضربه بزنید
  5. حالا می‌توانید از بین زبان‌های نمایش داده شده، زبان مورد نظرتان را انتخاب کنید

همانطور که مشاهده کردید، تغییر دادن زبان واتساپ در اندروید به راحتی قابل انجام است و می‌توانید این کار را در عرض چند ثانیه، انجام دهید. اما اگر از سیستم عامل ios استفاده می‌کردید چطور؟

تغییر زبان واتساپ در ایفون

تغییر زبان واتساپ در ایفون

گوشی‌های آیفون یکی از محصولات پرفروش در جهان می‌باشند و کاربران زیادی از آیفون استفاده می‌کنند. بر خلاف بسیاری از گوشی‌های دیگر که از سیستم‌عامل اندروید استفاده می‌کنند، محصولات آیفون از سیستم‌عامل مخصوص خود که ای‌او‌اس نام دارد استفاده می‌کنند. تفاوت سیستم‌عامل، سبب شده تا اپلیکیشن‌های مختلف نیز در اندروید و IOS کمی با یکدیگر متفاوت باشند. از همین رو، تصمیم گرفتیم تا در این بخش تغییر دادن زبان واتساپ در ایفون را بررسی کنیم. برای این کار، می‌توانید طبق مراحل زیر عمل کنید.تغییر زبان واتساپ در ایفون

  1. به بخش تنظیمات (Settings) گوشی خود وارد شوید.
  2. به سمت پایین صفحه حرکت کرده تا به برنامه‌ی واتساپ برسید.
  3. به قسمت Language بروید.
  4. زبان مورد نظر خود را از بین گزینه‌ها انتخاب کنید.

همانطور که مشاهده کردید، تغییر زبان واتساپ در ایفون نیز به راحتی انجام می‌شود و تنها تفاوت این است که به جای این که از طریق خود برنامه به صورت مستقیم اقدام کنید، باید از طریق تنظیمات گوشی این کار را انجام دهید.

تغییر زبان واتساپ از طریق تغییر زبان گوشی

تغییر زبان واتساپ از طریق تغییر زبان گوشی

تا اینجا به بررسی نحوه‌ی تغییر دادن زبان واتساپ از طریق تنظیمات این اپلیکیشن پرداختیم. دانستید که به راحتی می‌توانید از طریق تنظیمات این اپلیکیشن زبان آن را تغییر داده و از بین زبان‌هایی که برای این برنامه ارائه شده است، یکی را انتخاب کنید؛ اما این راه، تنها راه تغییر زبان واتساپ نیست. در برخی گوشی‌ها، هنگامی که واتساپ را نصب می‌کنید، زبان برنامه به صورت پیشفرض، همان زبان گوشی شما می‌باشد. به این معنی که اگر زبان گوشی شما فارسی باشد، زبان واتساپ نیز فارسی و اگر انگلیسی باشد، زبان واتساپ نیز انگلیسی است. بنابراین شما می‌توانید از طریق تغییر دادن زبان گوشی موبایلتان نیز، زبان واتساپ را تغییر دهید. برای تغییر دادن زبان گوشی، معمولا در اکثر سیستم‌عامل‌ها باید به بخش Settings رفته و سپس به دنبال قسمت Language بگردید. اگر نتوانستید این بخش را از بین گزینه‌های موجود پیدا کنید، می‌توانید Language را سرچ کرده تا به راحتی به آن دست پیدا کنید.

فارسی کردن زبان واتساپ

فارسی کردن زبان واتساپ

فارسی کردن زبان واتساپ نیز به همان شیوه‌های قبلی صورت می‌گیرد. در آموزش‌هایی که داده شد، شما یاد گرفتید تا زبان واتساپ خود را به هر زبانی که دلخواهتان است تغییر دهید. برای فارسی کردن زبان واتساپ نیز تنها نیاز است تا مراحلی که گفته شد را انجام دهید و سپس از بین زبان‌های موجود، زبان فارسی (Persian) را انتخاب کنید. همچنین لازم به ذکر است که مانند باقی زبان‌های دیگر نیز می‌توانید با تغییر زبان گوشی خود و فارسی کردن آن، واتساپ را نیز از همان ابتدا به صورت فارسی داشته باشید و از این اپلیکیشن محبوب استفاده کنید.

یکی از نکاتی که باید هنگام فارسی کردن زبان واتساپ در نظر داشته باشید، این است که از آنجایی که چینش زبان فارسی از راست به چپ می‌باشد (برخلاف زبان انگلیسی که از چپ به راست است)، هنگام تغییر زبان واتساپ و فارسی کردن آن، تمام اجزای آن نیز از راست به چپ چیده می‌شوند و به نوعی واتساپ شما، قرینه می‌شود.

کلام آخر

همانطور که می‌دانید، واتساپ یکی از محبوب‌ترین پیام‌رسان‌های دنیا است و بسیار از افراد سراسر جهان، از این اپلیکیشن استفاده می‌کنند. از آنجایی که بسیاری از افراد علاقه دارند تا این پیام‌رسان پرکاربرد را به زبان دلخواه خود استفاده کنند، در این مقاله تصمیم گرفتیم تا به بررسی راه‌های مختلف تغییر زبان واتساپ چه در اندروید و چه در ایفون بپردازیم. امیدواریم مطالبی که گفته شد، مفید واقع شده باشند.

منبع