اگر به ارتباطات ایمن در شبکه های اجتماعی علاقه دارید، احتمالا نام تلگرام که یک سرویس پیام رسان مبتنی بر فضای ابری است را شنیده اید. با توجه به آپدیت های تلگرام و توجه ویژه آن به امنیت، این برنامه توانسته رشد خوبی را در سطح جهانی تجربه نماید و در کشور ما ایران نیز با استقبال خوبی رو به رو شده است. تلگرام این اجازه را به کاربران می دهد تا به صورت ناشناس بتوانند پیام، عکس، ویدئو، فایل های صوتی و ... را به یکدیگر ارسال نمایند. با این حال علیرغم امکانات مناسب این پیام رسان، خوب است با بعضی از ترفندهای تلگرام نیز آشنا شوید. برخلاف واتساپ که شماره کاربران را می توان به راحتی مشاهده کرد، در تلگرام می توانید این شماره را از دید دیگران پنهان کنید. این کار با مراجعه به بخش مخفی کردن شماره تلفن در تلگرام به سادگی امکان پذیر است و از این رو در این مقاله قصد داریم تا نحوه مخفی کردن شماره تلفن در تلگرام آیفون و اندروید را به شما آموزش دهیم.

نحوه مخفی کردن شماره تلفن در تلگرام

نحوه مخفی کردن شماره تلفن در تلگرام

هنگامی که حساب کاربری جدیدی در تلگرام ایجاد می کنید، باید به این برنامه دسترسی دریافت تماس با گوشی را بدهید و شماره تلفن خودتان را وارد نمائید. تلگرام متعهد شده که از این شماره سو استفاده نمی کند و آن را با سایر کاربران نیز به اشتراک نمی گذارد. در واقع شماره تلفنی که برای حساب کاربری وارد کرده اید، توکن خصوصی شما برای این سرویس محسوب می شود و سایر کاربران تنها در صورتی می توانند شماره تلفن شما را ببینند که شما نیز شماره تلفن آنها در لیست مخاطبین­ تان همگام سازی کرده باشید. این مخاطبین شامل دوستان و یا هر کسی که شماره آنها را ذخیره و یا به اشتراک گذاشته اید می شود. بدین ترتیب، دیگران تنها نام کاربری شما را می بینند و توانسته اید مخفی کردن شماره تلفن در تلگرام را به آسانی به پایان برسانید. این سیستم در عین سادگی به صورت کامل از حریم خصوصی شما حفاظت می کند و نشان دهنده پایداری امنیت تلگرام است.

با این حال، روش دیگری نیز برای مخفی کردن شماره تلفن در تلگرام وجود دارد که در ادامه مراحل انجام آن را آورده ایم: برنامه تلگرام را باز کنید و به قسمت تنظیمات مراجعه نمائید. گزینه حریم خصوصی و امنیت (Privacy and Security) را انتخاب کنید. بر روی شماره تلفن کلیک کنید. سپس گزینه مخاطبین من یا هیچ کس (My Contacts or Nobody) را انتخاب کنید.

با انجام این کار دیگر هیچ کسی نمی تواند شماره تلفن شما را مشاهده نماید و عملیات مخفی کردن شماره تلفن در تلگرام را به راحتی به پایان رسانده اید. خوب است بدانید که نحوه مخفی کردن شماره تلفن در تلگرام آیفون و اندروید به یک صورت است و تفاوتی در آن وجود ندارد؛ بنابراین با پیمودن مراحل گفته شده می توانید شماره تلفن خود را از معرض دید دیگر کاربران حفظ کنید و از امنیت بیشتری برخوردار شوید. با این حال باید به یاد داشته باشید که همچنان شماره تلفن شما به حساب کاربریتان متصل است و با انجام این کار فقط آن را از دید بعضی کاربران پنهان کرده اید.

نکات بیشتر در خصوص حفظ حریم خصوصی تلگرام

نکات بیشتر در خصوص حفظ حریم خصوصی تلگرام

بدون شک تلگرام یکی از بهترین پیام رسان های موجود در میان دیگر برنامه هاست و از امنیت بسیار خوبی برخوردار است. این برنامه همواره در تلاش برای حفظ هر چه بیشتر حریم خصوصی کاربران است و تا کنون نیز توانسته این کار را به خوبی عملی کند. برای مثال، پیام های ارسالی شما به دیگران در دستگاه خودتان ذخیره می شوند و اثری از آن در سرورهای تلگرام باقی نمی ماند؛ در نتیجه دیگر افراد قادر به مشاهده این داده ها نیستند. از دیگر قابلیت های این برنامه می توان به حذف دو طرفه پیام اشاره کرد که با این کار می توانید آنچه که طرف مقابل می بیند را کنترل نمائید. 

نگاه پایانی به نحوه مخفی کردن شماره تلفن در تلگرام

پیام رسان تلگرام یکی از امن ترین برنامه ها برای ارتباط با خانواده، دوستان و ... می باشد. در این مطلب از همه چی آنلاین تلاش شده تا مخفی کردن شماره تلفن در تلگرام را به شما آموزش دهیم. با رعایت نکات گفته شده، شما به راحتی می توانید حساب کاربریتان را از دید افراد ناشناس خارج نمائید و تنظیمات مربوط به حریم خصوصی را با توجه به علایقتان ایجاد کنید. در صورتی که سوالی در خصوص مخفی کردن شماره تلفن در تلگرام دارید، آنها را می توانید در بخش نظرات به اشتراک بگذارید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

منبع