یکی از قابلیت‌های مهمی که در همه گوشی‌های سری سامسونگ، هواوی، اپل و دیگر برندهای معروف دنیا به کار رفته است، حالت خواب یا sleep می‌باشد. این قابلیت به کاهش مصرف باتری گوشی شما کمک شایانی می‌کند. جالب اینکه تنظیم حالت خواب گوشی به روش‌های ساده‌ای قابل قابل انجام می‌باشد. بنابراین اگر شما هم می‌خواهید بدانید که حالت خواب در تلفن هوشمند شما به چه شکل است و چگونه فعال و یا غیرفعال می‌شود، همچنین اهمیت آن در گوشی موبایل به چه صورت می‌باشد، پس تا انتهای این محتوا با ما همراه باشید چرا که به توضیحات ارزشمندی در خصوص حالت خواب گوشی خواهیم پرداخت.

حالت خواب گوشی چیست؟

بسیاری از مخاطبین در خصوص حالت خواب گوشی و فواید استفاده از آن برای تلفن‌های هوشمند سوالاتی را مطرح می‌کنند. انواع گوشی‌های موجود در بازار از این قابلیت پشتیبانی می‌کنند. استفاده از این ویژگی سبب افزایش دوام باتری تلفن همراه شما و حفظ بیشتر شارژ گوشی خواهد شد. با استفاده از این قابلیت، گوشی موبایل شما دیگر انرژی باتری را در میان برنامه‌های کاربردی توزیع نمی‌کند. به این ترتیب می‌توان دریافت که فواید استفاده از حالت خواب گوشی چیست؟ در صورتی که در طول روز از برنامه‌های تلفن همراه خود کمتر استفاده می‌کنید، اما تمایل به حذف آن‌ها ندارید، استفاده از این قابلیت برای شما از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. در حالت خواب برنامه‌های غیر کاربردی تلفن همراه شما از کار می‌افتند و تنها قابلیت‌هایی که مدام از آن‌ها استفاده می‌کنید، نمایش داده خواهند شد.

چگونه حالت خواب گوشی را فعالسازی کنیم؟

حالت خواب گوشی با روش‌های ساده‌ای در هر یک از تلفن‌های همراه هواوی، سامسونگ و... فعال خواهد شد و در دسترس مشتریان قرار می‌گیرد. برای فعال سازی این حالت در هر تلفن همراهی باید از برخی گزینه‌های موجود در تنظیمات آن استفاده کنید. چگونه حالت خواب گوشی را فعالسازی کنیم؟ این پرسش پاسخ‌های متعددی دارد. چرا که در سیستم هر یک از تلفن‌های هوشمند امروزی به گونه‌ای خاص از این قابلیت بهره می‌برند. در ادامه روش تنظیم این قابلیت را بر روی هر یک از تلفن‌های همراه نام‌برده‌شده بررسی می‌کنیم.

حالت خواب در گوشی همراه سامسونگ

حالت خواب در گوشی همراه سامسونگ

حالت خواب در تلفن همراه برند سامسونگ به سادگی اعمال می‌شود. کاربران سامسونگ از این قابلیت‌ها بهترین استفاده را به عمل می‌آورند. بسیاری از کاربران امروزی شاید بیشتر از 20 برنامه در سیستم اندروید خود نصب می‌کنند اما تنها از 10 یا 5 مورد از آن‌ها در طول روز به صورت منظم استفاده می‌نمایند. این مسئله میزان باتری مصرفی تلفن همراه آن‌ها را به شدت افزایش می‌دهد. این که از برنامه‌ها و اپ‌های نصب شده در تلفن سامسونگ خود استفاده نمی‌کنید، دلیل نمی‌شود که آن‌ها را حذف نمایید! شما می‌توانید، با استفاده از حالت SLEEP آن‌ها را غیر فعال کرده و از مصرف باتری برای عملکرد این برنامه‌ها در زمانی که استفاده‌ای از آن‌ها ندارید، پیشگیری کنید.

قابلیت‌های سیستم SLEEP در گوشی سامسونگ

حالت خواب موبایل در این سری تلفن‌های همراه به چند روش اعمال می‌شود. در بخش اول دیپ اسلیپ تنظیم می‌شود. در بخش بعدی حالت اسلیپ تنها برای برنامه‌ها و اپ‌ها قابل اجرا می‌باشد و در بخش بعدی NEVER SLEEP APP اعمال می‌شود. هر یک از این قابلیت‌ها از ویژگی‌های منحصر به فردی برخوردار هستند. برای تنظیم هر یک از این موارد باید به بخش تنظیمات در گوشی همراه خود مراجعه کرده و باتری و device را در این بخش انتخاب کنید. به این ترتیب گزینه Put unused apps to sleep در میان قابلیت‌های حالت خواب گوشی انتخاب خواهد شد. شما می‌توانید، در این بخش هر یک از سه حالت نام‌برده‌شده را برای تنظیم حالت خواب تلفن همراه خود انتخاب کرده و از این ویژگی بهترین استفاده را به عمل آورید.

حالت خواب در گوشی‌های شیائومی

حالت خواب در گوشی‌های شیائومی

مشکل اتمام شارژ گوشی در همه تلفن‌های همراه برندهای امروزی وجود دارد. در این میان تلفن‌های هوشمند شیائومی نیز با این مشکلات دست و پنجه نرم می‌کنند. برای پیشگیری از ایجاد چنین آسیب‌هایی و رویارویی با مشکلات باتری گوشی استفاده از قابلیت اسلیپ در این تلفن‌های همراه نیز میسر است. البته در این جا حالت خواب به عنوان SLEEP در دسترس مشتریان قرار نمی‌گیرد. دسترسی به این قابلیت مراحل مختلفی دارد:

  1. در بخش اول باید وارد منوی تنظیمات شده و به قسمت تنظیمات اپ بروید.
  2. سپس به بخش مدیریت برنامه‌ها مراجعه کنید.
  3. در این قسمت گزینه مجوزها را انتخاب نمایید.
  4. سپس گزینه شروع خودکار یا اتومات را انتخاب کنید. به این ترتیب در گوشی موبایل شما برخی از اپ‌های غیر کاربردی غیر فعال شده و برنامه‌های کاربردی روشن باقی می‌مانند.

تنظیم حالت خواب برای گوشی هواوی

تنظیم حالت خواب برای گوشی هواوی

تنظیمات حالت خواب تلفن همراه برای برند هواوی نیز به سادگی قابل انجام می‌باشد. برای تنظیم این قابلیت باید به تنظیمات باتری رفته و در این بخش اپ لانچ را انتخاب کنید. سپس باید به قسمت Manage all automatically رجوع کرده و مدیریت باتری تلفن را به بخش خودکار این برنامه بسپارید. به این ترتیب بهترین استفاده‌ها را از سیستم تنظیم حالت خواب این گوشی به عمل می‌آورید.

کاهش مصرف باتری و مشکل زود خالی شدن باتری در تلفن‌های هواوی نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. سیستم تنظیمات این گوشی همراه با سری تلفن‌های سامسونگ متفاوت می‌باشد. در این جا نیز حالت خواب را به عنوان SLEEP نمی‌شناسند. مشکلات مربوط به باتری گاها در سری تلفن‌های هواوی نیز مشاهده می‌شوند و به همین خاطر استفاده از قابلیت تنظیم خودکار باتری برای اپلیکیشن‌های موجود در دستگاه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. از این رو همانطور که مطالعه کردیم، دانستیم که تنظیم حالت خواب در سیستم فنی این تلفن‌های هوشمند به سادگی انجام می‌پذیرد.

چگونه حالت خواب گوشی را غیر فعال کنیم؟

حالت خواب گوشی در سری گوشی‌های هوشمند با روش‌های مختلف فعال‌سازی می‌شود. در این زمینه غیرفعال‌سازی این حالت نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. برخی از کاربران پس از مدتی برای غیرفعال‌سازی این قابلیت اقدام می‌کنند. برای غیرفعال‌سازی حالت خواب موبایل نیز باید وارد بخش تنظیمات تلفن همراه خود شوید و این تنظیمات را در بخش نمایش یا صفحه اعمال کنید. سپس وارد زبانه حالت خواب شده و این گزینه را انتخاب نمایید. در مرحله بعدی باید گزینه هرگز را در پنجره پیش رو انتخاب کنید تا حالت خواب غیرفعال شود. این سیستم غیرفعال‌سازی بیشتر برای سیستم عامل اندروید قابل استفاده خواهد بود. به این ترتیب دیگر با ابهاماتی مانند چگونه حالت خواب گوشی را غیر فعال کنیم؟ روبه‌رو نشده و حالت خواب گوشی خود را غیر فعال می‌کنید.

تنظیم حالت خواب گوشی

تنظیم حالت خواب گوشی

حالت خواب گوشی به سادگی تنظیم می‌شود و کاربران مشکلی در این زمینه نخواهند داشت. افراد می توانند در هر یک از تلفن‌های هوشمند آیفون، هواوی و سامسونگ و مدل‌های مختلف برند شیائومی به سادگی این حالت را تنظیم کرده و از امکانات موجود آن در گوشی‌های هوشمند استفاده کنند. تنظیم هر یک از این حالت‌ها با عناوین مختلفی در سیستم تلفن‌های نام‌برده‌شده انجام می‌گیرد. حالت خواب گوشی از مزایای مهمی برخوردار است و به همین خاطر نیز لازم است با روش‌های ست کردن این حالت آشنایی داشته‌باشید. حالت خواب گوشی برای موقعیت‌هایی که به شارژ فوری تلفن همراه خود نیاز دارید، بهترین قابلیت به شمار می‌رود.

اهمیت تنظیم حالت خواب گوشی

زود خالی شدن باتری از مهم‌ترین مشکلاتی است که کاربران تلفن همراه با آن مواجه می‌شوند. همه مردم گوشی موبایل خود را با خود به همراه دارند و بسیاری از امور روزانه خود را با استفاده از آن به انجام می‌رسانند. فعالیت‌هایی مانند عکس برداری، ویرایش عکس و... با استفاده از این گجت‌های هوشمند به سادگی انجام می‌شوند. اما هر یک از این فعالیت‌ها در قالب یک نرم افزار صورت می‌گیرند و برای اجرای آن‌ها شارژ تلفن شما صرف می‌شود. به همین خاطر استفاده از حالت خواب گوشی برای زمان‌هایی که از این برنامه‌ها استفاده نمی‌کنید بسیار کارایی خواهد داشت.

جمع بندی

حالت خواب گوشی یکی از بهترین قابلیت‌هایی است که در سیستم تلفن‌های هوشمند در برندهای مختلف وجود دارد. هر یک از این حالت‌ها به شما کمک می‌کنند که از گوشی خود به بهترین شکل استفاده نمایید. با استفاده از این قابلیت‌های به روز و پیشرفته به سادگی می‌توانید از باتری گوشی خود مراقبت کرده و در طولانی مدت از آن بهره ببرید. این مسئله آسیب‌هایی که به باتری تلفن همراه شما وارد می‌شود را نیز به حداقل می‌رساند. در این گزارش با روش‌های تنظیم حالت SLEEP آشنا شده و این فرایند را در چند مورد از برندهای معتبر دنیا بررسی کردیم.

منبع: technewsinc