همه ما در زندگی خود روزهایی داریم که دنیا در آن تیره و تار به نظر می‌رسد. برای این روزهای سخت می‌توان بهترین نرم افزارهای پادکست را روی گوشی خود نصب کنید و یک پادکست انگیزشی درست‌وحسابی گوش کنید. گاهی کمی انگیزه اضافی می‌تواند الهام‌بخش باشد و مانند بنزین، ماشین روح و جسم شما را به حرکت وادار کند. شما می‌توانید با گوش دادن به یک پادکست انگیزشی صبح در حین رفت‌وآمد به محل کار، روز خود را به شکل دیگری آغاز کنید.

گاهی اوقات همین چند دقیقه پادکست انگیزشی کوتاه می‌تواند به شما یادآوری کند که چه‌چیزی در زندگی مهم است و دیدگاه‌های شما نسبت به محیط اطراف را تحت‌تاثیر قرار دهد. به همین دلیل هم امروزه برای بسیاری از افراد، دانلود پادکست انگیزشی و گوش دادن به آن در زندگی هرروزه برای‌شان ضروری است. در این مطلب از همه‌چی آنلاین سعی کردیم فهرست کاملی از 10 پادکست انگیزشی فارسی و انگلیسی به شما معرفی کنیم تا راحت‌تر بتوانید زمان ارزشمند خود را به گوش کردن پادکست اختصاص دهید.

10 پادکست انگیزشی برای تغییر زندگی

کجا می‌توانیم پادکست انگیزشی و الهام‌بخش پیدا کنیم؟ به کدام پادکست انگیزشی برای تغییر زندگی گوش بدهم؟ این‌ها سوالاتی است که وقتی در گوشی موبایل خود دنبال یک پادکست مناسب می‌گردیم از خودمان می‌پرسیم. حق دارید، واقعیت این است که زمان بسیار ارزشمند است نباید وقت‌مان را با چیزهای بی‌ارزش تلف کنیم. در این بخش 10 پادکست فارسی و انگلیسی به همراه لینک دانلود به شما معرفی خواهیم کرد تا راحت‌تر بتوانید پادکست دلخواه خود را در کست باکس یا اپل پادکست انتخاب کنید.

1. پادکست هلی تاک

1. پادکست هلی تاک

پادکست هلی یک پادکست کاربردی با موضوع توسعه فردی است که به شما کمک می‌کند در مسیر موفقیت قرار بگیرید. این پادکست با آگاهی‌بخشی درباره انگیزه‌های فردی، فارغ از شغل، هدف و سن‌وسال شما، می‌تواند زندگی‌تان را متحول کند. در هر اپیزود از این پادکست درباره مهارت یا موضوع خاصی صحبت می‌شود. پادکست انگیزشی هلی تاک انواع مهارت‌های نرم مثل اعتماد‌به‌نفس، مدیریت زمان و... را در قالب تجربه‌های شخصی هلی و مصاحبه با مهمانان ویژه‌ای مانند روانشناسان و انسان‌های موفق به شما آموزش خواهد داد. شما می‌توانید این پادکست فارسی انگیزشی کوتاه را از کست باکس، اپل پادکست و سایر نرم‌افزارهای آنلاین پادکست گوش کنید.

لینک پادکست هلی تاک در کست باکس

لینک پادکست هلی تاک در اپل پادکست

2. پادکست ناجی

2. پادکست ناجی

پادکست ناجی یک پادکست انگیزشی برای تغییر زندگی است که روی خودشناسی تمرکز دارد. در این پادکست معمولا درباره معروف‌ترین کتاب‌ها و روش‌های مختلف خودشناسی صحبت می‌شود. پادکست ناجی یک پادکست به زبان بسیار ساده است که به افزایش سطح آگاهی مخاطبان کمک می‌کند تا تجربه بهتری نسبت به زندگی و جهان اطراف خود داشته باشند. کتاب تئوری انتخاب اثر ویلیام گلسر، ازدواج بدون شکست، شش ستون عزت نفس، هنر شفاف اندیشیدن، کار عمیق، موهبت کامل نبودن، مدیتیشن و زندگی آگاهانه و... جزو کتاب‌های مطرح در حوزه توسعه فردی و روانشناسی هستند که در این پادکست معرفی و شرح داده شده‌اند.

لینک پادکست ناجی در کست باکس

لینک پادکست ناجی در اپل پادکست

3. پادکست صلح درون

3. پادکست صلح درون

پادکست انگیزشی صلح درون یک پادکست کاربردی است که توسط سپهر خدابنده، دانشجوی ارشد روانشناسی منتشر شده است و طرفداران زیادی دارد. با توجه به اینکه امروزه مشکلاتی مثل اضطراب، افسردگی و نبود اعتمادبه‌نفس باعث شده کیفیت زندگی کاهش پیدا کند، این پادکست با هدف آگاهی‌بخشی و ترغیب مخاطبان به آشنایی با مشاوره و روانشناس برای بهبود حال درونی فعالیت خود را آغاز کرد. سپهر خدابنده با بهره‌مندی از دانش تخصصی و بیان دلنشین خود، درباره صلح درونی هر فرد با خودش صحبت می‌کند و درباره مسائلی مثل قدردانی، خطاهای شناختی، افزایش تمرکز، شکست عاطفی، روابط سمی و... اطلاعات مفیدی در اختیارتان قرار می‌دهد.

لینک پادکست صلح درون در کست باکس

لینک پادکست صلح درون در اپل پادکست

4.پادکست مبل قرمز

4.پادکست مبل قرمز

پادکست مبل قرمز یک پادکست انگیزشی کوتاه است که بر پایه مشکلات فردی و روابط زوج‌ها طراحی شده است. این پادکست سعی می‌کند با بررسی مشکلاتی مختلف در حوزه روابط انسانی، خودشناسی و...، درگیری‌های ذهنی و چالش‌های شما را کاهش دهد. آگاهی‌بخشی می‌تواند انگیزه شما نسبت به زندگی و محیط اطراف را افزایش دهد و رخوت روزمرگی را از زندگی‌تان پاک کند. دانلود پادکست انگیزشی مبل قرمز به شما کمک می‌کند حال بهتری داشته باشید و در زندگی خود  عملکرد متفاوتی داشته باشید.

پادکست مبل قرمز در کست باکس

پادکست مبل قرمز در اپل پادکست

5.پادکست راوی

5.پادکست راوی

پادکست انگیزشی راوی یک پادکست شنیدنی است که با روایت متفاوتی شما را به داشتن زندگی موفق تشویق می‌کند. این پادکست با قصه‌ زندگی افرادی که از سختی‌ها و چالش‌های زندگی جان سالم به‌در برده‌اند، یک روایت بی‌نظیر از انگیزه می‌سازد. قصه هر کدام از اپیزودهای پادکست راوی متفاوت است و نیازی به این نیست که همه قسمت‌ها را پشت‌سرهم گوش دهید. داستان‌های واقعی به شما کمک می‌کند که گاهی خودتان را در این ماجراها پیدا کنید و راه جدیدی برای روبرو شدن با چالش‌ها به ذهنتان برسد.

لینک پادکست راوی در کست باکس

لینک پادکست راوری در اپل پادکست

6. علم موفقیت | The Science Of Success

6. علم موفقیت | The Science Of Success

پادکست انگیزشی علم موفقیت یک پادکست انگلیسی در زمینه موفقیت و انگیزش است که طرفداران زیادی دارد. این پادکست انگیزشی هفتگی به میزبانی شخصی به نام Mat Bodnar اجرا می‌شود و معمولا مهمانان مختلفی از جمله روانشناسان اعصاب، کارشناسان و متخصصین تمرکز حواس و... دارد که بحث را به‌صورت علمی پیش می‌برند. موفقیت فقط در کسب درآمد یا جمع‌آوری دارایی نیست، بلکه باید آن را با میزان دستیابی شما به اهداف‌تان بسنجید. علم موفقیت در مورد درک این است که چرا برخی افراد موفق‌تر از دیگران هستند، آگاهی نسبت به این علم به شما کمک می‌کند از دانش آن برای رسیدن به اهداف خود کمک بگیرید. این پادکست انگیزشی کوتاه به بررسی علم روانشناسی در پشت هر موفقیت در ارتباط، رهبری و بخش‌های مختلف زندگی می‌پردازد.

لینک پادکست علم موفقیت در کست باکس

لینک پادکست علم موفقیت در اپل پادکست

7.لابراتوار خوشبختی | The Happiness Lab

7.لابراتوار خوشبختی | The Happiness Lab

دکتر Laurie Santos، استاد دانشگاه ییل، میزبان این پادکست روانشناسی انگلیسی است که سال‌های روی علم شادی و خوشبختی مطالعه داشته. این پادکست بر اساس درس روانشناسی دکتر سانتوس است که یکی از محبوب‌ترین کلاس‌های دانشگاه در میان دانشجویان است. در پادکست آزمایشگاه شادی، به آخرین تحقیقات علمی در مورد علم شادی اشاره می‌شود و داستان‌های انگیزشی متعددی در این رابطه به‌اشتراک گذاشته می‌شود. توجه به این نکات می‌تواند نگاه ما نسبت به احساسات مختلف و زندگی را دچار تغییر کند. اغلب مردم وقتی به آن‌چه برای شاد بودن فکر می‌کنند، یاد چیزهای مادی می‌افتند اما در این پادکست دکتر سانتوس به مخاطب نشان می‌دهد که چگونه ذهن آگاه، توجه به درون، تعیین مرزها و لذت بردن از ساده‌ترین چیزها در زندگی می‌تواند موجب زندگی شادتر شود.

لینک پادکست آزمایشگاه شادی در کست باکس

لینک پادکست آزمایشگاه شادی در اپل پادکست

8. جهش‌های کوچک، تغییرات بزرگ | Tiny Leaps, Big Changes

8. جهش‌های کوچک، تغییرات بزرگ | Tiny Leaps, Big Changes

جهش‌های کوچک، تغییرات بزرگ یکی پادکست انگیزشی برای تغییر زندگی است که روی پیشرفت شخصی و کارهای کوچکی که می‌توانیم روزانه برای بهبود زندگی‌مان انجام دهیم، تمرکز دارد. در پادکست بیگ لیپز بیگ چینجز، استراتژی‌های ساده‌ای با مخاطب به اشتراک گذاشته می‌شود که پیاده‌سازی آن‌ها در زندگی روزمره می‌تواند ما را در رسیدن به اهدافمان کمک کند. تعیین اهداف و تلاش برای رسیدن به آن باعث می‌شود که به بهترین نسخه از خودمان تبدیل شویم. این پادکست با گنجاندن اقدامات کوچک در روال زندگی موجب می‌شود که شاهد پیشرفت قابل‌توهی در رشد شخصی خود داشته باشیم. 

لینک پادکست جهش های کوچک، تغییرات بزرگ در اپل پادکست

9. چگونه شکست بخوریم؟ | How To Fail with Elizabeth Day

9. چگونه شکست بخوریم؟ | How To Fail with Elizabeth Day

پادکست چگونه شکست بخوریم یک پادکست انگیزشی جذاب است که در آن مصاحبه‌های زیادی با افراد مشهور و تاثیرگذار، رهبران فکری و.. منتشر می‌شود. در این پادکست با بررسی گذشته این افراد، شکست‌‌ها و تجربیاتشان می‌توانید با موانع مسیر موفقیت آشنا شوید و از آن‌ها به عنوان فرصتی برای یادگیری بهره‌مند شوید. میزبان این برنامه الیزابت دی است که یک نویسنده و خبرنگار مشهور است.

لینک پادکست چگونه شکست بخوریم در کست باکس

لینک پادکست چگونه شکست بخوریم در اپل پادکست

10. تعریف جدید جاه‌طلبی | Redefining Ambition

10. تعریف جدید جاه‌طلبی | Redefining Ambition

این پادکست انگیزشی، توسط زنان و برای زنان منتشر شده است. در این پادکست مسیرهای غلی نامتعارف زنان موفق در صنایع مختلف شرح داده می‌شود. هرکدام از این زنان برای رسیدن به جایگاه فعلی خود با شکست‌ها و چالش‌های متعددی مواجه شده‌اند. در پادکست تعریف جدید جاه طلبی، اشتیاق و انگیزه این زنان می‌تواند الهام‌بخش نسل‌های آینده برای رسیدن به موفقیت باشد.

لینک تعریف جدید جاه طلبی در اپل پادکست

کلام آخر

در این مطلب به معرفی 10 پادکست انگیزشی برای تغییر زندگی پرداختیم. دانلود پادکست انگیزشی و اختصاص دادن زمان اندکی به این مطالب، می‌تواند تغییرات بزرگی در مسیر زندگی هر فرد ایجاد کند.