واتساپ امروز پرکاربرترین پیام‌رسان در سطح جهان است و شبکه عظیمی از ارتباطات ما را میزبانی می‌کند؛ به‌این ترتیب نصب واتساپ دوم برای کسانی که قصد مدیریت ارتباطاتشان را دارند، می‌خواهند با هر دو سیم‌کارت گوشیشان اکانت‌های متفاوت داشته باشند یا به رشد کسب و کارشان در فضایی مجزا فکر می‌کنند، یک امکان ویژه است. واتساپ برای داشتن دو اکانت روی یک گوشی، بزنامه واتساپ بیزینس را پیشنهاد می‌دهد؛ اما اگر برای نصب واتساپ دوم به یک نسخه دیگر از پیام‌رسان‌های عادی نیاز داشته باشیم چاره چیست؟ آشنایی با ترفندهای واتساپ همیشه راه‌ را به شما نشان می‌دهد.

بیشتر بخوانید : ساخت گیف واتساپ

نحوه نصب واتساپ دوم روی گوشی اندروید و ایفون

نصب واتس اپ دوم به چه منظور صورت می‌گیرد؟

راحت‌ترین، بی‌دردسرترین و ایمن‌ترین روش نصب واتساپ دوم روی گوشی، نصب و راه‌اندازی واتساپ بیزینس است. توجه داشته باشید که برنامه واتساپ بیزینس را حتماً از منابع معتبر دانلود کنید.

دانلود برنامه واتس اپ بیزینس از گوگل پلی

روش رسمی و بی‌خطر نصب واتساپ دوم روی آیفون

نصب مجدد واتساپ و داشتن یک اکانت دوم در این پیام‌رسان برای گوشی‌های آیفون، تنها یک روش رسمی و کاملاً ایمن دارد: واتساپ تجاری. برای نصب واتساپ دوم در ای او اس، مراحل زیر را طی کنید.

 1. برنامه Whatsapp business را از منبع معتبر دانلود کنید دانلود برنامه واتس اپ بیزینس از اپل استور
 2. واتساپ بیزینس را باز کنید و با شرایط استفاده از آن موافقت کنیدنصب واتساپ دوم روی آیفون؛ واتساپ بیزینس
 3. واتساپ تجاری به‌صورت خودکار، شماره تلفن اکانت حساب عادی را نمایش می‌دهد؛ برای تغییر شماره، گزینه Use another phone number را انتخاب کنید
  برای نصب واتساپ دوم باید از یک شماره جداگانه در نسخه جدید استفاده کنید؛ اگر ایفون شما از دو سیم‌کارت پشتیبانی نمی‌کند، می‌توانید از یک شماره ثابت برای راه‌اندازی واتساپ بیزینس استفاده کنید.
 4. شماره تلفن جدید را وارد و مراحل تأیید آن را طی کنید
 5. گزینه Next را بزنید تا کد شش رقمی برای شما پیامک شود؛ اگر از تلفن ثابت استفاده می‌کنید، گزینه Call me را بزنید تا با تماس صوتی کد را بگیریدنصب واتساپ دوم آیفون برای استفاده غیر تجاری
 6. نام و نام بیزینستان را وارد کنید و یک عکس برای واتساپ جدید گوشی اپل انتخاب کنید

برنامه واتساپ بیزینس برای اهداف تجاری طراحی و بهینه شده و ویژگی‌هایی فراتر از پیام‌رسان عادی دارد؛ اما از آن‌جایی که برای نصب واتساپ دوم مطمئن در آیفون راهی جز این نیست و شما واتساپ بیزینس را برای استفاده عادی می‌خواهید، بعد از تأیید شماره و نام اکانت، روی گزینه Not a business بزنید.

برنامه The dual messenger WhatsApp ایفونبرنامه The dual messenger WhatsApp ایفون

نصب برنامه The dual messenger WhatsApp دقیقاً راهی برای نصب واتساپ دوم روی گوشی نیست؛ اما به شما امکان استفاده از دو اکانت در یک آیفون را می‌دهد. در واقع اینجا با چیزی شبیه به واتساپ وب روبه‌رو هستیم؛ با The dual messenger WhatsApp می‌توانید به نسخه‌ای که در یک دستگاه دیگر ساخته شده و وجود دارد، دسترسی داشته باشید. در استفاده از The dual messenger WhatsApp، به این نکات دقت کنید.

 • برنامه The dual messenger WhatsApp را از اپل استور دانلود کنیددانلود برنامه The dual messenger WhatsApp از اپل استور
 • گوشی آیفونتان باید به اینترنت متصل باشد
 • از طریق اسکن QR Coode به حساب واتساپی که می‌خواهید کانکت شوید

در این حالت می‌توانید مدیریت حساب را در دست داشته باشید و به تنظیمات مرتبط با استوری واتساپ، مخاطبین و سایر گزینه‌ها دسترسی داشته باشید.

نصب واتس اپ دوم روی سامسونگ

برای داشتن یک اکانت واتساپ دوم در گوشی سامسونگ می‌توانید از طریق نصب واتساپ بیزینس که بیشتر برای استفاده‌های تجاری است، اقدام کنید. روش دانلود، نصب و اجرای این برنامه روی گوشی‌های اندرویدی، تفاوت خاصی با آیفون ندارد. توجه داشته باشید که با نصب واتساپ دوم روی هر گوشی اندرویدی، می‌توانید از هر دو اکانت روی نسخه وب واتساپ استفاده کنید.

واتساپ دوم روی سامسونگ با Dual apps
 می‌توانید از یک روش پرطرفدار دیگر هم استفاده کنید؛ اکثر گوشی‌های اندرویدی نسبتاً جدید، امکان نصب دو نسخه از یک برنامه را با حساب‌های متفاوت در اختیار شما می‌گذارند. این قابلیت در گوشی‌های سامسونگ با Dual Apps شناخته می‌شود.

 1. وارد قسمت Settings یا تنظیمات گوشی سامسونگ شویدنصب دو واتساپ در یک گوشی سامسونگ
 2. در منو، گزینه Advanced features را پیدا کنید و وارد آن شوید
 3. روی Dual Messenger ضربه بزنید 
 4. از بین برنامه‌های نمایش داده شده، واتساپ را پیدا کنید
 5. واتساپ را به حالت فعال سوئیچ کنید
 6. گزینه Install را بزنید
 7. برای نصب واتساپ دوم روی گوشی سامسونگ، برنامه جدید را با سیم‌کارت دوم راه‌اندازی کنیدواتساپ دوم سامسونگ با Dual apps
 8. با پایان پروسه نصب، واتساپ جدید شما با نماد dual-icon نمایش داده می‌شود

در نهایت از طریق تنظیمات Dual Apps، دسترسی‌های گوشی برای مخاطبین در واتساپ را حتماً چک و تنظیم کنید.

بیشتر بخوانید : برودکست واتساپ

سخن آخر

با نصب واتساپ دوم می‌توانید همه فعالیت‌های شخصی یا کاریتان مثل تماس با واتساپ، استوری گذاشتن، ارسال نظرسنجی و ... را در دو فضای کاملاً مجزا انجام دهید. برای نصب واتس اپ دوم برنامه‌هایی هم وجود دارند؛ به‌ طور‌ مثال برنامه‌های OGWhatsapp 8.45 و GBWhatssapp از نمونه‌های نسبتاً معتبر و محبوب هستند. اما به‌ ‎هر حال آن‌ طور‌ که باید معتبر نیستند. بنابراین حتماً به یاد داشته باشید برای نصب واتس اپ دوم روی گوشی، هرگز به سراغ برنامه‌ها و اپلیکیشن‌های ناشناس با Rate پایین نروید. زیرا ممکن است این برنامه‌ها در آینده برای شما مشکلات امنیتی به‌ وجود بیاورند.

منبع