تلگرام یکی از محبوب‌ترین رسانه‌های اجتماعی امروزی با بیش از 500 میلیون کاربر در سراسر جهان است. قابلیت‌های گوناگون این ابزار روزانه بر طرفداران میلیونی آن می‌افزاید که یکی از جالب‌ترین آن‌ها، گیف تلگرام است. ساخت گیف در این پلتفرم از طریق چندین برنامه کمکی مختلف صورت می‌گیرد اما چیزی که بسیاری از کاربران نمی‌دانند این است که تلگرام به شما اجازه می‌دهد تا بدون نیاز به استفاده از این برنامه‌ها، GIF دلخواه خود را به صورت خودکار ایجاد نمایید. اگر از پیام رسان تلگرام برای برقراری ارتباط با دوستان و خانواده خود استفاده می‌کنید و می‌خواهید با ارسال تصاویر متحرک، فضایی سرگرم‌کننده و جذاب را در مکالمات خود ایجاد نمایید، ما به شما نحوه ساخت گیف با موبایل را مرحله به مرحله آموزش خواهیم داد. پس فرصت مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

چگونه در تلگرام گیف بسازیم؟

اگر به دنبال پاسخ سوال چگونه در تلگرام گیف بسازیم؟ هستید، باید چندین راهکار مختلف را به شما معرفی نماییم. برای این منظور شما می‌توانید در هر لحظه با دوربین گوشی خود فیلم گرفته و آن را تبدیل به گیف کنید. همچنین می‌توانید یکی از ویدیوهای موجود در گوشی خود را به گیف تبدیل کرده و آن را ارسال نمایید. اما دیگری روشی که در این زمینه به کمک شما آمده‌ است، استفاده از برنامه‌های مجزای ساخت گیف تلگرام می‌باشد. تبدیل ویدیو به گیف با استفاده از سایت‌های طراحی شده برای این منظور و ربات های تلگرامی از دیگر راهکارهای ما به شماست.

ضبط فیلم و تبدیل آن به گیف

ضبط فیلم و تبدیل آن به گیف

اگر می‌خواهید در لحظه با گوشی موبایل خود فیلم گرفته و با استفاده از آن یک گیف ایجاد کنید، مطابق مراحل زیر عمل نمایید:

 1. ابتدا اپلیکیشن تلگرام را باز کرده و به صفحه شخصی فردی بروید که قصد دارید برای او گیف ارسال کنید.
 2. روی نماد گیره کاغذ ضربه زده و سپس دوربین را انتخاب نمایید.
 3. انگشت خود را چند لحظه روی دایره پایین صفحه نگه دارید تا شروع به ضبط فیلم کند. 
 4. پس از اتمام ضبط، صفحه ویرایش نمایش داده می‌شود. در پایین صفحه روی بلندگو ضربه بزنید تا ویدیو بی‌صدا شود. توجه داشته‌باشید که عدم بی‌صدا کردن فیلم به منزله ارسال آن به صورت Video می‌باشد. همچنین تایم لاین، قابلیت کراپ، افزودن نوشته و … به منظور ویرایش فیلم در پایین صفحه موجود هستند. 
 5. در نهایت، روی فلش آبی رنگ پایین صفحه کلیک کنید تا GIF شما برای مخاطب ارسال شود.

تبدیل ویدیوی ذخیره شده در گالری به گیف

تبدیل ویدیوی ذخیره شده در گالری به گیف

اگر یک ویدیو در گالری خود دارید و می‌خواهید تمام یا بخشی از آن را به گیف تبدیل کنید، کافیست 5 مرحله زیر را دنبال نمایید:

 1. به صفحه چت فرد مورد نظر بروید.
 2. نماد گیره کاغذ را در پایین صفحه لمس کنید.
 3. اکنون از میان موارد نشان داده شده، ویدیو مد نظر خود را انتخاب نمایید.
 4. در پایین صفحه، نماد بلندگو را لمس کنید تا فیلم بی‌صدا شود. دیگر قابلیت‌ها به منظور ویرایش ویدیو در پایین صفحه در دسترس هستند.
 5. سپس به عنوان آخرین مرحله فلش آبی رنگ پایین صفحه را اعمال کنید تا گیف ارسال شود.

ساخت گیف با استفاده از ابزار کمکی

اگر تمایلی به استفاده از روش‌های بالا ندارید و یا می‌خواهید با کمک گرفتن از ابزارهای بیشتر، گیفی منحصر به فرد بسازید، می‌توانید از اپلیکیشن‌های موجود در این زمینه استفاده نمایید. از جمله معروف‌ترین این برنامه‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • GIF Maker
 • GIF Creator
 • Cinemagram
 • GIF Me Camera
 • Giphy Camera
 • MyFaceWhen
 • Gifboom
 • GIPHY

ساخت آنلاین گیف به کمک وب سایت

علاوه بر موارد فوق، سایت‌هایی نیز وجود دارند که می‌توانید برای ساخت گیف از آن‌ها کمک گیرید. شما با مراجعه به این وب سایت‌ها، فایل ویدیویی خود را انتخاب کرده و منتظر می‌مانید تا پس از چند ثانیه آن را به صورت گیف دریافت کنید. لینک برخی از این سایت‌ها در ادامه آورده شده‌ است:

چگونه از گیف تلگرام استفاده کنیم؟

گیف تلگرام را به چندین صورت می‌توان تهیه و استفاده کرد. اگر گیف در گوشی شما ذخیره شده‌ باشد، شیوه ارسال آن متفاوت از گیف‌هایی خواهد بود که با استفاده از ربات به آن‌ها دسترسی دارید. در ادامه به سوال چگونه از گیف تلگرام استفاده کنیم؟ پاسخ داده شده‌است.

ارسال گیف ذخیره شده

اگر گیفی را در تلگرام خود ذخیره کرده‌ باشید و بخواهید آن را برای فرد دیگری ارسال کنید، به راحتی می‌توانید این کار را انجام دهید. برای این کار:

 1. به صفحه گفتگو با فرد مورد نظر بروید.
 2. در قسمت کناری کادر مربوط به تایپ پیام، روی شکلک موجود ضربه بزنید.
 3. اکنون گزینه GIF را لمس کنید.
 4. حال تمامی گیف‌های موجود در گوشی شما نشان داده می‌شوند. روی مورد دلخواه ضربه بزنید تا ارسال شود.

ارسال گیف با استفاده از ربات 

اگر گیف‌های زیادی در دستگاه خود ندارید و یا بسته به یک موقعیت خاص می‌خواهید گیف تلگرام متناسب با آن را ارسال کنید، تنها کافیست از ربات gif@ استفاده نمایید. در این صورت می‌توانید از میان انبوهی گیف زیبا و جذاب، مورد دلخواه خود را پیدا کنید. برای فراگیری این ترفند تلگرامی مراحل زیر را دنبال نمایید:

 1. پیام رسان تلگرام را باز کرده و به صفحه چت مورد نظر بروید.
 2. در قسمت مربوط به تایپ پیام، عبارت gif@ را بنویسید. اکنون تعداد بی‌شماری گیف به شما نشان داده خواهد شد.
 3. برای پیدا کردن گیف مد نظر کافیست پس از تایپ این عبارت، کلمه کلیدی را نیز وارد کنید. پس از نوشتن، با دنیایی از گیف‌های متنوع روبرو خواهید شد.
 4. در آخر لازم است تا یکی را انتخاب کرده و تیک آبی رنگ پایین صفحه را اعمال نمایید.

چگونه گیف تلگرام را در گالری ذخیره کنیم؟

چگونه گیف تلگرام را در گالری ذخیره کنیم؟

شاید در یک کانال تلگرام گیفی ببینیم و بخواهیم آن را در گوشی خود داشته‌ باشیم. مسئله‌ای که احتمالا همه‌ی ما زیاد با آن مواجه شده‌ایم. بنابراین لازم است بدانیم که چگونه گیف تلگرام را در گالری ذخیره کنیم؟ این کار به آسانی و از طریق 4 مرحله زیر صورت می‌گیرد:

 1. ابتدا به صفحه گفتگوی مورد نظر بروید و گیف دلخواه را پیدا نمایید.
 2. در بالای گیف و سمت راست آن، سه نقطه عمودی مشاهده می‌کنید. روی آن ضربه بزنید. 
 3. با لمس گزینه Save to GIFs، فایل مورد نظر در گالری گیف تلگرام شما ذخیره می‌شود.
 4. همچنین با اعمال گزینه Save to Downloads، گیف انتخابی در دستگاه شما ذخیره خواهد شد.

چگونه گیف تلگرام را حذف کنیم؟

چگونه گیف تلگرام را حذف کنیم؟

گاهی نیاز است تا یک گیف را از برنامه تلگرام خود پاک نماییم اما این سوال پیش می‌آید که چگونه گیف تلگرام را حذف کنیم؟ این فرایند نیز به سادگی دیگر تنظیمات تلگرام انجام پذیر است فقط باید:

 1. ابتدا اپلیکیشن تلگرام را باز کرده و وارد صفحه یک گفتگوی دلخواه شوید. توصیه می‌کنیم صفحه Saved Messages را برای این کار انتخاب کنید.
 2. سپس بر روی ایموجی موجود در پایین صفحه سمت چپ ضربه بزنید.
 3. گزینه GIF را انتخاب نمایید.
 4. گیف مورد نظر را پیدا کرده و به مدت سه ثانیه انگشت خود را روی آن نگه دارید.
 5. در منوی ظاهر شده، گزینه قرمز Delete را لمس کنید. 
 6. در نهایت با اعمال گزینه ok فرایند حذف گیف تلگرام را تایید نمایید.

تبدیل گیف به استیکر متحرک

استیکر تلگرام یکی از دوست داشتنی‌ترین بخش‌های این پلتفرم است که طرفداران زیادی دارد. استیکرها علاوه بر ایجاد فضایی شاد و سرگرم کننده، می‌توانند حالات مختلف ما را به مخاطب نشان دهند. جالب است بدانید که علاوه بر دانلود استیکر، شما خود می‌توانید استیکر خلق کنید. البته از آنجا که پیام رسان تلگرام از این قابلیت پشتیبانی نمی‌کند، نیاز است تا از برنامه‌های کمکی استفاده نماییم. این ابزارها به ما کمک می‌کنند تا گیف تلگرام را تبدیل به استیکر کنیم. از جمله محبوب‌ترین ابزارها برای تبدیل گیف به استیکر متحرک، می‌توان به دو مورد زیر اشاره کرد:

 • GIF2Sticker Full
 • Wondershare UniConverter

همچنین وب سایت زیر، این کار را برای شما به صورت آنلاین و بدون نیاز به نصب هیچگونه برنامه انجام خواهد داد:

https://www.freeconvert.com/convert/gif-to-apng

سخن پایانی

تلگرام، محبوب‌ترین و پراستفاده‌ترین پیام رسان روز دنیاست که ویژگی‌های منحصر به فرد آن، روز به روز بر تعداد طرفدارانش می‌افزاید. گیف تلگرام نیز یکی از این موارد است. همانطور که مطالعه کردید آموزش‌های زیادی پیرامون گیف وجود دارد. از نحوه ذخیره آن گرفته تا ارسالش در گروه تلگرام و یا برای یک شخص خاص. ما در این مقاله سعی کردیم تمام نکات مهم در این زمینه را برای شما عزیزان شرح داده و به بیان آموزش‌ها به صورت گام به گام بپردازیم. در نهایت امیدواریم این محتوا برای شما مفید واقع شده‌باشد.

منبع: oneandroid