با اینکه تبلیغات در دنیای امروز نقش کلیدی و مؤثری را در فضای مجازی ایفا می‌کنند، اما باید به کاربران حق بدهیم از این روند خسته شوند و به‌طور مثال خواهان حذف تبلیغات اینستاگرام باشند! این کار به‌راحتی با استفاده از ترفندهای اینستاگرام امکان‌پذیر است. ما به شما حق می‌دهیم و می‌دانیم مطمئناً هر کس اگر هر روز مورد هجوم تبلیغات در هر پلتفرمی قرار بگیرد، چقدر خسته و بی‌حوصله خواهد شد. در واقع درست است که تبلیغات می‌تواند شما را برای خرید محصولات مناسب مجاب کند اما وقتی برای سرگرمی یا اهدافی دیگر وارد یک پلتفرم می‌شوید، انتظار دیدن تبلیغات گسترده را نخواهید داشت. بنابراین اگر شما نیز از آن دسته افرادی هستید که دیدن پست‌های تبلیغاتی اینستاگرام در فید خود را خوشایند ارزیابی می‌کنید، مطلب ما قطعاً برایتان مفید است. ما در این مطلب به شما حذف استوری های تبلیغاتی و طریقه حذف تبلیغات اینستاگرام را آموزش می‌دهیم. پس با ما همراه باشید. 

حذف تبلیغات اینستاگرام چگونه است؟

حذف تبلیغات اینستاگرام چگونه است؟

داستان از زمانی شروع شد که ما فید اینستاگرام خود را باز کردیم و پست‌هایی را دیدیم که عجیب به نظر می‌رسیدند. ما قبلاً هرگز فرستنده این پست‌ها را دنبال نکرده‌ بودیم. علاوه بر این، کلمه sponsored را در بالای این پست‌ها و دکمهlearn more را در پایین آنها مشاهده کردیم. ما این کلمات و دکمه‌ها را در پست‌های معمولی نیز ندیده بودیم. اینستاگرام به‌عنوان یک اپلیکیشن محبوب و کاربردی، بدیهی است که به دنبال راهی برای کسب درآمد باشد. دو راه برای انجام این کار وجود دارد: یا دریافت پول از نزدیک به یک میلیارد کاربر قبل از ورود به سیستم یا کسب سود از طریق تبلیغات پست‌های شرکت‌های بزرگ. اگر شما باشید کدام یک را انتخاب می‌کنید؟ مسلماً اگر قرار باشد هزینه‌ای را از کاربر برای عضو شدن به پلتفرم اینستاگرام دریافت کنید، کاربران اندکی حاضر به عضویت در این شبکه خواهند شد. 

بنابراین وجود تبلیغات در پست‌ها و استوری اینستاگرام امری بدیهی و منطقی است. اینستاگرام راه دوم را انتخاب کرد و به این ترتیب با پست‌های تبلیغاتی یا اسپانسر هزینه خود را تامین می‌کند. از طرف دیگر با حجم عظیم رقابت در حال رشد در پلتفرم اینستاگرام، بسیاری از کاربران با از دست دادن فالوور در اینستاگرام دست و پنجه نرم می‌کنند. این افراد به جای توسل به طرح‌های ناامن مانند خرید فالوورهای جعلی، معمولاً به تبلیغات و تبلیغات پولی روی می‌آورند تا سریع‌تر به مخاطب ایده‌آل دست یابند. این تصمیم باعث شده تا از آن روز زمانی که در فید اینستاگرام اسکرول می‌کنید، با برخی پست‌های تبلیغاتی مواجه شوید. اما اگر اعصابتان از این تبلیغات خرد شده و مایل به مشاهده آنها نیستید، دیلیت اکانت اینستاگرام راه منطقی و درستی نیست! بلکه شما به راحتی می‌توانید اقدام به حذف تبلیغات اینستاگرام کنید. همچنین حذف استوری های تبلیغاتی در اینستاگرام نیز با روش‌هایی که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم، امکان‌پذیر است.

نکته که باید قبل از حذف تبلیغات اینستاگرام به آن توجه کنیم

نکته که باید قبل از حذف تبلیغات اینستاگرام به آن توجه کنیم

اگر قبلاً چنین پست‌های تبلیغاتی را در فید اینستاگرام خود ندیده‌اید، این قابلیت هنوز توسط اینستاگرام برای شما فعال نشده است. این نوع پست‌ها بیشتر در فیدهای اکانت‌های تجاری اینستاگرام دیده می‌شوند. اگر اکانت اینستاگرام شخصی یا خصوصی داشته باشید، شاید این نوع پست‌ها را مشاهده نکنید. پس بی‌نیاز به دانستن طریقه حذف تبلیغات اینستاگرام هستید! پست‌های تبلیغاتی شامل مشاغلی می‌شود که عکس‌ها و فیلم‌های جذابی را برای ترغیب ما به خرید محصول یا دنبال کردن آنها ارسال می‌کنند. دیدن چندین بار این محتوای تبلیغاتی اصلاً جالب نیست. به همین دلیل است که ما به دنبال راهی برای حذف تبلیغات اینستاگرام هستیم. در ادامه با روش‌های راحت و سریع برای حذف تبلیغات ویژه اینستاگرام با ما همراه باشید.

روش اول برای حذف تبلیغات اینستاگرام: آنها را پنهان کنید!

اول از همه باید بگوییم که هیچ دکمه جادویی یا روش خاصی برای حذف تبلیغات اینستاگرام وجود ندارد. ما باید با اینستاگرام مانند یک فرد باهوش رفتار کنیم و به او بفهمانیم که پست‌های تبلیغاتی او را دوست نداریم. برای انجام این کار، هر بار که در فید خود با تبلیغات اینستاگرام مواجه شدید، آن را به روش زیر مخفی کنید:

 1. روی سه نقطه سمت راست بالای پست کلیک کنید. در پاپ آپی که ظاهر می‌شود، روی گزینه Hide Ad کلیک کنید.
 2. از شما پرسیده می‌شود که چرا می‌خواهید این پست را پنهان کنید؟ از بین گزینه‌ها گزینه It’s inappropriate را انتخاب کنید. این گزینه به اینستاگرام می‌گوید که این پست تبلیغاتی برای شما مناسب نیست و نمی‌خواهید آن را ببینید.

تکرار این فرآیند برای هر تبلیغ اینستاگرام به میزان قابل‌توجهی تعداد پست‌های تبلیغاتی را در فید شما کاهش می‌دهد. البته در این زمینه به اینستاگرام دروغ می‌گویید. از آنجایی که محتوای آن تبلیغ واقعاً برای شما نامناسب نبود، بلکه فقط نمی‌خواستید دیگر آن را ببینید. گزینه‌های دیگری که می‌توانید انتخاب کنید عبارتند از: I see it too often and it’s not relevant.

شدت این گزینه‌ها نسبت به گزینه قبلی کمتر است و فقط به اینستاگرام اطلاع می‌دهید که این پست‌های تبلیغاتی با زمینه‌های مورد علاقه شما مطابقت ندارد. اینستاگرام با این کار تعداد پست‌ها را کاهش می‌دهد و سعی می‌کند پست‌هایی را به شما نشان دهد که بیشتر با علایق شما مطابقت دارند. شاید بپرسید اینستاگرام چگونه علایق ما را تشخیص می‌دهد؟ الگوریتم‌های اینستاگرام هوشمندتر از آن چیزی هستند که فکر می‌کنیم. آنها می‌توانند براساس نتایج موضوعات مورد علاقه شما، فالوورهای شما و کسانی که دنبال می‌کنید، تعیین کنند که کدام پست تبلیغاتی برای شما بهترین و کارآمدترین است.

روش دوم برای حذف تبلیغات ویژه اینستاگرام: آنها را گزارش دهید!

شما برای حذف تبلیغات اینستاگرام در گوشی موبایل خود همچنین می‌توانید آگهی‌ها را گزارش دهید. برای انجام این کار، با زدن سه نقطه در بالای صفحه، روی Report Ad ضربه بزنید. این روش نیز برای گزارش پست‌هایی با محتوای نامناسب به اینستاگرام است. اینستاگرام با انتخاب این گزینه به شما این قول را می‌دهد که در آینده هیچ پست تبلیغاتی دیگری از صاحب آن صفحه را به شما نشان نخواهد داد.

روش سوم و طریقه حذف تبلیغات اینستاگرام با مسدود کردن آنها!

در نهایت، روش سوم برای حذف تبلیغات اینستاگرام، مسدود کردن حساب فرستنده آگهی‌ها است. برای این کار وارد پروفایل فرستنده تبلیغات شده و با زدن سه نقطه بالای صفحه روی گزینه block کلیک کنید. البته این فقط تبلیغات یک صفحه را حذف می‌کند و باید این کار را برای هر حساب تبلیغاتی دیگری بارها و بارها تکرار کنید. این راحت‌ترین روش برای حذف تبلیغات اینستاگرامی است. 

روش چهارم یا چگونه یک تبلیغ فعال در اینستاگرام را حذف کنیم؟

اگر می‌خواهید اقدام به حذف تبلیغات ویژه اینستاگرام کنید، بهترین و سریع‌ترین راه برای انجام این کار این است که مستقیماً آن را در اینستاگرام انجام دهید. فرآیند نسبتاً ساده است:

 1. به Promotions بروید.
 2. Current را انتخاب کنید.
 3. تبلیغی را که می‌خواهید حذف کنید، پیدا کنید و روی View Insights ضربه بزنید.
 4. به پایین بروید تا دکمه Delete یا Pause را ببینید.
 5. روی Delete Promotion ضربه بزنید.
 6. برای تایید OK را فشار دهید.

نکته حرفه ای در حذف تبلیغات اینستاگرام

اگر دکمه Delete یا Pause نمایش داده نشد، اینستاگرام را ببندید. چند دقیقه صبر کنید و سپس این روند را دوباره تکرار کنید تا دکمه ظاهر شود. تمام شد! شما با موفقیت حذف تبلیغات اینستاگرام را انجام داده‌اید.

نحوه تشخیص تبلیغات اینستاگرام

همان طور که قبلاً ذکر شد، پست‌های تبلیغاتی اینستاگرام دارای ویژگی‌های متفاوتی هستند:

 • کلمه sponsored بالای پست‌های تبلیغاتی ظاهر می‌شود. این بدان معناست که اینستاگرام برای نمایش این پست‌ها به شما، پول پرداخت کرده است.
 • یک دکمه action button در پایین پست ظاهر می‌شود. این دکمه می‌تواند شامل انواع مختلفی از اقدامات براساس محتوا باشد. مثلا:
 1. Install Now را برای تبلیغات مرتبط با برنامه نصب کنید.
 2. Download برای مواردی که باید دانلود شوند.
 3. Sign up برای ثبت نام در یک سایت.
 4. shop now برای خرید محصول همین الان خرید کنید.
 5. Learn more برای اطلاعات بیشتر و بیشتر بیاموزید.

دو روش بالا روش‌هایی بودند که می‌توانید پست‌های تبلیغاتی اینستاگرام را با آنها شناسایی کنید. علاوه بر این، اگر منبع پست برای شما ناشناخته است، معمولاً می‌تواند یک تبلیغ باشد. می‌توانید این پست‌ها را مانند پست‌های معمولی لایک کنید، نظر بدهید، ذخیره کنید و یا به اشتراک بگذارید. البته انجام هر کدام از این موارد نشان می‌دهد که شما به محتوای آنها علاقه‌مند هستید. این کار حذف تبلیغات اینستاگرامی را بعداً برای شما دشوارتر می‌کند.

آیا اپلیکیشنی برای حذف تبلیغات اینستاگرام وجود دارد؟

آیا اپلیکیشنی برای حذف تبلیغات اینستاگرام وجود دارد؟

در واقع هیچ نرم‌افزاری برای حذف تبلیغات اینستاگرام وجود ندارد. زیرا متقابلاً هیچ روش مشخصی برای حذف تبلیغات اینستاگرام وجود ندارد. بنابراین نباید به هر نوع اپلیکیشنی که قصد سوء استفاده از اطلاعات شما را دارند، اعتماد کنید. حذف استوری های تبلیغاتی در اینستاگرام نیز روالی شبیه به بالا دارد. شما با همین روش‌هایی که در بالا ذکر شد می‌توانید به راحتی اقدام به حذف استوری های تبلیغاتی مزاحم روی فید صفحه خود کنید. 


منبع: Flocksocial