یکی از ضروریاتی که هر فرد در کار با اینستاگرام باید از آن مطلع باشد، چگونگی ویرایش و پاک کردن پست اینستاگرام است. چراکه در بسیاری از مواقع احتمال دارد که پس از انتشار پستی در اینستاگرام از به اشتراک گذاشتن آن پشیمان شوید و بخواهید آن را ویرایش و یا حذف کنید. در این مطلب با ما همراه باشید تا به نحوه ویرایش، حذف و یا آرشیو کردن پست‌ها در اینستاگرام بپردازیم.

ویرایش کردن پست اینستاگرام

ویرایش کردن پست اینستاگرام

گاهی اوقات ممکن است شما پستی را در اینستاگرام خود منتشر کنید و سپس بخواهید آن را به هر دلیلی ویرایش کنید. دلایل ویرایش یک پست می‌تواند غلط املایی در کپشن، حذف یا اضافه کردن قسمتی به کپشن، تغییر فونت اینستاگرام، منشن، تگ و ... باشد. قابلیت ویرایش کردن پست اینستاگرام این امکان را به شما ‌می‌دهد تا پست خود را پس از انتشار ادیت کنید. برای ادیت پست اینستا مراحل زیر را طی کنید:

  1. اکانت اینستاگرام را در گوشی خود باز کرده و برروی پستی که می‌خواهید آن را ادیت کنید ضربه بزنید.
  2. حال در بالای پست بر روی سه نقطه ضربه بزنید و گزینه Edit را انتخاب کنید.
  3. تغییرات مورد نظر خود را اعمال کنید و در پایان بر روی تیک آبی یا Done ضربه بزنید تا تغییرات انجام شوند.

حذف پست اینستا

حذف پست اینستا

در گذشته اگر پستی را از صفحه اینستاگرام خود پاک می‌کردید، آن پست به‌طور کامل از صفحه فید اینستاگرام شما پاک می‌شد و دیگر قابل بازگشت نبود. اما در آپدیت‌های اخیر اینستاگرام درصورت حذف پست اینستا آن پست در همان لحظه به‌طور کامل پاک نخواهد شد و به قسمت Recently Deleted منتقل می‌شود. از این قسمت در اینستاگرام می‌توانید پست حذف شده را به صفحه پروفایلتان بازگردانید. پست‌های حذف شده به مدت 30 روز در این بخش خواهند ماند و پس از گذشت 30 روز به‌طور کامل حذف خواهند شد. برای پاک کردن پست اینستاگرام به‌طور دائم باید مراحل زیر را طی کنید:

  1. در صفحه اینستاگرام خود برروی آیکون سه نقطه در بالای پستی که می‌خواهید حذف کنید ضربه بزنید. سپس گزینه Delete را انتخاب کنید. در کادر باز شده برای تایید حذف دوباره بر روی Delete ضربه بزنید.
  2. حال در صفحه پروفایل خود آیکون سه خط در بالای صفحه را انتخاب کرده و به Settings بروید. سپس بر روی Account ضربه بزنید.
  3. حال به Recently Deleted بروید و عکسی که حذف کردید را انتخاب کنید.
  4. سپس در بالای پست بر روی آیکون سه نقطه ضربه بزنید و گزینه Delete را انتخاب کنید. حال در کادر باز شده برای تایید حذف دوباره بر روی Delete ضربه بزنید.

پس از انجام مراحل بالا، پست مورد نظر به‌‌طور کامل از اینستاگرام شما پاک خواهد شد.

آرشیو کردن پست

آرشیو کردن پست

یکی از ترفندهای اینستاگرام برای حذف یک پست از صفحه پروفایل، قابلیت آرشیو کردن پست است. آرشیو کردن یک پست در اینستاگرام آن را از دید همه پنهان می‌کند و فقط شما قادر به دیدن آن پست خواهید بود. برای انجام این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

  1. در صفحه اینستاگرام خود پستی که می‌خواهید آرشیو کنید را انتخاب نمایید. سپس در بالای صفحه بر روی آیکون سه نقطه در سمت راست ضربه بزنید. 
  2. در منوی بازشو که ظاهر می‌شود، بر روی Archive ضربه بزنید  تا پست به قسمت آرشیو اینستاگرام انتقال یابد.

اگر نمی‌خواهید پستی را به‌طور کامل از صفحه اینستاگرام خود حذف کنید می‌توانید از گزینه آرشیو استفاده نمایید. این پست در بخش Archive برای شما قابل نمایش است و در صورت تمایل می‌توانید آن را دوباره به صفحه اینستاگرام خود بازگردانید. برای این کار ابتدا به بخش Archive بروید و بر روی پستی که می‌خواهید از آرشیو خارج کنید ضربه بزنید. سپس بر روی سه نقطه در بالای صفحه ضربه بزنید و گزینه Show on Profile را انتخاب کنید. پس از انجام این کار، پست به‌همراه لایک‌ها و نظرات آن به صفحه پروفایل شما بازمی‌گردد. 

یکی دیگر از ترفندهای اینستاگرام بستن کامنت در پست اینستاگرام است. اگر نمی‌خواهید سایر کاربران نظرات خود را در زیر پست شما بیان کنند، می‌توانید از این قابلیت استفاده کنید. برای انجام این کار بر روی آیکون سه نقطه در بالای پست مورد نظر ضربه بزنید و گزینه Turn off commenting را انتخاب کنید.

کلام آخر

امروزه با افزایش روزافزون استفاده از شبکه اجتماعی اینستاگرام، ضرورت دانستن استفاده از ترفندهای آن بیش از پیش حس می‌شود. در این مطلب ما به بررسی نحوه ادیت، آرشیو و حذف پست در اینستاگرام پرداختیم. در صورت تمایل، نظرات خود را در مورد این مطلب در بخش دیدگاه با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: frysocial