آیا تا به حال شده‌ است که چیزی درباره محدودیت سنی اینستاگرام از اطرافیان خود شنیده‌ باشید؟ اگر اینستاگرام از شما سن و یا تاریخ تولدتان را پرسید، نگران چیزی نباشید؛ اینستاگرام با این سوال قصد دارد افراد زیر 13 سال را شناسایی کند و اکانتشان را تا رسیدن به سن 13 سال مسدود کند. در فضای مجازی ما باید مراقب کودکان خود باشیم تا آسیبی به آن‌ها وارد نشود. شاید اولین سوالی که برای شما پیش بیاید این است که چرا محدودیت سنی اینستاگرام وجود دارد؟ ترفندهای اینستاگرام برای رفع این محدودیت چیست؟ در پاسخ، ابتدا باید بگوییم، قانون حفاظت از حریم شخصی کودکان تعیین کرده که حداقل سن افرادی که می‌توانند در شبکه‌های اجتماعی عضو شوند، سن 13 سالگی است. در سال 2019 بود که برنامه تیک تاک به دلیل نقض همین قانون و اتفاقات‌های ناشی از آن تقریبا 5/7 میلیون دلار جریمه شد. همین قانون باعث شد تا برنامه‌های اجتماعی فیلترهایی برای کاربرهای خود قرار دهند.

نحوه چگونگی محاسبه سن کاربران در فضای مجازی و فیلتر شدن آن‌ها توسط اینستاگرام بستگی به خودشان دارد؛ چون این سوال از خود کاربر پرسیده می‌شود و کاربر نیز به آن پاسخ می‌دهد. برای پاسخی هم که کاربر می‌دهد، نیازی به ارائه مدرک نمی‌باشد. بنابراین کاربران به راحتی برای اینکه بتواند از برنامه استفاده کنند و فیلتر را دور بزنند، به دروغ سن خود را بیشتر از سن واقعی که دارند، به اینستاگرام اعلام می‌کنند. محدودیت سنی اینستاگرام به دو روش توسط اینستاگرام اعمال می‌شود. اول به این صورت است که اگر شما کاربر فیس‌بوک باشید، در این صورت تاریخ تولدتان از اکانت فیس بوک خوانده می‌شود. قطعا در این حالت سن شما بالای 13 است که توانسته‌اید در فیس‌بوک عضو شوید. حالت دوم این گونه است که اینستاگرام در مورد سن شما از شما سوال می‌کند و تاریخ تولدتان را از شما می‌خواهد. شما نیز به این سوال پاسخ می‌دهید و اگر شما سن خود را زیر 13 سال اعلام کنید، محدودیت سنی اینستاگرام برای شما فعال شده و اکانت شما مسدود می‌شود.

خود اینستاگرام در پیامی اعلام کرد که این نوع از تعیین محدودیت سنی اینستاگرام و سوال کردن از کاربر به راحتی قابل دور زدن است و امنیت بالایی ندارد پس به دنبال راهی هستند تا این اتفاق کمتر شود. البته اگر هم محدودیت سنی اینستاگرام توسط کاربران دور زده شود، دیگر اینستاگرام هیچ مسئولیتی در این مورد ندارد. برای آموزش ترفندهای اینستاگرام و آموزش گام به گام برای بازگردانی پیج زیر 13 سال تا آخر این مقاله همه چی آنلاین با ما همراه باشید:

چگونه محدودیت سنی اینستاگرام را غیرفعال کنیم؟

چگونه محدودیت سنی اینستاگرام را غیرفعال کنیم؟

اگر برای شما این سوال به‌وجود آمده که چگونه محدودیت سنی اینستاگرام را غیرفعال کنیم؟ جواب آن قطعا دیلیت اکانت اینستاگرام نیست. اگر به هر علتی سنتان را کمتر از سن واقعی خود وارد کرده‌ باشید، خبر خوش آنکه راهی برای نجات اکانتتان از مسدودی توسط اینستاگرام وجود دارد. اما اگر واقعا سن شما کمتر از 13 سال باشد، دیگر راهی برای برگرداندن اکانت شما وجود ندارد و آن اکانت تا زمانی که سن شما از 13 سال عبور کند، توسط اینستاگرام مسدود خواهد ماند. زمانی که شما به هر دلیلی سن خود را اشتباه وارد کنید، یک پیام از طرف اینستاگرام دریافت خواهید کرد با این موضوع که سن شما زیر 13 سال است و نمی‌توانید از اینستاگرام استفاده کنید.

چگونه محدودیت سنی اینستاگرام را غیرفعال کنیم؟ 

اما در حالتی اگر سن شما واقعا بیش از 13 سال است گزینه Appeal را بزنید، در مورد سن واقعی خودتان توضیح مختصری دهید و برای اثبات حرف‌های خود باید یک مدرک معتبر به اینستاگرام ارائه کنید. مدرک شما می‌تواند در بهترین حالت پاسپورت باشد؛ چون زبان آن انگلیسی است و همچنین از ارزش بالایی هم برخوردار است. بعد از ارسال مدرک خود، دقت داشته باشید که اگر اکانت اینستاگرام شما به یک ایمیل وصل شده، حتما سن خودتان را در آن ایمیل هم رعایت کنید در غیر این صورت اکانت شما همچنان مسدود خواهد ماند. اما درست‌ترین و بهترین کار این است که تاریخ تولد واقعی خودتان را از ابتدا وارد کنید. اگر تاریخ تولد خود به میلادی را نمی‌دانید کافیست برای این کار در اینترنت تبدیل تاریخ شمسی به میلادی را سرچ کنید و بر اساس آن تاریخ تولد واقعی را وارد نمایید.

بازگردانی پیج اینستاگرام

اگر پیج شما به دلیل محدودیت سنی اینستاگرام مسدود شده، مدت زمانی که برای بازیابی اکانت اینستاگرام خود برای بازگردانی پیج زیر 13 سال نیاز دارید، به صورت دقیق مشخص نیست و بستگی به این موضوع دارد که چه زمانی اینستاگرام اطلاعات شما را بررسی کند. در صورت بررسی و تایید اطلاعات توسط اینستاگرام، شما بعد از یک هفته می‌توانید به اطلاعات خود دسترسی پیدا کنید. اگر اطلاعات دقیقی در مورد بازگردانی پیج اینستاگرام خود ندارید، ما به شما کمک می‌کنیم. برای بازگردانی پیج اینستاگرام خود مراحل زیر را به ترتیب با ما انجام انجام دهید (تمام اطلاعات باید به صورت لاتین وارد شوند).

روش اول

بازگردانی پیج اینستاگرام

 • وارد help.instagram شوید.
 • در قسمت full name نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید.
 • در قسمت email address ایمیلی که موقع ثبت نام در اینستاگرام ثبت کردید را وارد کنید.
 •   در قسمت Instagram username نام کاربری اینستاگرام خود را وارد کنید.
 •  در قسمت Data of birth تاریخ تولد خود را به میلادی وارد کنید.
 •  زیر قسمت Your ID گزینه Choose File را بزنید و یک عکس از خودتان آپلود کنید.
 •  در کادر any additional info هم می‌توانید توضیحات خود را کوتاه و به صورت لاتین وارد نمایید.
 •  روی گزینه Send ضربه بزنید.

روش دوم

بازگردانی پیج اینستاگرام

 • وارد help.instagram شوید.
 •  در قسمت Your full name نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید.
 •  در قسمت Your Instagram username نام کاربری اینستاگرام خود را وارد کنید.
 • در قسمت email address ایمیلی که موقع ثبت نام در اینستاگرام ثبت کردید را وارد نمایید.
 •  در قسمت Data of birth تاریخ تولد خود را به میلادی وارد کنید.
 • در مرحله آخر روی گزینه Send ضربه بزنید.

رفع محدودیت سنی اینستاگرام

برای رفع محدودیت سنی اینستاگرام کافیست که این مراحل را قدم به قدم با ما انجام دهید:

رفع محدودیت سنی اینستاگرام

 1. به قسمت پروفایل اینستاگرام خود بروید و از آنجا گزینه تنظیمات اینستاگرام را انتخاب کنید.
 2. بسته به نوع اکانت خود، Business ویا Creator را انتخاب کنید.
 3. Minimum Age را در این قسمت انتخاب کنید.
 4. حالا سن پیش‌فرض تعیین شده را تغییر دهید.

به صورت پیش‌فرض محدودیت سنی در تنظیمات اینستاگرام 13 سال است اما هر سنی که می‌خواهید از اینجا می‌توانید انتخاب کنید و یا همان سن تعیین شده 13 سال را انتخاب کنید. 

اگر سن خود را اشتباه وارد کرده‌اید می‌توانید مراحل زیر را انجام دهید:

 1. به پروفایل اکانت خود بروید.
 2. Edit profile را انتخاب کنید.
 3. به پایین صفحه بروید و Personal Information Setting را انتخاب کنید.
 4. در این قسمت Birthday را انتخاب کرده و تاریخ درست تولد خود را وارد کنید.

اگر هم به اینستاگرام دسترسی ندارید و برایتان قفل شده است:

 می‌توانید به فیسبوک بروید و فرم مورد نظر را پر کنید و یا تنظیمات پیج فیس‌بوکی که به اینستاگرام متصل است، سن خود را عوض کنید.

کلام آخر

برنامه اینستاگرام اعلام کرده بود که برای استفاده از برنامه کاربران باید دارای حداقل 13 سال سن باشند. به همین دلیل است که زمان ثبت نام از کاربر اطلاعات تاریخ تولد او را می‌خواهد. اما از مهرماه سال 1400 بود که این قانون به طور سختگیرانه‌تری اجرا شد. اینستاگرام بابت این سختگیری می‌گوید که که این محدودیت به این دلیل است که از ورود افراد کم سن و سال به این برنامه جلوگیری شود تا به آن‌ها آسیب جدی وارد نشود. برای جلوگیری از مسدود شدن پیج اینستاگرام به دلیل محدودیت سنی اینستاگرام، تیم همه چی آنلاین به شما پیشنهاد می‌کند حتماً همین حالا، برای تمامی پیج‌های خود چه شخصی و چه کاری، طبق آموزش‌های داده شده در بالا، تاریخ تولد را به صورت دستی وارد کنید تا مشکل سن در اینستاگرام برای شما پیش نیاید.

منبع: help.instagram