هواوی بی شک یکی از بهترین و پرطرفدارترین برند های گوشی می باشد که با توجه به خدمات بسیار خود توانسته است مشتریان بسیاری را جذب خود نماید. اما این برند قدرتمند با مشکلات و باگ های رابطه کاربری مواجه است که نظرات منفی را به خود گرفته است و شاید اگر هواوی این باگ ها را برطرف نماید ممکن است کاربران آن نیز از این برند بزرگ به برندی دیگر کوچ کنند. با ما با بررسی باگ های EMUI همراه باشید.

باگ های EMUI

باگ های EMUI

مشکلات رابط کاربری هواوی در همه گوشی های آن به یک صورت نمی باشد و در گوشی های مختلف این شرکت مختلف دیده شده است. در بعضی از گوشی ها دوربین آن دارای باگ می باشد در بعضی دیگر صفحه نمایش آن و …. بیشتر کاربران هواوی از مشکلات و باگ های سخت افزاری و نرم افزاری به صورت حتم رنج برده اند با آن بسیار مواجه شده اند. اگر بخواهیم به لیستی از مشکلات رابط کاربری هواوی اشاره نماییم موارد زیر حائز اهمیت می باشند.

 • از کار افتادن بعضی از برنامه ها در هنگام استفاده
 • مشکلات در دوربین هنگام تصویر برداری
 • مشکلات اتصال بلوتوث به ماشین و …
 • نشان ندادن پیام های اطلاع رسانی (Notifications)
 • دو ضربه برای روشن کردن دستگاه (Double tap to wake)
 • مشکلات مختلف در شخصی سازی و تم گوشی
 • نشان ندادن کاور آهنگ ها در ویجت اختصاصی موزیک پلیر هواوی
 • و …

مشکلات رابط کاربری هواوی، در موارد دیگری نیز وجود دارند که ممکن است بر روی دستگاه شما رخ داده باشد. این مشکلات که بیشتر به صورت نرم افزاری می باشند در آپدیت های مختلف به حل این مشکلات ای ام یو ای پرداخته است و توانسته در گوشی های مختلف خود این ایرادات را رفع نماید. اما در صورتی که در آپدیت های مختلف و راهکارهای مختلف برای مشکلات رابط کاربری هواوی اگر هنوز هم باگ های EMUI شما برطرف نشده است پیشنهاد می شود به یک تعمیرکار متخصص مراجعه نمایید. در ادامه به بررسی کار نکردن دوربین و راه حل آن خواهیم پرداخت.

مشکلات رابط کاربری هواوی از کار افتادن دوربین

مشکلات رابط کاربری هواوی از کار افتادن دوربین

از کار افتادن دوربین گوشی موبایل یکی از باگ هایی می باشد که بسیاری از کاربران هواوی با آن مواجه می باشند. برای رفع این باگ روش های مختلفی ارائه شده است که هر کدام از آن بر روی یک مدل از گوشی جواب و بر مدل دیگر جواب نداده است در صورتی که پس از انجام روش های زیر مشکل هنوز هم پایدار بود پیشنهاد می شود گوشی خود را حتما نزد یک تعمیرکار متخصص ببرید.

 • گوشی خود را خاموش و روشن کنید.

بسیاری از مواقع تنها با خاموش و روشن نمودن گوشی می توان مشکل دوربین را حل نمود.

 • برای حل یکی از مشکلات رابط کاربری هواوی یعنی از کار افتادن دوربین سیستم خود را آپدیت نمایید.
 • دیتای دوربین خود را پاک کنید.

بروید به تنظیمات گوشی هواوی - برنامه ها - دوربین را پیدا کنید - در ذخیره سازی - اقدام به پاک کردن اطلاعات کنید.

 • ممکن است اجازه کارکرد به دوربین نداده اید. در صورتی که از برنامه های دیگری جهت عکس برداری استفاده می کنید باید به این برنامه اجازه بدهید.

برای این کار به تنظیمات بروید - اجازه ها (Permissions) - دوربین را پیدا کنید و اجازه را برای دوربین فعال نمایید. در صورتی که هنوز هم مشکل شما برطرف نشد پیشنهاد می شود حتما به یک تعمیر کار متخصص مراجعه نمایید.

بررسی سیستم عامل هارمونی او اس

بررسی سیستم عامل هارمونی او اس

هواوی پس از آن که توسط شرکت گوگل تحریم شد و پشتیبانی خود را از گوشی های هواوی و هانر برداشت. تصمیم به راه اندازی یک سیستم عامل ملی کرد به نام HarmonyOS.  سیستم عامل هارمونی  در حدود 3 سال پیش در 2019 منتشر شد. هارمونی او اس که با نام HongMeng OS نیز شناخته می شود توسط چین و از سال 2012 استارت به طراحی آن را زد. Huawei Mobile Services با یک فروشگاه برنامه مخصوص به خود به جای play store با نام AppGallery آمد که تا الان توانسته بسیاری از برنامه ها و بازی های مختلف را پوشش دهد تا دیگر نیازی به Google play نباشد. 

از برنامه های دیگری که با خود دارد می توانیم به هواوی موزیک، آیدی هواوی و … اشاره نماییم. هواوی به صورت کامل در تفکر جایگزین نمودن و پر کردن جای خالی گوگل در گوشی های خود می باشد و اگر بگوییم تا اینجای کار موفق بوده است بیراه نگفته ایم. مشکلات رابط کاربری هواوی با به روی کار آمدن هارمونی به زودی حل خواهد شد.

سخن پایانی

گوشی های هواوی بسیار قدرتمند می باشند و دارای کاربر فراوان می باشند، اما گاهی مشکلات رابط کاربری هواوی که در بعضی از گوشی های آن دیده می شود دید ما را نسبت به این برند تغییر می دهد. در طی هر آپدیت و تغییراتی که هر دوره به کاربران خود ارائه می دهد بسیاری از این پاک ها را حل می نماید و مشکلات آن هر روز در حال کمتر شدن می باشد. برای هر مشکلی راه کاری وجود دارد و در صورتی که با راه حل های در اینترنت هم مشکل شما حل نشد پیشنهاد می شود گوشی خود را پیش یک تعمیرکار متخصص ببرید.

منبع: makeuseof